طرح دعوی در دادگاه نشان می دهد هزینه بالای تخلف NYPD در برانکس

شکيما گونزالس خسته بود خسته از قربانی بودن، خسته از آزار، خسته از ترس برای زندگی اش. به اندازه کافي داشت بنابراین، در پاییز سال ۲۰۱۹، ساکنان برانکس ۳۳ ساله از قلدرهای محله اش شکایت کردند – که اتفاقاً مأمور پلیس شهر نیویورک بود.

یک سال و نیم پیش از آن، در یک بعد از ظهر بهار، او در حال قدم زدن در امتداد خیابان موریس در منطقه فوردهام در راه خود را به بلند کردن پسرش از مدرسه بود. دو افسر مواد مخدر ناگهان نزدیک شدند و خواستار دیدن دست های او شدند. وقتی گونزالس از هم دست زد، او را دستبند می بندند، او را به خطر می انداخت و به یک ون پلیس منتظر می انداخت. او به یاد می دارد وحشت به نقطه از دستگاه هایپرونتیلاتیشن به دلیل هیچ به او آنچه اتفاق می افتد بگویید. چند ماه باردار، او سرگیجه و آب بدنش از زمان تخلیه او در حوزه 46 بود، اما افسران او را نادیده گرفت زمانی که او برای مراقبت پزشکی درخواست کرد. در عوض، او نبه یک جستجوی حفره تمام بدن قرار گرفت. او در مصاحبه ای در بهار امسال گفت: «من حتی نمی دونستم این چیه و باید یه افسر برام توضیح بده.

ساعت ها قبل از اینکه گونزالس متوجه اتهامات به خاطر تملک و فروش یک ماده کنترل شده بود – یک معامله “دست دادن” که یک افسر مخفی ادعا می شود که دو دقیقه قبل از دستگیری خال خال خال شده است. با توجه به این که او نه مواد مخدر و نه فروش آنها، او شوکه شد زمانی که پلیس او را به رزرو مرکزی، جایی که او را برای دو روز دیگر باقی می ماند “قفس مانند یک حیوان،” او گفت. چهار ماه و تعداد زیادی از دادگاه ها بعد از آن، پرونده جنایی علیه او اخراج شد. “وحشتناک بود، او به ياد داشت. “من آرزوي اين و در بدترين دشمنم نمي کنم”

در حالی که کشتار توسط پلیس توجه قابل توجهی را جلب می کند، یک جزر و مد ثابت از برخوردهای غیر مرگبار اما بدرفتار پلیس، اغلب شامل افسران مشابه سال پس از سال، شمع در دادگاه ایالتی و فدرال dockets. آنها ناامیدی برای آزادی های اساسی مدنی و هزینه میلیون ها دلار عمومی را آشکار می کند. برانکس پر از افرادی است که هیچ اتهامی علیه آنها که شهر پرداخت کرده است، به دلیل اینکه توسط پلیس مورد آزار قرار گرفته اند، نمی شود. خشم یکه و تابستون در اعتراض به وحشی گری پلیس در خیابان ها فرو ریخته است در تاریخ برخوردهای مسموم و مصونیت عمیق به زمین ریخته شده است.

بررسی تسویه حساب ها علیه پلیس نیویورک در برانکس نشان دهنده الگویی از خشونت و آزار های معمول است: دستگیری های دروغین، جستجوهای بدون ضمانت، استفاده مکرر از جستجوهای نواری، انکار توجه پزشکی، سوء استفاده فیزیکی، رفتار و دستگیری بدون علت احتمال. تقریبا در همه موارد، اتهامات جنایی که دستگیری ها را به دنبال دارد، کاهش یافته است.

کارآگاهان به نام در دعوی حقوقی گونزالس هنوز در انتظار علیه شهرستان، جودی براون و ایری همفری، یک زبانه مالیات دهندگان از حداقل 1.3 میلیون دلار در پرداخت های شهرستان. طرح دعوی در دادگاه براون چهارم در سال 2019 بود، و سوم همفری بین ماه های مه و نوامبر 2019. در واقع براون یکی از پلیس های نیویورک است که اغلب مورد شکایت قرار می گرفت، موضوع حداقل 30 دعوی در دادگاه.

اون به سختي تنها نيست ماه در, ماه, سال پس از سال, شهرستان حل و فصل موارد مربوط به وحشیت پلیس معمول و سوء رفتار بیش از حوادث که هرگز تبدیل به اخبار عمده. نام همان افسران دوباره و دوباره ظاهر می شود. در برانکس، اطلاعات شهر نشان می دهد که در پنج پرونده در سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹، نزدیک به ۱۹۰ پلیس نام گرفته اند و ۱۱ نفر دیگر موضوع بیش از ۱۰ ادعا مدنی هر کدام بوده اند. مقدار حل و فصل تیتر گرفتن نیست — 9،000 $ در اینجا ، 40،000 $ وجود دارد — اما آنها اضافه کردن.

بررسی توافقات علیه پلیس نیویورک در برانکس نشان دهنده الگوی ی خشونت و آزار های معمول است.

سوابق عمومی نشان می دهد که شهر نیویورک پرداخت بیش از 30 میلیون دلار در سال 2019 به شاکی در برانکس که پرونده های خود را به عنوان مثال سوء رفتار پلیس بین سال های 2015 و 2019. که 45 درصد از حدود 67 میلیون دلار مالیات دهندگان شهرستان پوسته پوسته به پوشش شکایت از جمله پلیس در سراسر شهرستان در آن سال. به طور کلی، برای طرح دعوی بین نیمه دوم سال 2015 و نیمه اول 2020، مالیات دهندگان پرداخت نزدیک به 250 میلیون دلار به مردم در هر پنج منطقه.

این ارقام حتی به خاطر روش مات گزارش این اعداد، حتی به اندازه کامل هزینه اتهامات سوء رفتار پلیس نیویورک را به حساب نمی آورد. اداره حقوق شهر نیویورک داده ها را در افزایش ی که نشان می دهد سکونتگاه هایی برای ادعاهای واصل شده در یک دوره پنج ساله داده شده است، منتشر می کند. ممکن است ادعاهای قبلی نیز در آن مدت حل و فصل شده باشد، اما در داده ها نشان داده نمی شود. همچنین داده ها شامل حل و فصل های رسیده بدون رفتن به دادگاه نمی شود. بنابر گزارش دفتر Comptroller، این شهر پرداخت 21.8 میلیون دلار در تسویه حساب در ادعای سوء رفتار پلیس در سال مالی 2019 تنها.

اینها یافته های تحقیق دانشجویان روزنامه نگاری کالج لیمن است، از جمله نویسندگان این قطعه، که بهار را صرف کندن از طریق سوابق عمومی سیستم دادگاه ایالتی نیویورک کرده اند، داده هایی که تحت درخواست قانون آزادی اطلاعات منتشر شده اند، یک پایگاه داده از دعاوی فدرال که توسط انجمن کمک های حقوقی ساخته شده است، و خواستار شاکی ها و وکلای مدافع می شوند. تحقیقات بر روی برانکس متمرکز بود، اما موارد مشابه در هر یک از این منطقه ها پخش می شود.

“پلیس نیویورک دارای یک برنامه قوی نظارت بر طرح دعوی در دادگاه مدنی است که شامل بررسی جدی قانونی از سابقه دادخواهی افسران است، گروهبان جسیکا مک روری، سخنگوی پلیس نیویورک، در یک ایمیل نوشت. “همه دعاوی که برای پول ثبت شده اند، شایستگی قانونی را دارا نمی باشد. آنهایی که انجام می شود می تواند ابزار ارزشمند ما استفاده می کنیم به منظور بهبود عملکرد افسر و افزایش آموزش و یا سیاست در صورت لزوم.”

برای مدافعان، اما، پرداخت های تکرار نشان می دهد فقدان کامل از عواقب. “تعجبی نیست که بسیاری از آنها بارها به زور بیش از حد یا سرپوش گذاشتن بر دستگیری دروغین متهم می شود. اولین بار که این کار را انجام می دهد، پاسخگو نیست، بنابراین دوباره این کار را انجام می دهد.” داریوش چارنی، وکیل مرکز حقوق قانون اساسی می گوید.

در صبح روز ۲۹ مه ۲۰۱۵، افسران پلیس نیویورک از درب جلوی یک آپارتمان در محله فوردهام در برانکس غربی در هم شکستند. شارژ به اتاق خواب اول، آنها اسلحه و چراغ قوه در اشغال شوک خود را آموزش دیده – زن شکننده در اواسط 50s او – و دستور او را به “دریافت فاک بر روی زمین.”

اون زن، لوز آربلاز، 23 سال تو اون طبقه زندگي کرده بود در آن جا بود که او چهار فرزند را پس از فرار از خشونت های سیاسی در کلمبیا بزرگ کرده بود و در آن جا بود که او تمام تلاش خود را کرد تا با وجود فعالیت های باند که محله شان را به مجاب می کند، آنها را از دردسر دور نگه دارد. حالا بزرگ شده اند، سه تا از بچه هایش به تازگی به خانه نقل مکان کرده اند تا از مادرش مراقبت کنند بعد از اینکه او در اوایل سال با ماشین تصادف کرد. اما هیچ کدام از این ها برای افسران اهمیت ی نداشت که بی قراری کنند چرا که آربلاز برای بیرون شدن از تخت تلاش می کرد. بر اساس شکایتی که خانواده در دادگاه تشکیل داده اند، یکی از افسران او را با بازو گرفته و به اتاق نشیمن کشیده و اعلام کرده است که «راه را برای معتاد به مواد مخدر باز کنید!»

دبورا در این شکایت گفت: در اتاق خواب دیگری، دخترش دبورا از تخت بیرون دستور داده شد که چیزی جز تی شرت پوشیده باشد. دو افسر بی ادبانه اظهار نظر می کردن در حالی که او تقلا می کرد تا لباس زیرش را پیدا کند. سپس او در کنار مادرش در اتاق نشیمن دستبند، در حال گریه کردن به طور غیر قابل کنترل.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im