چگونه برای مقابله با نژادپرستی در بشردوستی

چرا بايد اهميت ميدي

چون حقوق صاحبان سهام سرمایه گذاری می کند.

  • بشردوستی ها با ساختار قدرت عمدتاً سفید، پول نامتناسبی را با سازمان های به رهبری سفیدپوستان، حتی با ماموریت های اعلام شده خود برای پیشبرد عدالت اجتماعی، کانال می کنند.
  • آرون تی واکر شتربک ونچرز در تلاش برای بستن شکاف بودجه، در بخشی از با صحنه سازی آموزش های عدالت نژادی برای مدیران اجرایی سفید پوست در بشردوستی ها و شرکت ها است.

آرون تی واکر تصمیم گرفت پیش نویس یک ایمیل را تهیه کند. بومی نیواورلئان، بنیان گذار و مدیر عامل شتاب دهنده شتربک ونچرز، در تلاش بود تا چشم انداز خود را از توسعه کارآفرینان کم نشان مرحله اولیه انجام دهد، اما در این روز خاص در سال ۲۰۱۸ او خود را از نژادپرستی در بشردوستی تغذیه کرد. او نوشت: «من می خواهم بنیانگذاران رنگ بدانند که دیوانه نیستند.» اما ايميل اونجا نشست، ناراحت نبود.

شتربک به عنوان مرکز رشد عمل می کند که به حمایت از رهبران نوآورانه و متنوع کمک می کند، بنابراین واکر و تیمش بیرون می روند و سرمایه گذاران و نیکوکاران را برای تأمین بودجه استارتاپ های خود جذب می کنند. فقط برای افرادی که شبیه او هستند، اختلاف آشکاری وجود دارد. اون به ايميل ادامه داد و هيچوقت انتظار نداشت که بهش برگرده

دو سال بعد، وقتشه. واکر ۳۹ ساله به من می گوید: «ما باید شروع به گفتن داستانمان کنیم.» “بسیاری از راه های دیگر که در آن سیستم زانو خود را بر روی گردن ما وجود دارد، و ما همچنین باید شروع به صحبت کردن در مورد آن سیستم ها نیز هست.”

البته زانوی ضرب المثلی زانویی است که به مدت ۸ دقیقه و ۴۶ ثانیه روی گردن جرج فلوید باقی ماند. اما این هم کسی است که امیدها و رویاهای رهبران و کارآفرینان سیاه پوست را در سراسر آمریکا خرد کرده است. عدم دسترسی آنها به سرمایه گذاری مخاطره آمیز به خوبی مستند شده است، اما معلوم می شود سازمان ها و بنیادهای خیریه ای که قرار است کسانی را که بیشتر به آن نیاز دارند بلند کنند نیز با کورکن ها فعالیت می کنند. فیلم تحقیقاتی بشردوستانه ائتلاف D5 گزارش داد که ۹۲ درصد روسای بنیاد و ۸۳ درصد کارکنان تمام وقت سفیدپوست هستند.

ما یک نابغه در جوامع رنگ ما و ما لزوما اهرم کسانی که برای تغییر اجتماعی نیست.

آرون تی واکر

تحقیقات گروه بریجسپن و اکوینگ گرین، یک صندوق دار مرحله اولیه در نوآوری اجتماعی که دهه هاست آمار نژادی و قومی متقاضیان برنامه فلوشیپ خود را جمع آوری می کند، تفاوت های قابل توجهی در فلوشیپ دستاورد مرد سیاه پوست خود پیدا کرد. این سازمان ها همگی در تلاش بودند تا به یک هدف برای بلند کردن جامعه سیاه پوستان دست یابند. با این حال گروه های تحت رهبری سیاه پوستان ۹۱ درصد دارایی های خالص بدون محدودیت کمتری نسبت به گروه های تحت رهبری سفیدپوستان داشتند.

لیل ساکائوئه، نویسنده مشترک این تحقیقات توسط گروه بریجسپن می گوید: «ممکن است افرادی در بخش بشردوستانه وجود داشته باشند، همان طور که در بخش های دیگر، احساس می کنند نژادپرست نیستند یا سعی نمی کنند نژادپرستانه باشند.» “اما من فکر می کنم، و کتاب ایبرام کندی[چگونهیک ضد نژادپرست باشد] در مورد آن بسیار روشن است، فقط نژادپرستانه نبودن کافی نیست. این واقعا مهم است که ضد نژادپرست باشید اگر قرار است علیه 400 سال تاریخ نهادی که واقعیت فعلی ما را تولید کرده است کار کنید.”

واکر کار خود را به عنوان معلم انگلیسی دبیرستانی در فیلادلفیا قبل از دریافت مدرک حقوق خود از دانشگاه پنسیلوانیا در سال ۲۰۰۸ آغاز کرد. سپس به نیویورک نقل مکان کرد و پیش از بازگشت به سیاست مدرسه و کار برای وزارت آموزش و پرورش شهر نیویورک به مدت دو سال در یک شرکت حقوقی مشغول به کار شد. واکر می گوید: «در طول آن سفر چیزی که من واقعاً در جستجوی آن بودم این بود که بهترین راهی بود که می توانم در حقوق صاحبان سهام آموزشی در آمریکا سهم بسازم.» او دریافت که مربوط به یک دسته کامل از مسائل دیگر است که با آموزش و پرورش به بازی در آمد، مانند مسکن و سلامت، که دایره به فقر است.

این زمانی بود که او تصمیم گرفت وارد کارآفرینی شود و دو سرمایه گذاری را شروع کند: مدیریت سرمایه آینده، یک آژانس استعدادیابی معلمان، و کارشناسانه، یک گروه شبکه متخصص برای بخش اجتماعی. او می گوید: «آنها هستند که نبوغ ایجاد رهبری سطح بعدی را دارند و اغلب شبیه من هستند.» “بخش بزرگی از انگیزه برای شروع شتربک فقط این احساس بود که ما یک نابغه در جوامع خود را از رنگ و ما لزوما اهرم کسانی که برای تغییر اجتماعی نیست.”

تغییر به نظر می رسد بسیاری از راه های مختلف. مطالعه Echoing سبز و Bridgespan نیز گزارش داد ، پس از رهبران رای گیری و funders ، که بزرگترین عوامل نگه داشتن تلاش های بشردوستی عدم درک نقش نژاد در مشکلات آنها در تلاش برای حل و اهمیت نژاد هنگامی که آن را به شناسایی رهبران برای حل آن مشکلات می آید.

به همین دلیل است که شتربک سال گذشته پروژه ای به نام همکاری سرمایه را راه اندازی کرد که در آن مدیران بشردوستانه و شرکت های بزرگ سفید پوست را از سراسر کشور گرد هم می آورد تا به آنها در مورد عدالت نژادی آموزش دهند. واکر می گوید: «بنابراین یک سفر هویتی فردی وجود دارد که در آن می توانند سفیدی و تاریخ ظلم و ستم در کشور ما را درک و کاوش کنند و چگونه به این نقطه رسید.» قرار است همگروهی دیگری از مدیران اجرایی این برنامه را در ژانویه ۲۰۲۱ آغاز کند. اعتراضات عدالت نژادی در حال حاضر علاقه جدیدی به کار شتربک به ارمغان آورده است، از جمله سرمایه گذاری از مک کنزی اسکات، میلیاردر همسر سابق جف بزوس بنیان گذار آمازون.

camelbackventures_atw_schoolfounders

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>