OZY بررسی: شکستن سکوت در کرواسی در حال افزایش است ‘رحم خشونت’

کرواتی مجلس ایوانا Ninčević–Lesandrić تلاش شد با ضربه ای از اول سه ماهه سقط جنین و هیچ چیز می تواند آماده کرده ایم برای چه آمد بعدی. در بیمارستان او گره خورده بود به جدول به عنوان یک جراح انجام کورتاژ به خراش کردن بافت از رحم او را — همه بدون تجویز بیهوشی. “کسانی که 30 دردناک دقیقه از زندگی من” او به یاد می آورد. “و من می توانید به یاد بیاورید در هر ثانیه از آن.”

این یک تجربه است که همه بیش از حد آشنا به تعداد فزاینده ای از زنان کرواتی. یک تلاقی افزایش محافظه کاری در کرواسی و مهاجرت پزشکان — از جمله بسیاری از بیهوشی — تبدیل جدول عامل به یک تئاتر خشونت علیه زنان تحت روش های مربوط به زایمان. اما زنان در حال مبارزه درخشان نور را در آنچه که آنها مجبور به تحمل و امید آن می شود غیر ممکن است برای مقامات را نادیده بگیرد.

از سال 2013 بیش از 620 پزشکان مجبور به ترک کشور از 4 میلیون نفر است. کشور 85 درصد کاتولیک چرخش به سمت افزایش مذهبی پس از فروپاشی یوگسلاوی و کمونیسم می گوید: Branka Mrzić Jagatić برنامه هماهنگ در RODA یک سازمان حمایت رهبری پدر و مادر و متمرکز بر حقوق باروری. مذهب امروز “تاثیر بزرگ” در سیاستمداران ،

این بود [که] کرواتی #MeToo جنبش اما هشتگ شد #BreakTheSilence.

Valerija Bebek, کرواتی روزنامه نگار است که در گزارش های بحران است.

در حالی که سقط جنین قانونی است بسیاری از پزشکان با استفاده از یک اعتراض با وجدان معافیت در قوانین به نوبه خود زنان دور از کارشناسان می گویند. بیشتر و بیشتر کرواتی زنان در حال عبور از مرز به برژیتسه اسلوونی به صورت امن دسترسی به سقط جنین. وجود 25 سقط جنین در مرز بیمارستان در سه ماه اول سال 2019 نسبت به 54 در تمام سال 2018 است. کرواسی در میان بالاترین نرخ سقط جنین در اروپا و مردسالاری است یک عامل بیش از حد ،

“پدرسالاری دریا و دین قایق — شما بادبان در آن می گوید:” Valerija Bebek یک خبرنگار کروات برای 100Posto.

زنان در حال به چالش کشیدن آن و Ninčević–Lesandrić شده است مرکزی را به کسانی که در تلاش است. در اکتبر 2018 او ایستاده بود تا در مجلس و روایت تجربه خود را قبل از, این کشور, وزیر بهداشت, میلان, Kujundžić — یک پزشک آموزش دیده خود است. “من می خواستم همه بدانند که او آن را می دانم” او می گوید. Kujundžić را رد کرد و شهادت او. “این است که چگونه آن را انجام داده در کرواتی بیمارستان” او پاسخ داد. اما Ninčević–Lesandrić نیست انجام می شود. “وزیر است نه گفتن حقیقت” او به ضرب گلوله در پارلمان اروپا صدای او سطح است. “شما گفت که آن را انجام داده در این راه است ، چرا که من آن را تجربه کرده.”

رئیس مجلس پیشنهاد کرد Ninčević–Lesandrić دقیق شهادت قرار داده بود و او را در یک “ناراحت کننده” و موقعیت. اما قانونگذار کلمات رنگ واقعی برای زنان در سراسر کشور کرواسی. آن شب او در رسانه های اجتماعی تغذیه آب گرفتگی شد با حمایت از پیام. “این بود [که] کرواتی #MeToo جنبش اما هشتگ شد #BreakTheSilence می گوید:” Bebek.

RODA فراخوانی برای دیگر کرواتی زنان برای به اشتراک گذاشتن داستان های مشابه.
در عرض دو روز آنها تا به حال بیش از 400 شهادت می گوید Mrzić Jagatić برخی
از آنها ناشناس است. با اجازه از کسانی که تا به حال نوشته شده در RODA
اعضای به خیابان ها ریختند خواندن از شهادت در قرعه کشی
توجه به این مسئله است.

این معلوم نیست که چقدر این کمپین را تغییر طرز فکر از کرواسی حکومت پزشکی برادری و مردان به طور گسترده تر اما این موارد در حال رشد از زنان خشونت شروع به شرمسار کشور در سطح جهان است. Dubravka Šimonović, U. N. s گزارشگر ویژه در مورد خشونت علیه زنان صحبت در مورد بحران در طول یک جلسه در مجمع عمومی سازمان ملل در ماه اکتبر گذشته در حالی که مشخص است که این یک پدیده جهانی است.

و پشت در کرواسی Ninčević–Lesandrić شهادت و پس از آن انتخاباتی است که دیده می شود کرواتی زنان صحبت کردن در مورد تجارب خود را توانمند سازی بسیاری از آنان را به سوال خشونت ، “تا دیروز من فکر می کردم که چگونه از این قرار بود که کار و دوخت صدمه دیده است, و است که به سادگی شما باید آن را تحمل می گوید:” یکی از یادداشت های RODA دریافت کرده است پس از حرکت در زمان خاموش. “با تشکر از شما برای باز کردن چشم ما است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>