جدید هند در اعتراض Battlefield: آمبولانس ها و بیمارستان ها

Jamal a 20-year-old مسلمان پسر بچه به ضرب گلوله کشته شد در دست خود را در ماه دسامبر در شلیک پلیس در شهرستان مرتا در شمال هند در ایالت اوتار پرادش است. خانواده اش می گوید که او تا به حال شده است در پرواز یک بادبادک بر روی سقف یک ساختمان شاهد درگیری میان پلیس و برخی از معترضان در جاده ها زیر و فرار را برای دیدن آنچه که اتفاق می افتد. آگاهی او از دست داده پس از او به ضرب گلوله کشته شد.

برادر بزرگتر خود Sidiq — هر دو او و جمال را نام تغییر کرده است در درخواست خود را به خاطر آنها از ترس پلیس قصاص — لبه پنجره رساند تا او در روروک مخصوص بچه ها خود و با عجله او را به بیمارستان است. اما دو بیمارستان حاضر به درمان جمال. یک سوم قابل دسترسی بود چرا که پلیس موانع. و یک چهارم از یک بیمارستان عمومی است که در نهایت او را تحت درمان قرار نمی دهد آنها را به یک medico-legal گواهی — یک سند پزشکان را پر کنید زمانی که یک بیمار همراه با صدمات غیر طبیعی مانند از تصادفات جاده ای و یا ضرب و جرح. بدون این که سند این خانواده می ایستد شانس کمی برای موفقیت و خواستار پاسخگویی از پلیس.

آن بود که هیچ یک حادثه است. به عنوان موج اعتراضات در سراسر هند در برابر یک بحث جدید مبتنی بر دین از آزمون شهروندی و حمله به دانش آموزان یک میدان جنگ جدید در حال ظهور است که بین دولت نارندرا نخست وزیر و منتقدان آن: اورژانس مراقبت های بهداشتی. موسسات پزشکی به طور فزاینده ای در میان در زمان تبانی با دولت به انکار مراقبت های بهداشتی. بیش از 20 نفر کشته شده اند در این درگیری از جمله پنج در مرتا به تنهایی.

پلیس آمده بود به بیمارستان ما در حالی که اعتراض در حال رشد بود و به ما گفت به درمان هر کسی.

Ravinder Gujjar صاحب Jagdamba بیمارستان مرتا

در دسامبر. 19 پلیس در شهر جنوبی منگالور barged به یک بیمارستان در حالی که به دنبال معترضان و شلیک گاز اشک آور. ارشد نماینده بیمارستان می گوید که آنها تلاش کردیم که تسلیم یک مورد در برابر پلیس برای یک ماه — بدون موفقیت است. نقاب شنیدها که در Jan. 6 حمله دانش آموزان در دهلی نو را در دانشگاه جواهر لعل نهرو پس از آن هدف قرار آمبولانس در تلاش برای رسیدن به قربانیان فوق العاده خود ویندوز. در اوتار پرادش چندین قربانیان گفته اند که آنها رد شده است medico-legal گواهی. بسیاری از خانواده های کسانی که کشته هنوز در انتظار مرگ گزارش از بیمارستان و یک ماه پس از مرگ. و برخی از بیمارستان های خصوصی را تایید کرده اند به OZY که پلیس به آنها گفت که به اعتراف زخمی شد.

INDIA-POLITICS-RIGHTS-UNREST

“پلیس آمده بود به بیمارستان ما در حالی که اعتراض در حال رشد بود و به ما گفت به درمان هر کسی که می گوید:” Ravinder Gujjar صاحب Jagdamba بیمارستان نزدیک به یک اعتراض در سایت مرتا.

همه از این است که منجر به شکستن در پشتیبانی از مودی از نفوذ بخش در جامعه پزشکی است که تا به حال حمایت از دولت در سیاست های دیگر. هندی انجمن پزشکی (IMA) را متهم کرده بود که در مجله پزشکی لانست از “دخالت” در هند داخلی و مسائل پس از آن هشدار داد در مورد سلامت اثرات سرکوب در جامو و کشمیر پس از فسخ منطقه ویژه وضعیت در ماه اوت است. اما پس از این حمله در JNU, بزرگترین انجمن پزشکان صدور بیانیه ای گفت که “وضعیت در کشور بویش از مجموع هرج و مرج و فروپاشی قانون و نظم کامل است.”

در دسامبر. 22 ایما به نام موارد پلیس با ورود به بیمارستان به هدف قرار دادن معترضان “کم جدید در زندگی مدنی.” آن را به نام گزارش از مردم محروم بهداشت و درمان “نگران کننده است.” همه خشونت آن گفت: غیر قابل قبول بود — به خصوص که “مرتکب شده دولت در کسانی که نیاز به توجه پزشکی و مراقبت است.” اتحاد پزشکان برای اخلاقی, بهداشت و درمان, یک گروه از پزشکان و جراحان نیز با انتقاد از دولت برای موارد پلیس با مسدود کردن پزشکان از درمان معترضان. ماده 18 کنوانسیون چهارم ژنو بارها هدف از امکانات پزشکی و حتی در زمان جنگ.

زهیر احمد بود در میان کسانی که به ضرب گلوله در جریان تظاهرات در مرتا on Dec. 20. خانواده می گوید: آنها تبدیل دور توسط بیمارستان جایی که آنها در زمان ظاهر بدن. زمانی که من در بازدید از شهرستان از 1.5 میلیون نفر در اوایل این ماه Zaheer برادر شهيد بود و در خارج از انتظار یک وکیل را به پرس و جو در مورد مرگ گزارش. “به نظر می رسد مانند بیمارستان ها تا به حال ساخته شده و برخی از طرح های قبل به رد بیماران می گوید:” شهيد.

برای مطمئن شود, رویکرد پلیس به حمایت از برخی از بیمارستان صاحبان. “پلیس شد راست — کل جمعیت را به دنبال افراد مجروح را به بیمارستان ما اگر برخورد ما با آنها می گوید:” Gujjar. “بهتر بود برای ما ارسال آنها را خاموش.” Gujjar و دیگر بیمارستان کارفرمایان می گویند پلیس به آنها گفت که برای ارسال مجروح معترضان به دولت-اجرای بیمارستان.

این تقسیم پلیس عمل انعکاسی است از شکاف گسترده تر بر قانون تابعیت و ثبت ملی شهروندان است. قانون تسهیل شهروندی برای مهاجران از پاکستان و بنگلادش به عنوان طولانی به عنوان آنها مسلمان نیست. ثبت نام را شناسایی همه ساکنان که نمی تواند خود را اثبات تابعیت. هند در جهان سوم-بزرگترین جمعیت مسلمان با 172 میلیون نفر است. هم منتقدان می گویند این دو سیاست اجازه خواهد داد که دولت به صورت انتخابی تنبیه فقیر, خانواده مسلمان در هند زندگی می کنند برای چند دهه است که مانند میلیون ها نفر از ادیان دیگر — لازم نیست که مقالات خود را به اثبات تابعیت. “که در آن مسلمان هستند ؟ آنها باید برای اثبات آن می گوید:” Gujjar.

اما در یک درگیری پلیس انتظار می رود به تسلیم به تخصص پزشکان و نه دخالت در مراقبت های پزشکی می گوید Unni Karunakara رئیس جمهور سابق از پزشکان بدون مرز و در حال حاضر دستیار بالینی استاد بهداشت عمومی در دانشگاه ییل. “داستان ما در حال شنیدن نشان می دهد که پلیس هند شده اند انجام این کار می گوید:” Karunakara تماس وضعیت “بسیار نگران کننده است.”

پس از جمال ضرب گلوله کشته شد در ماه دسامبر گذشته او تا به حال یک عمل جراحی سه ساعته در مقر دولت بیمارستان. Sidiq می گوید: خانواده متوجه چیزی عجیب و غریب. دو پرسنل امنیتی ارسال شده و در بخش اما حاضر به پاسخ به این خانواده نمایش داده شد در مورد اینکه چرا آنها وجود دارد. زمانی که جمال مرخص شد چهار روز بعد ماموران خواسته خانواده به همراه آنها به ایستگاه پلیس. وجود دارد جمال دستگیر شد, متهم به شورش. او هنوز در زندان است. “پلیس و بیمارستان فریب خورده ما” Sidiq می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>