در افغانستان سه کلمه من هرگز فکر نمی کردم من می خواهم ارسال: براوو دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن

QATAR, DOHA - FEBRUARY 29: US Special Representative for Afghanistan Reconciliation Zalmay Khalilzad (L) and Taliban co-founder Mullah Abdul Ghani Baradar (R) shake hands after signing the peace agreement between US, Taliban, in Doha, Qatar on February 29, 2020. (Photo by Fatih Aktas/Anadolu Agency via Getty Images)

نماینده خاص امریکا برای افغانستان آشتی زلمای خلیل زاد چپ و طالبان از بنیانگذاران ملا عبدل غنی برادر لرزش دست ها پس از امضای توافقنامه صلح در دوحه قطر در فوریه. 29, 2020.

عکس: Fatih اکتاس/Anadolu Agency via Getty Image

براوو دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

من هرگز تصور نمیکردم همیشه نوشتن این سه کلمه. این درد مرا در واقع برای دیدن آنها را بر روی صفحه.

اما اعتباری که در آن اعتباری است که به علت. بیش از آخر هفته در هتل شرایتون دوحه, قطر مغلوب ساختن پیشی جستن دولت قادر به دستیابی به آن در دوره اول چه بوش و اوباما دولت بودند یا قادر و یا تمایلی به انجام بیش از دو نظر هر: امضای قرارداد صلح با طالبان.

رسما تحت عنوان “توافق برای آوردن صلح به افغانستان” این سه قسمت چهار-صفحه سند تضمین یک جدول زمانی از 14 ماه برای “خروج کامل” از همه امریکا و ناتو از افغانستان از طالبان تعهد که “خاک افغانستان را نمی توان علیه امنیت ایالات متحده و متحدان آن”; راه اندازی از داخل افغانستان مذاکرات در ماه مارس 10; و “دائمی و جامع” آتش بس.

هیچ توافق صلح کامل است و “توافق برای آوردن صلح به افغانستان” بدون استثنا برای این قانون. اما این آغاز یک مقدار با تاخیر روند دیپلماتیک برای پایان دادن به امریکا طولانی ترین و محبوب ترین جنگ. مغلوب ساختن پیشی جستن سعی کردم و موفق به انجام آن در سال 2019. در سال 2020 ممکن است او موفق شد.

من را دریافت نمی اشتباه: من شک ندارم که اگر باراک اوباما امضا کرده بود چنین معامله با طالبان او می شده اند pilloried توسط همان سیاستمداران جمهوری خواه و فاکس نیوز و صاحب نظران در حال حاضر تشویق مغلوب ساختن پیشی جستن توافق. اوباما برای مثال بود و تمسخر و ناودان برای آزادی پنج طالبان بازداشت شدگان در مقابل یک اسیر آمریکایی, سرباز گروهبان. Bowe Bergdahl در سال 2014; مغلوب ساختن پیشی جستن از سوی دیگر موافقت کرده است به انتشار خیرهکننده از 5000 طالبان زندانیان.

من نیز آگاه است که تهمت هرگز سازگار در افغانستان و نه او را مورد لعنت عادی افغان. او به قطع کمک های ایالات متحده به این کشور; bragged در مورد حذف “مادر همه بمب ها” در آن; عفو دو ارتش ایالات متحده افسران متهم به ارتکاب جنایات جنگی در افغانستان و معمولی و بارها و بارها مورد بحث و کشتار میلیون ها افغان از جمله در سخنرانی خود به محافظه کار عمل سیاسی کنفرانس در روز شنبه. در سال گذشته, با توجه به U. N. وجود دارد بیش از 10000 تلفات ملکی در افغانستان با حدود یک چهارم از آنها را کشته و یا زخمی توسط ارتش ایالات متحده و متحدان آن است. خون خود را در مغلوب ساختن پیشی جستن دست در راه همان است که خون هزاران غیر نظامی افغان کشته و زخمی بین ماه های ژانویه 2009 و ژانویه 2017 توسط اوباما.

برای بیش از حد طولانی و عراق “بد جنگ” افغانستان “خوب جنگ است.” هنوز هیچ چیز “خوب” در مورد تصمیم گیری برای حمله و اشغال افغانستان است. هیچ یک از 19 هواپیماربایان افغان بودند. 9/11 طرح شد انقلابي در هامبورگ آلمان نه کابل یا قندهار. بله وجود دارد القاعده در اردوگاه های آموزشی در افغانستان اما طالبان مبادا ما را فراموش کرده بود توافق به دست اسامه بن لادن به یک کشور سوم در شرایطی که ایالات متحده ارائه برخی شواهد از گناه است. دولت بوش را رد کرد.

با این وجود در سپتامبر 2001 وجود حمایت گسترده در سراسر طیف سیاسی برای حمله به طالبان در افغانستان است. اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی ها حمایت بوش تصمیم به حمله و معتقد بودند آن را به پایان و پیروزی. به طوری که نیویورک تایمز هیئت تحریریه. تنها عضو کنگره به مخالفت با جنگ بود سرکش تشکر. باربارا لی هشدار داد که خطر از گام گذاشتن “بر یک به پایان رسید جنگ با نه یک استراتژی خروج و نه یک هدف متمرکز.”

نزدیک به دو دهه بعد آن را دشوار است به گزافه گویی چه فاجعه بار, فاجعه, این خاص “پایان جنگ” شده است — هر دو برای آمریکا و افغانستان مردم. که در آن برای شروع ؟ برخی از 2,400 سربازان آمریکایی کشته و بیش از 20 ، 000 نفر زخمی شدند. بیش از 58,000 نیروهای امنیتی افغان کشته شدند. بیش از 100 ، 000 افغانستان تلفات ملکی. بیش از نیمی از جمعیت زیر خط فقر. بیش از 2 تریلیون دلار صرف شده است. یک quadrupling در تولید تریاک. بومی فساد است. جنایات جنگی است. پوشش از سوء استفاده جنسی از کودکان. ظهور داعش در افغانستان ، لیست در می رود.

امروز طالبان کنترل و یا مسابقه تقریبا نیمی از این کشور در منطقه است که با توجه به داده ها از پنتاگون است “قلمرو بیشتر … بیش از هر نقطه از سال 2001.” پنج ماه پس از انتخابات افغانستان, the official برنده اشرف غنی هنوز در تلاش برای تشکیل یک دولت در حالی که رقیب اصلی او عبدالله عبدالله اعلام کرده است خود را, ویکتور, گریه “تقلب” و “خیانت” در این فرآیند است.

آن را تنها به عراق حمله بود که تعریف رسمی برای فریب و عدم صداقت است. به عنوان یک محکم تحقیقات توسط واشنگتن پست بر اساس درز دولت اسناد و مدارک نشان داد در دسامبر 2019, “ارشد مقامات ایالات متحده موفق به حقیقت در مورد جنگ در افغانستان در طول 18 سال, کمپین ساخت گلگون اظهارات آنها می دانستند که به نادرست و پنهان کردن بی تردید شواهد جنگ تبدیل شده بود unwinnable.”

کسانی که در حال حاضر خط به انتقاد و یا محکوم و مغلوب ساختن پیشی جستن به تلاش برای پایان دادن به این “unwinnable” جنگ هنوز به دست بگریبان شدن با آیات تکان دهنده موجود در این “افغانستان مقالات.” مغلوب ساختن پیشی جستن و البته علاقه مند نیست و در صلح — یا حقیقت. رئیس جمهور آمریکا اشتیاق عکس op با رهبران طالبان و می داند که او نیز نیاز به یک پیروزی دیپلماتیک. بالاتر از همه چیز او امیدوار است به استفاده از یک خروج سربازان امریکایی از افغانستان برای تقویت چشم انداز خود را برای انتخاب مجدد در ماه نوامبر.

اما حدس بزنید چه ؟ گاهی اوقات مردم بد انجام کار درست به دلایل اشتباه. بله مغلوب ساختن پیشی جستن یک افتضاح جمهور و حتی بیشتر افتضاح فرد است. اما فقط به عنوان تنها نیکسون می تواند به چین شاید تنها برگ برنده می تواند این کار را انجام تاریخی در مقابله با طالبان است.

به عنوان دانشمند علوم سیاسی بارنت روبین که توصیه می شود هر دو وزارت امور خارجه ایالات متحده و سازمان ملل متحد در افغانستان به من گفت: “هیچ منطقی معمولی و قابل پیش بینی آمریکا سیاستمدار را از خطرات سیاسی نیاز به مذاکره جدی با طالبان.”

خواهد یک معامله بین دو طرف نگه دارید ؟ می توانید یا تهمت و یا طالبان بود اعتماد به چوب به شرایط توافق ؟ آن را به دور بیش از حد برای شورشیان در ازای کمی بیش از حد? شاید. سوال بزرگتر با توجه به گروه بین المللی بحران رئیس جمهور Robert Malley است: جایگزین چیست ؟

“این واقعیت که طالبان کردم خیلی از معامله است که در درجه اول یک نتیجه از هر چیزی مغلوب ساختن پیشی جستن دولت انجام داد” Malley به من گفت. “به این دلیل است که پس از دو دهه گذشته آمریکا شکست خورده است را به نفع خود یک unwinnable جنگ است.”

برای Malley بود که یک مقام ارشد سیاست خارجی مشاور اوباما “آن شده اند که به مراتب بهتر اگر یک معامله کرده و سال پیش زمانی که طالبان در یک موقعیت ضعیف تر” اما آن خواهد بود “به مراتب بدتر اگر یک معامله شدند رسیده است در حال حاضر بر اساس گمراه کننده باور است که به نحوی طالبان را در یک موقعیت ضعیف تر فردا.”

همانطور که با ایران و توافق هسته ای وجود دارد مقدار زیادی از جنگ طلبان در واشنگتن دی سی که هنوز هم می خواهید به نگه دارید برای یک معامله بهتر در افغانستان است.

آنها فریب خورده.

برای یک معامله به کار آن نیاز به توافق در همه طرف. “یک معامله بهتر است که یک طرف رد است و نه یک معامله اما رویای یک دنیای بهتر” گفت: روبین. “همه ما چنین رویاهای اما در نهایت ما را از خواب بیدار.”

مگر اینکه او افزود: “ما مرده است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im