در داخل زندان که در آن کالیفرنیا شیوع ویروس کوروناویروس منفجر

دونالد اوبراین وقتی که خبر پاک شدن انتقالش را به دست او می داد هیجان زده شد- به اندازه هر فرد زندانی که می تواند درباره ماندن در زندان باشد، ممکن است او روشن شود. اواخر سال گذشته او یاد گرفت که او می خواهد از یک مرکز امنیتی حداکثر در نزدیکی مرز ایالات متحده و مکزیک به نهاد کالیفرنیا برای مردان، در درجه اول حداقل زندان امنیتی در حدود 40 مایلی شرق لس آنجلس حرکت می کند. اميدوار بود آخرين توقفش قبل از آزادي باشه

اوبرایان 56 ساله، به همین الان از مشروط شدن محروم شده بود، و امیدوار بود که انتقال به مسکن امن کمتر وقتی که دوباره به هیئت مدیره می رود، خوب به نظر می رسه. اما بيشتر از اون، اون فقط نياز داشت که زمان رو بگذرونه. داشتن همه به جز چند سال از زندگی بزرگسال خود را به زندان، او می دانست که تغییر مناظر را تغییر دهید. و در حالی که چینو چیزی شبیه سانتا مونیکا ساحلی نیست، جایی که او بزرگ شده است، چیزی در هوا باعث می شود احساس بیشتری شبیه خانه داشته باشه.

من و اوبراین پنج سال پیش شروع به نوشتن نامه به یکدیگر کردیم و از آن زمان به بعد در تماس بودیم. من به عنوان یک روزنامه نگار با او تماس نگرفتم؛ ما هر دو فقط به دنبال قلم پال. در آن زمان، اوبراین 12 سال به حکمی که بر اساس قانون جنجال برانگیز “سه ضربه” کالیفرنیا دریافت کرده بود، به دنبال محکومیت سارق بود. اگر او به خاطر آن جرم به تنهایی محکوم شده بود، او تا آن زمان در راه خانه بود. اما چون این سومین جرم او بود، قانون کالیفرنیا دیکته کرد که او حداقل ۲۵ سال را پشت میله های زندان، و احتمالاً بقیه عمرش را می گذرد. پس حتي اون موقع، اون دنبال اين بود که وقتش رو بگذرونه.

سال گذشته، اقدامات اصلاح عدالت کیفری تکه تکه کالیفرنیا شروع به دادن مجرمان غیر خشونت آمیز مانند O’Brien شات بسیار قبل از آن در مشروط. من برای شنیدنش نامه ای برای حمایت از او نوشتم. در حالی که ما هر دو از انکار ناامید شدیم، حرکت به CIM احساس می کردم مانند یک بهینه خوب است.

“این مکان مانند یک پارک است، او به من نوشت: پس از ورود در ماه مارس، “بسیاری از درختان و بیش از 30 گربه در حال اجرا در اطراف.” برای اولین بار در دهه های اخیر، اوبراین می توانست دنیای بیرون را در حال حرکت ببیند وقتی که از حصار زندان به بیرون زل زد و در خیابان مرکزی چینو به تماشای رول ترافیک می رفت. او نشگفت در می سازد و مدل هایی که حتی وجود ندارد آخرین بار او را دیده است ماشین در جاده ها. چه اتفاقی افتاده بود، او تعجب کرد، به تمام Camaros؟

تنها یک نفر در پایین به CIM وجود دارد: خوابدر یک سالن باز بزرگ با بیش از 100 مرد دیگر. “واقعا هیچ حریم خصوصی در همه،” او به من نوشت. “اين تنها سقوطه”

حس شگفتی و آزادی به زودی توسط دجره گرفتگی شد. دو روز قبل از اینکه اوبراین نامه اش را به من تاریخ بنشاند، دو کارمند CIM برای Covid-19 آزمایش مثبت کرده بودند. در آن زمان اقدامات احتیاطی کمی در داخل تاسیسات انجام می شد و کسی به زحمت نمی خورد که به زندانیان بگوید که رمان کوروناویروس از قبل دیوارهای زندان را نقض کرده است. اما به عنوان خواننده مشتاق اخبار، او در حال حاضر می دانست چه چیزی در حال آمدن است. “خیلی طول نمی کشه که قرنطینه بشه” اون به من نوشت

تا زمانی که خوابگاه اوبراین در اواخر آوریل تحت قرنطینه قرار گرفت، CIM تحت یک همه گیر شدن کامل دمیده شده بود. یک نفر در حال مبتلا به این بیماری مرده بود، و بیش از دو سوم از 87 نفر برگزار شد که تا کنون آزمایش مثبت ی را دریافت کرده بودند. اکنون، بر اساس یک پایگاه داده نیویورک تایمز، بیش از ۱۲۰۰ مورد به این مرکز متصل شده اند که در آغاز شیوع، جمعیتی حدود ۳۵۰۰ نفر داشته است. نوزده نفر که اونجا به شُخ زده شدن مردن که تعداد تلفات بیشتر از هر تاسیسات دیگر کالیفرنیا به جز زندان ایالتی سن کوئنتین است – و شیوع سن کوئنتین از CIM وارد شد.

CIM بیمار صفر برای همه گیر در زندان کالیفرنیا بود. مرکز در 120 درصد از ظرفیت رسمی خود را زمانی که شیوع آن آغاز شد، و حدود 200 زندانی به خصوص آسیب پذیر به موسسات دیگر در اواخر ماه مه منتقل شد. اما چون فقط هفته ها قبل از انتقال آزمایش شده بودند، ویروس را با خود آورده بودند. در نتیجه سن کوئنتین از ویروس بودن به داشتن بیش از یک سوم آزمایش جمعیت خود مثبت رفت. بیست و پنج نفر که اونجا در اونجا به دار نشدن از اون موقع مردن

فکر کنم اونا سعي دارن اينو بيرون کنن هر که آن را نمی کند آن را نمی کند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im