نیویورک هیئت منصفه Indicts دو رهبران سابق مکزیک مبارزه با مواد مخدر را جنگ برای کارتل اتصالات

ProPublica غیر انتفاعی اتاق خبر که به بررسی سوء استفاده از قدرت است. ثبت نام برای دریافت ما بزرگترین داستان به عنوان به زودی به عنوان آنها منتشر شده است.

نیویورک هیئت منصفه در روز پنج شنبه تحت تعقیب دو نفر از رهبران فدرال مکزیک نیروی پلیس از جمله یکی که نظارت مبارزه با مواد مخدر واحد بودند که به خصوص مورد تایید شده توسط ایالات متحده اداره مبارزه با مواد مخدر و مرتبط بودند به دو بی پروایی نشان دادن کشتار در مکزیک دهها احتمالا صدها نفر از مردم مرده و از دست رفته است.

این کیفرخواست مشخص شده خیره کننده سقوط از فضل برای رامون پقونو گارسیا و لوئیس کردنس پالومینو که جشن شده بود توسط ایالات متحده آمریکا امنیت ملی و دیپلماتیک مقامات به عنوان شرکای قابل اعتماد در مبارزه با کارتل های مواد مخدر مکزیکی.

روز پنج شنبه یک هیئت منصفه فدرال در بر داشت که به جای مبارزه با کارتل وجود دارد شواهدی وجود دارد که مردان شده بود با همکاری و پذیرش میلیون ها نفر در رشوه از آنها. کردنس پالومینو خدمت کرده بود به عنوان مدیر منطقه ای برای عملیات پلیس فدرال نیروی بین سال های 2006 و 2012. در آن زمان پقونو شد رئیس پلیس فدرال مبارزه با مواد مخدر را بدست آورد که کنترل DEA حساس تحقیقی واحد است.

یک ProPublica تحقیقات در سال 2018 در بر داشت که این واحد تا به حال سابقه طولانی مرگبار نشت به قاچاقچیان مواد مخدر. یکی از کسانی که باعث نشت یک ولگردی و قانونی شکنی از خشونت در اللند مکزیکی دامداری شهر حدود 40 دقیقه از مرز ایالات متحده. قتل عام چپ نمرات از مردم بی گناه مرده است. یکی دیگر از نشت موجب حمله به گناه مهمانان در تعطیلات مسافرخانه در شمال شهرستان مونتری, مکزیک.

پنجشنبه کیفرخواست لینک نیست یا پقونو یا کردنس پالومینو به طور مستقیم به کسانی که حوادث. با این حال آنها را روشن است که این فاجعه نشت بخشی از یک مشکل سیستمیک که رسیده به بالاترین سطح از دولت مکزیک. و آنها با ارائه شواهد بیشتری از عواقب غم انگیز از نقش ایالات متحده در جنگ مواد مخدر در مکزیک است.

این کیفرخواست بخشی از تحقیقات مربوط به دولت مکزیک با فساد آغاز شد که پس از محکومیت مکزیک را تحت تعقیب مواد مخدر, قاچاقچی, Joaquín “ال Chapo” گوزمن در فوریه 2019. در ماه دسامبر دادستان در منطقه شرقی نیویورک دستگیر کردند, اولین, هدف, Genaro گارسیا لونا, رئیس سابق مکزیک فدرال نیروی پلیس و یک مرد آنقدر قدرتمند است که نیویورک تایمز او را به عنوان توضیح است که کشور الیوت نس یکی از معروف ترین امریکا فدرال اجرای قانون عوامل است.

پقونو و کردنس پالومینو دو نفر از گارسیا لونا رئیس lieutenants. ابتدا در سال 2006 زمانی که گارسیا لونا منصوب شد به یک کابینه در سطح و موقعیت به عنوان مکزیک رئیس جمهور به, سه مرد بودند جشن در هر دو طرف مرز به عنوان جسورانه جدید معماران مکزیک مبارزه با کارتل های مواد مخدر. هر سه مرد مشغول به کار از نزدیک با مقامات ارشد ایالات متحده امنیتی و دیپلماتیک مقامات. ایالات متحده ریخت و صدها میلیون دلار در آموزش و تجهیزات به تلاش های خود را و شروع های افزایش مقادیر بسیار حساس هوش.

این مبارزه منجر به دستگیری ده ها تن از kingpins بلکه به رکورد تعداد کشته و ناپدید شدن. آن را متوقف نمی جریان مواد مخدر در سراسر مرز. هنوز مکزیک و مقامات آمریکایی در دفاع از مبارزه گفت: خونریزی شد یک شر لازم است در تلاش خود را برای از بین بردن کارتل. و در حالی که اتهامات فساد در گارسیا لونا و تیم خود و مدارک بدست آمده که اطلاعات کانال بودند چکه کن ارشد مقامات آمریکایی حداقل برای یک زمان به نظر می رسد به شانه آنها را خاموش.

این کیفرخواست پنج شنبه روشن است که تغییر کرده است. آنها ادعا متناوب درجه ای از همکاری بین گارسیا لونا پقونو و کردنس پالومینو و یکی از بدنام ترین کارتل های مواد مخدر. پلیس و مقامات موافقت کردند نه به تداخل با کارتل سینالوآ مبارزه با مواد مخدر محموله که اکثر آنها به پایان رسید تا در ایالات متحده و به منظور فراهم کردن رهبران آن با اطلاعات حساس در مورد اجرای قانون عملیات هدف قرار دادن کارتل و همچنین رقبای خود. علاوه بر این کیفرخواست مدعی مقامات هدفمند کسانی که رقبا برای دستگیری به جای Sinaloa اعضا و اختصاص مقامات فاسد به نظارت سازمان های امنیتی در مناطق مکزیک که در آن کارتل سینالوآ تا به حال عملیات است.

یکی از اولین در ایالات متحده موارد در برابر گارسیا لونا نیروی پلیس در آمد 2018 زمانی که رئیس سابق مکزیک سیو و پقونو مرد را به تبدیل خود را به مقامات ایالات متحده در شیکاگو و بعد از او هیچ مسابقه به اتهامات که او با استفاده از موقعیت خود برای سال همکاری با قاچاقچیان مواد مخدر. چند ماه پس از آن دادگاه در برابر تجاري گوزمن شامل شهادت از بازیگران عمده قاچاقچیان مواد مخدر که توصیف تحویل چمدان از کارتل های نقدی به گارسیا لونا و دستیاران خود را.

با شنیدن این خبر از کیفرخواست اندرو Selee یک دیرین متخصص در مکزیک در سیاست های مهاجرت, موسسه گفت: “فوق العاده است” و افزود که “ما را وادار به تجدید نظر همه چیز ما فکر می کنیم می دانستند” در مورد اخیر ضد موادمخدر در مکزیک است.

اریک اولسون جهانی همکار در مرکز وودرو ویلسون بود و به طور مشابه حیرت زده کرد و گفت: این عملیات نشان داد که خراب نتایج سیاست های آمریکا در مکزیک است که اولویت بندی اجرای قانون است.

“در حال حاضر ما می بینیم وجود دارد تجارت به چشم پوشی برای افرادی مثل گارسیا لونا,” او گفت:. “اگر شما به نوبه خود چشم شما در حال رفتن به پرداخت قیمت در دراز مدت است. قیمت این است که دموکراسی و حاکمیت قانون است. چگونه است که ما علاقه؟”

پنجشنبه کیفرخواست علیه پقونو و کردنس پالومینو به دنبال ماه از تلاش های ناموفق توسط ایالات متحده در اجرای قانون عوامل و دادستان برای متقاعد کردن این دو نفر برای همکاری در پرونده سابق خود ، هر دو بزرگ باقی می ماند در مکزیک است.

در ضمن گارسیا لونا که ادعا شده است به انباشته چند دلار ثروت در پول مواد مخدر همچنان در بازداشت در زندان فدرال در بروکلین. دادستان دیروز اعلام کرد که از بودن متهم تحت اصطلاح شخص مهم در میان یکدسته قانون طراحی شده به هدف دقیقا این نوع از رهبران جنایتکار او یک بار قسم خورده به مبارزه با. یک کارشناس حقوقی با اشاره به این که اساسنامه نیاز به دادستان نشان می دهد که گارسیا لونا فرار یک جنایتکار سازمان از پنج یا بیشتر مردم نشان می دهد که وجود دارد بیشتر در کیفرخواست آمده است.

در زمینه:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de