آنلاین Seders و مجازی نوار Mitzvahs: این ویروس تغییر یهودیت?

چرا شما باید مراقبت از

بار از انزوا نیاز مردم برای پیدا کردن ارتباط در راه های جدید است.

در فوریه الکس Rosenbluth به طور رسمی وارد یهودی بزرگسالی — در اتاق نشیمن خود را. لباس پوشیدن و در کنیسه کت و شلوار Rosenbluth سنگ خود تورات بخش به بیش از 200 نفر از دوستان و اعضای خانواده بیش از زوم. خانواده اش ساخته شده faux تریبون را از مقوا و به شکل یک مینی قوس از shoebox. خاخام خود چراغ سرویس در حالی که Rosenbluth عموزاده رقصید در اطراف بر روی صفحه نمایش خود را.

زمانی که این سرویس به پایان رسید Rosenbluth خانواده پرتاب آب نبات در او — به نماد شیرین جشن — قبل از غذا خوردن یک kiddush ناهار از نان شیرینی و اکسیژن مایع به عنوان به خوبی به عنوان, در خانه, challah خود خاخام کاهش یافته بود در صندوق پستی. خانواده مطرح شده برای حیاط خلوت عکس در بریرکلیفف مانور نیویورک با یک مینیاتوری سه پایه Rosenbluth 10 ساله خواهر بدست کرده بود به عنوان هدیه تولد از عمه به سوخت او را قرنطینه میل شدید: ساخت Infinite ویدئوها.

این هیچ عادی نوار حکم کتاب مقدس — اما اینها هیچ زمان عادی. یهودیان آمریکایی در حال اصلاح دیرینه آیین در سن coronavirus و قرنطينه زمانی که جامعه از عناصر که در آن کسانی که سنت تکیه ممنوع است. بسیاری از خانواده ها در حال به تاخیر انداختن b’nai mitzvahs که معمولا شامل اجتماعات بزرگ تا زمانی که پس از اجتماعی فاصله پروتکل های بلند. برخی از خاخام ها روشن کرده اند که کودکان نمی خواهد که به یادگیری جدید تورات بخش اگر چه این مراسم معابر خاص متناظر با هفته است. “ما شکسته ام هر هنجار وجود دارد که می گوید:” جاناتان Jaffe, خاخام ارشد در اصلاحات معبد بت ال از شمال وستچستر در Chappaqua, New York.

IMG_7847

در ضمن این خاخامی مجمع و کمیته یهودی قانون و استانداردهای حمایت کرده اند اقتباس اجازه می دهد از راه دور “minyans” — به طور سنتی یک حد نصاب حداقل 10 یهودی افرادی که نیاز به جمع آوری به منظور دعا است. دیگر جماعت هستند, میزبانی وب خدمات آنلاین و کلاس های آشپزی کمک به مردم آماده خود را عید فصح Seders برای تعطیلات آغاز و در غروب جمعه. فراتر از شاد یهودیان تطبیق عزاداری کفن و دفن و تشییع جنازه شیوه های بیش از حد. نشسته شیوا — گرامی سنت weeklong عزاداری دوره معمولا پر از فراوان مواد غذایی, آغوش, خنده و داستان سرایی — باید انجام شود از طریق یک صفحه نمایش. در حالی که خانه های مراسم تشییع جنازه در حال صدور دقیق دستورالعمل های ایمنی برخی از خاخام تندرست توصیه از طریق Facebook گروه تلاش می شود به عنوان انعطاف پذیر به عنوان امکان پذیر است. “ما همه نوع از دست رفته در تاریکی و در تلاش برای آن را کشف کردن برای خودمان” می گوید Jaffe.

Schmuel می رود به کنیسه به صحبت کردن با خدا; من رفتن به کنیسه به صحبت کردن با Schmuel.

خاخام Jonathan Jaffe, معبد, بث ال

ادیان دیگر در حال تطبیق بیش از حد. کلیساها در حال گرفتن بیشتر خدمات آنلاین و مکه مقدسترین سایت در اسلام خالی است. مطمئن باشید بسیاری از محافظه کار و متعصب و معابد به احتمال زیاد نمی انطباق با برخی از این جدید الاستیک قوانین می گویند خاخام. وجود دارد نیز داشته اند موارد فوق ارتدوکس گروه پیش رفتن با گردهمایی در هفته های اخیر نادیده گرفتن شیوع.

اما دیگران در نظر گرفتن مراحل شدید. هیچ کس دست زدن به تورات تکان دادن دست و یا جمع آوری برای خدمات. در معبد Emanuel در کلوستر, New Jersey, هفتگی, جریان, خدمات, در حال حاضر روزانه ارائه شده و تحصیلی کلاس ها حاضر می گوید: David Seth Kirshner, یک محافظه کار خاخام وجود دارد. ناظر یهودیان که آیا استفاده از فن آوری در طول روز سبت در حال تنظیم در به زوم خدمات. “من فکر می کنم جهان می داند این معادل است به قوانین جنگ می گوید:” Kirshner.

این تغییرات در حال تخم ریزی بعید تناقض است. از یک طرف آنها در حال از بین بردن tight-knit جامعه میداند. Jaffe به نقل از یک شوخی: “Schmuel می رود به کنیسه به صحبت کردن با خدا; من رفتن به کنیسه به صحبت کردن با Shmuel.” آیین های انجام شده در جداسازی آن را سخت تر برای پرورش نامزدی. “چگونه می توانم به شما در حفظ هر جامعه حس … اگر شما در حال نشسته به تنهایی در خانه به دنبال یک کامپیوتر صفحه نمایش؟” Jaffe می پرسد.

اما این تغییرات نیز جرقه یک چشم انداز مثبت در مشارکت میان nonobservant یهودیان. “مردم بیشتر در ارتباط با جامعه از من تا کنون دیده ام قبل از اینکه در زندگی من می گوید:” Kirshner اشاره کرد که کسانی که به ندرت می آیند به کنیسه حضور e-خدمات. این Rosenbluth خانواده دعوت به مراتب بیشتر مهمانان خود را به رویداد مجازی از دعوت شدند به یکی از اصلی می گوید: Stacey Rosenbluth الکس را. مردم می توانند دریافت دوز خود را از یهودیت با تلاش کمتر و برخی تعجب می کنم اگر این می تواند جرقه یک احیای خانه ارتباط میان کسانی که به طور منظم در وصل.

IMG_7887

راشل Heimann 24 ساله در واشنگتن دی سی اقامت مطرح شده به عنوان یک اصلاح یهودی به طور معمول سفر به نیوجرسی برای جشن عید فصح با خانواده. در این سال او خواهد بود محدود به آپارتمان او. Heimann در نظر دارد تا میزبان سنتی Seder شام — او موفق به پیگیری کردن مواد تشکیل دهنده لازم است در یکی از مواد غذایی اجرا برای او دو غیر یهودی هم اتاقی. لباس به احتمال زیاد خواهد خود را از رفتن به, “پیژامه گلم” — آرایش و یکی از بهترین به دنبال پیژامه مجموعه.

مجالس ترحیم می تواند به قطع هر دو راه بیش از حد در این زمان. عدم حضور فیزیکی می توانید آنها را “ویرانگر” Jaffe می گوید. او به تازگی شرکت در یک (نبود یک ویروس مرتبط با مرگ) که در آن خانواده کشیده در اتومبیل به gravesite یک به یک و خواندن مداحی از دور. همسر خانه بازگشت و به یک آپارتمان خالی. آنها سعی کردند به منظور تسهیل در داستان سرایی مثل شیوا بیش از این گوشی اما بیوه از آنها خواست تا برای کاهش آن کوتاه است.

Kirshner در ضمن منجر مجازی مجالس ترحیم که در آن بسیاری از کسانی که نبودند به مرحوم وارد شده برای نشان دادن خانواده قدرت در اعداد. که نیاز فوری برای جامعه روابط است مات معمول مرزهای: Jaffe به زودی شروع به داشتن مجازی نوشیدنی با اعضای جماعت.

در جوامع محافظه کار این اقتباس شیوه ممکن است و نه آخرین بار تهدید ویروس از بین میرود. “فقط به این دلیل ما می توانیم به این معنا نیست که باید هنجار های جدید,” Kirshner می گوید. مشارکت افزایش نیز می تواند فروکش اجتماعی فاصله آسانسور. “من نمی دانم اگر نیمی از کنیسه رفتن به نیاز به استعفا از آنجا که آنها نمی تواند استطاعت به پرداخت غرامت” او می افزاید.

اما در حال حاضر حداقل کسانی مانند Heimann در حال پیدا کردن معنا در داستان عید فصح خود را پوشش می دهد که همه چیز را از ده طاعون به تعقیب و گریز از آزادی است. “یک یهودی ارزش به … ایده این است که آن را همیشه می تواند بدتر” او می گوید.

Heimann به نقل از یک مشترک عید فصح Seder خودداری کنند: “سال آینده در اورشلیم.” از داستان های مصر باستان به مدرن و همه گیر با هم به خواب از روز بهتر است احساسات یهودیان آمریکایی به خوبی می دانم. حتی اگر آن را بیش از یک صفحه نمایش کامپیوتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>