بیش از 70 کشته شدن بچه ها فقط در 10 حملات هوایی در افغانستان گزارش می یابد

یک صد و پانزده غیر نظامی کشته فقط در 10 حملات هوایی در جنگ آمریکا در افغانستان در دو سال گذشته; بیش از 70 از آنها کودکان بودند. که پیدا کردن یک تحقیق جدید توسط اداره روزنامه نگاری تحقیقی یا TBIJ که ارائه می دهد یک نگاه اجمالی به واقعیت وحشتناک جنگ در افغانستان است. این اعتصاب که تحقیقات متمرکز انجام شده توسط ارتش ایالات متحده و ایالات متحده آمریکا-حمایت نیروی هوایی افغانستان — نمایندگی فقط یک تعداد انگشت شماری از کل تعداد بمب گذاری در طول دوره.

TBIJ crowdsourced اطلاعات خاص حملات پس از آن مشغول به کار با یک شبکه تلویزیونی الجزیره فیلم خدمه که از سفر به افغانستان برای دیدار با برخی از بازماندگان تایید تلفات ملکی در برخی از موارد زمانی که دولت ایالات متحده تا به حال پذیرفته نیست آنها. 10 حملات هوایی تجزیه و تحلیل در گزارش خود در محل 2018 و 2019. این واقعیت است که بیش از 60 درصد از کسانی که در بمب گذاری کودکان بودند نشان دهنده افغانستان اکثریت جمعیت جوان و فرهنگ است که در آن خانواده های بزرگ تمایل به زندگی با هم در مسکن ترکیبات.

هیچ توضیح رسمی برای چهار نفر از 10 حملات TBIJ مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که برای دیگران با توجه به جزئیات ارائه شده توسط ارتش ایالات متحده و یا موجود در سازمان ملل متحد گزارش ارتش ایالات متحده به استناد دفاع از خود. اما حتی در مواردی که این اتفاق می افتد در این نزدیکی هست, قربانیان می گویند این حملات که آمار خانه های خود و خانواده خود را کشته بودند غیر قابل توجیه. ترکیبات درد خود را هرگز آنها را دریافت هر گونه پاسخگویی و یا حتی یک توضیح برای از دست دادن آنها.

کارشناسان در قانون جنگ گفت TBIJ که این حملات “نگرانی جدی در اطراف انطباق با قانون درگیری مسلحانه” در کلمات Daragh موری ارشد حقوق و مدرس دانشگاه در دانشگاه اسکس. پاتریشیا Gossman یک محقق ارشد در افغانستان سازمان دیده بان حقوق بشر گفت که تعداد بالایی از تلفات غیرنظامیان و کودکان کشته و بدان معنی است که “این حملات ممکن است نامتناسب.”

در یک حادثه مستند توسط TBIJ حملات هوایی به یک ترکیب در ولایت فاریاب که در آن یک مرد افغان به نام بسم الله خان و خانواده گسترده خود را زندگی می کردند. در اوایل ساعت از 1 سپتامبر سال 2019 یک سری از انفجار آمار خانه خود سقوط ساختمان در بالا از خان و خانواده اش در حالی که آنها خواب بودند. این حملات به کشته شدن 12 نفر از جمله هفت کودک و به تازگی ازدواج همسر یکی از خان عموزاده.

“قبل از بمب گذاری ما تا به حال یک زندگی خوب است. ما کشاورزان است. ما تا به حال گاو و الاغ و آنها نیز دفن شده زیر آوار.”

داوطلبان کار برای TBIJ و منبع باز بررسی خروجی Bellingcat وارد رسانه های اجتماعی پست ها و اخبار محلی گزارش همخوانی اعتصاب. با وجود شواهد نشان می دهد که غیرنظامیان آسیب دیده اند از جمله تصاویر از بدن و تخریب خانه ها نه نظامی ایالات متحده و نه آمریکا-حمایت نیروی هوایی افغانستان در زمان مسئولیت برای اعتصاب. وعده برای بررسی رفته نشده و قربانیان و جامعه محلی مجبور شده اند به زندگی بدون مسئولیت پذیری خود را از دست دادن. خان و بسیاری از همسایگان خود را ترک کرده اند این روستا قادر به تحمل زندگی در این سایت از یک قتل عام.

“قبل از بمب گذاری ما تا به حال یک زندگی خوب است. ما کشاورزان است. ما تا به حال گاو و الاغ و آنها نیز مدفون در زیر آوار” خان گفته محققان. “من تا به حال عکس های از خانواده در تلفن همراه من است اما هر بار که من به آنها نگاه کرد من می توانم آن را تحمل نمی کند.”

ارتش ایالات متحده کاهش یافته است و ده ها هزار بمب در افغانستان پس از آن شروع به اشغال این کشور در سال 2001. این خشونت را تشدید کرده به جای کاهش حتی با رسمی “پایان” از ماموریت جنگی وجود دارد در سال 2014 با تعداد مهمات کاهش یافته و در این کشور با هدف قرار دادن یک رکورد سالانه از 7,423 سال گذشته است.

در حالی که پنتاگون می گوید که آن را می کند همه چیز را در قدرت خود را برای جلوگیری از کشتار و زخمی شدن مردم بی گناه آن را فراهم اندک منابع به منظور بررسی تاثیر عملی آن اعتصاب است. آن را نمی کند در واقع پیگیری کردن قربانیان حملات هوایی با تکیه بر هوش خود را و امتناع به بازدید از سایت خود را به اعتصاب و یا مصاحبه با شاهدان عینی است. این کار خسته کننده از بررسی که این حملات در واقع کشتار و نقص عضو شده است تا به این ترتیب از چپ به سازمان های غیر دولتی و روزنامه نگاران. واقعیت آنها کشف شده معمولا بسیار شده زشت تر از رسمی دولت ایالات متحده حساب نشان می دهد.

نیز وجود دارد یک الگوی به این حساب ها: ارتش ایالات متحده تمایل به reflexively انکار اعتصاب و یا ادعا می کنند که تنها شبه نظامیان کشته شدند; آنها فقط به پایین در برخی موارد بعد از محققان مستقل جلو آمده و با contravening شواهد. در گزارش سالانه منتشر شده در اوایل این ماه در فرد ملکی کشته فعال در سراسر ایالات متحده و مناطق جنگی و نظامی ادعا کرد که تنها 132 نفر کشته شدند عملیات خود را در افغانستان ، عراق ، سومالی و سوریه و یمن و لیبی. پایین از جمله مقامات ارقام بارها و بارها افشا شده توسط روزنامه نگاران و سازمان های غیر دولتی همواره کار با بخش کوچکی از پنتاگون بودجه.

حتی در دولت اوباما که استادانی تعهد به شفافیت وجود دارد کمی مسئولیت پذیری در قبال کشته شدن مردم بی گناه در عملیات نظامی ایالات متحده. این گزارش در سال 2012, مثلا, که نظامی با برچسب هر “نظامی-سن مرد” آن کشته در حملات به عنوان یک مبارز به طور پیش فرض. عمل “اعتصاب امضا” است که در آن مردم کشته شدند و حتی زمانی که هویت خود را نمی شناخته شده است به دلیل رفتار خود الگوی گفته همسان که از یک رزمنده دروغ های اوباما مقامات اصرار که حملات هوایی دقیق و مورد استفاده قرار گیرد تنها در بالا و اهداف با ارزش. خارج محققان همچنین متهم است که دولت به شدت undercounting تعدادی از غیر نظامیان کشته شدند.

ارتش ایالات متحده تمایل به reflexively انکار اعتصاب و یا ادعا می کنند که تنها شبه نظامیان کشته شدند; آنها فقط به پایین در برخی موارد بعد از محققان مستقل جلو آمده و با contravening شواهد.

اما رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ایالات متحده است و به ظاهر انجام می شود همه چیز را می تواند به تشویق یک محیط معافیت از مجازات و شل قوانین نامزدی. مغلوب ساختن پیشی جستن مبارزات انتخاباتی در یک وعده به سطح شیب دار تا خشونت موجود جنگ عفو و حتی تجلیل از خدمات اعضای متهم به جنایات جنگی است. در مورد این موضوع به نظر می رسد مانند تهمت تحویل در مبارزات انتخاباتی خود وعده — با گزارش ها از افزایش حملات و کشته و عوارض در کشورهای متعدد که در آن نظامی است که عامل و یا حمایت از نیروهای بومی و محلی از جمله در افغانستان که در آن تعداد تلفات در سال های اخیر به رکورد رسید.

پس از نزدیک به دو دهه از مجمل مبارزه با ایالات متحده به نظر می رسد در حال آماده شدن برای خروج از افغانستان است. به جای شکست دادن طالبان در دولت ایالات متحده است که قرار دادن نکات نهایی در توافق صلح با این گروه است که اجازه خواهد داد که برای یک نظامی ایالات متحده برداشت شود اما چند برای تضمین صلح بین شبه نظامیان و دولت مرکزی افغانستان که قرار بود در زمان اشغال. از سال 2001 در این جنگ کشته و بیش از 2,300 ایالات متحده خدمات اعضا. هیچ کس مطمئن شوید که چگونه بسیاری از افغان ها کشته شده اند اما حتی محافظه کار ترین برآورد قرار داده و این رقم بالاتر از 100,000 — شمارش نیست بسیاری از بیشتر که معلول و یا رانده شده از خانه های خود به مبارزه با.

آن را به عنوان آماده به ترک افغانستان مغلوب ساختن پیشی جستن دولت است و همچنین به راه انداختن یک rearguard نبرد برای جلوگیری از هر گونه حقوقی و پاسخگویی به اقدامات ایالات متحده آمریکا در طول جنگ از جمله مرگبار حملات هوایی و حملات که به طور معمول به کشته شدن غیرنظامیان بسیار بیش از آمار رسمی. وزیر امور خارجه مایک Pompeo تهدید کرده است که دادگاه جنایی بین المللی برای اجازه یک تحقیقات جنایات جنگی متمرکز در بخش نظامی آمریکا به کشتار غیرنظامیان افغان با Pompeo نامگذاری خاص ICC کارکنان و اعضای خانواده خود را به عنوان به طور بالقوه در معرض قصاص اگر آنها سطح اتهامات جنایات جنگی علیه مقامات ایالات متحده.

چنین اقداماتی نشان می دهد یک دولت عمیقا خصمانه به هر نوع مسئله ای از اقدامات آن است. تحقیقات مربوط به حملات در افغانستان وارد شده توسط TBIJ و محققان مستقل می دهد یک سرنخ به همین دلیل است. بر خلاف روایت رسمی و ارقام جنگ آمریکا در افغانستان تا به حال تاثیر مخربی بر شهروندان است. در حالی که جنگ ممکن است به زودی محو شدن از حافظه برای آمریکایی ها بسیاری از مردمان عادی افغانستان را در برخورد با عواقب برای بقیه زندگی خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>