جدید لایحه حفاظت از روزنامه نگاران از بودن تحت پیگرد قانونی را برای انتشار اطلاعات طبقه بندی شده

تقریبا یک سال پس از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت unsealed کیفرخواست علیه بنیانگذار ویکی لیکس جولیان آسانژ دو مترقی اعضای کنگره در حال تلاش برای جلوگیری از یک جنگ جهانی اول دوران پنهان کاری قانون از استفاده می شود برای تحقیق و تعقیب روزنامه نگاران برای انتشار اطلاعات طبقه بندی شده.

این قانون برای اصلاح 1917 جاسوسی عمل می کنند معرفی شد توسط اورگان دموکرات ایالت Ron Wyden در سنا و کالیفرنیا دموکراتیک تشکر. Ro خناس در مجلس نمایندگان. Wyden و خناس گفت: رهگیری آنها گردد این قانون برای حفظ دولت نیاز به پنهان کاری در حالی که تقویت حمایت برای اعضای مطبوعات و گسترش کانال های قانونی برای دولت خبرچین.

“زمانی که من فکر می کنم در مورد جاسوسی من فکر کردن در مورد کسی مثل Aldrich Ames,” Wyden گفت: در مصاحبه ای با اشاره به افسر سازمان سیا که گذشت اسرار به KGB قبل از دستگیری او در سال 1994. “آنچه من قبض می کند این است که تمرکز جاسوسی عمل به مسئله هسته است که اطمینان حاصل کرد که بیش از چهار میلیون نفر از کارکنان دولت و پیمانکاران با امنیت ترخیص نمی نقض سوگند خود با افشای اسرار دولت.”

این جاسوسی عمل باعث می شود آن را یک جرم و جنایت را برای هر کسی که برای به اشتراک گذاشتن اسرار “مربوط به دفاع ملی” با افرادی که مجاز به آنها را بشنود. این قانون باعث می شود بدون استثنا برای اعضای مطبوعات که به دست آوردن و گزارش اطلاعات طبقه بندی شده وجود دارد گسترده است توافق میان دانشمندان حقوقی که در تعقیب یک روزنامه نگار برای کشف و انتشار اسرار دولت را نقض متمم اول قانون اساسی.

این Wyden-Khanna لایحه محدود دامنه قانون در درجه اول هدف مجرم با زمان و یا منقضی شده امنیت گواهی عدم سوء پیشینه و همچنین هر گونه عوامل خارجی دولت به آنها ممکن است عبور اطلاعات. اعضای مطبوعات و یا عمومی می تواند تحت پیگرد قانونی قرار اگر آنها مرتکب جرم جداگانه در این دوره از اخذ اطلاعات, اما نه برای درخواست اطلاعات یا به صورت “سخنرانی فعالیت” مانند چاپ و نشر.

روزنامه نگاران “نباید تحت پیگرد قانونی قرار به سادگی برای گرفتن اطلاعات از یک منبع و یا انتقال این اطلاعات” خناس در مصاحبه ای گفت:. هکرها که شکستن قانون برای به دست آوردن اطلاعات محرمانه باید محاکمه او گفت: اما به تعقیب کسانی که به دست آوردن چنین اطلاعاتی قانونی خواهد بود كه به “جرم گفتار.”

این لایحه همچنین حذف گسترده ترین زبان در جاسوسی عمل می کنند که اجازه می دهد تا هر کسی به اتهام “توطئه” با leakers. آزادی مطبوعات طرفداران طولانی نگران است که که بخشی از عمل می تواند مورد آزار قرار گرفته توسط overzealous دادستان به جرم استاندارد روزنامه نگاری شیوه های مانند درخواست برای اطلاعات.

در آوریل 2019 دولت unsealed کیفرخواست علیه آسانژ شارژ او را با یک تعداد تحت کامپیوتر تقلب و سوء استفاده کنند. کیفرخواست ادعایی که به عنوان بخشی از رابطه اش با سابق ارتش ایالات متحده Pfc. چلسی منینگ, او تا به حال ارائه شده برای کمک به شکستن رمز عبور در وزارت دفاع سیستم های کامپیوتری. در اطراف آن زمان منینگ انتقال اسناد به آسانژ که ویکی لیکس بعدها انتشار: فایل های مورد مردان بازداشت شده در گوانتانامو و اسناد آشکار شکنجه و مرگ و میر غیر نظامی در عراق و افغانستان است. فله-انتشار تاکتیک های شفافیت پلت فرم بعدها جذب گسترده انتقاد برای افشای هویت دولت آمریکا آگاهان و همکاران و قرار دادن آنها در معرض خطر است.

یک ماه پس از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اول کیفرخواست دادستان اضافه شده 17 جنایی تعداد تحت جاسوسی عمل می کنند که درگیر آسانژ درخواست طبقه بندی مواد از منینگ. کیفرخواست شامل سه فقره داشتن “ابلاغ … اسناد و مدارک” با انتشار آنها در اینترنت.

“این اولین بار است که دولت به دانش من متهم کرده است هر کسی با خالص ارتباطات از اطلاعات تحت جاسوسی عمل می کنند و این بسیار مورد گفت:” کاتلین Ruane ارشد قانونی مشورت با اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا. “که خالص ارتباطات از اطلاعات است. که گزارش.”

خناس گفت: رهگیری که لایحه جدید نمی خواهد متوقف کردن محاکمه آسانژ برای سایتهای هک دولتی سیستم های کامپیوتری, اما آن را غیر ممکن برای دولت به استفاده از جاسوسی عمل به شارژ هر کسی صرفا برای انتشار اطلاعات طبقه بندی شده.

اما در حالی که این لایحه ایجاد حمایت از ناشران آن را نشانی از یک کلید شکایت از آزادی مطبوعات و آزادی های مدنی طرفداران: که بیش از دهه گذشته جاسوسی عمل می کنند به عنوان دولت سلاح از انتخاب به مجازات غیر مجاز مطبوعات نشت.

به جای این لایحه گسترش حک ناشران اجازه می دهد که کنترل امنیتی به دارندگان آزادانه تر برقراری ارتباط به عنوان خبرچین با اعضای کنگره بازرسان عمومی و دولتی دیگر نهادهای نظارتی که بر فن آوری و حفظ حریم خصوصی. این جاسوسی عمل شامل زبان نشان می دهد که اطلاعات طبقه بندی شده را تنها می توان فرستاده شده به کنگره “با قانونی تقاضا” از کنگره; اندازه گیری های جدید اجازه می دهد ترخیص دارندگان به ارائه اطلاعات به هر عضو کنگره بدون یک درخواست خاص یا تقاضا است.

“آمریکایی ها که یادگیری در مورد زباله های تقلب و سوء استفاده, حتی اگر آن را طبقه بندی شده باید قادر به رفتن به هر یک از اعضای کنگره با این اطلاعات” Wyden گفت. “من فقط فکر می کنم که راه مناسب برای ادامه دهید.”

در طول قرن 20 از آن بود بسیار نادر برای دولت به پرونده های جنایی در برابر کسانی که متهم به های اسرار دولت با روزنامه نگاران. که تغییر تحت جورج دبلیو بوش و اوباما دولت. اوباما وزارت دادگستری معروف به ارمغان آورد جاسوسی عمل موارد در برابر خبرچین از تمام دولت های قبلی ترکیب شده است.

دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن عمل ادامه داد: با استفاده از این جاسوسی عمل به تعقیب کارکنان دولت و پیمانکاران برای گفته های اطلاعات در مورد هک کردن امور خارجه ایالات متحده در انتخابات زیرساخت نشت اطلاعات در مورد هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی برنامه و دیگر موضوعات حساس است.

خناس گفت: رهگیری که افشای اطلاعات طبقه بندی شده هنوز هم باید یک جرم برای کسانی که با گواهی عدم سوء پیشینه, اما که دادستان و قضات باید اختیار به وزن عواقب ناشی از نشت در برابر انگیزه های منبع.

“من فکر نمی کنم ما می توانیم یک وضعیت که در آن افرادی که امنیت گواهی عدم سوء پیشینه به سادگی می توانید نشت اطلاعات در نقض سوگند خود و مسئولیت خود را” خناس گفت. “است که می تواند زندگی در معرض خطر در بسیاری از موارد است.”

الکس Abdo به دادخواهی مدیر در نایت موسسه در دانشگاه کلمبیا گفت: رهگیری که این لایحه بود “مهم تلاش” برای اطمینان از امنیت ملی روزنامه نگاران محافظت می شود در حالی که انجام شغل خود را.

“این حمایت برای روزنامه نگاران حیاتی” Abdo گفت: در یک ایمیل. “آن حیاتی است که کنگره تصویب اضافی برای حمایت از امنیت ملی و خبرچین که خطر شخصی و حرفه ای و تحریم برای افشای تخلفات دولت و فساد است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im