مردم در حفظ و در حال مرگ در می سی سی پی زندانهای اما فرماندار می خواهد به حرکت در

صدها نفر از مردم ایستاده در مقابل یک مرحله در مرکز شهر Jackson, می سی سی پی در حال انتظار برای رالی برای شروع زمانی که صدای یک زن زنگ زد از طریق جمعیت. “آنچه که ما میخوام انجام دهید ؟” او فریاد زد. “آن را تعطیل کند!” جمعیت فریاد زد و برگشت.

“آنچه که ما میخوام انجام دهید؟”

“آن را تعطیل کند!”

“آنچه که ما میخوام انجام دهید؟”

“آن را تعطیل کند!”

معترضان جمع شده بودند در تقاطع می سی سی پی و شمال کنگره در سایه دولت کاپیتول. هیپ هاپ blared از سخنرانان و فعالان گردش جزوات و پوستر انجام شده پیام برای اخبار دوربین های خوشه ای در نزدیکی یک پلت فرم. یکی به عنوان خوانده شده: “کسی صدمه زدن به مردم ما و ما نمی خواهد سکوت کنم.”

فقط قبل از ظهر فعال شارون براون در زمان میکروفون…. یک عضو از می سی سی پی, زندان, اصلاحات ائتلاف — و رهبر در اخیر فشار برای تغییر پرچم — او ترسیم بحران در سراسر کشور را در زندانهای خود به میراث برده داری وحشیانه مندرج توسط ایالتی می سی سی پی ندامتگاه شناخته شده به عنوان Parchman مزرعه. برای بیش از 100 سال Parchman شده و سایت از کار اجباری در یک مزرعه که در آن زندانی مرد در حال کار در این زمینه. در هفته های اخیر, عکس ها و فیلم ها از گوشی های قاچاق تا به حال در معرض موش آلوده سلول های غیر قابل استفاده توالت و گرافیک شواهد پزشکی غفلت است. به عنوان تصاویر رفت و ویروسی شیوع خشونت و کشت و میر بین دسامبر و اواسط ژانویه محوری می سی سی پی زندانها به ملی کانون توجه است.

تظاهرات و تجمع در برابر شرایط در Parchman زندان دولت در مقابل Mississippi State Capitol building on Jan. 24, 2020. در این تجمع اوا اسکات سمت چپ/بالا نمایش داده می شود یک عکس از برادرزاده او آنتونیو تیلور بود که زندانی در Parchman و مرده پیدا شد در سلول خود در دسامبر 2019.عکس: Andrea مورالس

“من می خواهم با تشکر از کسانی که برادران در پشت دیوار است که تا به حال شجاعت به جهان اجازه می دانم که از بی عدالتی” براون گفت. “به جهان اجازه می دانم که آنها مورد ضرب و شتم شکسته و خسته است.” آخرین مرگ گزارش شده بود فقط دو روز قبل از آن در چهار شنبه, ژانویه 22. با توجه به می سی سی پی بخش از اصلاحات 49 ساله Thomas Lee داشت حلق آویز در سلول خود که صبح داخل Parchman واحد 29. این به ارمغان آورد و مرگ, شمارش به 10 در کمتر از یک ماه. در این میان بسیاری از خانواده ها تا به حال شنیده نشده از عزیزان خود را از تحول آغاز شد.

Sallye خانه ایستاده بود در ردیف جلو در, دستکش, زمستان, کلاه و تی شرت مطلب “ثابت خود را در زندان است.” او تا به حال ساخته شده دو ساعت رانندگی به جکسون از Batesville, با دختر و پسر در قانون. این شد دومین اعتراض در دو هفته. در یک شب زنده داری خارج Parchman در ژانویه 11, او توضیح داد که چگونه توالت و در آن او را همراه شکسته شده بود برای ماه او را مجبور به ادرار کردن و اجابت مزاج در کیسه های پلاستیکی.

خانه انجام یک پوشه حاوی نسخه از نامه او نوشته بود به مقامات محلی در طول سال التماس برای کمک به او 38 ساله پسر Alchello. “تنها دلیل من برای رسیدن به شما این است که پسر من در سلامت و رفاه” خانه نوشت: در یک نامه از جولای 2016. Alchello منتقل شده است Parchman پس از اینکه به شدت مورد حمله قرار در زندان است. خانه تا به حال التماس به او منتقل شده اما وحشت زده شد زمانی که او فرستاده شد به Parchman که در آن او شده بود با ضربات چاقو توسط یک عضو باند سال قبل است. همچنین Parchman که در آن Alchello تا به حال قرارداد سارکوئيدوز یک بیماری التهابی موثر بر ریه ها و سایر اندام ها — و که در آن او در حال حاضر در حال رد مراقبت های پزشکی کافی. “لطفا کسی به تلفن همراه خود و نگاهی به ظاهر خود را” خانه نوشت. “چهره اش است و پوست و استخوان. گردن و قفسه سینه استخوان چسبیده.”

sallye-house-1580417469

Sallye خانه سمت چپ در آوریل در جکسون در Jan. 24, 2020. او انجام یک عکس از پسرش Alchello خانه است که زندانی در Parchman.

عکس: Liliana سگورا/رهگیری

بعدی حروف صدا و حتی ضروری تر. “عزیز آقا یا خانم به کمک شما نیاز دارم به شدت!” خانه نوشت: در ژانویه 2017. برای تقریبا شش ماه او گفت: پسرش واحد تا به حال شده است به طور مداوم در مستند معنی او نمی تواند خرید مواد غذایی از زندان غذاخوری که او با اتکا به مکمل ناچیز بخش ارائه شده توسط MDOC. او شامل تصاویر — “این یک مسئله مرگ و زندگی است.” آخرین نامه از ژانویه 2018 نشان داد Achello تا به حال سرطان تيروئيد. “اگر او می میرد در حالی که درد و رنج در این شرایط وجود خواهد داشت هیچ چیزی در مورد آن انجام می شود. است که چرا من به او حرکت می کند قبل از اینکه چیزی به او اتفاق می افتد.” هنوز دو سال بعد Alchello باقی مانده در واحد 29.

این تجمع سه ساعت به طول انجامید. سخنرانی بودند مختصر و خام شهادت غرق در تروما و خشم برحق. وجود دارد تقاضا برای پاسخگویی و خواستار عمل به تماس با قانونگذاران برای رای دادن به تقاضا که Parchman بسته شود. اما نیز وجود دارد یک حس قریب از یک مشکل عمیق تر بیش از حد گسترده ای برای کلماتی مانند “اصلاحات”. وجود دارد بیش از حد بسیاری از داستان آشنا بیش از حد بسیاری از مادران مانند خانه خسته از سال را صرف جیغ به درجه اعتبار ساقط است. “من فقط دارم واقعا احساسی گفت:” ان آدامز از مرحله. او پسر سالم بود زمانی که او به زندان رفت و در سال 2012 او گفت: اما در حال حاضر او تا به حال تشنج و دچار سوء تغذیه. او تا به حال نه او را دیده در نه سال.

ورا جوان راننده سرشونو تکون دادن در به رسمیت شناختن در سراسر این تجمع است. “این چیزی است که اتفاق می افتد به پسر من” او گفت:. او آمده بود در مرکز شهر آبی بیمارستان مالش های آماده برای کار شیفت بعد از آن روز. به عنوان تجمع زخم کردن او به من گفت که پسر او نیز مستقر در واحد 29. مدیر مورد گفته بود که او خوب بود اما او تا به حال شنیده نشده از او در هفته. “او همیشه به من گفت: از زمان او شده است در Parchman, ‘Mama اگر شما نمی شنوید از من چیزی اشتباه است با من.'”

A solitary cell in Unit 32 of the Mississippi State Penitentiary, the state's super-maximum-security prison, in Parchman, Miss., Feb. 27, 2012. A growing number of states are rethinking the use of long-term isolation for inmates after the conditions at Unit 32 prompted a lawsuit that led to the unit's closing. (Josh Anderson/The New York Times)

یک سلول انفرادی در واحد 32 از می سی سی پی امور خارجه ندامتگاه دولت فوق العاده-حداکثر امنیت زندان در Parchman, Miss., در فوریه. 27, 2012.

عکس: جاش اندرسون/نیویورک تایمز از طریق Redux

افزایش بحران

چندی پیش بود که سی سی پی سیستم عدالت کیفری مورد ستایش قرار داد به عنوان رو به رشد موفقیت داستان: یک دولت که رفت از دهه زندان فدرال نظارت به یک مدل برای اصلاحات. در سال 2010 در سال های پس از دادخواهی توسط اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا, MDOC در نهایت تعطیل Parchman واحد 32 که در آن مردان برگزار شده بود در مجازات انزوا برای 23 ساعت در روز است. اصلاحات کمیسیون کریستوفر اپس شد مورد تحسین قرار گرفته برای کاهش تعداد افراد در سلول انفرادی در سراسر کشور “صرفه جویی در پول و زندگی و سلامت عقل” به عنوان نیویورک تایمز نوشت: در سال 2012. سپس در سال 2013 می سی سی پی قانونگذاران رای به ایجاد دو حزبی اصلاحات و عدالت کیفری نظارت نیروی کار که توصیه های سیاست را نجات دهد میلیون ها نفر در پول مالیات دهندگان با کاهش تکرار جرم سال — و جلوگیری از یک بالن جمعیت زندان بود که رشد 300 درصد بیش از 30 سال است.

اما تغییرات وعده داده شده هرگز ریشه گرفت. Epps دستگیر شد و به اتهام فساد مالی در سال 2014. و دولت نوپای عدالت کیفری اصلاحات هم پاشید قبل از آنها تا به حال حتی آغاز شده است. سال گذشته تحقیقی سری ProPublica و می سی سی پی, مرکز خاطر گزارش های تحقیقی نشان داد که میلیون ها نفر که قرار شد مجددا به بهبود هنگام ورود دوباره به جای آن استفاده شده است برای پوشش شرکت ها معافیت های مالیاتی. “در همین حال تعدادی از زندانیان است خزنده به بالا و کمبود بودجه و کارکنان در حال کمک به بدتر شدن شرایط است.”

امروز یکی از بزرگترین مشکلات بودجه ای می سی سی پی را در زندان های ذکر شده توسط خانواده ها و مقامات به طور یکسان — خطرناک کمبود کارکنان واجد شرایط است. تعداد نگهبانان رفته از تقریبا 1600 در سال 2014 به 731 با توجه به می سی سی پی, مرکز خاطر گزارش های تحقیقی. شروع حقوق پایین ترین در کشور و ایجاد انگیزه بیشتر برای قاچاق و فروش کالای قاچاق تلفن های همراه.

A shield used by guards next to a cell door in Unit 32 of the Mississippi State Penitentiary, the state's super-maximum-security prison, in Parchman, Miss., Feb. 27, 2012. A growing number of states are rethinking the use of long-term isolation for inmates after the conditions at Unit 32 prompted a lawsuit that led to the unit's closing. (Josh Anderson/The New York Times)

یک سپر استفاده می شود توسط سپاه پاسداران است که تکیه در کنار یک تلفن درب در واحد 32 Parchman در فوریه. 27, 2012.

عکس: جاش اندرسون/نیویورک تایمز از طریق Redux

اما در حالی که مقامات بلند تقبیح این گوشی را قادر می سازد به عنوان جنایتکاری — به خصوص زندان باندهای — این هیچ راز است که گوشی های حیاتی تاسیسات برای کسانی که در هر دو طرف از دیوار. تماس های تلفنی را می توان گران و خانواده های توصیف کمبود اطلاعات از کانال های رسمی. این تنها به دلیل تلفن های همراه که آموخته از اخلال توسعه در اوایل ژانویه: MDOC تا به حال بی سر و صدا دوباره باز Parchman واحد 32. عکس رفته بود ویروسی در رسانه های اجتماعی نشان پنج مرد در راه راه زندان jumpsuits دروغ گفتن بر روی زمین در یک گه سلول است. وکلا بعد تایید کرد که تصاویر در آمد از آستین توقیف مسکن واحد که در آن مشتریان گفت: آنها که مجبور به خوابیدن در کف بتن و محروم دوش, مواد غذایی و آب در حال اجرا.

افزایش بحران ساخته شده بود و حتی بدتر از فقدان رهبری در میان مقامات دولتی. تحول آغاز شد و با موجی از خشونت در آخرین روز از سال 2019 قبل از می سی سی پی را تازه انتخاب فرماندار, Tate ریوز گرفت ، سه مرگ و میر در سه زندان مختلف منجر به یک ایالت مستند در شب سال نو. که همان روز MDOC کمیسر Pelicia سالن اعلام کرد او می خواهد استعفا دهد. به عنوان مستند ادامه داد: صدها نفر از مردان بودند نقل مکان کرد و از Parchman به یک مرکز در Tutwiler, اجرا خصوصی, زندان, غول CoreCivic. “در طول کل فرایند زندانیان نیازهای برآورده شده است” این MDOC گفت: در آزادی مطبوعات.

در ژانویه 17, فعالان و اعضای جامعه بسته بندی یک اتاق در داخل دولت دیوان عالی کشور برای یک به طور منظم برنامه ریزی شده جلسه اصلاحات و عدالت کیفری نظارت نیروی کار. مرگ و میر در داخل زندانها بود در پنج. این مستند تا به حال برداشته شده است و در همه زندانها به جز Parchman که در آن صدها نفر از مردان هنوز در انتظار یک انتقال با توجه به MDOC. در ضمن با مشخصات بالا دعوی شده بود پرونده در دادگاه فدرال در حالی که دوم زندان رسمی اعلام بازنشستگی خود را.

“حداقل تعداد کمی از نیروی کار اعضای به نظر می رسد به گرفتار کردن گارد با منافع عمومی در نشست خود” را نوشت شیپور لجر. قاضی Prentiss Harrell تاکید کرد پیشرفت در دولت پس از آن سیاست های قانون تبدیل شد در سال 2014 از جمله صرفه جویی در تقریبا 50 میلیون دلار است. در حالی که متاسفانه این پول تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است به افزایش دستمزد کارکنان زندان و یا بهبود امکانات Harrell گفت: او فکر مقننه خواهد بود باز به چنین چیزهایی در جلسه آینده. “ما بر این باور آونگ در نوسانی است.”

در عین حال تمرکز بر بودجه منجر به گرفتگی عامل آشکار است که رانده بحران در می سی سی پی را در زندان: بیش از حد بسیاری از مردم در زندان برای بیش از حد طولانی است. فعالان طولانی تحت فشار قرار دادند به معنی صدور حکم و آزادی مشروط اصلاحات در می سی سی پی از جمله تجدید نظر دولت همیشگی قانون مجرم و ساخت آن را آسان تر برای اعطای آزادی به “سالمندان زندانیان.” اگر چه نیروی کار به نظر می رسید به چنین ایده ها معلوم بود که آیا قانونگذاران توجه به تماس. بحران الهام گرفته بود بدون مزخرف شعارهای از جمله از فرماندار سابق فیل برایانت. “کسی که پیش از آن پرسید” چه کسی مسئول چه چیزی اتفاق می افتد در Parchman?'” او به خبرنگاران گفت: در اوایل ژانویه. “زندانیان. این زندانیان هستند که با یکدیگر زندگی می کند. این زندانیان هستند که مد سلاح ها از فلز است. زندانیان در حال آنهایی که آسیب به اتاق که آنها در حال زندگی است.”

در ژانویه 23 روز بعد از می سی سی پی, زندان, اصلاحات ائتلاف اعلام کرد این تجمع در جکسون رژیم صهیونیستی است. تیت ریوز برگزار شد یک کنفرانس خبری در وزارت امور خارجه کنگره. در تاریک, ژاکت, مزین با می سی سی پی امور خارجه مهر ریوز ادامه از تهیه بیانیه ای اعلام کرد که او تا به حال دو بازدید از زندانها در 24 ساعت گذشته. یکی بود Parchman; دیگر بود Walnut Grove Correctional Facility که ایستاده بود خالی پس از سال 2016. فرماندار با توجه به انتقال مردان از Parchman و به Walnut Grove خواهد بود که بخش خصوصی اجرا شود. “اکثریت از زندان می تواند به نگه داشتن زندانیان به عنوان اوایل به عنوان در فردا,” او گفت:.

اما مانند بازگشایی واحد 32 حرکت مردم به زندان به نظر می رسید مانند یک آشکار گام در جهت اشتباه است. سابق نوجوانان تسهیلات اجرا شده توسط GEO گروه بسته شده بود پس از تحقیقات فدرال در معرض دلخراش شرایط از جمله سوء رفتار جنسی توسط کارکنان به عنوان “در میان بدترین چیزی که ما را دیده اند در هر مرکز در هر نقطه در کشور است.” یک قاضی معروف نوشت که گردو گراو “رنگ های یک عکس از جمله ترسناک که باید تحقق نیافته در هر نقطه در جهان متمدن است.”

ریوز اذعان کرد که وجود داشت مشکلات در این مرکز در گذشته است. اما او به یک عملی توضیح برای این ایده. دیواره سلولی در ولنات گروو بودند ساخته شده از بتن ریخته به جای بلوک های خاکستر او گفت که آن را سخت تر به تصویب قاچاق.

“بسیاری از این چیزها را به نظر می رسد مانند حس مشترک” او گفت:. “چرا که آنها هستند.”

The Mississippi State Penitentiary, where Eddie Lee Howard Jr. has been on death row for two decades for the murder and rape of an 84-year-old woman, in Parchman, Miss., Sept. 10, 2014. A disputed bite-mark identification is at the center of Howard?s appeal, which cites that the method used in the obscure field of forensic dentistry is unreliable, due to be filed on Monday with the Mississippi Supreme Court. (Andrea Morales/The New York Times)

می سی سی پی امور خارجه زندان شناخته شده به عنوان Parchman مزرعه در Parchman, Miss., در سپتامبر. 10, 2014.

عکس: Andrea مورالس/نیویورک تایمز از طریق Redux

بدتر شدن شرایط

من آخرین بازدید Parchman در سال 2016 به عنوان بخشی از یک تور سازمان یافته از طریق یک کنفرانس علمی در Ole Miss. زندان ارائه می دهد تورهای به مدارس و کلیساها و گروه های دیگر و این بازدید که با دقت به سرپرستی. زندان پرسنل استقبال گروه ما به یک بازدید کننده به مرکز شامل صندلی و گلدان از گل همراه با یک صفحه نمایش از قاچاق جمع آوری شده در طول سال — shanks ساخته شده از قلم قاشق و مواد دیگر است. “آنها را به ’em کردن از هر چیزی” راهنمای گفت.

تور اتوبوس سوار گروه ما در سراسر زندان را وسیع زمینه های عبور از زمینه های که در آن مردان برداشت محصولات کشاورزی. این میدانی است که قرار است به آدرس “اهل بیت بطالت” با توجه به MDOC و همچنین ارائه مواد غذایی سالم است. “آنها فراموش, کدو, کلم بروکلی سبزی” راهنمای گفت. پس از ارائه یک ناهار دلچسب — کبابی, میگو, teriyaki لوبیا سبز و گردو پینه دوز — غذا مدیر خدمات مشترک یک داستان از یک مرد که آموزش دیده تحت او در حالی که زندانی در Parchman. “او منتشر شده است و پخت و پز در ممفیس,” او گفت: با افتخار.

وجود دارد حداقل یک لحظه بی پرده صداقت در طول سفر است. آن را از یک مرد 40 سال به حبس ابد که صحبت به گروه مورد نیاز برای آموزش برنامه. “وجود دارد هیچ توانبخشی در می سی سی پی” او گفت:. “آیا بچه های خود را.” در این دهه او در Parchman جملات بدست شدیدتر در می سی سی پی و در سراسر کشور — در حالی که برنامه پس از برنامه شده بود محروم دور. وجود دارد استفاده می شود یک گروه کر از یک ایستگاه رادیویی و یک فروشگاه چاپ, او گفت:. “همه از آن رفته است.”

یک زن در این تور شد و عاطفی به یاد دوران کودکی خود سفر به Parchman جایی که او را پدر خود را در آنچه که به عنوان شناخته شده بود تمدید ملاقات — weekendlong بازديد که در آن زندانی مردان می تواند به صرف زمان بیشتری را با خانواده خود را. می سی سی پی به پایان رسید عمل در سال 2012. سپس در سال 2014 MDOC پایان دادن زناشویی به بازدیدکننده داشته است. خطر حاملگی بود نگرانی راهنمای ما توضیح داد. “چه کسی می خواهد به مراقبت از این کودک؟”

در کشوری که ادعا می خواهید برای کاهش تکرار جرم سال, اما, از بین بردن چنین برنامه هایی بدون شک انجام بیش از آسیب خوب. مطالعات طولانی مدت نشان داده است که روابط قوی تر به خانواده و افزایش احتمال موفقیت پس از زندان است. و کسانی که قبلا زندانی در می سی سی پی می گویند که محدود کردن ملاقات و برنامه های دیگر ساخته شده اند dehumanizing تجربه حتی بدتر است. Al کلمن در Parchman در 1990s در طول زمان است که بسیاری از ایالت ها شروع به از بین بردن فرصت های آموزشی در داخل زندان است. او مشغول به کار در زمینه های برداشت پنبه و سیب زمینی و بامیه. چنین کار قرار بود برای نگه داشتن خشونت در خلیج اما Coleman, شاهد تجاوز و قتل در طول زمان خود را وجود دارد.

“زندان همواره خشونت” او گفت:. “آن را مانند راه رفتن به یک منطقه با یک دسته از زمان بمب انتظار به منفجر شود. … اگر شما تحت درمان مثل شما هیچ چیز مانند شما یک سگ یک حیوان, و شما در حال گرفتن مقدار مناسب از مواد غذایی و آب و شما لازم نیست که هیچ راهی برای استفاده از دستشویی نا امیدی به طور مداوم می سازد.” تفاوت اصلی او را می بیند در حال حاضر این است که مردم در خارج مشاهده می کنید شواهد برای خود.

cedric-young-1580418199

جسیکا جوان چپ و مادرش کتی پادشاه رابرتسون در آوریل در جکسون می سی سی پی در Jan. 24, 2020.

عکس: Liliana سگورا/رهگیری

در روز پس از این تجمع در Jackson, Jessica جوان رفت و به دیدار برادر Cedric در Marshall County, Correctional Facility, خصوصی, زندان اجرا شده توسط یوتا مبتنی بر مدیریت و آموزش شرکت. او می خواهم منتقل شده به MCCF از Parchman ماه قبل از آن شرایط نمی شد خیلی بهتر است. به اتاق ملاقات شد انجماد; برادر او گفت: آن را بسیار سرد در واحد مسکونی.

سدریک محکوم شد در سال 2017 به جرم او سوگند یاد او مرتکب نشده بود. زمانی که او برای اولین بار به زندان به او داده نشده بود تغییر لباس برای ماه می باشد. عکس نشان داد منزجر کننده غذا سینی کسل کننده رنگ انبوهی از مواد غذایی غیر ممکن است برای شناسایی. “ما ترسیده بودند برای ارسال به آنها را از آنجا که ما نمی خواهیم هر چیزی اتفاق می افتد به او را” جوان گفت:. اما در حال حاضر که این تصاویر را در فضای باز. آنها کمتر می ترسند.

این دیدار به طول انجامید از 11 تا حدود 2:30. بعد از آن شب او شنیده از برادر او دوباره. او به او گفت که او تا به حال بازگشت به واحد خود را برای پیدا کردن که یک مرد مرده بود در زندان آن روز. “کل زمان ما بودند و در ملاقات با او وجود دارد یک زندانی در پشت مرده” جوان گفت:. تلفن همراه تصویری اسیر صحنه; مردان خواستار توجه است در حالی که بدن مرده گذاشته وجود دارد. نگهبانان قرار است به انجام چک معمول هر واحد مسکن اما هیچ کس پاسخ دادن. “این ویرانگر” جوان گفت:. مشکلات بسیار بزرگتر از Parchman بسیار بزرگتر از واحد 29. “کل MDOC به عنوان یک کل است ضربه پایین سنگ.”

مردی که مرده بود بعد از شناسایی به عنوان 38 ساله Jermaine تایلر. روز بعد یکی دیگر مرگ گزارش شده در Parchman: 26 ساله جاشوا نورمن, یک مرد از جوان وطن. پس از آن دو بیشتر مرگ و میر در دو زندان مختلف در سراسر کشور: 28 ساله Limarion نفره در ژانویه 29, پس از 52 سال نورا Ducksworth در MCCF در 30. در مجموع 14 مرد مرده در می سی سی پی زندانها از دسامبر 29.

در این میان فرماندار به اولین دولت از دولت آدرس در دولت کاپیتول. او تا به حال یک اطلاعیه بزرگ. “من دستور می سی سی پی, وزارت اصلاحات برای شروع کار لازم برای شروع بسته شدن Parchman بدنام ترین واحد واحد 29,” او گفت:. اگر چه تدارکاتی سوال باقی مانده است او گفت: “من را دیده اند به اندازه کافی. ما باید به نوبه خود صفحه.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im