یک نفر تصمیم می گیرد که چه کسی کرسی سنای کمالا هریس را پر می کند

انتخاب کامالا هریس به عنوان همسر اداره جو بایدن، دیوانگی حدس و گمان را به عنوان کسی که می تواند او را در سنا جایگزین اگر بایدن به عنوان رئیس جمهور در ماه نوامبر انتخاب شده است. ترقی در سمت چپ مانند Rep. Rashida Tlaib, D-Mich., بلافاصله احتمال چپ استالوارک Rep. باربارا لی پر کردن موقعیت را مطرح کرد, در حالی که دیگران در سمت چپ را مطرح کرده اند تا کالیفرنیا Reps. کارن باس و رو خانا نامزدهای احتمالی نیز هست.

بر اساس قانون فعلی کالیفرنیا، یک مرد، گووین نیوزوم، قدرت تصمیم گیری خواهد داشت. به احتمال زیاد نیوزوم برای دو سال وقت تعیین خواهد کرد بدون اینکه آن نامزد مجبور باشد در یک انتخابات ویژه با رای دهندگان روبرو شود. برخلاف مجلس، جایی که جاهای خال تنها با انتخابات خاص پر می شود، تمرین گذشته سیستم به وجود آورد به گونه ای که فرمانداران قادر ند تنها کنترل انتصابات موقت سنا را در بسیاری از ایالت ها از جمله کالیفرنیا اعمال کنند.

به امید اینکه نیوزوم یک زن یا یک پیشرو را برای جایگزینی هریس در کرسی سنا تعیین کند، می تواند با بادهای شدید یدروازی رو به رو شود. CalMatters هفته گذشته گزارش داد که “پیش آگهی اغلب هر دو وزیر امور خارجه کالیفرنیا نام آلکس پادیلا و دادستان کل خاویر Becerra به عنوان یکی از به احتمال زیاد به انتصاب” چرا که Newsom قادر خواهد بود به تعیین جایگزین خود را نیز، دادن خود را دوفر. پادیلا و بسررا هر دو به طور محکم در مرکز حزب دموکرات هستند.

این دقیقا ً از نوع معامله اتاق های پشت دری است که اصلاحیه هفدهم در پی پایان دادن به آن بود، استدلال می کند که ویسکانسین سن سابق روس فینگهلد که اکنون رئیس انجمن قانون اساسی آمریکا ست. ۱۷- اصلاحیه ۱۷ که در سال ۱۹۱۳ به این سمت رسید، اولویت عمده جنبش پوپوللیستی بود که در آن میلیون ها آمریکایی گرد هم جمع شدند تا خواستار پایان دادن به استاندارد طلا (که باعث بحران های مالی ده ساله می شد)، شکستن تراست های راه آهن، و قانونی شدن اتحادیه های کارگری بودند. قبل از اصلاحیه هفدهم، اکثر ایالت ها سناتورها را از طریق مجلس قانون گزاری ایالت خود انتخاب می کردند: این منجر به رشوه دادن برهنه برای کرسی های سنا شد. ویلیام کلارک، که دخترش املاک یتیم هوگوت کلارک در سال های اخیر توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است، یکی از نمونه های قابل توجه این بود که در سال ۱۸۹۹ به مجلس سنا راه خود را رشوه داد. گارت اپس، استاد حقوق بازنشسته ای که در دعاوی اطراف این موضوع فعالیت داشته است، می گوید: «گذشت متمم هفدهم در واقع یک کمپین ۲۰ ساله بود. “بسیج مردمی فوق العاده ای وجود داشت چون مجلس سنا چنین فسادی را به خود می انداخت.”

از آنجا که اصلاحیه هجدهم تصویب شد، این قانون به ایالات باقی مانده است که چگونه جای خالی را با سه گزینه که هنجار است پر کنند: جای خالی تا یک انتخابات خاص وجود دارد؛ فرماندار تا یک انتخابات خاص جایگزین تعیین می کند؛ یا فرماندار تا انتخابات بعدی جایگزین تعیین می کند. Feingold خود را اصلاح قانون اساسی در سال 2009 معرفی کرد که اطمینان حاصل شود که تمام انتصابات موقت به سنا باید به یک انتخابات خاص مواجه شوند، که موفق به تصویب نشد.

“تمام هدف از اصلاحیه 17 این بود که مردم باید سناتورخود را به طور مستقیم انتخاب کنید، گفت: “Feingold. هدف این بود که نقش رای دهنده در انتخاب سناتورها گسترده تر شود. اما در عوض، شما اغلب یک نفر را به تصمیم گیری، با معروف ترین مثال راد Blagojevich است.” Blagojevich، فرماندار سابق ایلینوی، به دلیل پذیرفتن رشوه برای پر کردن کرسی سنای باراک اوباما پس از انتخاب اوباما به عنوان رئیس جمهور در سال ۲۰۰۸ گناهکار شناخته شد. “که یک نفر می تواند یک کرسی سنا را برای دو سال پر کنید در ایالت به اندازه کالیفرنیا اعتصاب من به عنوان اساسا ضد دموکراتیک، گفت: Feingold.

Feingold اشاره کرد که به طور موقت سناتورمنصوب تقریبا هرگز برای مدت زمان کل کنگره دو ساله قبل از 17 th اصلاحیه’s گذشت خدمت کرده است. زبان اصلی در قانون اساسی به فرمانداران اجازه می داد تا تا جلسه بعدی قوه ٔ قانون گزاری ایالتی، انتصابات را انجام دهد. در آن زمان، اکثر قانون گزاران ایالتی هر ساله با هم ملاقات می کنند.

Feingold اشاره کرد که سیستم فعلی در اکثر ایالت ها “می دهد یک پای بزرگ منصوب تا.” در سال ۲۰۱۰، فیاینگولد به این مطلب توجه کرد که در کلرادو، “اندرو رومانوف به احتمال زیاد برندهٔ یک انتخابات ابتدایی بود، اما مایکل بنت یک پا به پا کرد؛ به او چنین مزیت بزرگی داده شد» و در نهایت در یک مسابقه نزدیک برنده شد. رومانوف رئیس مجلس ایالتی بوده است، در حالی که بنت پیش از این هرگز دفتر انتخابی را قبل از اینکه به سنا منصوب شود، به عنوان سرپرست مدارس دولتی دنور و رئیس ستاد به جان هیکن لوپر شهردار وقت دنور، برگزار نکرد.

این طور نتیجه گیری کرد که «بهتر است مردم انتخاب بشن» مردم کاليفرنيا بايد انتخاب کنن

چون این به ایالت ها برمی شود، قوه ی قانون گزاری ایالت کالیفرنیا می توانست انتخاب کند که سیستم شان را برای انتخاب جایگزین در سنا تغییر دهد. در کالیفرنیا، در حال حاضر، انتصاب فرماندار ممکن است تا انتخابات آینده برنامه ریزی شده statewide خدمت می کند، در این مورد 2022. اما در ماساچوست، به عنوان مثال، فرماندار ممکن است یک جا خالی را تعیین کند تا اینکه انتخابات ویژه ای چهار تا شش ماه پس از ایجاد این جاخالی برگزار شود، که به این معنی است که هیچ شکافی در نمایندگی ایالت در سنا وجود نداره.

کیمبرلی الیس، یک فعال سیاسی در کالیفرنیا، استدلال کرد که راه اندازی فعلی انتصاب گوبرناتورمی می تواند احتمال جایگزینی یک زن رنگ به جای هریس در سنا را کاهش دهد. هریس تنها زن سیاه پوست در سنا و یکی از دو زن آسیایی آمریکایی است.

الیس گفت: «من فکر می کنم به طور کلی تا حدی که ما در آن شرایط قادر به اجازه دادن به مردم برای انتخاب نمایندگان خود – که چیز خوبی است، صحبت می کنم. این بخشی از یک مکالمه طولانی تر برای تغییر قانون کالیفرنیا برای همسو شدن نزدیک با ماساچوست است، که یک مقدار محدود از زمان برای کسی که قبل از یک انتخابات خاص خدمت کند وجود خواهد داشت.”

الیس گفت: «یک چیز که در حال بلندتر شدن و بلندتر شدن است، تماس بیشتر زنان و زنان رنگ زا به طور خاص در سنای ایالات متحده است» با توجه به حزب دموکرات در تاریخ کالیفرنیا، الیس نگران است که مدت دو سال برای کرسی هریس می تواند زنان پیشرو از رنگ مانند Reps. کارن باس یا باربارا لی یخ. من به داده ها و اعداد اعتقاد دارم *داده ها و اعداد برای خود سخن می کنند، که این است که حزب دموکرات کالیفرنیا مانند بسیاری از احزاب ایالتی، از سرمایه گذاری در و جذب زنان رنگ در هر سطحی به اندازه ای که باید داشته باشد و باید اگر به بقا ادامه دهد حمایت نکرد.»

Epps، استاد بازنشسته حقوق، اشاره کرد که مدل انتصاب گوبرناتورال بدون سابقه در سایر زمینه های قانون اساسی است. “من 30 سال صرف مطالعه قانون اساسی، گفت: Epps. من نمی توانم یک مکان دیگر پیدا کنم که در آن یک انتصاب مهم از آن قدر بدون مشارکت از طرف هر دیگری انجام شود. رئیس جمهور باید با تایید مجلس سنا قرار ملاقات تعیین کند. اما فرمانداران تصمیم را خودشان می گیرن. پس کاملا منطقی شما در پایان با وضعیت Blagojevich. او به زندان رفت، اما او اشتباه نمی گفت که انتصاب خود و او تنها بود.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>