فقط در ماه Coronavirus جان آمریکایی ها بیشتر از 20 سال از جنگ در ویتنام

WASHINGTON, DC - APRIL 14: A woman visits an empty Vietnam Veterans Memorial on April 14, 2020 in Washington, DC. Last week, Events DC, the official convention and sports authority for Washington, DC approved an $18 million relief package to help bolster the hospitality and tourism industry in the nation's capital. (Photo by Drew Angerer/Getty Images)

یک زن بازديد خالی یادبود سربازان ویتنام در 14 آوریل سال 2020 در واشنگتن, DC.

عکس: جلب Angerer/گتی ایماژ

متولد در بحث یادبود سربازان ویتنام در حال حاضر تند و تلخ ترین بنای تاریخی در واشنگتن, d. C. ملی بازار. طراحی شده در سال 1981 توسط دانشگاه ییل در مقطع کارشناسی به نام مایا لین یادبود شامل جلا گرانیت سیاه پانل که در قالب 125 درجه زاویه و محاط با نام نظامی ایالات متحده مرده از آن جنگ است. دو دیوار پایین در به پایان می رسد و بالا جایی که آنها ملاقات در وسط لیست متوفی به ترتیب زمانی – یک فرد حسابداری روز به روز از هر زندگی در آمریکا از دست داده است.

در آن زمان بیست سال از سال 1955 تا 1975 برای ایالات متحده به از دست دادن 58,220 مردان و زنان — 47,434 در مبارزه با به ترین کشور تفرقه و درگیری پس از جنگ داخلی. در کمتر از چهار ماه فقط به عنوان بسیاری از آمریکایی ها را فوت کرده اند از Covid-19 pandemic — تلفات روز یکشنبه ایستاده در 55,383 چند هزار خجالتی از تعداد کل کشته در جنوب شرقی آسیا. به منظور کوتاه, امریکا تصویب خواهد شد که وحشتناک نقطه عطف. اگر این در واقع یک جنگ به عنوان رئیس جمهور تهمت توصیف کرده است آن را در کلمات خود را “ما در حال راه انداختن یک جنگ علیه نامرئی دشمن” — یک سوال می پرسید: از کجا و چگونه می خواهد این مرده از این درگیری بود memorialized?

یک رئیس جمهور که بنا میراث او در یک “بزرگ دیوار” در امتداد مرز مکزیک واقع یاد می شود بسیار متفاوت دیواری که خرس نام نمرات هزاران نفر از آمریکایی ها که جان خود را در سازمان دیده بان? این دیوار می تواند محاط با نام تمام کسانی که جان در خط مقدم از این بیماری همه گیر مانند Vitalina ویلیامز 59 ساله مهاجر از گواتمالا و فروشگاه مواد غذایی کارگر در ماساچوست; Ferdi آلمانی, 41, یک کهنه سرباز که مشغول به کار به عنوان یک ماشین مترو بازرس در شهر نیویورک; Craig فرانکن یک زن 61 ساله ازدواج برای نزدیک به 20 سال است که مشغول به کار در اسمیتفیلد مواد غذایی کارخانه بسته بندی گوشت می آمد در Sioux Falls, داکوتای جنوبی; و چهار نفر از اعضای فرانکلین خانواده از نیواورلئان 86-year-old آنتوانت و فرزندان او هرمان, 71, تیموتی, 61 و آنتونی, 58, که جان سالم به در برد قبلی cataclysm — طوفان کاترینا در ارتباط با (و تشدید) قبل رئیس جمهور آمریکا تنها به تسلیم شدن به یکی دیگر از فاجعه 15 سال بعد.

پس از آن وجود دارد بهداشت و درمان کارگران, پزشکان, پرستاران, EMTs و سایر متخصصان پزشکی که مانند بسیاری از پزشکان ارتش و نیروی دریایی corpsmen که نام ظاهر می شود در یادبود سربازان ویتنام – فرار به سوی خطر و قربانی زندگی خود را در تلاش برای نجات همکار خود آمریکایی ها. این مردم شجاع شامل کلیا Yap-Banago, 69, مهاجر از فیلیپین که صرف نزدیک به 40 سال به عنوان یک پرستار در این پژوهش مرکز پزشکی کانزاس سیتی میسوری و بیمار پس از مراقبت از یک بیمار اعتقاد بر این بود Covid-19 و Madhvi قدیمی, مادر 61 ساله و هندی مهاجر که مشغول به کار به عنوان یک دستیار پزشک در Woodhull بیمارستان در بروکلین نیویورک و درمان Covid-19 بيمار با پوشیدن تنها یک فولاد ،

حدود 300 پا از یادبود سربازان ویتنام می ایستد یک مجسمه ساخته شده توسط Glenna Goodacre که درگذشت, در سن 80 در آوریل 13. پس از مدل میکل آنژ “پیتا” آن را به تصویر می کشد سه نفر در اطراف آن – و یکی از آنها را به آرامی cradling – زخمی نر G. I. “تاکید از این مروری است بر محور احساسات خود — خود شفقت خود را, اضطراب, خود, خستگی, و مهمتر از همه تعهد” گفت: Goodacre زمانی که مجسمه رونمایی شد. می تواند وجود داشته باشد بهتر قالب برای یک مجسمه تجلیل از تلاش های کارکنان بهداشتی درمانی مانند Yap-Banago و آیا به همراه یک دیوار یاد این افتاده از این همه گیر?

برای سال رئیس جمهور آمریکا تبلیغ پیشرفت در طول فاجعه جنگ در ویتنام. “ما می تواند به درستی قضاوت کند که پیشرفت در سه سال گذشته شده اند به مراتب کمتر احتمال دارد اگر نه به طور کامل غیر ممکن است اگر امریکا و پسران و دیگران ساخته شده است موضع خود را در ویتنام گفت:” رئیس جمهور لیندون جانسون در مارس 1968. در ماه اوت سال 1972 او جانشین ریچارد نیکسون گفت: “من متعهد به دنبال محترم پایان دادن به جنگ در ویتنام. ما را ساخته اند پیشرفت زیادی نسبت به آن پایان.” مغلوب ساختن پیشی جستن است و بارها و بارها احیا جنگ ویتنام آلوده به عبارت “نور در انتهای تونل” در طول این همه گیر و به همین ادعا headway با وجود افزایش مرگ و میر. “همانطور که ما همچنان به نبرد در برابر ویروس داده و حقایق را بر روی زمین نشان می دهد که ما در حال پیشرفت بزرگ” او گفت: به تازگی در نسخه خود را از پنج ساعت حماقت.

هفته گذشته مغلوب ساختن پیشی جستن پیشنهاد کرد که شمار تلفات ناشی از Covid-19 همه گیر ممکن است در 50,000 آمریکا زندگی می کند از دست داد. “ما کار درست را انجام داد چرا که اگر ما آن را انجام نمی, شما می خواهم که تا به حال یک میلیون نفر, یک میلیون و نیم نفر شاید 2 میلیون نفر مرده” او گفت:. “در حال حاضر ما در حال رفتن به سمت 50 من با شنیدن یا 60,000 مردم است.” یک مارس 20 پیش بینی یک آمریکایی کشته شدگان از 50,000 بود که غیر واقعی به عنوان برگ برنده را بی اساس ژانویه ادعا می کنند که “ما [Covid-19] کاملا تحت کنترل” و فوریه خیالات که ویروس “خواهد برود در مه” و “در عرض چند روز [تعداد آمریکایی با Covid-19] در حال رفتن به پایین به نزدیک به صفر است.”

در اوایل این ماه در یکی از coronavirus جلسات مطبوعاتی تهمت همچنین تبلیغ میوه ها از تلاش های خود را در امتداد مرز مکزیک. “ما تا حدود 168 کیلومتر دیوار” او افتخار. اما داشتن اختصاص داده شده به مراتب بیشتر وقت و انرژی بیش از سه سال گذشته به این پروژه نسبت به همه گیر, آمادگی بدن تعداد آمریکایی های کشته شده توسط Covid-19 در طول تصدی خود در چهار ماه بیش از دو دهه از درگیری های مسلحانه در جنوب شرقی آسیا. (تعداد ویتنامی کشته شد در آن سال برآورد شده است در حدود دو میلیون تقریبا همان است که در بدترین سناریو پیش بینی مرگ و میر در ایالات متحده بدون تلاش به سرعت coronavirus از طریق اجتماعی فاصله.)

آن زمان دو 200-پای دیوار ساخته شده از 70 پانل های جداگانه به لیست بیش از 58,000 مرده در یادبود سربازان ویتنام. فقط چگونه بسیاری از نامها – از فروشگاه مواد غذایی کارکنان انبار کارگران تحویل رانندگان متولیان گوشت-کارخانه بسته بندی کارگران, پزشکان, پرستاران و EMTs – نیاز به اچ به یک Covid-19 یادبود نخواهد بود برای سال شناخته شده. برخی از پیش بینی قرار داده و این تعداد در بیش از 67,000 Covid-19 مرگ و میر در ماه اوت. کاخ سفید قبلا هشدار داده و از احتمال به عنوان بسیاری از 240,000 مرگ و میر. برخی برآوردها قرار دادن شماره در 300,000 آمریکایی ها دست به این بیماری بیش از چند سال آینده.

در حال حاضر ما نیاز به نگه داشتن شمارش افتاده و شروع به فکر کردن در مورد چگونه به تتم تمام غم تمام مرگ و میر رو به تنهایی تمام بدن پروری به گورهای دسته جمعی تمام زندگی از دست رفته بیش از حد به زودی. ما در حال حاضر می دانیم که یک دیوار به افتخار آمریکا Covid-19 تلفات خواهد بود, بزرگ, خیلی بزرگ است. و ما می دانیم, اما, تلخ, طراحی, با این حال آن را به جنبش در آوردن روح, اما, یاد از آن می شود وجود دارد هرگز به چیزی زیبا در مورد آن.

نیک Turse یک کمک نویسنده برای رهگیری نویسنده “کشتن هر چیزی که حرکت می کند: واقعی جنگ آمریکا در ویتنام است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>