نیجریه سیاست خارجی نتواند به خواستگاری تهمت

در این هفته بالا-صفحه نیجریه هیئت کشور از جمله هشتاد ساله سفیر در واشنگتن برای مذاکره با وزارت امور خارجه ایالات متحده. بالا در دستور کار داشتند بدون شک ویزای جدید محدودیت های اعلام شده از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت است که جلوگیری از نیجریه از درخواست ویزا است که نشان دهنده یک مسیر به اقامت دائم.

پس از این ویزای جدید سیاست های ساخته شده بین المللی عناوین جمهور Muhammadu Buhari فوری حرکت بود به اعلام کمیته در نگاه به مسائل اساسی که سوار ایالات متحده به تصمیم گیری آن است. که همراه با زمان نیجریه هیات بازدید وحشتناک است برای اپتیک.

نیجریه بیش از حد بزرگ برای آن تحقیر آمیز وضعیت در جهان است.

Gimba Kakanda سیاست خارجی تحلیلگر

مهلت پاسخ شبیه به دارو پس از مرگ به خصوص که دولت ایالات متحده ادعا می کند که آن مطلع نیجریه از آن عمل در نظر گرفته شده به عنوان اوایل ماه مارس 2019 پس از شکست در تطابق با معیارهای جدید در های امنیت اطلاعات متقاضیان ویزا. آبوجا بی کفایتی دست مغلوب ساختن پیشی جستن — که در سال 2018 به حال با برچسب آفریقا بزرگترین اقتصاد یک “shithole” — بهانه ای مناسب برای انجام عمد نژادپرستانه دستور کار است. ذهن هرگز که نیجریه را فراهم می کند بزرگترین مشروط موفق و تحصیل مهاجران در آمریکا

“تصور کنید که در حال انتظار برای تشکیل یک کمیته بیش از یک تصمیم گیری است که زمانی به شما ابلاغ و روند در رسانه ها می گوید:” Gimba Kakanda یک آبوجا مبتنی بر سیاست خارجی و تحلیلگر جغرافیای سیاسی. “نیجریه بیش از حد بزرگ برای آن تحقیر آمیز وضعیت در جهان است.”

نیجریه شده است یک متحد در مبارزه با تروریسم و یک شریک تجاری ایالات متحده اما مغلوب ساختن پیشی جستن نشان داده است که او می تواند استطاعت به شانه روابط دیرینه — درست مثل در خاورمیانه است. و ابوجا را در حالی داده می شود واشنگتن بیشتر مهمات را به آتش عکس, به خصوص که آمریکا وابستگی به نفت خارجی-واردات از آفریقا بزرگترین تولید کننده نفت و دیگر کشورها همچنان به افول است.

Adewunmi Emoruwa سرب استراتژیست در Gatefield یک آبوجا مبتنی بر سیاست امور و توسعه مشاوره chalks آن همه تا به نیجریه نوسان سیاست خارجی. “سیالیت نیجریه سیاست خارجی می آید در هزینه به آن جهانی ایستاده است. تحت دولت فعلی وزارت امور خارجه نمی تواند هر ضعیف تر است.”

این کاهش می توان به ترکیبی از اینرسی که Buhari منتقل کرده به دولت underfunding از نیجریه ماموریت های خارجی و خود رئیس جمهور انتقاد از کشور خود را در حالی که در خارج از کشور. به نام او کرده است نیجریه سرکش و در سال 2016 با موافقت و سپس نخست وزیر بریتانیا دیوید کامرون ارزیابی که نیجریه هستند, “فوق العاده فاسد است.”

همه که سمت چپ است سیاست خارجی نیجریه rudderless. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در اوگاندا در این هفته فقط روز قبل از نخست وزیر کانادا جاستین ترودو در مراسم اجلاس سران اتحادیه آفریقا در اتیوپی و بازديد سنگال به کرباس برای رای برای شورای امنیت سازمان ملل متحد صندلی. هیچ یک از این رهبران جهان است پرتاب یک نگاه در نیجریه مغبون “غول آفریقا است.”

برای اضافه کردن توهین به جراحت ایالات متحده به طور خاص کنیا به عنوان اولین کشور در آسیا و اقیانوسیه که در نظر دارد به جوهر یک تجارت دو جانبه مقابله با, پیش از انقضای چند جانبه آفریقایی رشد و فرصت عمل می کنند. آفریقا بزرگترین اقتصاد است که هنوز هم در سرما.

در دسامبر 2019 فرانسه sidestepped نیجریه به ربودن محیط زیست-ارز طولانی بودن برنامه ریزی شده توسط جامعه اقتصادی کشورهای آفریقای غربی. در conscripting بنین بورکینافاسو و گینه-بیسائو, ساحل عاج و مالی و نیجر سنگال و توگو رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی تضعیف اقتدار نیروگاه های منطقه ای در غرب آفریقا بلوک و نیجریه هنوز به درستی واکنش نشان می دهند.

آن را همیشه. قبل از بازگشت از دموکراسی در سال 1999 در نیجریه شده بود یک دولت منفور در سطح جهانی, اخراج, از کشورهای مشترک المنافع پس از یک سری از موارد نقض حقوق بشر از جمله حلق آویز از محیط زیست فعال کن سارو توسط مافيا دانسته و هشت نفر دیگر توسط اواخر دیکتاتور ثانی Abacha.

اما Olusegun Obasanjo نیجریه را بزرگ تر از زندگی رئیس جمهور از سال 1999 تا سال 2007 strategized را به این کشور به بین المللی بریزید حتی اگر نقض حقوق بشر ادامه داد: در جبهه داخلی. تحت Obasanjo نیجریه رهبری ماموریت حفظ صلح در سودان و بخش هایی از غرب آفریقا است. نیز وجود دارد 18 میلیارد دلار بدهی بسته از باشگاه پاریس در سال 2005 است که اجازه آمنه محمد در حال حاضر U. N. معاون دبیر کل هماهنگی بودجه برای دستیابی به اهداف توسعه هزاره در نیجریه.

در ماه جولای سال 2003 یک کودتای بدون خونریزی اعدام سابق طرفدار آپارتاید مبارزان از آفریقای جنوبی جمهور مخلوع Fradique de Menezes از سائو تومه و پرنسیپ, یک جزیره کوچک ملت خاموش نیجریه ساحل در حالی که او در یک سفر دولت در ابوجا. اما de Menezes ابقاء شد یک زن و شوهر از هفته بعد پس از Obasanjo ریاست جمهوری جت پرواز کرد و مردان به آن کشور سرمایه است.

Obasanjo نیز جعلی یک ارتباط صمیمی با آفریقای جنوبی Thabo امبکی. به عنوان یک تیم ملی دو مرد آنها سوار در حال حاضر دندان اتحادیه آفریقا برای اجرای دموکراسی در سراسر این قاره است.

آن روز بلند رفته است. او ممکن است یک مسافر مکرر — با توجه به نیجریه, روزنامه, سرمقاله, او صرف یک سوم از سه سال در خارج از کشور — اما تاثیر و نفوذ او ضعیف است و نیجریه سیاست خارجی وجود ندارد. نیجریه در حال درمان استان در غنا و آفریقای جنوبی و مالزی و اندونزی و جاهای دیگر اما بیش از حد اغلب در این کشور حمایت نمی آن بحث با قوی عمل است.

Emoruwa استدلال می کند که سیاست خارجی این کشور است که عمدتا موضوع را به خصیصه های ذاتی هر کسی است که رهبر در آن زمان است. غول پیکر در آفریقا, او می گوید, می توانید آن را دور بیندازید سر از خاک رس توسط مهار سیاست های خود را به نهادها و افراد نیست.

“نیجریه باید نگاه به مجموعه ای روشن از اولویت های سیاست خارجی و تقویت وزارت امور خارجه به رهبری بوروکرات است که باید تقویت شود تا مدیریت خواستار وظیفه دیپلماسی” Emoruwa می گوید. “سیاستمداران باید با تکیه بر این موسسات به درایو دستور کار خود را و نه راه دیگری دور.” تا آن زمان کمی وجود دارد نقطه در نیجریه با اشاره انگشتان دست در مغلوب ساختن پیشی جستن دولت. این Buhari دولت واکنش نشان می دهد آن را می داند که.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>