چگونه سیگار کشیدن می تواند به شما بیکار

نزدیک به یک دهه پس از او سیگار کشیدن را متوقف مابل نبرد هنوز آخرین پک سیگار او تا به حال خریداری است. او را نگه می دارد آن را به عنوان یک یادآوری از تمام خاکستری زمستان اوهایو کاری او صرف ایستاده در خارج از دفتر او با دیگر لرز افراد سیگاری شدن نیکوتین رفع.

سیگار پک یک عهد به او اراده او می گوید: بی شماری پس از تلاش ناموفق او در نهایت ترک. اما موفقیت او در از دست دادن است نیز قابل توجه نتیجه ستیز شرکت های بزرگ آزمایش است. آنچه در نهایت بکند او را به تصمیم او بود که از ترس عادت او ممکن است او را تهدید اشتغال است. “من می خواستم برای حفظ شغل من بیشتر از من می خواست به دود سیگار می گوید:” نبرد.

کلینیک کلیولند که در آن نبرد با این نسخهها کار به عنوان یک واحد بهداشت هماهنگ شده است به یک رهبر در شرکت های بزرگ ضد سیگار کشیدن طرح های. برای اولین بار آن را ممنوع سیگار کشیدن در آن 170 هکتار پردیس در سال 2008 و به دنبال آن است که با یک سیاست جدید شیمیایی screen متقاضیان کار برای نیکوتین و حاضر اشتغال به کسانی که تست مثبت است. کارگران مانند نبرد که کارکنان قبل از ممنوع نخواهد بود از کار اخراج شده برای سیگار کشیدن در وقت آزاد خود را, اما او می تواند این فرهنگ در حال تغییر است.

“در حال مراقبت های بهداشتی کارگر تنظیم یک مثال می گوید:” دکتر بروس Rogen, افسر ارشد پزشکی از کلینیک کلیولند در سلامت کارکنان برنامه ریزی. پس از سازماندهی این ممنوعیت و ارائه رایگان مصرف دخانيات برنامه ها به کارکنان Rogen می گوید صدها نفر از مردم در کلینیک را ترک کرده اند.

تنها 21 ایالات متحده (از جمله اوهایو که در آن درمانگاه استوار است) اجازه می دهد تا شرکت ها برای حذف افراد سیگاری از نیروی کار خود را آشکار. و در آن مناطق این نوع از سیاست تبدیل به هنجار شده در بخش بهداشت و درمان می گوید: Rogen. در حال حاضر این عمل در حال گسترش است و شرکت ها در صنایع دیگر در حال اجرای سیاست های مشابه.

خود را خارج از کار رفتار باید بدون تحمل خود را استخدام.

دیل Ewart, 1199SEIU ایالات بهداشت و درمان کارگران شرق

این دلخوشیها ضد سیگار کشیدن فعالان.
این باعث شده است تا طرفداران آزادی های مدنی به صدا هشدار دهنده در مورد کارفرمایان
خزنده کنترل بر کارگران زندگی می کند حتی زمانی که آنها خاموش ساعت.

U-Haul, آریزونا مبتنی بر حرکت شرکت با حدود 30000 کارگران این ماه تبدیل به یکی از بزرگترین کارفرمایان برای جلوگیری از استخدام نیکوتین کاربران — یک اصطلاح است که شامل نه فقط افراد سیگاری اما کاربران “محصولات نیکوتین.” این برنامه به طور بالقوه را پوشش می دهد افرادی که تست مثبت برای نیکوتین چرا که آنها در حال تلاش برای ترک سیگار با استفاده از vaping آدامس یا تکه.

مانند کلینیک کلیولند, U-Haul خواهد
اجازه می دهد کسانی که استخدام قبل از محدودیت به نگه داشتن شغل خود را. و استخدام بان
تنها درخواست در همان 21 متحده است.

اما باید یک شرکت ایالات متحده را انتخاب کنید به آتش هر که کارگران با استفاده از نیکوتین کارکنان را کمی مراجعه بسته به جایی که آنها کار می کنند. افراد سیگاری نه یک “محافظت کلاس” محافظت شده توسط قانون فدرال مانند اقلیت نژادی یا افراد معلول است. این بدان معناست که در “در را” اشتغال متحده یک دمدمی مزاج رئیس می تواند آتش یک کارمند برای عملا هر دلیلی که آیا سیگار کشیدن خارج از وظیفه و یا چیزی به عنوان دلخواه به پوشیدن رنگ اشتباه پیراهن به کار می کنند.

“چه کارفرما حقوق [به آتش کسی] بروید ؟ خیلی خیلی بازی منصفانه مگر در مواردی که دولت آن را ممنوع می گوید:” Cathleen اسکات در فلوریدا مستقر استخدام وکیل. “[یک کارگر] انتخاب شده است به آن را و یا ترک.”

ایالات متحده است که اجازه نمی دهد شرکت های به ممنوعیت نیکوتین کاربران اغلب منع تبعیض علیه “قانونی کردن وظیفه انجام می گوید:” کارن louis velazquez یک قانون استخدام متخصص در Akerman. اما میزان این حمایت می تواند متفاوت باشد.

تنها تعداد انگشت شماری از اشتغال موارد بیش از خاموش وظیفه نیکوتین استفاده از آن ساخته شده به دادگاه اما اشتغال حقوقدانان معتقدند می تواند وجود داشته باشد راه برای دریافت این ممنوعیت ساخته شده غیر قانونی است. “[Off-duty] سیگار کشیدن ممنوع شده اند کاونتی به اندازه کافی برای به درک که آیا [آنها] قابل اجرا می گوید:” دانیل Gwinn یک استخدام وکیل در میشیگان.

همانطور که برای U-Haul این شرکت می گوید آن جدید ضد نیکوتین سیاست بخشی از تعهد خود را به کارمند “سلامتی” اما وجود دارد نیز روشن مالی انگیزه در محل کار. در ایالات متحده, که در آن بیمه بهداشت و درمان است که به طور معمول ارائه شده توسط کارفرمایان شرکت های پرداخت بیشتر برای پوشش بهداشت و درمان اگر نیروی کار خود را شامل تعداد زیادی از افراد سیگاری می گوید: louis velazquez.

در حدود یک در هر چهار شرکت با بیش از 500 کارمند ارائه می دهد غیر سیگاری کاهش نرخ در مراقبت های بهداشتی خود را حق بیمه می گوید: Steven Noeldner شریک در مشاوره مرسر.

در عین حال کردن وظیفه ممنوعیت سیگار کشیدن تنها یک نوع به طور بالقوه تهاجمی “سلامتی” برنامه های ارائه شده توسط شرکت. اصطلاح “تناسب اندام مسابقات” در حال رشد به طور فزاینده ای شایع است که در آن کارکنان با استفاده از گام شمارنده و یا دیگر دستگاه های ردیابی برای اثبات چگونه فعال آنها در ازای تخفیف در بیمه خود را.

این برنامه ها کاملا قانونی به عنوان طولانی به عنوان آنها ساختار درستی اما شرکت ها می توانند به مشکل دریافت کنید در صورتی که دستگاه آنها با استفاده از پیگیری بیش از فقط یک کارکنان مراحل می گوید: louis velazquez. بسیاری از شرکت های در حال اجرای سرزده برنامه ها — مانند ردیابی کارگران مکان از طریق شرکت صادر گوشی های تلفن همراه.

“تکنولوژی ایجاد راه های جدید برای پیگیری و نظارت بر کارکنان می گوید:” برایان کرپپ رئیس منابع انسانی تحقیقات گارتنر در یک شرکت فناوری مشاوره. شرکت ها اغلب خراش کارکنان, تاریخچه مرور وب و نظارت بر آنچه می نویسند و می گویند در شرکت تجهیزات او می گوید. دیگران رفتن و حتی بیشتر. برخی از کارفرمایان حتی روشن کردن کارگران به وب کم و استفاده از صورت-نرم افزار تشخیص برای سنجش ضریب اطمینان در مورد شغل خود را.

“چه شرکت هایی هستند واقعا در حال مبارزه با … است که آنها را نه از طریق فکر اخلاقی [عواقب] و تصمیم گیری می گوید:” کرپپ. U-Haul مدیریت است که کاهش آن هزینه های بیمه, اما آنها همچنین ساخت یک بیانیه ای در مورد آنچه آنها باور دارند که در حال رفتارهای مناسب برای جامعه به شرکت در, او می گوید.

این شیوه نه به طور معمول به پایین به خوبی با حقوق کارگران طرفداران. “یک زمان وجود دارد که کارفرمایان استفاده می شود مطمئن شوید کارکنان خود را به کلیسا رفت و نمی, نوشیدن, می گوید:” دیل Ewart که سر فلوریدا عملیات اتحادیه کارگری 1199SEIU ایالات بهداشت و درمان کارگران شرق. “هیچ کس می خواهد به زندگی می کنند. خود را خارج از کار رفتار باید بدون تحمل خود را در اشتغال است.”

هنوز تحقیقات گارتنر نشان می دهد که رشد سطح رضایت به کارفرما نظارت به لطف رشد نظارت دیجیتال در مردم روز به روز زندگی می کند توسط شرکت هایی مانند آمازون و Facebook.

و این نیز می تواند مورد با ممنوعیت سیگار کشیدن. نبرد از کلینیک کلیولند برگزار شد در ابتدا یک دید منفی از شرکت سیاست سیگار کشیدن. هشت سال بعد او احساس می کند متفاوت است. “پس از من ترک من خوشحالم که آن را انجام,” او می گوید. “من خوشحال هستم کسانی که سیگار از زندگی من است.”

+

توسط بیلی نومان

OZY همکاران با انگلستان بار مالی به شما حق بیمه تجزیه و تحلیل و ویژگی های. © بار مالی محدود 2020.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>