چگونه زیست محیطی وکیل که برنده عظیم قضاوت علیه شورون از دست همه چیز

در ماه اوت گذشته, در طول دومین گرمترین سال ثبت شده در حالی که آتش سوزی در جنگل های بارانی آمازون بودند مواج ورق یخ در گرینلند ذوب شد و گرتا Thunberg بود که با استقبال عاشقانه جمعیت در سراسر آمریکا چیز دیگری اتفاق افتاده بود که ارتباط زیادی به جنبش آب و هوا: یک وکیل است که مبارزه با شورون برای بیش از یک دهه بیش از ویرانی زیست محیطی جنوب امریکا قرار گرفت و در بازداشت خانگی است.

چند رسانه های خبری تحت پوشش, بازداشت استیون Donziger که برنده چند میلیارد دلاری قضاوت در اکوادور علیه شورون بیش عظیم آلودگی در Lago Agrio منطقه و مبارزه شده است به نمایندگی از مردم بومی و کشاورزان وجود دارد برای بیش از 25 سال است. بنابراین در اوت 6, Donziger سمت چپ پایین منهتن دادگاه خود خسته شده اید و سوار 1 صفحه اصلی آموزش الکترونیکی دستگاه نظارت به تازگی ضمیمه شده به مچ پا خود را. صرفه جویی برای گاه به گاه ملاقات با وکیل خود و یا دیگر دادگاه-تحریم انتصاب او باقی مانده است وجود دارد همیشه از.

“من مانند یک شرکت زندانی سیاسی” Donziger به من گفت که ما نشسته در اتاق نشیمن خود را به تازگی. وکیل است که 6-پا-3, سفیدی و اغلب استفاده می شود به اشتباه برای شهردار نیویورک, بیل Blasio زمانی که او قادر به راه رفتن در خیابان های شهر بود جای تعجب رواقی و استعفا داد و در مورد وضع خود در طول دو بازدیدکننده داشته است به آپارتمان او سهام با همسر و دختر 13 ساله و پسر. اما در این ویژه چهارشنبه به زمستان نور خورشید در اتاق نشیمن بود و نور و شارژر برای اوقات فراغت خود را به مچ پا دستبند باتری دیدم در نزدیکی قفسه خوش بینی خود را در مورد حماسه نبرد در برابر یکی از بزرگترین شرکت های نفتی در جهان به نظر می رسید به ضعیف. “آنها در حال تلاش برای کاملا نابود کردن من است.”

Donziger است اغراق آمیز نیست. به عنوان او استدلال مورد علیه شورون در اکوادور در سال 2009 این شرکت به صراحت گفت آن استراتژی دراز مدت بود به اهریمن جلوه دادن او. و از آن پس شورون ادامه آن حمله همه جانبه در Donziger در چه چیزی تبدیل به یکی از تلخ ترین و کشیده کردن موارد در تاریخ حقوق محیط زیست. شورون استخدام محققان خصوصی برای پیگیری Donziger ایجاد یک نشریه به لام او قرار داده و با هم یک تیم حقوقی از صدها نفر از وکلا از 60 شرکت که با موفقیت دنبال فوق العاده ای علیه او. به عنوان یک نتیجه Donziger شده تجمع و بانک حساب های یخ زده شده اند. او در حال حاضر دارای حق رهن آپارتمان خود چهره های گزاف جریمه و ممنوع شده است از بدست آوردن پول است. همانطور که از ماه اوت یک دادگاه توقیف گذرنامه خود را قرار داده و او را در بازداشت خانگی است. شورون که بازار سرمایه از $228 میلیارد و وجوه برای ادامه هدف قرار دادن Donziger به عنوان طولانی به عنوان آن را انتخاب کند.

در یک ایمیل فرستاده بیانیه شورون نوشت که “در هر حوزه قضایی که شاهد حاکمیت قانون باید در پیدا کردن جعلی اکوادور قضاوت به نامشروع و غیرقابل اجرا.” در این بیانیه همچنین گفته است که “شورون به کار ادامه به برگزاری عاملان این تقلب پاسخگو اعمال خود از جمله استیون Donziger که مرتکب مناجات فاسد و اعمال غیر قانونی مربوط به اکوادور قضایی تقلب علیه شورون.”

این تحولات که منجر به Donziger را حبس بودند مانند بسیاری از حماسه نبرد قانونی او درگیر شده است در دهه های اخیر بسیار غیر معمول است. خانه زندان است و مجازات او را به دلیل امتناع از درخواست به تلفن همراه خود و کامپیوتر چیزی است که خواسته شده است از چند دیگر وکلای مدافع. به Donziger که در حال حاضر تحمل 19 روز از رسوبات و با توجه شورون بخش های زیادی از پرونده های درخواست شده بود فراتر از رنگ پریده و او به دادگاه تجدید نظر آن را بر این اساس که این امر نیاز به او را به نقض تعهدات خود را به مشتریان خود است. هنوز Donziger گفت: او می خواهم به نوبه خود بر روی دستگاه های اگر او از دست داده تجدید نظر شود. اما حتی اگر زمینه ای مورد بود و مدنی فدرال قاضی دادگاه که ریاست آن بر دادخواهی بین شورون و Donziger پس 2011, Lewis A. Kaplan پیش نویس جنایی تحقیر اتهامات علیه او.

در یکی دیگر از حقوقی ویژگی در ماه جولای کاپلان منصوب شده یک شرکت خصوصی قانون به تعقیب Donziger پس از منطقه جنوب نیویورک کاهش یافته است به انجام این کار یک حرکت است که تقریبا بی سابقه است. و به عنوان Donziger وکیل به آن اشاره شده این شرکت کاپلان انتخاب سورد & ژله به احتمال زیاد دارای روابط شورون.

این مورد حتی بیشتر فوق العاده کاپلان کنار استاندارد تصادفی انتساب روند و دستچین کسی که او به خوبی می دانست ایالات متحده در منطقه قاضی Loretta Preska, برای نظارت بر این پرونده تحت تعقیب توسط شرکت او را انتخاب کرد. آن Preska که محکوم Donziger به خانه بازداشت و دستور توقیف گذرنامه خود را حتی اگر Donziger ظاهر شده بود در دادگاه در صدها قبلی موارد است.

Manuel Silva a peasant shows an oil spill in Lago Agrio,in Ecuador eastern Amazonian jungles,Monday,Dec.14,1998. Ecuadorean Indians have suited Texaco Inc. accusing the company of turning the region's rain forests into a "toxic waste dump" by drilling for oil.(AP Photo/Dolores Ochoa).

اکوادور محلی مانوئل سیلوا را نشان می دهد شواهد نشت نفت در Lago Agrio on Dec.14, 1998. بومی Ecuadoreans شکایت کرد Texaco, متهم شرکت تبدیل این منطقه را جنگل های بارانی به “تخلیه زباله های سمی” توسط حفاری برای نفت است.

عکس: دولورس اوچوا/AP

یک شاهد آلوده

با وجود Donziger فعلی مخمصه مورد علیه شورون در اکوادور تماشایی بود ، پیچیده حقوقی حماسه آغاز شد و در سال 1993 زمانی که Donziger و دیگر وکلای پرونده یک کلاس اقدام کت و شلوار در نیویورک علیه Texaco به نمایندگی از بیش از 30 ، 000 کشاورزان و مردم بومی در آمازون بیش عظیم آلودگی از شرکت حفاری نفت وجود دارد. شورون که خرید Texaco در سال 2001 اصرار دارد که Texaco تمیز کردن منطقه ای که در آن عمل است که سابق خود را شریک شرکت ملی نفت اکوادور بود مسئول هر گونه باقی مانده آلودگی است.

در شورون را درخواست رسیدگی قانونی بیش از “آمازون چرنوبیل” منتقل شدند به اکوادور که در آن دادگاه شد “بی طرفانه و عادلانه” به عنوان شرکت نفت وکلای نوشت: در یک پرونده در آن زمان است. حرکت به اکوادور که در آن نظام حقوقی شامل نیست داوران ممکن است همچنین به دادگاه تجدید نظر به دلیل آن در امان شورون یک محاکمه با حضور هیئت منصفه. در هر صورت یک اکوادور حکم دادگاه علیه شورون در سال 2011 و دستور داد این شرکت را به پرداخت 18 میلیارد دلار غرامت یک مقدار که بعدها کاهش به $9.5 میلیارد دلار است. پس از سالها مبارزه با بهداشت محیط زیست و عواقب ناشی از استخراج نفت را فقیر آمازون شاکیان به حال برنده تاریخی قضاوت از یکی از بزرگترین شرکت ها در جهان است.

اما Donziger و مشتریان خود را هرگز یک لحظه به دوست داشتن خود David-بیش-جالوت پیروزی. حتی اگر این حکم پس از تایید توسط اکوادور دیوان عالی کشور شورون بلافاصله روشن ساخته است که آن را نمی خواهد پرداخت قضاوت. به جای شورون نقل مکان کرد و دارایی های خود را به خارج از کشور ساخت آن را غیر ممکن است برای Ecuadorians به جمع آوری.

که در سال شورون در زمینه یک قاچاقچی تحت تاثیر و فاسد سازمان یا ریکو, کت و شلوار در برابر Donziger در شهر نیویورک است. اگر چه کت و شلوار در اصل به دنبال حدود 60 میلیارد دلار خسارت و مدنی محاکمات مربوط پولی ادعا می کند بیش از 20 دلار در حق یک متهم به داوران شورون کاهش یافته پولی ادعا می کند دو هفته قبل از محاکمه.

در آن بیانیه شورون نوشت که شرکت “متمرکز شده ریکو در مورد به دست آوردن تسکین تاکیدی در برابر پیشبرد Donziger را گزاف در برابر طرح این شرکت است.”

به جای آن که مورد تصمیم گرفته شد صرفا توسط کاپلان که حکومت در سال 2014 که اکوادور قضاوت علیه شورون نامعتبر بود به دلیل آن بود به دست آمده از طریق “تقلب فاحش” و Donziger به جرم اخاذی با تهدید اخاذی سیم تقلب و پولشویی انسداد عدالت و شاهد دستکاری. تصمیم لولایی و در شهادت یک اکوادور قاضی به نام Alberto Guerra که ادعا کرد که Donziger تا به حال رشوه او را در طول اصلی محاکمه و تصمیم گیری علیه شورون شده بود ghostwritten.

Guerra شد یک بحث برانگیز شاهد. شورون بود prepped او در بیش از 50 مناسبت قبل از شهادت او را به پرداخت صدها هزار دلار و مرتب برای قاضی و اعضای خانواده خود را به حرکت به ایالات متحده با یک سخاوتمندانه دستمزد ماهانه بود که 20 برابر حقوق و دستمزد او در اکوادور. در سال 2015 زمانی که Guerra شهادت در داوری بین المللی اقدام او اعتراف کرد که او دروغ گفته بود و تغییر داستان خود را چند بار. با توجه به شورون, Guerra را اشتباهی نداشت و محوری شهادت او. برای قاضی کاپلان نوشت که دادگاه خود را “می رسیده اند دقیقا همان نتیجه در این مورد حتی بدون شهادت آلبرتو Guerra.” در آن بیانیه شورون گفت که Guerra نقل مکان به ایالات متحده برای ایمنی خود و اشاره کرد که این دادگاه متوجه شد که این شرکت تماس با اکوادور قاضی بودند “مناسب و شفاف است.”

وکلای Donziger گفت: تغییرات در Guerra شهادت به طور کامل تضعیف اصلی خود را رشوه اتهامات که Donziger همواره رد شده است. در هر مورد که شواهد پس از ظهور و محاکمه در یک دادگاه تجدید نظر کاهش یافته است به در نظر گرفتن اطلاعات جدید و حکومت در برابر Donziger در سال 2016.

“او به طور موثر بوده است به جرم رشوه خواری توسط پیدا کردن یک قاضی در یک مورد که در آن رشوه خواری نبود حتی مسئول است.”

تا به حال Donziger شده است با عنوان جرم جنایی به اتهام رشوه یک هیئت منصفه را مورد ارزیابی قرار Guerra اعتبار. در عوض در RICO مورد بود که مدنی و تصمیم گیری در مورد یک شاهد کلیدی پایین آمد به یک فرد — کاپلان — که تصمیم به این باور او است. که انتخاب شده و در مرحله تنظیم به صورت قانونی ضرر و زیان Donziger رنج می برد پس با توجه به برخی ناظران شورون مورد.

“بر اساس کاپلان گفت:” من معتقدم که این شاهد; پیدا کنم Donziger گناه از جرم رشوه قاضی’ — بر این اساس که او را تخریب کرده است. که اوج عنصر از همه دیگر ادعا می کند در برابر او. و اگر شما را که یکی از بقیه از آنها — آنها نه فقط وجود دارد گفت:” چارلز Nesson, یک وکیل و دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد استاد. “او به طور موثر بوده است به جرم رشوه خواری توسط پیدا کردن یک قاضی در یک مورد که در آن رشوه خواری نبود حتی اتهام” Nesson گفت: از Donziger. “من تدریس شواهد است که شما باید برای اثبات آنچه که شما ادعا. اما در اثبات این مورد است که باریکترین.”

Nesson که نماینده Daniel Ellsberg در پنتاگون اوراق پرونده و شاکیان در کت و شلوار از W. R. فضل برجسته در کتاب و فیلم “یک و مدنی” می آموزد Donziger را به صورت “عادلانه محاکمه” البته استفاده از آن به عنوان یک مثال از یک قطعا محاکمه ناعادلانه. “Donziger تجسم یک فرد نامتقارن دادخواهی مدنی که در حال حاضر می تواند رد یک محاکمه عادلانه” او توضیح می دهد که به دانش آموزان خود را.

Nesson یکی از چندین دانشمندان حقوقی که اظهار کرده اند که کاپلان به یک نقطه نرم برای شورون که قاضی یک بار به عنوان “یک شرکت از اهمیت قابل توجهی به اقتصاد ما است که در استخدام هزاران نفر در سراسر جهان است که منابع یک گروه از کالاها و بنزین و نفت گرمایشی دیگر سوخت و روان کننده که در آن هر یک از ما بستگی دارد هر روز.”

در مقابل قاضی به نمایش گذاشته و نفرت و بیزاری برای Donziger با توجه به سابق خود را وکیل جان Keker که دیدم این مورد به عنوان یک “Dickensian بیهوده” که در آن “شورون با استفاده از آن منابع بی حد و حصر به له متهمان و برنده شدن در این مورد از طریق ممکن است و نه شایستگی.” Keker انصراف از مورد در سال 2013 پس از اشاره کرد که “شورون خواهد فایل هر حرکت اما meritless به این امید که دادگاه آن را به صدمه زدن به Donziger.”

Steven Donziger sits for a portrait at his home in Manhattan, NY, where is on house arrest for his work with Amazon, Wednesday, January 15, 2020. ( Annie Tritt for The Intercept)

Donziger نمایش مچ پا و نظارت بر او لازم است برای پوشیدن دارم.

عکس: آنی Tritt برای رهگیری

Donziger فعلی ممنوعیت از کار و سفر, کسب درآمد پول و خروج از خانه خود را نشان می دهد که چگونه موفق شورون استراتژی بوده است. اما حتی به عنوان سرنوشت خود را آویزان در تعادل Donziger مورد مسائل فراتر از این زندگی یک وکیل.

“باید آن را چیزی کمتر از وحشتناک برای هر فعال به چالش کشیدن شرکت برق و صنعت نفت در ایالات متحده گفت:” پل Paz y مینو, همکار مدیر سایت آمازون دیده بان یک سازمان اختصاص داده شده به حفاظت از جنگل ها و مردم بومی در حوضه آمازون است. “آنها روشن ساخته است وجود دارد هیچ مقدار از پول است که بیش از حد به خرج کردن در این مورد گفت:” از شورون. “آنها در هیچ چیز متوقف شود.”

شورون مورد ممکن است مخرب ترین برای شاکیان در آمازون که هرگز خود را دریافت کرد قضاوت با وجود اینکه چپ با صدها نفر از unlined چاله زباله و آلودگی آب و خاک از میلیون ها گالن ریخته نفت خام و میلیاردها گالن ریخته زباله های سمی. همه چیز را که اتفاق افتاده به Donziger “است کوچک سیب زمینی در مقایسه با این واقعیت است که کاپلان ارائه شده است خسارت این شرکت در واقع به عنوان کاملا بی ربط” گفت: Nesson.

اما آخرین پیچش و چرخش در شورون مورد نیز ممکن است به خصوص خبر بد برای آب و هوا فعالان. صرف 20 شرکت مسئول یک سوم از گازهای گلخانه ای منتشر شده در دوران مدرن; شورون رتبه دوم تنها به عربستان آرامکو در میان آنها است. و آن را به طور فزاینده ای روشن است که پرداختن به بحران آب و هوا خواهد نیاز به مقابله با این مگا-قطره چکان که منابع برای دادخواهی کوتوله است که از هر فردی است.

ساخت شورون و دیگر شرکت های تمیز کردن messes ایجاد شده توسط خود تولید نفت را با سرعت انتقال دور از سوخت های فسیلی با توجه به رکس Weyler یک مدافع محیط زیست است که شرکت تاسیس سازمان بین المللی صلح سبز و کارگردان اصلی صلح سبز پایه و اساس است. “اگر هیدروکربن شرکت ها مجبور به پرداخت برای هزینه های واقعی از محصول خود را که شامل این هزینه های زیست محیطی آن را جایگزین سیستم های انرژی رقابتی تر” گفت: Weyler.

بر این اساس Weyler احساس می کند که جنبش آب و هوا باید تمرکز بر شورون مورد — و Donziger حقوقی نبرد. “یکی از موثر ترین چیز آب و هوا فعالان در حال حاضر می توانید به تغییر سیستم خواهد بود که اجازه نمی دهد شورون دور با آلاینده در این کشورها که آیا اکوادور و نیجریه و یا در هر نقطه” گفت: Weyler. در حالی که برخی از حقوق بشر و طرفداران محیط زیست تلاش کرده اند به تماس توجه به Donziger مورد شورون و قلدری از او Weyler احساس کردند که این اعتراض باید بلندتر.

پس از دیدن آنچه که اتفاق افتاده به Donziger و برخی از متحدان سابق که شورون رفته پس از به عنوان “nonparty co-توطئه گران” مردم ممکن است ترس به ایستادن به شرکت. Donziger خود را در ترس زندگی می کنند. هیچ مجموعه, مجازات هنگامی که یک قاضی فایل های جنایی تحقیر از دادگاه پس از او صرف روز خود را با نگرانی بیش از آنچه خواهد به او اتفاق می افتد بعدی. “این ترسناک است,” او به من گفت. “من نمی دانم آنچه آنها در حال فکر کردن.”

اما Weyler اشاره کرد که شورون که می تواند هنوز هم مجبور به پرداخت چند میلیارد دلاری قضاوت شده توسط دادگاه ها در کشور های دیگر نیز می ترسم. “آنها می ترسند از سابقه. نه تنها شورون ترس کل صنعت استخراج ترس از سابقه” گفت: Weyler. “آنها نمی خواهند به مسئول آلودگی صنعت است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>