جلوگیری از بیماری ارتفاع … بدون برگ کوکا

رسیدن به قله سوم 12,800 پا پاس من تا به حال به نشستن. با وجود جویدن برگ کوکا پس ما مجموعه ای خاموش سر من بود تپش و من نمی توانستم حتی نگاهی به کاسه ماهی تن و برنج که بدن من طوری بشدت مورد نیاز است. چشمگیر آند مناظر رفت, ن. خوشبختانه بقیه روز را پیاده شد سراشیبی و به زودی احساس کردم خیلی بهتر است.

به نحوی من موفق به جلوگیری از انقباض بیماری حاد کوهستان (AMS) اما — پس از بحث در مورد گزینه های من با دو رقيب پزشکان که تخصص در این وضعیت — من می دانم که این نه برای عدم تلاش. تنها با دادن خودم از چند روز به acclimatize و سپس جویدن برگ کوکا, من تا به حال مرتکب دو کاردینال خطا است. برای اولین بار می توان به خالص سفاهت اما دوم ریشه از من نابینا اعتقاد به قدرت از برگ کوکا به دفع علائم.

IMG_0138

“موجود شواهد علمی پشتیبانی نمی کند استفاده از کوکا برگ چای در پیشگیری از AMS” می نویسد: دکتر جوئل سالیناس. در واقع خوردن چای کوکا در واقع می تواند “افزایش علائم AMS.” این ممکن است به عنوان یک شگفتی به حتی چاشنی کوهنوردان و کسانی که عادت کرده اند به دیدن آند هتل ها دل افتخاری فنجان از برگ کوکا چای و پیاده روی راهنماهای مطبوعات palmfuls از برگ کوکا در هزینه های خود را.

در برخی موارد ما تعجب می کنم که چرا این مرد حتی سعی کنید این پیاده روی?

دکتر ادواردو لونا, سفر دکتر

تا همین اواخر, برگ کوکا که استفاده شده توسط مردم محلی برای بیدار ماندن و به سرکوب اشتها برای بیش از 3000 سال — شده اند به طور گسترده ای در نظر گرفته شده موثر از درمان های سنتی برای بیماری ارتفاع. در حالی که یک جسمی مناسب فرد می تواند یک تجربه “خفیف اثر دارونما” از نوشیدن یک فنجان چای کوکا در ارتفاع (بزرگترین سود سالیناس توضیح می دهد که از طریق تلفن همراه از آب), مشکلات بالقوه به مراتب سنگین تر بودن از هر گونه مزایای.

زمانی که شما نوشیدن چای کوکا توضیح می دهد که سالیناس شما “خوردن مقدار بسیار کمی از کوکائین است.” جویدن برگ کوکا — به خصوص اگر شما آنها را فعال کنید با “کال” و یا سنگ آهک به عنوان مردم محلی انجام شده است و حتی بیشتر از یک اثر بر سیستم عصبی و ثابت شده است به تشدید علائم AMS.

IMG_0636 copy

اما آن را نه تنها به کوکائین شما باید در مورد نگران می گوید سالیناس. برگ کوکا همچنین شامل حداقل چهار آلکالوئیدهای سمی و آنها اغلب با رنگ و لعاب حشره کش ها بیش از حد. چه چیزی بیشتر می افزاید: دکتر ادواردو لونا, سفر, دکتر, در سامری خدمات پزشکی در Cusco برگ می تواند بسیار کارآمد بردار از اسهال به عنوان زنجیره تامین خود را نمی آیند نزدیک به استاندارد HACCP.

حتی Gualberto وارگاس چاشنی آند نوردی, راهنمای تا به حال غرق برگ. “من ترجیح می دهند به کار با آب. مقدار زیادی از آب است.” هیدراته نگه داشتن انجام برخی قبل از سفر آموزش و راه رفتن واقعا به آرامی خود هستند شماره 1 راهنمایی.

جلوگیری از AMS با این نظر بالینی ثابت تکنیک های آماده سازی:

  • خواب در یک پرفشار چادر در اجرا تا به سفر خود را (گران قیمت و عجیب و غریب).
  • تنفس از طریق یک نی — 30 تنفس دو بار در روز به مدت شش هفته قبل از سفر خود را (ارزان, عجیب و غریب).
  • تمرین نفس-برگزاری دریل. بر خلاف باور شما لازم نیست که برای انجام آنها را در وان.

لونا می گوید که جلوگیری از AMS (و حتی gnarlier پسر عموی بالا-ادم ریوی ارتفاع یا HAPE — اساسا مایع در ریه ها) “شروع می شود با طراحی برنامه سفر خود را.” سعی کنید به صرف چند روز در حدود 6000 یا 7000 در پا (در پرو شهر آرکیپا خوب اولین توقف) قبل از پریدن بیشتر از هزار پا و یا هر چند روز. اگر این نوع از فراغت رویکرد ممکن است نسخه ارتفاع دارو دوست شما است.

IMG_0631 copy

قبل از هر سفر با ارتفاع بیش از 8000 پا لونا توصیه ساخت دو قرار ملاقات های پزشکی: یک با یک متخصص سفر دکتر و دیگری را با GP که آشنایی با تاریخچه پزشکی شما. در حالی که AMS تاثیر می گذارد مردم از همه سنین و سطوح تناسب اندام برخی از شرایط موجود (فشار خون بالا داسی آپنه خواب) می تواند تاثیر چه داروهای شما تجویز شده و/یا ضرورت تغییر در برنامه سفر. “در برخی از موارد می گوید:” لونا “ما تعجب می کنم که چرا این مرد حتی سعی کنید این افزایش?”

اگر شما نمی زحمت به دیدن یک دکتر از قبل و در نهایت احساس زباله هنگامی که شما وارد یک پزشک را ببینید. و جلوگیری از بیش از حد ارتفاع داروها به ویژه کسانی که حاوی کافئین است که می توانید با علائم و سرعت بخشیدن به کم آبی است.

IMG_1067

وقتی که می آید به درمان علائم نزولی از ارتفاع است که همیشه اولین جایزه — تمام راه را به سطح دریا ، استنشاق اکسیژن است که دیگر سنگ بنای درمان اگر چه لونا می گوید: جیبی قوطی شما می توانید در فرودگاه ها و مغازه عتیقه هستند و یک حیله گران: “در تجربه ما شما نیاز به استنشاق اکسیژن برای حداقل 30 دقیقه به احساس اثر.” خوشبختانه اکسیژن به راحتی در دسترس است در درمانگاه ها و بیمارستان ها در ارتفاع بالا مناطق و با تجربه راهنماهای مثل وارگاس هرگز بازحمت حرکت کردن بدون مخزن. “در دنباله اکسیژن می تواند زندگی شما را نجات دهد” توضیح می دهد که لونا.

اما شگفتی از طب مدرن به این معنی است که آن را هرگز نباید حتی به این دریافت کنید. کسانی که پزشکان قرار ملاقات قبل از اینکه شما بروید. و در واقع آنچه که به شما گفت: — حتی اگر آن را به معنی تغییر برنامه های خود را. دنباله اینکا عالی است, اما آن را به ارزش مرگ برای.

(جویدن برگ کوکا از سوی دیگر است نه از راه دور بسیار جذاب است. مگر در مواردی که شما در عادت خوردن در باغ هجز.)

IMG_0542 copy

AMS: آنچه که به سازمان دیده بان برای

  • سردرد
  • تهوع و استفراغ
  • فقدان اشتها
  • خستگی
  • بی خوابی (این است که اغلب از دست رفته)
  • مایل به آبی از لب و ناخن (یکی از اولین نشانه های HAPE)
  • سرگیجه با لکنت زبان و حرکات دست و پا چلفتی (HAPE است تنظیم)

ارتفاع بالا بیماری توضیح داد

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>