گوشت خوک پر از مواد غذایی هند باعث می شود امواج در دهلی

یک شب در دهلی نو محله Humayunpur سه نفر وارد یک فضای تیره رنگ یادآور یک تریاک دن. یکی می پرسد: یک گانگستر به دنبال مرد به صورت “سه کیلو” و سه ضخیم قهوه ای کیک پیچیده شده در کاغذ و بی سر و صدا بیش از. مواد مخدر ؟ هیچ. قهوه ای کیک در واقع axone (تلفظ akhuni) است که تخمیر و سویا دودی — و پایه برای چندین تخصص نگا ظروف. و این صحنه در واقع از تحسین منتقدان فیلم Axone, یک, کمدی, که, با استفاده از مواد غذایی به عنوان یک استعاره نزدیک کاملا به تصویر می کشد نوع تبعیض است که سرخپوستان از شمال شرق تجربه در دهلی نو.

شمال شرقی طبخ می شود به چالش کشیدن به کام و بینی. برای مثال, axone دارای بوی قوی و به دلیل فرآیند تخمیر. به عنوان یک قاعده, ترین, جنوب, مواد غذایی هند بخار و روغن-رایگان — در حالی که بقیه کشور تمایل به تکیه به شدت در ادویه جات ترشی جات و غنی gravies — و perked تا با طرف بسیار تند ترشی و chutneys. اما آنچه پس از یک گریزی به شمال شرقی مواد غذایی است که در حال حاضر تبدیل به آشپزی کنجکاوی در سراسر بقیه از هند است.

در سال های اخیر ده ها تن از رستوران و غذای آماده مفاصل شامل غذاهای شمال شرقی از افتتاح در شهرهای دهلی نو و بمبئی و بنگلور.

در واقع آن را تبدیل شدن به کاملا محبوب است. در سال های اخیر ده ها تن از رستوران و غذای آماده مفاصل شامل غذاهای شمال شرقی از افتتاح در شهرهای دهلی نو و بمبئی و بنگلور. Pop-ups به میزبانی خانه سرآشپزها و نیز تبدیل شدن به محبوب مانند ال را که در خدمت نگا مواد غذایی (فکر می کنم کنجد سیاه و سفید, گوشت خوک, گوشت خوک دودی با سیر ریشه یا گوشت خوک با zumvu (سماق) و تخمیر آب بامبو) در مکرر پاپ آپ در کلکته و بمبئی به اشتراک گذاری کاسه با مهمات Angom که در خدمت Manipuri مواد غذایی است. ماهی های تخمیر شده یا تازه است بخشی جدایی ناپذیر از مانیپور آشپزی سنت. مثلا eromba (پوره سبزیجات با تخمیر ماهی) یک خانواده اصلی.

Thali-gitika

صفحه اصلی به هند بزرگترین غلظت قومی قبایل ایالات متحده در طول تاریخ باقی مانده قطع از بقیه از هند و نژاد پرستی — در برابر مردم و به طور پیش فرض غذایی شده و تلفظ می شود. اما در طول چند سال گذشته به عنوان منطقه تبدیل شده است بیشتر توسعه یافته و دولت شده است به ترویج کسب و کار و گردشگری مردم در حال پرداخت توجه بیشتر به شرق.

“شهری کام نیز تکامل یافته و شده است وجود دارد افزایش علاقه نسبت به غذاهای منطقه ای می گوید:” Hoihnu Hauzel نویسنده ضروری شمال شرق آشپزی. علاوه بر این, شرقی, هندی, ظروف ساخته شده با تازه foraged و اغلب مواد آلی. “این غذا بسیار سالم و خوش طعم (مشترک تکنیک های پخت و پز در حال بخار جوش پخت و پز آهسته و سیگار) که کمک کرده اند و در افزایش محبوبیت به دلیل چگونه سلامت مردم تبدیل شده اند” Hauzel اشاره می کند.

و روند هدف قرار دادن همه شیک و یادداشت ها بیش از حد — در هند و فراتر از آن. در ماه اوت بزرگ بازار غرفه رستوران در ITC سلطنتی بنگال در کلکته اضافه شده انتخاب شرقی غذاهای هندی به بوفه مانند kauriیک Sikkimese پوسته ماکارونی در سوپ و mylliem فلفل مرغ از مگالایا. در ماه مارس گذشته میچلین ستاره آشپز Atul Kocchar شروع خدمت شمال غذاهای هندی در لندن, رستوران, Kanishka.

Gitika Saikia یک آشپز خانه است که به ویژه از غذاهای بومی آسام — مانند masor tenga به طور یک زبانه دار کاری ماهی — در چند pop-ups از سال 2014 آغاز شده کسب و کار خود را در پاسخ به مواد غذایی مبتنی بر نژاد پرستی. “من اغلب شنیده ام مردم می گویند ما فقط به خوردن غیر گیاهی کرایه و هر چیزی که می خزد” او توضیح می دهد. او همچنین curates شمال شرقی منوها برای حوادث در هتل و رستوران و اجرا می شود یک فصلی خدمات تحویل غذا. Saikia به تازگی معرفی کرم ابریشم و مورچه قرمز تخم مرغ به منوی pop-up برای حفظ تجربه اصیل و واقعی که ممکن است — یک حرکت جسورانه با توجه به منظم شهری در هند است که بعید است به سرمایه گذاری فراتر از گوشت قرمز.

Gitika-Saikia

شاید این است که چرا از تمام غذاهای نگا مواد غذایی است به شهرت شات چون هند است که پر شده با گوشت خوک عاشقان Hauzel می گوید و نگا مواد غذایی بسیار خوک هدایت می شود. دودی گوشت خوک و گوشت گاو-بر اساس ظروف به دست آورده اند غیر بومی طرفداران. پخته شده با مناقصه شاخه های بامبو و سس bhut jolokia (ghost chili) و یا به سادگی اضافه شده به دال یا آب پز, سبزیجات غنی آن دودی طعم فرانسوی, جوانه های چشایی.

بنابراین اگر شما احساس نمی مانند سفارش در حد معمول هندی کرایه — مرغ کره tikkas و فلان چیز — فقط سعی شمال شرقی هند مواد غذایی در راحتی از خانه خود را. حل و فصل در یک کاسه داغ از عدس خورش آهسته پخته شده با خوشمزه نگا گوشت دودی (hoksa) و چاشنی زده با زنجبیل juliennes چسبنده برنج و یک teensy کمک به شاه فلفل قرمز یا فلفل قرمز شبح ترشی. یا دستور زیر را دنبال کنید برای thevo چو. هر دو گزینه های خوشمزه برای یک شب سرد زمستان.

دستور العمل: Thevo چو (گوشت خوک با شاخه های بامبو)

(حسن نیت ارائه میدهد Hoihnu Hauzel را ضروری شمال شرق آشپزی)

در خدمت 6

مواد تشکیل دهنده

  • 2 پوند گوشت خوک قطع به 2 اینچ قطعات
  • 1 فنجان مناقصه بامبو به شاخه های شسته و خرد شده
  • 1 قاشق چایخوری زنجبیل رب
  • 1 قاشق چایخوری سیر رب
  • 1 قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز
  • 1½ قاشق چایخوری نمک

دستورالعمل

جای گوشت خوک در یک ماهی تابه بدون آب و روغن و طبخ را روی حرارت کم به مدت پنج دقیقه تکان دهنده به طور مداوم. به عنوان گوشت شروع به انتشار آب اضافه کردن شاخه های بامبو پوشش و طبخ برای یک ساعت بیش از حداقل گرما. نم نم در آب اضافی اگر گوشت خشک شدن.

اضافه کردن مواد باقی مانده را به تابه بالا بردن حرارت بالا و به مدت 10 دقیقه طبخ تکان دهنده به طور مداوم.

خدمت گرم با برنج بخار پز.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>