هند اهداف صدای حقیقت در کشمیر

قبل از بقیه کشور وارد شده و مستند برای متوقف کردن گسترش coronavirus هند-اداره جامو و کشمیر قرار داده شد تحت نظامی قرنطینه — البته صد بار دقیق تر — در ماه اوت گذشته زمانی که دهلی نو به طور یک جانبه محروم منطقه استقلال خود قرار داده و هزاران نفر تحت بازداشت است.

کهنه سیاستمداران و رئیس سابق وزرای مانند فاروق عبدالله پسر عمر عبدالله و Mehbooba مفتی بودند در میان رهبران بازداشت شده اند. در حالی که Abdullahs شد منتشر شده در ماه مارس, مفتی همچنان در بازداشت است.

اینترنت به حالت تعلیق در آمد برای بیش از هفت ماه و پهنای باند بود دوباره تنها در ماه مارس در 2G که بقیه کشور داد تا یک دهه پیش.

اما از طریق تمام کسانی که چالش های کشمیری روزنامه نگاران کار کرده اند و بی وقفه برای به اشتراک گذاشتن داستان از درد و فاجعه امید و آرزوی ترین در جهان نظامی منطقه با بقیه از ما. آنها انجام داده ایم تا در صورت از سخت ترین شانس قابل تصور است. آنها تا به حال به گزارش با وجود نیروهای امنیتی باعث سپاه ، بدون اینترنت آنها بیشتر بود به ارسال به سراسر خود را گزارش و عکس از طریق USB درایوهای انجام شده توسط مردم پرواز به خارج از منطقه است. دولت راه اندازی چهار دوام کامپیوتر با دسترسی به اینترنت برای بیش از 400 نفر از روزنامه نگاران در سرینگر کشمیر پایتخت. و خبرنگاران تا به حال به نوازش کردن و گول زدن مردم به صحبت آزادانه در زمانی عادی کشمیری می دانستند که حتی رهبران خود را ون را در امان بودن می گوید سرینگر-بر اساس روزنامه نگار و OZY نویسنده Yashraj Sharma.

کلمات یک نویسنده سلاح. تمام من این است: کلمات.

Gowhar Geelani روزنامه نگار هدفمند توسط پلیس جامو و کشمیر

در حال حاضر با این کشور — و جهان — توجه متمرکز بر بیماری همه گیر کوروناویروس هند دولت در حال برداشتن گام است که روزنامه نگاران نگرانی می تواند برش نهایی که لینک اطلاعات بیش از حد.

در روزهای اخیر دولت نارندرا نخست وزیر هدف قرار داده و سه مورد احترام روزنامه نگاران با قانونی تهدید است که به نظر می رسد طراحی شده برای ارعاب کشمیری را فشار دهید.

شنبه گذشته Masrat زهرا 26 ساله عکاس خبری که کار به نظر می رسد در نشریات مانند واشنگتن پست TRT جهان و الجزیره شد متهم تحت یک ضد تروریسم قانون فعالیت های غیر قانونی (پیشگیری) عمل (UAPA) برای “آپلود ضد ملی پست [در Facebook] با نیت جنایی برای وادار کردن جوانان است.”

یک روز بعد پلیس آمد و ضربه زدن بر روی درب ارشد روزنامه نگار Peerzada عاشق این ادعا که گزارش او تا به حال منتشر شده در هند دومین انگلیسی روزانه هندو جعلی بود و این که “اخبار منتشر شده بدون به دنبال تایید از مقامات منطقه است.”

روز سه شنبه پلیس متهم 38 ساله Gowhar Geelani یک نویسنده و روزنامه نگار می نویسد که برای چندین نشریه از جمله دویچه وله با “غرقه شدن در فعالیت های غیر قانونی خود را از طریق پست ها و نوشته ها در رسانه های اجتماعی.”

محکوم کردن این حرکت علیه افتخار ارشد آسیا محقق در کمیته حمایت از روزنامه نگاران گفت: OZY: “این تلاش در اصل به مردن از آن صداهایی است که در ادامه به چالش دولت در روایت است.” اما او همچنین هشدار داد در برابر فرض کنید که این باقی خواهد ماند محدود به کشمیر. “در طول تاریخ دیده ایم که انواع فشار و ارعاب که کشمیری روزنامه نگاران در صورت فیلتر کردن به بقیه کشور دیر یا زود.”

CPJ خواسته است تا پلیس به رها کردن تحقیقات در برابر روزنامه نگاران. “روزنامه نگاران هستند نه تروریست و پلیس در جامو و کشمیر باید درمان آنها را به عنوان از جمله” بیانیه اش گفت. جامو و کشمیر پلیس در حالی که تایید این حادثه گفته است: “با حفظ “کمترین توجه به آزادی مطبوعات است.”

مطمئن آزار و اذیت روزنامه نگاران است نه یک پدیده جدید در منطقه که بیش هند و پاکستان مبارزه کرده اند سه جنگ, و که در آن ارتش هند مبارزه کرده است شبه نظامیان برای سه دهه است.

هنوز Geelani به من می گوید همه چیز نبوده و این بی پروایی نشان دادن دهه گذشته است که تا ماه اوت گذشته. “از آن پس هر روزنامه نگار است که صدا و برخی از زیر در رسانه های اجتماعی است که احضار توسط پلیس [که] درخواست آنها را به فاش کردن منابع خود را” به طوری که دولت می تواند در کنترل این روایت است.

روزنامه نگاران ادامه کار در مواجهه با این خطرات. داستان های خود را — و کشمیر صدای شدند که شنیده می شود در سراسر جهان منجر به رشد انتقاد از دولت مودی در جهانی دالان که در آن نخست وزیر بود که قبلا شرکت به عنوان یک اصلاح طلب.

در حال حاضر با جهانی مبارزه با این بیماری همه گیر دولت هند به نظر می رسد تصمیم گرفته اند آن را پیدا کرده است, لحظه به دریچه گاز باقی مانده صدای در حال ظهور از کشمیر. ‘آنها می خواهید برای محدود کردن همه صداهای بیرون رفتن با هر مقدار قابل توجهی از زیر می گوید:” Geelani.

این یک دیدگاه مشترک توسط روزنامه نگار گروه در کشمیر و در سراسر هند است. کشمیر باشگاه مطبوعات در بیانیه خود گفته است که “پلیس نیاز به درک تفاوت زیادی بین روزنامه نگاری و cybercrime.” ویراستاران انجمن صنفی هند گفت: تنها هدف از این اقدام پلیس “را می توان به حمله تروریستی به روزنامه نگاران.”

که حتی بیشتر نگران کننده در یک زمان در این منطقه مانند دیگر نقاط جهان است و مبارزه با کروناویروس می گوید Sharma. “در حال حاضر وحشت و تروما را فرا گرفته همه ما را به طوری که آن را حتی به نظر می رسد مانند coronavirus است یک معامله بزرگ” او می گوید.

در عین حال Geelani حاضر به عقب نشینی و در آن نهفته است امید تا زمانی که بقیه جهان را فراموش کرده ام نیست کشمیری روزنامه نگاران. “حافظه برنده خواهد شد. کلمات یک نویسنده سلاح. تمام من این است: عبارت” او در توئیتر خود نوشت. “روزنامه نگاری و کلمات ماندن و زنده ماندن. سانسور نخواهد شد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>