دادستان از بالا, مکزیکی, مقام امنیتی در معرض نما از جنگ مواد مخدر

Genaro گارسیا لونا نگاه سر در گم به عنوان او پا به روشن بروکلین دادگاه. یک بار یکی از مکزیک قدرتمند ترین مقامات با دوستان و همکاران در سراسر رده بالای آمریکا امنیت ملی دستگاه 51 ساله را دست به دست شد و دستبند به دست در کمر. تیره مناسب او یک بار تن به عنوان او رژه می خواستم قبل از این مطبوعات بودند و در حال حاضر جایگزین شل-اتصالات khakis و نخ نما خاکستری sweatshirt.

این جلسه کوتاه بود, با گارسیا لونا شفاعت را از اتهام به سه فقره قاچاق کوکائین و اظهارات نادرست شارژ. ژانویه 3 تفهیم اتهام مشخص شده اولین حضور خود را در نیویورک دادگاه پس از او متهم شده بود یک ماه زودتر از پذیرش میلیون ها دلار رشوه از Joaquin “ال Chapo” گوزمان را Sinaloa کارتل مواد مخدر برای بیش از یک دهه در حالی که همه دست در دستکش با ایالات متحده در اجرای قانون و سازمان های اطلاعاتی. دادستان فدرال با استناد به ثروت و جدیت خود را متهم به جرائم استدلال خود را برای ادامه بازداشت. قاضی اعطا دولت درخواست.

به عنوان گارسیا لونا منجر شد از دادگاه او متوقف شد در راهرو. خانواده اش نشسته بود در میان جمعیت از خبرنگاران. او نگاه به آنها و فشرده مشت خود را به قفسه سینه خود را. همسر و دو فرزند خود به پای خود افزایش یافت و همین. هنگامی که درب پشت سر او بسته, گارسیا لونا دختر در اشک را شکست.

یک معمار از جنگ با مواد مخدر از تحت سابق رئیس جمهوری مکزیک Felipe Calderón, گارسیا لونا parlayed تجربه خود را به خصوصی اطلاعات جهان نقل مکان به میامی و شروع یک شرکت که شامل در آن هیئت مشورتی رئیس سابق سازمان سیا عملیات و بال. در حال حاضر متهم به ارتکاب جنایات بسیار او ظاهرا وقف زندگی خود را به زنی را محاکمه نه تنها دارای پیامدهای جدی برای انسان در مرکز آن نیز کست unflattering نور در هوش و شرکای اجرای قانون در ایالات متحده در حالی که تاکید گریم میراث از یک درگیری که تولید نسل از ضربه و خونریزی.

گارسیا لونا می تواند در هر نقطه از 10 سال به زندگی در زندان است. بدون در نظر گرفتن نتیجه این واقعیت خود را از پیگرد قانونی است که از لحاظ تاریخی قابل توجه گفت: Oswaldo Zavala, نویسنده کتاب “کارتل وجود ندارد.” Zavala, یک روزنامه نگار مکزیکی تبدیل شده استاد در CUNY استدلال می کند که رسانه ها و فرهنگ پاپ فریم مکزیکی قاچاق مواد مخدر به مدت طولانی تحریف و پاک نقش مرکزی که امنیت ملی مقامات مانند گارسیا لونا شده در شکل دادن به مکزیک به عنوان آن امروز وجود دارد. که گارسیا لونا در حال حاضر در بر داشت خود را در یک دادگاه ایالات متحده او استدلال می کند نشان می دهد یک فرصت برای برطرف کردن خستگی و خطرناک روایات. “من قطعا فکر می کنم این بسیار مهم توسعه” Zavala به من گفت که توصیف آن به عنوان “یک رویداد سیاسی بیش از هر چیز دیگری است.”

گارسیا لونا سقوط از فضل آغاز شد بیش از یک سال پیش در همین دادگاه بروکلین که در آن او بود arraigned زمانی که یک شاهد در Guzman جنایی محاکمه ادعا کرد که پرداخت سابق امنیت عمومی با میلیون ها دلار در چمدان. در حالی که زمان پیگرد قانونی دریافت کرده است توجه بسیار کمتر از آن است که از گارسیا لونا بیشتر بدنام همتای Zavala معتقد است هر بیت به عنوان مهم, اگر نه بیشتر از آن. زمانی که Calderón ارسال نیروهای خود را به خیابان ها در سال 2006 او توضیح داد که مقامات در هر دو طرف مرز مورد نیاز یک داستان برای گفتن و با بچه ها خوب و بد. مردان مانند ال Chapo و Genaro گارسیا لونا شد چاک دار برای بازی در این نقش. “یکی بود پلیس یکی بود ظاهرا دشمن جنایتکار” Zavala گفت. “دو نفر از آنها در حال حرکت تنظیم امنیت ملی در دستور کار است که در ایالات متحده رو به مکزیک شروع در سال 2006.”

با این دستور کار در محل یک فصل جدید در داستان از مکزیک شروع شد و یکی که عاشق تر از هر چیزی این کشور تا به حال دیده می شود پس از آن انقلاب نزدیک به یک قرن قبل است. بیش از دهه گذشته و نیم حدود 150,000 قتل شده اند مربوط به مواد مخدر جنگ و خشونت در مکزیک است. ناپدید شدن بومی هستند با نیروهای امنیتی به طور معمول دخیل در جنایات. فقط این ماه دولت مکزیک اذعان ناپدید شدن بیش از 61,000 مردم با بیش از 97 درصد داشتن از بین رفت پس از سال 2006. واشنگتن پست در توصیف آن را به عنوان شواهدی وجود دارد که “مکزیک است که درد و رنج یکی از بدترین بحران ‘ناپدید شد’ در تاریخ آمریکای لاتین”

هر چند قتل در مکزیک باقی می ماند در سطوح بالا جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador به دنبال شکستن با نظامی جنگ مواد مخدر میراث پیشینیان خود را. و با آن Zavala استدلال ارزش مردان مانند گوزمان و گارسیا لونا منتقل شده است. “سیستم دیگر به آنها نیاز دارد,” او گفت:. برای کسی مثل ال Chapo, Zavala گفته شد تا حد زیادی نتیجه گیری — مرگ یا زندان. برای گارسیا لونا آن متفاوت است. “او واقعا باید خیلی بیشتر به از دست دادن” او گفت:. “من صحبت کردن در فقط در مورد پول است. من صحبت کردن در مورد روابط لینک مشروع لینک کلیک کنید برای سازمان در ایالات متحده و مکزیک و جاهای دیگر.”

سقوط یک مرد یک بار مورد ستایش قرار داد به عنوان یک مکزیکی پلیس فوق العاده بود و کاملا غیر منتظره. برای سال, روزنامه نگاران و مقامات وزارت امور خارجه در شهر مکزیک نگرانی که گارسیا لونا بود و در بهترین حالت غفلت به فساد در اطراف او و در بدترین گناه دقیقا این نام تجاری از جرم و جنایت نیویورک دادستان او را متهم کرد ، با وجود این نگرانی گارسیا لونا اعطا شد قانونی اقامت در ایالات متحده راه اندازی فروشگاه در فلوریدا و آشکار یک سطح از ثروت که مطرح بیش از چند ابرو در مکزیکو سیتی.

آیا دادستان تاثیر گارسیا لونا تماس در ایالات متحده در اجرای قانون هوش و بخش خصوصی جامعه باقی مانده است دیده می شود. “بسیاری از افراد پارانوئید در حال حاضر گفت:” جری Robinette سابق نماینده ویژه مسئول تحقیقات امنیت داخلی در تگزاس که در حال حاضر با این نسخهها کار در امنیت خصوصی و مشاوره. دیگران در اشتباه هستند. “من واقعا befuddled توسط همه چیز” گفت: Alejandro امید یک افسر سابق اطلاعاتی در CISEN مکزیک منجر هوش آژانس در حال حاضر یک تحلیلگر امنیتی در شهر مکزیک. “این مرد تا به حال دسترسی به بسیاری از اشکال مختلف فساد است که ایالات متحده نمی لعنت مورد,” او گفت:. “تنها چیزی است که ایالات متحده در مورد مراقبت در مکزیک است که گرفتن پول از قاچاقچیان مواد مخدر. که در آن است.” که واقعیت را نمی شود از دست رفته بر روی یک مرد مانند گارسیا لونا امید استدلال و بنابراین “چرا او موافق به دریافت به طور مستقیم و شخصا در — رشوه از یک رقم عمده ای در مکزیک برگزار جرم است؟”

و اگر گارسیا لونا بود که امیدوارم در ادامه می گویند چرا آن را در سال برای مقامات ایالات متحده برای گرفتن ؟ آمریکا و جامعه اطلاعاتی تا به حال یک رابطه با گارسیا لونا برای حداقل دو دهه او اشاره کرد. “آنها هرگز یافت ؟ آنها هرگز تا به حال سوء ظن است که این شد؟”

زمانی که ال Chapo در نهایت در بر داشت خود را در یک دادگاه ایالات متحده, داستان پدید آمده است که از طریق ماه از شهادت یکی از بسیاری تا به حال به انتظار آمده است: داستان از قاچاقچیان مواد مخدر کشتن هر یک از دیگر مواد مخدر و وسوسه انگیزی یک نگاه اجمالی از زندگی عاشقانه. “چیزهای که باعث خوب Netflix نمایش” Zavala گفت: یا یک بد “اما واقعا لمس واقعی قدرت است.” یک گارسیا لونا دادگاه می تواند ارائه چیزی متفاوت او ادامه داد: شانس در “دیدن قدرت واقعی.”

Members of Mexico's Federal Investigation agency, AFI, as well as Mexican army soldiers guard a street during a raid to search for members of the Juarez drug cartel on the outskirts of Ciudad Juarez, Mexico on Wednesday June 14, 2006. Mexico's drug wars are becoming a central issue in the country's July 2 presidential race, with one candidate calling for U.S.-style trials and extraditions and another saying crime can only be solved with more jobs and social programs.(AP Photo/Raymundo Ruiz)

اعضای مکزیک Agencia Federal de Investigación یا AFI کار در کنار مکزیکی سربازان ارتش برای محافظت از یک خیابان در یک حمله خوارز کارتل مواد مخدر اعضا در حومه سیوداد خوارز, مکزیک, در June 14, 2006.

عکس: Raymundo رویز/AP

اعتماد رابط

اگر Zavala درست است که جنگ مواد مخدر در مکزیک است که یک بسته نرم افزاری توخالی و روایات, پنهان کردن شکل واقعی قدرت در این کشور پس از آن شما خواهد بود سخت فشرده برای پیدا کردن یک جذاب تر و به طور بالقوه به عنوان مثال از نمونه که از Genaro گارسیا لونا. به Zavala, گارسیا لونا داستان نشان دهنده یک مقدار عمیق تر و طولانی تر داستان چگونه “امنیت ملی” اولویت های تعریف شده توسط ایالات متحده در حال تجربه مکزیک.

در اوایل 1980s Zavala توضیح داد: “اکثر نیروهای پلیس در مکزیک بودند در یک راه یا دیگری, آشنا تنگاتنگی اگر نه مولد کار با اموات در مکزیک است. نه تنها قاچاق مواد مخدر — ما در حال صحبت کردن در انواع غیر رسمی اقتصاد است.” زمین منتقل شده و در سال 1985 به آدم ربایی و شکنجه و قتل انریکه “Kiki” Camarena عامل با آمریکا اداره مبارزه با مواد مخدر. قبل از Camarena مرگ غیرقانونی حمل و نقل مواد مخدر در مکزیک شد تا حد زیادی کنترل شده توسط یک فدراسیون از قاچاقچیان که اتصالات به دولت مکزیک زد ، “ما تمایل به یاد داشته باشید آنها را در حال حاضر به عنوان قاچاقچیان که بسیار موثر در فساد پلیس در مکزیک” Zavala گفت. “اما راه ما در واقع باید به آن نگاه کنید که چگونه آنها در واقع استفاده می شود و instrumentalized توسط سازمان های پلیس در آن زمان.”

خرید اینترنتی از Camarena کشتن کمک به از بین بردن یکی از این ادارات: Dirección Federal de Seguridad یا DFS. برتر مکزیکی آژانس اطلاعات در زمان DFS شد دخیل در Camarena قتل و یک الگوی نقض حقوق بشر در مکزیک کثیف جنگ از 1960s و 70s. همراه با سیا DFS نیز مرتبط عازم شمال قاچاق مواد مخدر از آمریکای مرکزی در طول 1980s, در حمایت از آمریکا-حمایت انتخاباتی به بیرون راندن چپ Sandinista دولت در نیکاراگوئه. همزمان با پایان جنگ سرد و پس از Camarena دوران مشخص شده تغییر در ایالات متحده آمریکا امنیت ملی اولویت Zavala استدلال از یک جنگ با کمونیست ها به جنگ با قاچاقچیان مواد مخدر. “آنها به پایان رسید تا در طرف اشتباه از معادله شد و نوع جدید داخلی و بین المللی دشمن در نیمکره,” او گفت:.

با رحلت DFS سازمان سیا به کمک شکل ایجاد جانشین آن: مرکز تحقیقات و امنیت ملی و یا CISEN. آن را در این مقطع حساس در ایالات متحده و مکزیک روابط امنیتی که یک جوان CISEN افسر به نام Genaro گارسیا لونا پا بر روی صحنه است.

امید خودش سابق CISEN افسر گفت: امنیتی سابق وزیر است که بهترین درک به عنوان یک “حرفه روح.” هنوز در اوایل 30s با یک پس زمینه در مهندسی مکانیک و علاقه به تغییر شکل بزرگ موسسات گارسیا لونا ساخته شده یک نام برای خود رهبری بین دو طرح در دهه 1990 یکی از با تمرکز بر آدم ربایی و دیگر در مبارزه با تروریسم است که با توجه به امید “بود و اساسا کد برای مبارزه با جناح چپ چریکهای.”

پس از سال 2000 انتخابات Vicente Fox, گارسیا لونا شنود گذاشته شد برای ایجاد یک جدید پلیس فدرال نیروی Agencia Federal de Investigación. AFI آن را به عنوان معمولا شناخته شده بود پس از مدل اف بی آی با ایالات متحده در اجرای قانون مقامات در زمین با همکاری نزدیک با گارسیا لونا در ایجاد آن است. کسانی که روابط محکم پس از 11 سپتامبر هنگامی که ماموران اف بی آی در سراسر جهان وظیفه در حال اجرا پایین منجر بالقوه پیگیری توطئه و آمریکا آغاز شد طولانی خود را در ماه مارس به اصطلاح جنگ جهانی علیه تروریسم.

هر چند به عنوان یک پیشرو گام به سمت اجرای قانون حرفه ای AFI تحت رهبری گارسیا لونا بود بدون جنجال. در سال 2005 عوامل تحت گارسیا لونا فرمان صحنه جعلی ربایی “نجات” برای خدمه تلویزیون باعث یک رسوایی است که به دیوان عالی کشور. بعد از آن که سال, عصر ایران به دست آمده و یک کپی از دادستان کل گزارش که در بر داشت که نزدیک به 1500 نفر از گارسیا لونا 7,000 عوامل تحت بررسی قرار گرفتند. در این داستان منتشر شد, یک گروه از AFI عوامل به تازگی بازداشت شده است برای آدم ربایی و قتل چهار اتهام کارتل قاتل. چند تن از عوامل گفته شد که کار برای گوزمن را Sinaloa سازمان است.

با وجود پژواک از گذشته زمانی که DFS موفق مکزیکی قاچاق مواد مخدر صحنه گارسیا لونا ظهور صدمه ندیده از مجادلات اطراف AFI خود نزدیک کار ارتباط با دولت ایالات متحده انجام شد. منصوب شده توسط کالدرون به کابینه-موقعیت در سطح وزیر امنیت عمومی در سال 2006 او در میان تعداد انگشت شماری از قدرتمند ملی مکزیک مقامات امنیتی تحت فشار قرار دادند که یک نظامی تلاش برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر سازمان. دخالت او مشاهده شد مثبت در میان مقامات ایالات متحده که در آن زمان بودند با هم کشیدن برای حمایت از مبارزات انتخاباتی. “گارسیا لونا شده است مورد اعتماد و رابط شریک و دوست FBI از روز خود را در [فدرال پیشگیرانه پلیس]” یک دسامبر 2006 کابل از سفارت آمریکا در مکزیک گزارش شده است. در حالی که “شخصی خود شهرت بسیار خوب” کابل در رفت و گفت: “که برخی از underlings او بوده است نه به عنوان مطلوب است.”

با کالدرون دولت در محل دولت بوش راه اندازی یک میلیارد دلار بسته های امنیتی شناخته شده به عنوان مریدا ابتکار که باز کردن یک سطح از هماهنگی و همکاری بین ایالات متحده و مکزیک اجرای قانون و سازمان های اطلاعاتی بر خلاف هر چیزی که در تاریخ اخیر. گارسیا لونا بود و در مرکز آن است.

در برخی از حساب های رسانه های, وزیر ریخته شد به عنوان hard-nosed مجری گرفتن مبارزه با مواد مخدر kingpins وحشت کشور است. 2008 پروفایل “مکزیک پلیس بالا” در مجله نیویورک تایمز گزارش داد که خود را با “میدان فک چمباتمه ساخت و خدمه برش” گارسیا لونا دیده می شد به عنوان “چیزی از wunderkind” طی روزهای آغازین خود را در سرویس های اطلاعاتی. بعد از آن او توضیح داده شد گفتن یک گروه از افسران پلیس که او هرگز محافظت از یک سازمان جنایی. ماه پس از مشخصات منتشر شده بود مرد مکزیکی اخبار, مجله ارائه شده بسیار متفاوت تصویر به گزارش گارسیا لونا در واقع بسیار علاقه مند به حفاظت از قاچاق مواد مخدر سازمان و این که او به طور فعال انجام این کار برای کارتل سینالوآ.

آن را فقط روزنامه نگاران نگرانی. در ماه نوامبر سال 2008 به عنوان خشونت به هر طریقی با مواد مخدر جنگ ادامه به افزایش سفارت آمریکا در مکزیک ارسال یک کابل جزئیات یک ضد فساد انتخاباتی بود که نشان داد “narco-نفوذ به رده های بالای اجرای قانون جامعه” با خیلی از تمرکز آموزش در گارسیا لونا زیردستان. “بازنده واقعی در تمام این ممکن است گارسیا لونا” کابل اشاره کرد. در حالی که شخصا دخیل وزارت امور خارجه به گزارش او را “مجبور به کار سخت برای غلبه بر این درک است که او یا بی اعتنا به آنچه که در اطراف او و یا تحمل خود underlings’ کمتر-از-مرزه فعالیت است.”

Mexico's President Felipe Calderon, center, followed by Mexico's Public Safety Secretary Genaro Garcia Luna, left, shakes hands with Federal Police officers during a ceremony to designate June 2 as the Federal Police Day in Mexico City, Thursday, June 2, 2011. (AP Photo/Alexandre Meneghini)

رئیس مکزیک Felipe Calderón مرکز به دنبال Genaro گارسیا لونا, چپ دست می دهد فدرال و ماموران پلیس در جریان یک مراسم در شهر مکزیک در ژوئن 2, 2011.

عکس: Alexandre Meneghini/AP

پلیس و Kingpins

گارسیا لونا توانایی به آب و مجادلات و فساد گسترده فراتر از بوش در سال است. در دسامبر سال 2009 او با جان برنان است. در آن زمان برنان رئیس جمهور اوباما مشاور ارشد در امنیت داخلی و مبارزه با تروریسم. او بعدها به عنوان مدیر سازمان سیا که در آن او تا به حال صرف بخش عمده ای از کار خود را و رفتن به تبدیل شدن به یکی از با نفوذ ترین امنیت ملی مقامات دوران اوباما. “Genaro گارسیا لونا زده همه درست آکورد در گسترده بررسی از چالش های است که در صورت مکزیک و ایالات متحده آمریکا در مبارزه با جرم و جنایت سازمان یافته” وزارت امور کابل گفت: در این جلسه بین دو مردان است.

در سال بعد از آن در حال حاضر رو به رشد همکاری بین ایالات متحده و مکزیک گسترش عبارتند از: “تعداد کمی از سازمان سیا و آمریکا غیر نظامی و نظامی کارکنان” راه اندازی فروشگاه در یک مکزیکی پایگاه نظامی و نیروهای ایالات متحده “ارسال هواپیماهای بدون سرنشین به عمق مکزیکی خاک برای جمع آوری اطلاعات است که کمک می کند تا پیدا عمده قاچاقچیان و به دنبال شبکه های خود را.” در یک حرکت کشیده از جنگ علیه ترور راهکار که تعریف زیادی از اوباما و برنان سال های نظامی آمریکا و سازمان های اطلاعاتی پشتیبانی مکزیکی کمپین برای از بین بردن “اهداف با ارزش بالا” در مکزیک خاک. در ماه مارس 2011, نیویورک تایمز گزارش داد که در عملیات های مشترک تصفیه تا به حال منجر به دستگیری یا قتل “حداقل 20 با مشخصات بالا قاچاقچیان مواد مخدر.” به اصطلاح “شخص مهم در میان یکدسته استراتژی” بعدها تحت پژمرده انتقاد به آن منکسر سازمان های جنایی به جناح متخاصم و منجر به افزایش خشونت و بی ثباتی در جوامع در سراسر مکزیک در حالی که در همان زمان عدم کاهش قاچاق مواد مخدر و یا تهدید به عموم مردم است.

حتی به عنوان او لذت می برد و دسترسی مستقیم به قدرتمند ترین مقامات و سازمان ها در ایالات متحده اتهامات حفاظت ارائه شده به کارتل سینالوآ ادامه داد: به دنبال گارسیا لونا. در سال 2010 برنده جایزه مکزیکی روزنامه نگار و نویسنده آنابل هرناندز انتشار پرفروشترین کتاب بررسی خط نازک بین مکزیک اموات و سازمان های امنیتی; گارسیا لونا و خود را از اتهام حمایت از Sinaloan کارتل کسب و کار بود که در غالب موضوع. همان سال بررسی توسط NPR یافت که اعضا و یا همکاران از کارتل سینالوآ بودند به طور قابل توجهی کمتر در فدرال سوابق دستگیری تحت Calderón دولت.

ارل Anthony Wayne, ایالات متحده آمریکا سفیر مکزیک از سال 2011 تا 2015 گفت که زمانی که او در مکزیک وارد شهر گارسیا لونا “ارائه شد به عنوان یکی از کلیدی شرکای دولت است که ما تا به حال برای کار با است.” مکزیکی امنیتی وزیر شده بود مورد تحسین قرار گرفته برای تلاش برای افزایش نهادی اعتبار از پلیس فدرال و تقویت صفوف خود را Wayne گفت: من به عنوان به خوبی خود را ایجاد یک پایگاه داده عظیم برای پیگیری جنایات و منافع عمومی در ارتقای حرفه ای مکزیکی اجرای قانون است. در همان زمان Wayne اذعان کرد: “این درست است که ما با او کار می کرد مشخص شد که گروه های خاصی او بیشتر مشتاق در مورد پس از رفتن از گروه های دیگر و بنابراین مردم در ایالات متحده در اجرای قانون ساختار به کار با شرکای دیگر به سعی کنید برای مقابله با برخی از گروه هایی که پلیس فدرال به نظر نمی رسد بسیار مشتاق در مورد پس از رفتن.”

وجود دارد مسائل دیگر نیز هست. در اواخر سال 2012 یک جفت از کارکنان سازمان سیا بودند کمین و زخمی توسط افراد مسلح آنها به عنوان سوار در یک SUV با دیپلماتیک صفحات به یک نظامی تیراندازی محدوده جنوب شهر مکزیک. بورس بودند فدرال مکزیک افسران پلیس. “در آن صورت گارسیا لونا بسیار مقاوم به بررسی فدرال و نیروهای پلیس درگیر شدند” وین گفت. در نهایت او توضیح داد که سفارت تا به حال از طریق “کانال های دیگر” به گارسیا لونا به این موضوع به طور جدی “از جمله رئیس خود را” — به رئيس جمهور. دوازده افسر پلیس بودند در نهایت محکوم به اعدام در این مورد در سال 2019 حدود هفت سال پس از این واقعیت است.

روز بعد از گارسیا لونا چپ دولت در ماه دسامبر 2012, Proceso به نقل از ناشناس DEA agent که ادعا کرد “سرویس های اطلاعاتی دارای یک مجموعه بزرگ از گزارش های جمع آوری شده در مکزیک و ایالات متحده آمریکا است که نقطه به نقطه ممکن است روابط بین گارسیا لونا و قاچاقچیان مواد مخدر” و این که مقامات آمریکایی تا به حال کاهش یافته است به عمل در اطلاعات “از احترام به [مکزیک] و چون او تماس مستقیم با ایالات متحده است.”

وجود “ممکن است روابط” به عنوان DEA منبع توصیف آنها منعکس نوع مشکل مقامات ایالات متحده به مدت طولانی رو در برخورد با تقاطع قاچاق مواد مخدر و قدرتمند مکزیکی مقامات آنها خودشان را با. در حالی که گزارش ها و اتهامات در گارسیا لونا تایید حقایق کافی برای ساخت یک مورد در برابر او به دور از ساده است. این بود که “اعتماد مخاطب از رئیس جمهور” وین توضیح داد که حداقل در ظاهر به نظر می رسد گام برای تقویت نهادهای دولت آمریکا پرتاب کرده بود حمایت خود را پشت سر گذاشت. “او یکی از همکاران ما بود.”

“پیگیری فساد از سطح ارشد مکزیکی مقامات یک چالش است” وین رفت و در را می گویند. در طول تصدی خود در این سفیر سابق گفت: دولت مکزیک آغاز شده بود کار بررسی صلاحیت های پایین تر و اواسط رتبه بندی مقامات امنیتی “اما آنها نمی دامپزشک بسیار بالای مردم در هر دو دولت به طور منظم.” صعود داشتن از اعماق مکزیکی امنیت ملی دولت بیش از چند دهه گارسیا لونا بسیار ملاقات تعریف از بالا, مکزیکی, رسمی وین اشاره کرد. “او در اطراف برای زمان بسیار طولانی است.”

In this courtroom sketch, defense attorney Cesar de Castro, left, Mexico's former top security official Genaro Garcia Luna, center, and a court interpreter, appear for an arraignment hearing in Brooklyn federal court Friday, Jan. 3, 2020, in New York. Garcia Luna pleaded not guilty to charges he accepted a fortune in drug-money bribes from kingpin Joaquin "El Chapo" Guzman's notorious Sinaloa cartel. (AP Photo/Elizabeth Williams)

از سمت چپ دفاع وکیل Cesar de کاسترو Genaro گارسیا لونا و دادگاه مترجم به نظر می رسد برای یک جلسه تفهیم اتهام در دادگاه فدرال بروکلین در Jan. 3, 2020, در نیویورک است. گارسیا لونا التماس کرد گناه نیست به اتهامات که او را پذیرفته و ثروت در مواد مخدر پول رشوه از Joaquín “ال Chapo” Guzmán را Sinaloa کارتل مواد مخدر.

تصویر: الیزابت ویلیامز/AP

یک روایت جدید

گارسیا لونا مهاجرت به میامی پس از تغییر ریاست جمهوری دولت در مکزیک است. سال از فساد را متوقف کند دولت آمریکا از اعطای سابق خود جنگ مواد مخدر متحد اقامت قانونی. به گفته یکی از سابق ایالات متحده فدرال اجرای قانون رسمی من به صحبت کرد گارسیا لونا داده شد دشوار به دست آوردن ویزا برای این سایت متعلق به مهاجران با “توانایی فوق العاده ای” گاهی اوقات به عنوان “اینشتین ویزا.”

حدی که به مدت طولانی اتهامات علیه گارسیا لونا مورد بررسی قرار گرفت قبل از ویزا اعطا شد نامشخص است. U. s. خدمات مهاجرت و شهروندی کاهش یافته است برای پاسخ به سوالات در مورد وضعیت مهاجرت خود را در ایالات متحده در وین, سفیر سابق گفت که اگر وجود دارد نگرانی در مورد گارسیا لونا تمایل به نقل مکان به ایالات متحده “این مسئله نیست که با افزایش سطح من به عنوان یک مسئله سیاسی است.”

“آن را فقط نمی آمد تا به عنوان بحث برانگیز به من,” او گفت:. “این بدان معنا نیست که برخی از مردم نمی شی به آن است. من فقط نمی دانم.”

یک بار در فلوریدا گارسیا لونا مجموعه خصوصی اطلاعاتی و امنیتی شرکت به نام GL & Associates Consulting یا یخچال ه. قلب سرمایه گذاری بود یخچال ه شاخص نرم افزار طراحی شده برای ارزیابی خطرات ناشی ملل و یا سازمان های بخش خصوصی. در میان مشاوران ذکر شده در گارسیا لونا مدیره سابق بندی اجرای قانون و مقامات اطلاعاتی ایالات متحده کلمبیا و اسپانیا از جمله خوزه رودریگز مدیر سابق سازمان سیا مخفیانه خدمات شناخته شده برای نقش خود را در سفارش تخریب نوار به تصویر می کشد شکنجه از بازداشت شدگان سازمان سیا در بازداشت است. موقعیت در هیئت مدیره بودند پرداخت نشده رودریگز به رویترز گفت در ماه دسامبر و اضافه کرد در بیانیه ای که “کسانی از ما که می دانیم گارسیا لونا در حال شوکه اخیر خود بازداشت.”

با برخی از قابل توجه استثنا گارسیا لونا موفق به حفظ مشخصات پایین در حالی که زندگی در ایالات متحده آمریکا است که تغییر در سال گذشته زمانی که یک کارتل سینالوآ شاهد در گوزمن جنایی محاکمه ادعا کرد که او داده بود گارسیا لونا موارد پر شده با حداقل 3 میلیون دلار. گارسیا لونا رد اتهامات. یازده ماه بعد او دستگیر شد در دالاس.

کیفرخواست که نیویورک تایمز گزارش داده بود که “نتیجه مستقیم” شهادت در ال Chapo محاکمه ادعا کرد که در سه نوبت طی 18 سال گارسیا لونا توطئه بود به ترافیک کوکائین است. پس از آن در سال 2018 به او گفته دروغ در بیانیه ای به مهاجرت به ایالات متحده مقامات در مورد داشتن هرگز درگیر در فعالیت های جنایی. در دسامبر 11, نامه, به, دادگاه, دادستان, تشریح اتهامات علیه گارسیا لونا این ادعا که “چندین سابق عالی رتبه اعضای کارتل سینالوآ” حال “ارائه تعداد زیادی از اطلاعات در مورد پرداخت رشوه” به سابق امنیتی وزیر و “متعدد دیگر همکاری شاهدان” در مصاحبه با روزنامه دولت تایید کرده بود که گارسیا لونا دریافت کرده بود “ده ها میلیون دلار بیش از چندین سال است.” سوابق مالی دولت وکلا گفت, نشان می دهد که گارسیا لونا “تا به حال انباشته از ثروت شخصی ها میلیون دلار بود که در تضاد با یک کارمند حقوق و دستمزد در مکزیک است.”

در یک جلسه دادگاه در هفته گذشته گارسیا لونا وکیل Cesar de Castro نشان داد که پس از دستگیری اش در تگزاس مشتری منتقل شد به یک واحد جداسازی جایی که او برگزار شد و در 23 ساعت مستند شرایط. او در آنجا باقی ماند برای هفته قبل از پرواز به نیویورک است. هنگامی که در نیویورک ده کاسترو گفت: “گارسیا لونا دوباره نقل مکان کرد و به یک واحد جداسازی. دقیق بازداشت اقدامات او در ادامه می گویند تا به حال ساخته شده آن را تقریبا غیر ممکن است برای گارسیا لونا برای برقراری ارتباط با خانواده و یا وکیل. بیشتر چه, ده کاسترو گفت: ایالات متحده در منطقه قاضی برایان کگن دفاع به تازگی آموخته است که مقامات مالی در مکزیک کشف و ضبط کرده بود گارسیا لونا شخصی و کسب و کار حساب های ساخت آن را دشوار است به ارائه اطلاعات مالی مربوط به مشتری خود را.

کگن که ریاست آن بر ال Chapo محاکمه اعطا درخواست دولت برای تعیین گارسیا لونا دادستان به عنوان یک “مجتمع” صورت حساب حجیم سوابق مالی و حفاظت شده ملی اطلاعات امنیتی دادستان طرح از قرعه کشی. قاضی دستور داد که دولت شروع به کشیدن با هم و تبدیل بیش از آن شواهد به دفاع به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است. ایستاده در خارج از دادگاه د کاسترو به خبرنگاران گفت که گارسیا لونا “شدیدا انکار می کند که او قبول هر گونه رشوه 15 سال پیش” و “او قصد دارد برای رفتن به دادگاه.” پرسیدم چقدر از دولت شواهد او دیده می شود تا کنون.

“دولت نه تولید یک سند واحد” د کاسترو به من گفت. “آقای گارسیا لونا شده در زندان در حال حاضر برای بیش از یک ماه و ما لازم نیست که هر یک از این شواهد است.”

بالقوه نگاه اجمالی در مورد دولت ساختمان در برابر گارسیا لونا ظهور جمعه که همان دادستان به دنبال امنیتی سابق وزیر نشان داد و علیه مردی به نام ایوان ریس Arzate برای قاچاق مواد مخدر است. به عنوان فرمانده سابق پلیس فدرال مکزیک حساس تحقیقی واحد ریس Arzate “بود اصل [sic] نقطه تماس برای به اشتراک گذاری اطلاعات بین آمریکا و مکزیک پرسنل اجرای قانون داده شده به سیو,” دادستان نوشت. در نامه ای به دادگاه ارسال می شود جمعه, دادستان نوشت که “دولت انتظار دارد برخی از شواهد به همپوشانی در [این] گارسیا لونا و ریس Arzate” موارد است. ریس Arzate را به شدت بررسی و ظاهرا نخبگان واحد دخیل در قتل عام در شمال مکزیک در سال 2011.

بسته به جهت آن طول می کشد یک گارسیا لونا دادگاه می تواند با ارائه یک نگاه اجمالی نادر به جهان تیره از ایالات متحده آمریکا و مکزیک جنگ مواد مخدر همکاری جهانی اغلب تحت الشعاع قرار توسط ساخته شده برای تلویزیون روایت مرگبار kingpins و lawmen که در تعقیب آنها است. “من فکر نمی کنم آن را به آن نقطه اما اگر آن را ندارد, من حدس می زنم آشکار حقوقی استراتژی برای او خواهد بود به تلاش برای قرار دادن جامعه اطلاعاتی ایالات متحده در دادگاه” امید سابق مکزیک هوش افسر گفت.

برای Zavala که آینده کتاب retells سابقه قاچاق مواد مخدر از طریق زبان از امنیت ملی مورد استفاده توسط دولت ایالات متحده و مکزیک کل قسمت احساس می کند مانند یک افسرده تکرار شده است. “به نظر من که ما به دام افتاده در این حلقه که در آن ما در حال رفتن به محکوم به این افق های بی پایان از قاچاقچیان مواد مخدر که ظهور و سقوط و مربوط به خود را افسر پلیس است که قهرمانان و سپس بعد از کلاهبرداران,” او گفت:. پایان دادن به prohibitionist سیاست است که زیربنای جنگ با مواد مخدر خواهد بود گام در مسیر درست گفت اما کافی برای شکستن چرخه مکزیک در بر داشت خود را در. “امنیت ملی پارادایم می تواند به تغییر دوباره آن را در راه های بسیاری در حال حاضر,” او گفت:. نگاه دولت از مهاجرت سیاست در مکزیک در حال حاضر تحت لوپز Obrador دولت Zavala استدلال کرد. “در حالی که آنها در حال رد و درستی پس منسوخ شده مواد مخدر نظامی آنها را در آغوش ضد مهاجر نظامی. و من فکر می کنم یک اشتباه غم انگیز چون حق پخش به دست این جریان امنیت ملی پارادایم.”

“پاسخ واقعی این تنها راهی است که مکزیک می توانید خنثیسازی و یا حداقل قادر به خنثیسازی تسلط امنیت ملی در دستور کار است که آن را به عنوان یک کل” Zavala گفت. “ما در حال رفتن به خنثیسازی این به سادگی خلاص شدن از روایت قاچاق مواد مخدر در حالی که اجازه می دهد آمریکا به ما بگویید جدید روایت.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im