پول دادن به پلیس به زمین دادن اسلحه خود را در بلاروس

چرا بايد اهميت بدي

این مدیر عامل فن آوری کمک به سوخت انقلاب کشور خود را از دور.

تا پنج روز پیش، میکیتا میکادو بیشتر در بلاروس به عنوان یکی از اعضای موفق دیاسپورا شناخته می شد – یک کارآفرین اینترنتی که به ایالات متحده رفت و یک استارتاپ موفق سیلیکون ولی به نام PandaDoc که رقیب سند الکترونیکی DocuSign بود، ساخت. اما پس از آن که کشور مادری اش در انتخاباتی شرم نده که صدها هزار نفر را به خیابان ها می کشوند، تاجر غیرسیاسی که قبلاً به عنوان چیز دیگری به وجود آمده بود – یک فعال ۳۴ ساله حاضر به قرار دادن پول خود در جایی که دهانش به عنوان نیروهای مسلح علیه همشهریانش راه پیمایی کرده بود، به وجود آمد.

من از مقامات امنیتی بلاروس درخواست می کنم. اگر می خواهید طرف خوبی باشید، اما امور مالی اجازه نمی دهد، بنویسید – من کمک خواهم کرد، میکادو در اینستاگرام، پیشنهاد کمک به پرداخت وام یا حقوق هر مامور اجرای قانون که از شغل خود دست بکشند و از پیروی از آنچه بسیاری از آنها به عنوان خشونت غیرقانونی از الکساندر لوکاشنکو می بینند، خودداری می کرد، که اغلب به عنوان “آخرین دیکتاتور اروپا” لقب می گرفت.

در رسانه های اجتماعی میکادو ده ها هزار پاسخ به دست آمد، با صدها نفر از مقامات نظامی و امنیتی، از جمله برخی که ضبط ویدئو از خود محکوم رژیم لوکاشنکو در حالی که سلاح خود را زمین گذاشتند. این به سرعت ایجاد یک تلاش آنلاین جمع آوری کمک مالی، جایی که او — در کنار دیگر تاجرین بلاروس، المپیا و روزنامه نگاران — در حال حاضر نیم میلیون دلار افزایش داده اند در حالی که از سربازان به حمایت از معترضان بر دولت است. آنها امیدوارند که در روزهای آینده میلیون ها نفر دیگر جمع آوری کند. در همین حال، بیش از 170 داوطلب در حال تلاش برای کمک به کسانی هستند که ترک شغل جدید، عمدتا در IT، اگر چه صنایع دیگر به زودی می تواند شامل شود.

میکادو که احساس می کرد پس از تماشای ویدیوهای پلیس ضد شورش که طرفداران آزاد انتخابات را به طرز وحشیانه ای کتک می زدند، به انجام کاری روی آورد، کاملاً بی معنی است. “نه ميتونستم ساکت باشم و نه ميتونم کاري در موردش بکنم”

در بخش Gestapo در حال انجام بود، مردم از درد به کما سقوط کرد، آنها را مورد ضرب و شتم و تحقیر قرار گرفت.

افسر پلیس بلاروس، نوشتن به میکادو

پسر یک دکتر، میکادو در مینسک، پایتخت بلاروس به دنیا آمد. هنگامی که او 19 سال داشت، او وارد ایالات متحده برای کار بر روی ساخت تعدادی از وب سایت ها، که کمک به او را تامین بودجه چند شرکت نرم افزاری قبل از ایجاد PandaDoc در سال 2013. در حالی که شرکت در بلاروس آغاز شد، او به زودی آن را به منطقه خلیج منتقل کرد، اگر چه بیشتر 300 کارمند او بلاروسی هستند. او هنوز هم در اکثر تابستان ها به این کشور سر می زند، و مدت کوتاهی قبل از شروع بیماری همه گیر ویروس کوروناویروس در آن جا بود.

هفته گذشته، لوکاشنکو که از سال ۱۹۹۴ پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی به عنوان رئیس جمهور فعالیت می کرد، گفته می شد که با ۸۰ درصد آرا در برابر نامزد محبوب اپوزیسیون سوتلانا تیخانوفسکایا به دست می آمد. نتایج یکه تاز به دست آمده باعث شده تا به تازش های بین المللی منجر شود، چرا که اتحادیه اروپا، ایالات متحده و دیگران انتخابات را نامشروع نامیده اند. کرملین، در همسایگان روسیه، پیروزی لوکاشنکو را به رسمیت شناخته و قول داده است که از معاهده خود حمایت کند و از بلاروس در برابر تهاجم خارجی دفاع کند … که باعث ترس بسیاری از لوکاشنکو می شود اعتراض ها را به دشمن خارجی سرزنش می کند. در روز دوشنبه، رئیس جمهور مجسّم قول داده بود که بر اساس قانون اساسی جدید ، “قدرت های مرا انتقال دهد” اما این کار را “تحت فشار خیابان!” انجام نمی دهد.

پس از ارسال ویدیو خود را از اجرای قانون به سرپیچی از دستورات غیر قانونی برای صدمه دیده ، شکنجه و کشتن مسالمت آمیز نشان دادن شهروندان ، Mikado متوجه شد که بسیاری از ترس به رفتن در برابر مافوق خود. مشکل فقط از دست دادن حقوق آنها نبود، او کشف کرد؛ در بلاروس، فرمان دیکتاتوری شامل قراردادهایی است که بدهی های کلانی را به هر کسی که از کار خود دست بکشد یا به خاطر پیروی نکردن از دستورات اخراج شود (مثلاً ممکن است یک نفر به اندازه ۲۵۰۰۰ دلار بدهی، در ملتی که متوسط حقوق ماهانه فقط زیر ۵۰۰ دلار است) وارد شود، پرداخت کند. تو مدیون زندگی اگر پیروی نکنی، میکادو می.

بعلاوه، افسران بلاروسی می گویند که اداره پرونده های جرم یرای اتهام ی را در دست دارد که در صورت خلاف دستور، می توان از آنها برای محاکمه در دادگاه استفاده کرد. “Gestapo در حال رفتن در بخش بود، مردم در کما از درد سقوط کرد، آنها را مورد ضرب و شتم و تحقیر قرار گرفت، یکی از افسر به میکادو نوشت، فرار از کشور پس از تلاش خود را به استعفا رد شد. همکارانی که در کار ماندند شروع به گفتن این کردند که می خواستند یک پرونده جنایی علیه من آغاز کنند.”

در کمتر از یک هفته، میکادو و داوطلبان همکارش ۳۰ افسر را متقاعد کرده اند که با پرداخت وعده داده شده از این نیرو خارج شده و تعداد آنها به صورت نمایی در حال رشد است. او می گوید: «روز به روز، تعداد افراد را سه برابر می کنیم»، چرا که گروه او با ۳۰۰ مقام اجرای قانون در گفتگو است و از هزاران اهداکننده پول گرفته است. آنها با وعده های تیخانوفسکایا تشویق شده اند که هر افسری که علیه لوکاشنکو شورش کند، پس از انتقال قدرت، حتی با داشتن وام های خود به طور کامل بخشیده شود، از نظر مالی حمایت خواهد شد. “هر چه این موضوع عمومی شود، مردم بیشتر طرف خود را عوض می کنند.”

کار آنها تنها یک نشانه از این است که چگونه تلاش های دیجیتال یکجا به فراخوان های آزاد برای انتخابات آزاد و آزادی اجتماعات و مطبوعات در بلاروس کمک کرده اند، به ویژه به عنوان سیستم های پیام رسانی مانند تلگرام توسط فعالان برای ارتباط از خاموشی رسانه های اجتماعی سرکوبگر رژیم استفاده شده است. یک کانال یوتیوب و تلگرام به طور خاص، نکستا – «کسی» در بلاروس — شکوّر شده است، با ۱/۵ میلیون نفر از پیروان شبه نظامی، با وجود بنیان گذاری این کانال پنج سال پیش توسط استبان بتولو نوجوان آن زمان به عنوان یک سایت موسیقی و کارکنان یکم چهار نفر در ورشو ویدئوهایی از خشونت و جنایت پلیس می نوشتند.

میکادو می گوید: «این چیزی است که در این اعتراض بسیار جالب است: این یک اعتراض نامتمرکز است» آنها فقط افرادی مثل من هستند، افرادی که خشونت را دیده اند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>