نژاد پرستی در برابر آسیایی, ماسک استفاده کنندگان در حال افزایش است. آن لطمه می زند و هر کس

چرا شما باید مراقبت از

Coronavirus بیماری همه گیر در حال حاضر منجر به جهش در نژادپرستی علیه آمریکایی های آسیایی تبار. آخرین چیزی که کشور نیاز است که نژاد پرستی تأثیر آن مراقبت های بهداشتی پاسخ بیش از حد.

در پزشکی برای ما ارزش و اهمیت بهداشت عمومی اقدامات — بهداشت خوب ماندن در منزل و زمانی که بیمار توقف ناامن شیوه های … لیست طولانی است. یک روش ما نیست, آموخت, اما, با پوشیدن ماسک.

من یک بار خواسته شده بود در دانشکده پزشکی توسط یکی دیگر از دانشجویان: “چرا آسیایی ها ماسک می پوشند است؟” من در اوگاندا بود بدست مریض بود و پیشنهاد من باید یک ماسک.

این سوال برجسته فرهنگی تفاوت در چیزی به عنوان بالینی به عنوان یک صورت محاصره برای کمک به جلوگیری از گسترش عفونت است. و تفاوت های آن ها بسیار مهم است به رسمیت شناختن و درک دلیل افزایش نژادپرستی در طول coronavirus بیماری همه گیر.

در حالی که ممکن است بحث بر سر اینکه آیا برچسب coronavirus به عنوان “چینی ویروس” — به عنوان رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن انجام داده است — نژادپرستانه وجود دارد هیچ انکار افزایش شدید جرایم ناشی از نفرت علیه آمریکایی های آسیایی تبار: شده اند وجود دارد حداقل 1000 چنین موارد از اوایل مارس کالیفرنیا در کنگره جودی چو گفت MSNBC هفته گذشته است. این جنایات نفرت در حال حاضر به طور متوسط 100 روز. مغلوب ساختن پیشی جستن در حال حاضر گفت که آمریکایی های آسیایی تبار نیاز به محافظت و گسترش ویروس “تقصیر خود را در راه هر شکل یا فرم.” با این وجود کسب و کار بسته اند و مردم در حال اجتناب از رستوران های چینی برای ترس از این بیماری است.

اما نوع دیگری که در آن نژادپرستی در اطراف coronavirus در حال پخش است در غرب: در برابر این عمل فرهنگی با پوشیدن ماسک. ماه گذشته یک زن با پوشیدن یک ماسک صورت گفته می شود حمله و به نام “بیمار” در نیویورک است. در انگلیس در حمله به مردم از شرق آسیا منشاء پوشیدن ماسک تبدیل شده اند به طوری مشترک آنها که به نام نمونه “maskaphobia.”

ماسک در امریکا هرگز در نظر گرفته شود “زیبا” — آنها یک مفهوم بیماری و جلوگیری از آنها صورت بیان ایجاد یک مانع احتمالی در تعاملات اجتماعی.

رویکرد به ماسک در شرق و غرب نمی تواند starker. در ژاپن, ماسک پوشیده شده است شرح داده شده توسط جامعه شناسان آدم برگس و Mitsutoshi Horii به عنوان یک عمل “جمعی از حسن نیت ارائه میدهد به دیگران” یک راه برای حفاظت از دیگران و خود اگر بیمار. افزایش تب یونجه زیر پس از جنگ جهانی دوم احیای جنگل و 2011 فوکوشیما, فاجعه هسته ای (و حاصل آلودگی) در میان حوادث در ژاپن در تاریخ است که همچنین می تواند توضیح دهد معاصر آن گسترده ماسک استفاده است. سندرم حاد تنفسی (سارس) در سال 2003 و به دنبال آن ترس از آنفولانزای مرغی در سال 2004 و پس از آن پیش بینی آنفولانزای خوکی در سال 2009 به احتمال زیاد کمک کرده اند بیشتر entrench عمل.

در ژاپن با پوشیدن ماسک در زمان شده است و لازم الاجرا توسط کارفرمایان — نقض قانون می تواند شما را از کار اخراج شدند. در امریکا از سوی دیگر یک شهر اوکلاهما کارکنان بیمارستان در ماه گذشته گفته او از کار اخراج شد برای پوشیدن ماسک محافظ. دیگر کشورهای شرق آسیا مواجه شده اند مشابه تاریخی فشارها به خصوص آمريکا به کمک به توضیح محبوبیت ماسک وجود دارد بیش از حد.

نیز وجود دارد یک عنصر از آشنایی. نظرسنجی ها نشان داده اند برخی از زنان آسیایی پوشیدن ماسک برای جلوگیری از گرفتن حمام آفتاب و دیگران به پوشش چهره خود را زمانی که آنها نمی باید آرایش. این بخشی از روال روزمره خود را.

زمانی که من دیدن خانواده من در کره جنوبی می بینم ماسک های فروخته شده در تقریبا در هر فروشگاه سمت راست که در آن شما انتظار می رود آدامس و دیگر تاریخ و زمان آخرین دقیقه-منازعه بعدی به ثبت نام نقدی. آنها فرسوده توسط همه در تمام سنین وجود دارد. مادر من به تازگی به من نشان داد “schooltime” ماسک دوست او به ارمغان آورد او برای کودکان در ایالات متحده “آیا این زیبا نیست؟” ماسک در امریکا هرگز در نظر گرفته شود “زیبا” — آنها یک مفهوم بیماری و جلوگیری از آنها صورت بیان ایجاد یک مانع احتمالی در تعاملات اجتماعی است که ممکن است توضیح دهد که محبوبیت خود را.

تا مطمئن شوید که دیگر اشکال فرهنگی انگ زدن و بیگانه قضاوت خطرناک هستند بیش از حد. تگزاس ایالت John Cornyn سرزنش کرده چین برای گسترش کوروناویروس “به دلیل [از] این فرهنگ که در آن مردم خوردن خفاش و مار و سگ و چیزهایی مانند آن.”

با ماسک وجود دارد اضافه شده خطر است. اگر تعصبات نژادی جلوگیری از استفاده گسترده از ماسک یا پوشش صورت به عنوان مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری توصیه می شود — از آنجا که استفاده کنندگان خود را به طور معمول دیده می شود به عنوان خارجی hypochondriacs و می ترسید?

خواهد یک پیام واضح و روشن از بالا آمریکایی رسمی یا رهبر کمک به پاک کردن هوا و یا تعصبات همراه با یک حس از حقوق فردی و خود مختاری ساخت آمریکایی ها نادیده گرفتن هشدارها — به عنوان برخی انجام داده اند با درخواست به عمل اجتماعی فاصله?

البته ما نمی خواهیم وحشت-خرید ماسک یا — در حال حاضر شایع کمبود تجهیزات حفاظت فردی برای کارکنان مراقبت های بهداشتی شما می گوید که چرا عموم مردم باید سهام تا در این منابع. که همچنین بدان معنی نیست مردم باید خود را در معرض خطر هر زمان که آنها نیاز به خرید لوازم در فروشگاه مواد غذایی و یا درایو یک پدر و مادر بیمار مبتلا به سرطان به شیمی درمانی تزریق.

راه حل نهفته در ramping تا تولید از این منابع. در این میان وجود دارد راه های هوشمند به استفاده از ماسک های خانگی — تحقیقات نشان می دهد که آنها بهتر از بدون ماسک. آنها می تواند به کاهش و محدود کردن احتمال دست زدن به یک چهره مشترک راه از ابتلا به این بیماری به عنوان طولانی به عنوان آنها در حال فرسوده به درستی و همراه با دیگر اقدامات اجتماعی مانند فاصله و بهداشت خوب.

جهان اطراف ما در حال تغییر است و تعصب علیه ماسک نیاز به رفتن. برای یک ویروس در حال حاضر در ارتباط با نژاد پرستی و اجتناب از راه حل نیست باید ریشه در تعصب بیش از حد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de