نزدیک دوشیزه در آزمایشگاه عالی امنیت UNC Chapel هیل نشان دادن خطر تصادفات با Coronaviruses


ProPublica یک اتاق خبری غیرانتفاعی است که به بررسی سوء استفاده از قدرت می انجامد. ثبت نام برای دریافت بزرگترین داستان های ما به محض انتشار آنها.

موش آلوده به نوع آزمایشگاه ایجاد شده از ویروس سارس کوروناوار وارونه در حال پیچ و تاب بود، dangling توسط دم خود را به عنوان یک دانشمند حمل آن را به یک ظرف وزن یک روز در فوریه 2016. اما وظیفه دنیوی در چند ثانیه در داخل آزمایشگاه کارولینای شمالی خطرناک تبدیل شده است، که به بررسی و مشارکت خود را در تحقیقات مشابه با موسسه ویروس شناسی ووهان چین کشیده شده است.

در آن لحظه، کافی نبود که آزمایش در داخل یک آزمایشگاه ایمنی زیستی ۳، دومین سطح امنیتی بالاترین، که در تجهیزات با تکنولوژی بالا که برای فرار از فرار پاتوژن های خطرناک طراحی شده بود، لایه بندی شده بود. یا اینکه دانشمند سر تا پنجه در دنده پوشیده بود تا در برابر عفونت محافظت کند: یک کت و شلوار تایوک تمام بدن، پوشش بوت و دستکش های دونفره، به علاوه تنفس کننده تصفیه کننده هوا.

در حالي که موش را حمل مي کرد، از دم خود بالا مي رفت و سخت او را گاز مي گرفت، دستکش ها را مي شکند و دندان هايش را فرو مي کند – و به طور بالقوه ويروس را – به انگشت حلقه اش فرو مي کند.

سپس، به جای چهارپایان ی که منتظر نشانه های عفونت باشد، دانشمند اجازه داشت تا ۱۰ روز آینده در اکران عمومی به زندگی خود ادامه دهد، ماسک جراحی بر تن کرده و دو بار در روز دمای خود را گزارش می کند، رکوردهای تازه به دست آمده نشان می دهد.

دانشمند در نهایت بیمار شد، اما نقض ایمنی در سال 2016 در دانشگاه کارولینای شمالی در آزمایشگاه های حاوی بالای Chapel هیل یکی از چندین حادثه نزدیک به دست در دانشگاه در سال های اخیر شامل انواع متعددی از coronaviruses مهندسی ژنتیکی، سوابق نشان می دهد.

در حالی که هیچ پیشنهاد نمی کند که UNC ویروسی را ایجاد کرده که باعث COVID-19، به تنهایی یا با آزمایشگاه ووهان می شود، از جمله نزدیک نتواند خطرات بالقوه یک کارگر آزمایشگاه آلوده را برجسته کند که مردم را حتی در امن ترین و مورد احترام ترین امکانات تحقیقاتی در حالی که آنها برای درمان و واکسن جستجو می کنند، افشا می کند.

دانشگاه از افشای عمومی جزئیات کلیدی در مورد حوادث، از جمله نام ویروس های درگیر، ماهیت تغییرات انجام شده به آنها و آنچه خطرات را برای عموم مردم، بر خلاف دستورالعمل های موسسه ملی بهداشت، رد کرده است.

دانشگاه در بیانیه ای با بیان اینکه تحقیقات ش به درمان های امیدوار کننده برای COVID-19 کمک کرده است، گفت: «دانشگاه به آژانس های نظارتی مناسب در مورد حوادث اطلاع داد و اقدامات اصلاحی را در صورت نیاز انجام داد. “این کاملا حیاتی است که بفهمیم ویروس ها در طبیعت چه چیزی وجود دارند و چگونه می تواند بر سلامت انسان تاثیر گذار باشد.”

ماهیت نقض ایمنی در UNC به ویژه در حال حاضر به عنوان ریشه COVID-19، که بیش از 775،000 نفر در سراسر جهان کشته شده و آلوده 21.7 میلیون نفر دیگر، همچنان به مقامات بهداشت عمومی و محققان دیگر به سر می برم.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im