چگونه Millennials در حال شکل دهی مجدد Nollywood و بالیوود

چرا شما باید مراقبت از

هند به مدت طولانی نفوذ در شمال نیجریه فرهنگ پاپ این است که گرفتن یک بازسازی برای هزاره مخاطبان است.

  • نیجریه و هند با فیلمسازان همکاری در تولیدات و نیجریه, بازیگران در حال گرفتن نقش در بالیوود.
  • دو تا از بزرگترین فیلم صنایع شروع به همکاری در راه هرگز قبل از دیده می شود.

تمام هفته به جز روزهای جمعه سلیم Mustapha whets اشتها بالیوود طرفداران که جمعیت را در خود مشاهده مرکز در Gusti منطقه باستانی نیجریه در شهر کانو. برای 30 سنت یک فیلم شب خود را سرگرمی خدمت کرده است.

مشاهده مراکز کوچک pay-per-view — مکان انجامید سراسر کشور در اوایل 2000s به شیر به نیجریه’ وسواس با فوتبال اروپا لیگ. اجرا توسط مقیاس کوچک کارآفرینان مانند 27 سال Mustapha این مراکز در حال حاضر غذا به یکی دیگر از کادر از بینندگان در شمال نیجریه: کسانی که از جان گذشته برای فیلم از همین محافظه کار و هند بیش از 4000 مایل دور.

مخاطبان جدید است که بخشی از گسترده تر از shift. چه برای چند دهه بوده است رسمی بازار در شمال نیجریه در حال تبدیل شدن به یک ساختار صنعت در مقیاس داد که سابقه کسب و کارهای فیلمسازان و بازیگران و حتی دولت ها به عنوان فیلم صنایع دو کشور گسترش سریع تر از همیشه.

نیجریه اطلاعات و وزیر فرهنگ و ارشاد اکتبر گذشته خواسته هند برای کمک به تقویت دانشکده فیلم دانشگاه, در جس شمال شرق نیجریه معنوی سرمایه است. بازیگر و کارگردان علی Nuhu مسلما بزرگترین ستاره در Kannywood — این هوسا زبان صنعت فیلم از منطقه صحبت می کند Hindi و مراجع هندی, فیلم, در فیلم های خود را. و بالیوود اسکریپت ها الهام بخش Kannywood فیلم.

بسیاری از مردم مانند هندی, عاشقانه و هیجان انگیز, فیلم, بنابراین من پیدا کردن به عنوان بسیاری از به دوبله به نگه داشتن آنها را به آینده و به آنها ارزان است.

سلیم Mustapha صاحب یک کانو مشاهده مرکز

در چند سال گذشته Nollywood به عنوان نیجریه فیلم صنعت شناخته شده است و بالیوود جهان پرکار ترین فیلم صنعت باید خود پرده برداری کرد اولین شرکت تولید J. U. D. E.در حالی که نیجریه بازیگر زینب Balogun و نیجریه-بازیگر هندی Aivboraye لارنس Osagie به نظر می رسد در بالیوود است.

مشاهده مراکز مانند Mustapha را به طور منظم نشان می دهد بالیوود در شهرهای بزرگ و شهرستانها در سراسر شمال نیجریه. و بر خلاف قبل که فیلم نیست دوبله یا زیرنویس امروز آنها در دسترس در Hausa منطقه در غالب زبان.

“بسیاری از مردم مانند هندی, عاشقانه و هیجان انگیز, فیلم, بنابراین من پیدا کردن به عنوان بسیاری از به دوبله به نگه داشتن آنها را به آینده و به آنها ارزان می گوید:” Mustapha.

در خارج از مرکز — چوب چادر که هزینه Mustapha $105 — کوچک تابلو در حال به روز رسانی روزانه با غربالگری بار برای فیلم های بالیوود زیرنویس در Hausa. این یک کسب و کار پر سود در یک کشور با جهان بزرگترین جمعیت از مردم زندگی در فقر شدید — 87 میلیون. دو هفته از درآمد پوشش Mustapha چادر, هزینه های. برای مشتریان که نمی توانیم همراه اشتراک ارائه شده توسط تلویزیون های ماهواره ای ارائه دهندگان مبارزه با نیجریه را به شدت غیر قابل اعتماد برق و یا ترجیح می دهند مخاطبان تفسیر به تماشای در سکوت نسبی در این مراکز به خصوص جذاب. حدود دو دوجین بینندگان بازدید Mustapha مرکز در شب های هفته; تعداد دو برابر در تعطیلات آخر هفته (هر چند همه گیر مستندات البته باید با توجه به بیماری همه گیر کوروناویروس باعث اختلال).

بالیوود ریشه در شمال نیجریه تاریخ به 1960s و 70s زمانی که لبنان و سوریه تجار آورده نوارهای ویدئویی از فیلم هندی به منطقه است. جنوب نیجریه در طول تاریخ شده است بیشتر پذیرای نفوذ غرب در حالی که شمال را بیشتر ارزش های محافظه کار را در فیلم های هندی بهتر مناسب است.

Nestled در میان چهار نسل جدید بانک ها در یلا — پایتخت شمال شرقی ایالت ادموا است — 4500-ظرفیت Lamido سینما باز-تهویه سالن آمفی تئاتر که به میزبانی محلی برای اولین بار از فیلم های هندی به مخاطبان از سیاستمداران و بازرگانان و دوستداران در ’60s.

برای سینما و فیلم های هندی شد ارزان تر به مجوز از بریتانیا و آمریکا هستند. مشترک فرهنگی و رسوم — تاکید بر روابط خانوادگی, زوج های جوان که نگرانی در مورد مخالفت والدین — همچنین به عنوان یک پیوند مشترک. عکاس Fati ابوبکر که بزرگ شد در مایدوگوری به یاد می آورد که چگونه در ’90s شمالی را سازماندهی هندی احزاب صحنه و لباس و مهمانان می پوشند ساری و ghagra cholis. “عمه من بود یکی از این مهماندار و مردم می آیند مختلف لباسهای رنگارنگ” او می گوید:, و اضافه کرد که او و مادرش و عموزاده آموخته هندی.

نیجریه نشان می دهد تلویزیون را نیز شروع کرده اند نشان از نفوذ هند. “هستند بسیاری از داستان عشق با star-crossed عاشقان … که به نظر می رسد با الهام از فیلم های هندی می گوید:” کارمن مک کین دستیار استاد زبان انگلیسی در وستمنت کالج در سانتا باربارا کالیفرنیا و متخصص در Hausa ادبیات که در جس. “هند شب” احزاب مشترک در مراسم عروسی و فیلم های هندی و اپرا صابون بازی به طور منظم در بسیاری از هوسا زبان خانه مک کین می گوید.

ریتم خواننده ها و تماس-و-پاسخ سازه از آهنگ ها در بسیاری از Kannywood فیلم ها نیز به طور مستقیم تحت تاثیر قرار بالیوود. خدیجه Mainasara Illo یک دانشجوی پزشکی در Usmanu Danfodiyo دانشگاه سکوت و طرفداران سرسخت هر دو بالیوود و Kannywood فیلم می دهد نمونه هایی از تر-لينک مستقيم آسانسور. این Kannywood فیلم Zuri دعابرای مثال یک کپی از ما خانوادههای 2010 بالیوود فیلم درباره یک خانواده است که در آن یک ماستکتومی. Basaja یک بازسازی از سال 2011 بالیوود فیلم Ladies vs. Ricky Bahlکه در آن یک مرد جوان می رود در اطراف فریب زنان است. “داستان نبود تغییر می گوید:” Illo.

سود سهام از این Bollywood وسواس در حال رسیدن به کسب و کار کوچک صاحبان مانند Mustapha حتی اگر حاشیه سود نازک هستند. پس از خانه هزینه — اجاره سوخت و کابل اشتراک — او هنوز هم به اندازه کافی به مراقبت از همسر و دو فرزند او می گوید.

“فرزند دیگری در راه است,” Mustapha می گوید خنده. درست مثل یک فیلم عاقبت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>