پلنگ در واقع در حال تغییر لکه های خود هستند

چرا بايد اهميت بدي

تغییر در الگوی مهاجرت خود را در حال حاضر در معرض خطر گربه حتی آسیب پذیر تر است.

در سن ۳ سالگی پلنگ های نر جوان از منطقه ای که در آن به دنیا می آمد خارج شده و به سرزمین های جدید مهاجرت می کنند. پدیده ای که در مطالعات حیات وحش به عنوان پراکندگی پس از وضع حمل شناخته می شود، اولین – و برای بسیاری، تنها – حرکت از محل تولد خود است. که محل جدید و سپس تبدیل به زمین پرورش خود را به عنوان آنها با زنان محلی جفت وجود دارد.

اکنون، تحقیقات جدید نشان می دهد که پلنگ ها در حال تغییر آن رفتار هستند. دانشمندان دریافته اند که یک بالاتیک در شکار و تهدیدهای دیگر در حال ساخت پلنگ های نر نزدیک تر به خانه باقی می ماند. این پدیده ای است که خطر افزایش پرورش را به خطر می بیند، که می تواند گونه های در حال حاضر در معرض خطر را ویران کند.

A study of a sample of leopards in South Africa has shown that 22% of males were still living in their childhood habitat even after crossing the age of 3.

به طور سنتی، مهاجرت از راه دور برای حیوانات معمول است، که به طرز شگفت آوری مشتاق به تعقیب شکار در فواصل طولانی نیست. دانشمندان صندوق جهانی حیات وحش (WWF) در مغولستان، پلنگ برفی را با یقه ردیابی ماهواره ای در کوه خخشرخ نصب کرده و دو سال بعد، آن را در رشته کوه دیگری در فاصله ۷۵ مایلی از نقطه ٔ سرچشمه آن پیدا کرده اند. مثل جوانانی که در سن ۱۸ سالگی مشتاق ترک خانه هستند، پلنگ های جوان به منظور آغاز خانواده و ایجاد کنترل سرزمینی بر مناطق جدید مهاجرت می کنند.

Kruger National Park. Leopard (Panthera pardus) on a branch of a tree. South Africa.

که مهم است برای توزیع جمعیت و جریان ژن ، می گویند کارشناسان. بدون آن، “خطر پرورش با مادران یا خواهران (که نرخ پراکندگی کمتر به دور از مناطق مادری)” افزایش می یابد، می گوید Lourens Swanepoel، استاد اکولوژی حفاظت در دانشگاه وندا، آفریقای جنوبی.

تغییر ی که پلنگ های نر را در سرزمین های به دنیا اومده می چسبونه نیازی به دائمی بودن نداره. آنچه تا کنون دیده شده است موردپلنگ نیست “تغییر رفتار ژنتیکی خود را به عنوان تغییر در آرایش ژنتیکی خواهد شد دهه ها تکامل به رخ می دهد، توضیح می دهد: Swanepoel.

اما بحران داره عميق تر ميشه مطالعات نشان داده اند که چگونه جمعیت پلنگ به طور تند در کشورهای میزبان عمده کاهش یافته است — حداقل 75 درصد در هند ، به عنوان مثال. تحقیقات دیگر نشان داده است که پلنگ ها حدود سه چهارم زیستگاه تاریخی خود را از دست داده اند.

اگر این باعث می شود پلنگ های نر الگوهای مهاجرتی خود را به طور دائمی تغییر دهد، می تواند کاهش حیوان را حتی سریع تر تسریع کند.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>