دیدار با زنان پیشرو ترین دهلی تظاهرات مسالمت آمیز

یک دختر جوان دارت از طریق جمعیت ، dodging تبلیغاتی و سوسوی شمع. نفس او می رسد و نوبت به ایستادن بر روی نوک پا راه رفتن به دنبال در سراسر دریای مواجه است. او پمپ یک مشت به هوا پیروزمندانه. “آزادی!” او yells. آزادی.

جمعیت roars پشت در او. “آزادی!”

Soni تنها 14 اما آنچه او فاقد در سال او باعث می شود تا در شور و شوق. علاوه بر همه سنین هستند خوش آمدید در این زن-led اعتراض در شاهین باغ کوچک که عمدتا مسلمان-ساکنان منطقه در جنوب شرقی دهلی نو است.

Soni, 14, leading the chants at a candlelit march to Shaheen Bagh

اگر چه این تنها یکی از بسیاری از تظاهرات در سراسر شهرستان شاهین باغ مشهور تبدیل شده است برای تعیین زنانی که رهبری آن را به عنوان آنها حاضر به ترک آنجا آنها وجود دارد. خود را 24/7 در فیسبوک الهام گرفته شده است تقلیدی تظاهرات از زنان در سراسر کشور است.

01.20 OZY Shaheen Bagh 07

برای بیش از یک ماه در حال حاضر زنان و دختران در تمام سنین — از جمله بزرگ-مادربزرگ و فرزندان مسلح با پرچم ها و آگهی ها — را اشغال کرده اند یکی از بزرگراه های اصلی که منجر به خارج از پایتخت در اعتراض به قانون جدید. آن آغاز شد و تنها با تعداد انگشت شماری از زنان از جامعه محلی اما کلمه به سرعت گسترش یافت و در حال حاضر هر شب صدها نفر نشستن نشسته اند در سرما آواز و مناجات تحت رنگارنگ برزنت که در سراسر خطوط سه از جاده ها است.

01.20 OZY Shaheen Bagh 10

ناآرامی است گریبانگیر این کشور برای چند هفته گذشته پس از اعلام تابعیت متمم عمل است که به عنوان انتقاد تبعیض آمیز نسبت به مسلمانان و حرکت به دور از هند سکولار دموکراسی است. قانون جدید اعلام کرد در ماه دسامبر خواهد اجازه می دهد تا پناهندگان از کشورهای همسایه به ادعای تابعیت در هند — به عنوان طولانی به عنوان آنها هستند و نه مسلمان.

هنگامی که فعالیت ها در نهایت مرگ را برای این روز در حدود 3 am — زنان حل و فصل زیر پتو و خواب وجود دارد.

در حالی که متعاقب آن تظاهرات را ترک کرده اند بیش از 20 نفر کشته در سراسر کشور تحصن در شاهین باغ باقی مانده است, صلح آمیز, با آواز شمع روشن vigils و شبانه سخنرانی. در طول روز داوطلبان دست از غذا های محلی و دانش آموزان راه اندازی یک کتابخانه و طراحی های گوشه ای برای کودکان است. هنگامی که فعالیت ها در نهایت مرگ را برای این روز در حدود 3 am — زنان حل و فصل زیر پتو و خواب وجود دارد.

اعتراض آغاز شد و پس از حملات خشونت آمیز در دانش آموزان بودند که اعتراض مسالمت آمیز در نزدیکی دانشگاه. Bilquis یک 82 ساله مادر بزرگ که شده است از آمدن به شاهین باغ هر روز از آنجا نقل از خشونت به خصوص که وارده بر دانشجويان داخل اتاق خوابگاه به عنوان “نهایی کلش.” او می لرزد او سر عصبانیت. “آن زمان که حتی زنان در هر جمعی صحبت کرد” او می گوید.

01.20 OZY Shaheen Bagh 12
01.20 OZY Shaheen Bagh 11

بر خلاف دیگر تظاهرات در سراسر این شهر که عمدتا از دانشجویان و دهلی تحصیل نخبگان در شاهین باغ عمدتا محلی زنان خانه دار و تقریبا همه مسلمانان و کسانی که ایستاده به از دست دادن بیشتر باید خود تابعیت سوال نامیده می شود.

Rizwana بانو یک مادر از سه نفر که در رود خانه تنها برای چند ساعت در هر روز به طبخ برای خانواده اش می گوید که این زنان تا به حال هیچ چاره ای اما برای درگیر شدن. “اگر آنها را ضرب و شتم تا فرزندان ما کشتن برادران ما شوهران ما — چه آنها از ما انتظار انجام دهید ؟” او می پرسد. “این اجتناب ناپذیر است که این زنان افزایش می یابد و برای حقوق خود مبارزه کنند.” ازدواج کردن در سن 27 ساله می گوید که ایجاد کرد که در آن به دنیا آمده بود از بین برود در سیل سال پیش و دیگر وجود ندارد. او نگران است که او ممکن است قادر به ارائه اسناد و مدارک لازم اگر از شما خواسته شد برای اثبات تابعیت.

در چند هفته گذشته اعتراض کرده است به دست آورد و بیشتر و بیشتر پشتیبانی می کند. در شب سال نو هزاران نفر تبدیل به شاهین باغ برای جشن در همبستگی با فهرستی از سخنرانان مهمان و تا کنون مقدار زیادی از آواز.

Women listening to speeches at Shaheen Bagh

به عنوان اعتراض وارد آن ماه دوم اما بی حوصلگی در موانع در حال رشد است — پلیس علنا درخواست شده است که معترضان در حرکت و بسیاری از کسانی که با استفاده از بزرگراه به رفت و آمد در حال از دست دادن همدردی با علت. اگر چه شاهین باغ تا کنون موفق به صلح آمیز باقی می ماند و بسیاری از زنان از ترس اقدامات تلافی جویانه از پلیس و تحقیقات توسط کمیسیون ملی حمایت از حقوق کودک است.

در حال حاضر هر چند برای Soni و دوستان او که به اینجا می آیند هر روز بعد از مدرسه اعتراضات ارائه یک فرصت نادر برای یک نسل جدید از دختران به صدایشان شنیده شود. “مردم در انتخاب دولت خود را, اما چرا دولت در حال حاضر انتخاب مردم ؟” خواسته های 12 ساله Shifa. “این است و نه برابری.” دختران به من بگویید که آنها را حفظ خواهد کرد تا زمانی که دولت گوش به نگرانی های خود را.

این یک چیز است که زنان از شاهین باغ بدون در نظر گرفتن سن آنها همه توافق برسند. “من اهمیتی نمی دهند اگر آن دو سال شش ماه — من اینجا خواهم بود تا زمانی که آن را طول می کشد و می گوید:” Bilquis, مصمم است که این تظاهرات ادامه خواهد داد تا زمانی که زنان مسلمان متوقف شود “othered” توسط دولت است. او حرکات در جمعیت جمع آوری برای شب سخنرانی.

“ما در اینجا متولد شده اند و ما می میرند و هیچ کس نمی تواند به ما بگویید که ما تعلق ندارند در این کشور است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>