Love Nutella? جهان فندق عرضه چهره آب و هوا تهدید

Aug. 8, 2018 شد روز ترکیه, استان اردو در بر داشت خود را تبدیل به یک منطقه فاجعه. طوفان وزید از سمت دریای سیاه و شسته پل ها و بزرگراه ها باعث رانش زمین در امتداد سواحل ناهموار که به کشته شدن یک مرد. تابستان طوفان غیر معمول نیست در شرق ترکیه را در ارتفاع بالا مناطق اما این متفاوت بود. و آن راهپیمایی احساس شد در سطح جهانی.

اردو و استان های همسایه همراه ترکیه در ساحل دریای سیاه با تولید 70 درصد از جهان فندق محصول یک کالا به طور فزاینده ای محبوب با عمده بین المللی شیرینی و شکلات شرکت. تا به ده ها هزار تن از برداشت فندق شسته شد و به دریا که در طول ماه اوت طوفان موثر بر معیشت 4000 کشاورزان و تأکید عمده تغییر آب و هوا ناشی از چالش و تهدید یک صنعت است که تخمین زده می شود ارزش $9.5 میلیارد 2026.

در ماه ژوئن گذشته, دریا, درجه حرارت در طول ترکیه در دریای سیاه به طور متوسط 79 F, راه, بالاتر از 40 سال به طور متوسط 66 F. در روز سیل Ordu محلی دمای محیط بود در 72 F با آب در دریای سیاه در 82 F. آب گرم می فرستد بیشتر بخار به اتمسفر بالای دریاها و اقیانوس ها تولید باران. وقتی که بخار مطابق با هوای سرد در دریا-رو به طرف شرق ترکیه Pontic کوه سنگین بارندگی رخ می دهد.

که خبر بد برای جهانی شیرینی مارک های که بستگی فندق مبتنی بر محصولات شکلات و برای میلیون ها نفر از مصرف کنندگان که عاشق عطر و طعم. ایتالیایی, شیرینی غول پیکر, Ferrero گروه بستگی به ترکیه برای 80 درصد از آن فندق — 47,500 تن در سال 2017 — یک عنصر ضروری برای این شرکت محبوب Nutella گسترش یافته است.

صنعت شیرینی سازی است که بدون شک مورد اثرات تغییر آب و هوا.

الیور Nieburg, Lumina هوش پایداری

در سال 2018 سوئیس Lindt chocolatier راه اندازی یک فندق گسترش در اروپا ساخته شده از 40 درصد فندق از آجیل منابع در ترکیه و ایتالیا. همان سال مریخ انوری قنادی راه اندازی فندق گسترش M&M را در آمریکای شمالی برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد. قریب الوقوع بحران مجبور است برخی از شرکت ها برای انطباق یا با استقبال بیشتر محیط زیست دوستانه شیوه و یا با پیدا کردن منابع متنوع از فندق برای کاهش وابستگی خود را در ترکیه.

“[تغییرات] ممکن است باعث از دست دادن بزرگ از فندق (و درخت) قبل از برداشت بر اساس آسیب پذیری مناطق تولید است که عمدتا نزدیک به سطح دریا می گوید:” Beyza Ustaoğlu یک عضو هیات علمی از دانشگاه Sakarya جغرافیا بخش.

Hazelnuts

شواهد نشان می دهد که الگوی گرم شدن آبهای دریای سیاه است که در اینجا به ماندن بگیرید. یک مطالعه منتشر شده در سال گذشته در مجله تحقیقات ژئوفیزیک: اقیانوس ها یافت می شود که درجه حرارت در دریای سیاه را لایه میانی افزایش 1.26 F بین سال های 2005 و 2019. هر چند نویسندگان گزارش شد محتاط در مورد نقشه کشی با لینک مستقیم میان تغییر آب ترکیب و شدید آب و هوا, طوفان شناخته شده به علت رانش زمین و فرسایش خاک ،

زمان نمی تواند بدتر برای صنعت شیرینی سازی شرکت. تقاضای جهانی برای فندق برآورد شده است به رشد 10 درصد در سال است. فررو به ارزش 12 میلیارد دلار و شرکت در پشت برندهای نمادین مانند Ferrero Rocher, Nutella و شکلات کیندر است پادشاه فندق شیرینی بازار است. جهان Nutella روز شده در فوریه. 5 از سال 2007 در حالی که شیکاگو و نیویورک و فرودگاه بین المللی دبی فقط تعداد کمی از رشد مکان برای به رخ کشیدن Nutella, کافه. Ferrero اقدام به خرید یک سوم از ترکیه کل فندق برداشت هر سال حتی اگر آن را ندارد تا خود را هر مزارع وجود دارد. در 2014, Ferrero به دست آورد محلی ترکی فندق شرکت با 500 میلیون دلار گردش مالی سالانه.

با Ferrero سرمایه گذاری حدود 5 میلیارد دلار در آمریکا آب نبات بازار در سال های اخیر است که آن را احساس تغییر آب و هوا ناشی از گرما ؟ یک Ferrero نماینده پاسخ نمی به طور مستقیم به OZY سوال اما می گوید که “در ترکیه … ما ارائه آموزش است که شامل شیوه های خوب کشاورزی (شکاف) است که با هدف به بهترین استفاده از منابع و حفظ محیط زیست است.”

کارشناسان بر این باورند که چیزی بیشتر شرکت های بزرگ نیاز به فکر, در صورت تغییر الگوهای آب و هوایی. “صنعت شیرینی سازی است که بدون شک مورد اثرات تغییر آب و هوا می گوید:” الیور Nieburg یک تحلیلگر در لومینا هوش پایداری. اما از آن آسان نیست. “بودن بیشتر از مواد اولیه مهار یک شرکت ظرفیت برای ارائه آب و هوا-مقاوم در برابر مواد کاشت خوب کشاورزی شیوه های آموزش و تشویق مزرعه توانبخشی” او می افزاید.

و آن را فقط عمده صنعت شیرینی سازی شرکت. فروشگاه های کوچک در سراسر اروپا است که با استفاده از فندق به عطر و طعم در محصولات پخته و بستنی ممکن است حتی آسیب پذیر تر از غول به نوسانات قیمت ناشی از کمبود عرضه است.

برخی از شرکت ها می گویند که آنها در حال حاضر در حال اقدام در شرق ترکیه است. استیون Fairbairn, رئیس امور خارجی در Olam Progida ترکیه دومین فندق صادر می گوید: شرکت “اجرای آب و هوا-کاهش شیوه های ما در فندق زنجیره تامین” به منظور بالا بردن سطح آگاهی و افزایش انعطاف پذیری از مزارع و فعال کردن کشاورزان به وفق دهند. شرکت او می گوید: آیا “پیش بینی نیست هر قریب الوقوع افزایش خطر سیل.”

تا مطمئن شوید که وجود دارد خواهد بود خوب و بد سال است. در سال گذشته ترکیه فندق برداشت نشان داد که بهبود قابل توجهی افزایش 300,000 تن بیش از سال 2018 است. در ضمن, Ferrero می گوید آن کاشته شده 5 میلیون فندق درختان خود را در آن مزارع در آرژانتین, شیلی, گرجستان, صربستان و آفریقای جنوبی و استرالیا — یک حرکت است که کاهش وابستگی به هر یک منبع. و آمار و ارقام نشان می دهد که ترکیه را به تولید کنندگان نمی کارآمد ترین معنی است که بهتر مدیریت سیل-آماده مزارع و باغ ها می تواند منجر به ثبات بیشتر برای تولید Olam Progida, Ferrero و دیگران.

که مسائل کوچک اما اگر دامنه کوه باغ شسته شوند و کارگران نمی توانند به درختان به عنوان اتفاق افتاده است در ماه اوت سال 2018 است. چه چیزی بیشتر, در حالی که کشورهای در شمال غربی اقیانوس آرام مانند اورگان در حال تلاش برای رشد سهم بازار را کاهش دهد که جهانی اتکا به ترکیه, آنها بیش از حد مشکل دارند. وجود دارد 2018 برداشت سقوط کرد بیش از 10 درصد با توجه به پایین تر از حد انتظار بهره وری.

این بدان معنی برای شکلات گسترش طرفداران در سراسر جهان است که با تغییر آب و هوا ممکن است در مورد آمار جایی که آنها دست کم انتظار آن را دندان شیرین.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de