how northern California’s Police Intelligence Center Tracked Protests

تقریبا دو هفته پس از آن که یک افسر پلیس مینیاپولیس جرج فلوید را در حالی که او در خیابان دستبند زده بود کشت، یک هکر شروع به نفوذ ۱۹ گیگابایت از اسناد از وب سایت مرکز اطلاعات منطقه ای شمال کالیفرنیا کرد. مرکز همجوشی NCRIC (با تلفظ “nick-rick”) اطلاعات را بین آژانس های فدرال، ادارات پلیس محلی در سراسر شمال کالیفرنیا، و شرکای صنعت خصوصی، از جمله شرکت های سیلیکون ولی، به اشتراک می گذاریم. همچنین این اداره خدمات پشتیبانی تحلیلی و فنی مانند نظارت بر رسانه های اجتماعی یا کمک به شکستن به گوشی های هوشمند قفل شده را فراهم می کند، و آن را میزبان رویدادها و دوره های مربوط به اجرای قانون است.

اطلاعات هک شده از NCRIC، ارائه شده به شفافیت DDoSecrets جمعی توسط یک منبع شناسایی با هویت جمعی hacktivist ناشناس، بخشی از نقض بزرگتر از 251 وب سایت پلیس در سراسر کشور معروف به BlueLeaks بود. مقامات آلمانی، اقدام به نام دولت ایالات متحده، ضبط سرور DDoSecrets بود با استفاده از توزیع داده های BlueLeaks، هر چند داده ها خود را هنوز هم به طور عمومی در اینترنت با استفاده از همتا به همکار فن آوری به اشتراک گذاری فایل BitTorrent در دسترس است. (توجه: من عضو هیئت مشاوره DDoSecrets هستم.)

اسناد NCRIC، از یک دوره ۱۳ روزه بین کشتار جورج فلوید در ۲۵ مه و عصر ۶ ژوئن، هنگامی که آخرین اطلاعات بیرون زده شد (قضاوت از تمبرهای زمانی که در مواد درز یافته شده است)، پنجره ای بی سابقه را در کارهای داخلی و اولویت های سازمان اطلاعات پلیس کالیفرنیای شمالی در جریان امواج اخیر اعتراضات ضد خشونت پلیس فراهم می کند.

یک راه که NCRIC به اشتراک گذاری اطلاعات است با ارسال ایمیل های فله به شرکای خود. از زمان آغاز اعتراضات، این ها شامل یادداشت های مبهم، ناشی از ترس از وزارت امنیت داخلی و اف بی آی در مورد تهدید ناهمزمانی های خشونت آمیز مدنی و همچنین اطلاعات مشخص تر، از جمله ایمیل های ارسالی در ساعت ۱۰ صبح و ۶ بعد از هر روز به بیش از ۱۴۰۰۰ افسر پلیس در سراسر کالیفرنیای شمالی با فهرست های به روز شده اعتراضات ماده زندگی سیاه می باشد. در طول ۱۳ روز تحت پوشش فایل های هک شده، بیش از نیمی از ایمیل های فله ای که NCRIC ارسال می کرد مربوط به نظارت و پلیس کردن اعتراضات تا حد زیادی صلح آمیز بود.

پلیس محلی و شرکای دیگر با ارائه “گزارش های فعالیت مشکوک” اطلاعات را به NCRIC بازمی فرستند. از 21 ناهمشهري هاي مدني مربوط به “فعاليت هاي مشکوک” در اين مدت، بيشتر پليس محلي اطلاعاتي در مورد اعتراضات پيش رو، عکس هاي توييت و نوشته هاي اينستاگرام در مورد غارت و آشوب و همينطور دو نمونه از افرادي که تهديد به تيراندازي و کشتن معترضان ماده سياه جان ها مي کردند، ارسال مي کردند.

راه دیگر رابط پلیس محلی با NCRIC است با درخواست پشتیبانی. از 20 درخواست حمایت ی ناهمشهرانه ی مدنی در این مدت، بیشتر آنها اطلاعاتی در مورد اعتراضات آینده ارائه می دادند تا به ایمیل های اعتراضی روزانه اضافه شوند و همچنین درخواست کمک برای نظارت بر شبکه های اجتماعی برای کسب اطلاعات در مورد اعتراضات را دارند. دو تا از درخواست ها درخواست کمک برای شناسایی تهدید علیه نوجوانان زن سفید پوست که پس از بیان اظهارات نژادپرستانه و استفاده از لجن های نژادی ضد سیاه پوستان با دوکس و یا آزار و اذیت مواجه بودند.

فهرست روزانه اعتراضات زندگی سیاه

قابل توجه است، بخش قابل توجهی از اطلاعات در مورد اعتراضات ماده زندگی سیاه از طریق برنامه NCRIC ‘sرابط تروریسم جریان دارد، که هدف این است که نگه داشتن اعضای مرکز اطلاعات “درگیر و آگاه در مورد تاکتیک های تروریستی فعلی، تکنیک ها و روندها، روند جرم و جنایت منطقه ای و تهدید، و اطلاعات ایمنی افسر.” برنامه ترور و اطلاعات به یک پاکسازی خانه برای اطلاعات در مورد تظاهرات آینده تبدیل شد.

آخر هفته پس از کشتار فلوید، زمانی که اعتراضات زندگی سیاه ماده در سراسر کشور فوران می کرد، TLO NCRIC یک ایمیل به ۱۴۴۰۶ مشترک خود – که بیشتر افسران پلیس محلی در سراسر کالیفرنیای شمالی بودند – با یک PDF حاوی لیستی از اعتراضات آینده، زمان، مکان ها و گاهی اوقات لینک به اطلاعات بیشتر ارسال کرد. این ایمیل گفت: «ما روزانه دو بار در ساعت های ۱۰۰۰ و ۱۸۰۰ فهرستی از اعتراضات محلی را تا اطلاع بعدی ارائه می کنیم» “این اطلاعات فقط برای آگاهی موقعیتی است. آژانس ها ممکن است از این اطلاعات برای اهداف برنامه ریزی/کارکنان یا به عنوان مناسب استفاده کنند، و اضافه کنند، “برخی از این رویدادها شامل فعالیت های جنایی مانند غارت برنامه ریزی شده، خرابکاری و تهدید به خشونت است.”

بین ۳۱ مه تا ۶ ژوئن، NCRIC هر روز صبح این ایمیل ها را بیرون می فرستاد و دوباره با یک لیست به روز شده هر شب.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im