چگونه خاورميانه به رهبری یک محقق آمریکایی به یک دخمه پرپیچ و خم از نسل کشی انکار

Banja Luka 10.08.1995. Radovan Karadzic in down town of Banja Luka. (Photo by SHONE/Gamma-Rapho via Getty Images)

خاورميانه مرکز در بانیا لوکا بوسنی در دسامبر. 8, 1995.

عکس: میدرخشید/گاما-Rapho via Getty Images

جسیکا استرن یک کارشناس تروریسم منتشر شده است و فقط غیر معمول کتاب در مورد خاورميانه بود که به اعدام محکوم شده در سال 2016 برای ارتکاب نسل کشی علیه مسلمانان بوسنی. کتاب “من جنایتکار جنگی” در حال حاضر کشیده شده توجه استرن انتخاب اجازه می دهد تا Karadzic به او bioenergetic شفا و درمان در حالی که مصاحبه او در زندان است. یکی دیگر از گیج کننده از جنبه های مربوط به او عجیب و غریب به روش مصاحبه: او ادعا می کند که وارد یک “تغییر دولت” در طول 12 زندان جلسات با زمانی رهبر صرب بوسنی. اما این حتی مهم ترین مشکلات این نگران کننده کتاب است.

استرن که یک استاد در دانشگاه بوستون آشکارا اذعان می کند که در یک “تیم تحقیقاتی” با Karadzic به توضیح آنچه که انگیزه او. نتیجه این است که بخشهایی از کتاب او که در توصیف 1990s جنگ در بوسنی و رویدادهای تاریخی است که قبل از آن از نزدیک اکو حرف از ناسیونالیسم صرب.

من یک نسل کشی پژوهشگر در دانشگاه سارایوو و علایق پژوهشی گسترش به اشکال مختلف افراط گرایی از جمله افراط گرایی مذهبی. من آموخته ام که مردم می تواند هر دو خشن و جذاب و قدردانی می کنم که ممکن است برخی از ارزش در انتقال دقیقا قدرت Karadzic به دستکاری و نوسان به جذابیت و منطقی. این را حس می کند اگر کسی به دنبال شناخت شخصیت از یک جنایتکار جنگی. اما استرن چاپلوس و ساده و بی تکلف تصویر از Karadzic نشان دهنده تأثیر عمیق او در مرز, در زمان, در یک هیپنوتیزم قدرت. این به نظر می رسد به دست نياورده اند استرن توانایی برای دیدن راه خود را به وضوح از طریق دخمه پرپیچ و خم از انکار نسل کشی را که Karadzic رهبری ،

استرن با من تماس در طول نوشتن فرایند تفسیر و انتقادات و پیشنهادات; من تا به حال جزئیات پیش نویس اولیه خود مقاله و او این اشاره در گواهينامه. افسوس که او به نظر می رسد نادیده گرفته اند بسیاری از پیشنهادات و حتی تحریف تحقیقات من. خواننده باید هشدار داد که راه استرن با استفاده از مراجع در کتاب خود به مقدار خیلی بیشتر از فقط ضعیف تحصیلی و عمل است. برای مثال یکی از استدلال های مطرح شده توسط Karadzic و تایید در استرن کتاب است که صرب مرتکب نسل کشی از ترس است که مسلمانان بوسنی شد برنامه ریزی برای تحمیل شریعت دولت است. راه او با اشاره به من کار خود را در زمینه این ادعای گمراه کننده است.

او به نقل از کتاب من “نسل کشی در Drina رودخانه” در اشاره به ادعاهای Karadzic که Alija Izetbegovic بود که بوسنی در زمان جنگ رئیس جمهور “را دیدم خود به خود مردم به عنوان مصرفی” از آنجا که او نا امید شد که اکثریت قریب به اتفاق مسلمانان در این کشور “شد سکولار یا حداقل بنیادگرایان.” در حالی که من در کتاب توضیح می دهد که سکولاریسم بوسنی را مسلمانان وجود دارد هیچ چیز در مورد Izetbegovic که با آن نا امید; من کار اختصاص داده شده است به ساختارشکنی صرب نسل کشی علیه مسلمانان بوسنی. استفاده مناسب از کتاب به عنوان یک مرجع شده اند که در یک بحث و گفتگو در مورد عواملی که آیا درایو نسل کشی در بوسنی و تا حد زیادی ارضی جاه طلبی های رهبران صرب و طرح خود را برای ایجاد یک صربستان. این است که چرا مسلمانان بوسنی شدند هدفمند برای نابودی توسط صرب نخبگان. اما استرن تا حد زیادی نتواند به بحث در مورد آن دسته از عوامل و به جای اختصاص خیلی از کتاب او به اعتبار این ایده که صرب مشروع ترس از اسلام است.

استرن چاپلوس و ساده و بی تکلف تصویر از Karadzic نشان دهنده تأثیر عمیق او در مرز, در زمان, در یک هیپنوتیزم قدرت.

در مثال دیگری استرن پشتیبانی از صربی ملی روایت با این استدلال که وجود دارد این است که “برخی از حقیقت به … Karadzic ادعا می کند که Izetbegovic حال کشت جهادی.” دوباره کار من بود ذکر شده به عنوان یک منبع برای چه استرن به عنوان “بوسنی را ادامه مشکل با نیروهای جهادی.” هدف از این گزارش من در مورد نوشت: سلفیگری و دیگر اشکال افراط گرایی بود برای ارزیابی اینکه آیا گروه های سلفی در حال حاضر یک تهدید امنیتی. اما من با نزدیک شدن این موضوع در یک ظریف راه و در چارچوب متقابل افراط گرایی. یافته های گزارش من هشدار می دهند که hyperfocus در سلفیگری در بوسنی است “مورد توجه و دور از سایر اشکال افراط گرایی” به خصوص قومی و مذهبی افراط گرایی صربها در srpska جمهوری که صرب نهاد در بوسنی و هرزگوین. یافته های گزارش من را پشتیبانی نمی کند استرن دستور کار و بنابراین او تصمیم می گیرد به سوء تفاهم آن است.

استرن همچنین به اعتبار به اتهامات که مسلمان بوسنیایی رهبران نظامی شات در مردم خود و یا تولید سناریوهای بودند که به احتمال زیاد برای قرار دادن شهروندان در تیررس تک تیراندازان صرب به منظور جلب بین المللی همدردی. در عین حال او از ارائه این طولانی-اعتراض ادعا در تضاد دادگاه بین المللی قضاوت در دادگاه Karadzic که در واقع می گوید که “بسیاری از بین المللی شاهدان حاضر در زمین هرگز دریافت هیچ مدرک قطعی که مسلمان بوسنیایی طرف تیراندازی و یا توپخانه خود را غیرنظامیان است.” با این وجود او ادعا می کند طلبانه که “پوشش رسانه ای از محاصره سارایوو مفید بود به Bosniak رهبری” و او نشان می دهد روشن دشمنی نسبت به بازیگران بین المللی او به تصویر می کشد به عنوان “اخلاقی کارآفرینان” — یک label او امر حتی به روزنامه نگاران و بسیاری از آنها گزارش جنگ در بوسنی در معرض خطر شخصی.

ما در یک آب و هوا از تمدید انکار بوسنی, نسل کشی است. چند ماه پیش 2019 جایزه نوبل ادبیات اهدا شد به اتریش نویسنده Peter Handke که کتاب در بوسنی شده اند به طور گسترده ای به عنوان انتقاد درگیر شدن در نسل کشی انکار است.

اما وجود حداقل یکی از جنبه های استرن کار که من رها: او صادق است و در مورد ذهنیت از رویکرد او. در این حس او است نه تلاش برای فریب. او شفاف مجذوب Karadzic چرا که او یک جنایتکار جنگی و معقول خوانندگان — حتی اگر آنها بی اطلاع در مورد نسل کشی در بوسنی و جسارت به ناراحت کننده وظیفه خواندن در مورد آن برای اولین بار — بعید به اشتباه او را برای یک هدف ازدواج است.

پس روشن است: خاورميانه مرتکب نسل کشی علیه مسلمانان بوسنی. او در حال سپری کردن حبس ابد برای این جرم است. حکم دادگاه کیفری بین المللی برای یوگسلاوی سابق است که تعیین کننده است که این سوال را از خود دفاع. این بود Karadzic شخصی جنگ به عنوان یکی ممکن است نتیجه گیری از استرن روایت است. رویدادهای سیاسی است که قبل از جنگ هر چند زمین لرزه, را تهدید نمی کند هر کسی وجود تنها قدرت و جاه طلبی های ژئواستراتژیک از حضور نخبگان. علاوه بر این نسل کشی نه چیزی که Karadzic صرفا “نظارت” به عنوان استرن می گوید که اگر او را در بررسی هر از چند گاهی با یک تیم از تاریخ و نسل کشی مدیران. Karadzic نویسنده بسیار اهداف استراتژیک است که هدایت هر مرحله بسیار سیستماتیک برنامه ریزی و اجرا در سراسر کشور, و او با صدور بخشنامه در طول راه به ریز لحن و انطباق است که برنامه ریزی برای تغییر شرایط.

استرن نگران بیشتر با ساخت genocidaire از با ساخت نسل کشی — تکرار های مختلف دروغ مطرح شده توسط Karadzic و دیگر منکران نسل کشی. در حالی که او به درستی تصحیح رکورد در برخی موارد در دیگر او نیست و در برخی موارد او به معنی نادرست اخلاقی هم ارزی. در واقع استرن می تواند نسبتا متهم فریم جنگ بوسنی به عنوان یکی از “بسیار خوب مردم در هر دو طرف است.” این رویکرد از نویسندگان مانند Handke نیز که مشغول به کار خستگی ناپذیر برای انکار و یا بی اهمیت جلوه دادن صرب در برابر نسل کشی مسلمانان در بوسنی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im