چگونه لوئیزیانا قانونگذاران توقف ساکنان’ تلاش برای مبارزه بزرگ نفت و گاز


ProPublica غیر انتفاعی اتاق خبر که به بررسی سوء استفاده از قدرت است. ثبت نام برای دریافت ما بزرگترین داستان به عنوان به زودی به عنوان آنها منتشر شده است.

به عنوان شاخه فرعی رودخانه پل خط لوله در حال ساخت بود در سال 2018 آن کلاه سفید جرأت عمیق به Atchafalaya باتلاق در سنت مارتین محله در اعتراض به آن است.

سنت مارتین یکی از 11 parishes عبور این خط لوله که به ارمغان می آورد نفت خام از تگزاس به پالایشگاه در لوئیزیانا. هر چند کلاه سفید تا به حال اجازه به وجود از برخی از بیش از 100 نفر که به طور مشترک خود دستگاه که در آن او برگزار شد و او در اعتراض به او را ندارد اجازه از همه. او دستگیر شد دو فقره جنایت مربوط به تجاوز به حریم دیگران. او نوشته شده $21,000 باند و منتشر شد.

دو سال بعد دادستان منطقه هنوز تصمیم گرفته نشده که آیا به ادامه اتهامات: دو فقره از ورود غیر مجاز از زیرساخت های حیاتی. حداکثر مجازات پنج سال زندان با امکان کار سخت و جریمه نقدی از $1,000.

“این تهدید آمیز است زمانی که شما به دنبال در, رو, زندان, در جنوب لوئیزیانا,” او گفت:.

جالب اینجاست که دادگاه بعدا متوجه شد که این خط لوله شرکت خود را به حال شده است خاطی در زمان کلاه سفید بازداشت. صاحب اصلی انرژی انتقال همکاران به حال به دست آمده اسایش توافق با مالکان برای شروع ساخت و ساز و نه آن را به حال شده است اجازه برای انجام این کار از طریق دامنه برجسته. آن مجازات: یک 450 دلار جریمه پرداخت به مالکان.

قاضی که در مجموعه کلاه سفید یورو در $21,000 بود همان قاضی که تحمیل انتقال انرژی همکاران ” خوب است.”این است که در عین حال یکی بیشتر در یک خط طولانی از نمونه هایی از چگونه لوئیزیانا قوانین برای اولین بار ساخته شده توسط نفت و گاز شرکت ها و پس از آن نادیده گرفته می شوند توسط شرکت های مشابه اگر آنها احساس می کنید آن را دوست دارم” گفت: لایحه Quigley, یک استاد حقوق در دانشگاه لویولا است که به نمایندگی از کلاه سفید pro bono.

انتقال انرژی همکاران را پاسخ نمی دهند به تماس ها و ایمیل ها به دنبال نظر.

لوئیزیانا تبحر یک دنباله برای کشورهای دیگر در دلسرد زیست محیطی تظاهرات با افزایش حقوقی سهام برای کسانی که تجاوز و یا در نزدیکی “بحرانی” زیرساخت های نفت و گاز — که شامل پالایشگاه های شیمیایی گیاهان و بنادر. در سال 2004 آن را به حالت اول را که جرم و جنایت.

لوئیزیانا پیشگام قانون می توان به شرکت های بزرگ لابی. BP و دوپونت در میان انرژی و شرکت های شیمیایی که تولید سال 2003 راهنمای منتشر شده به مقامات دولتی با این استدلال که افزایش مجازات خواهد دلسرد حملات تروریست ها است که می تواند باعث اختلالات اقتصادی.

دو سال پیش قانونگذاران اضافه شده نفت و گاز خطوط لوله به لیست زیرساخت تلقی حیاتی است. در کلاه سفید را مشاهده کل مجموعه از قوانین ضد دموکراتیک است. “آنها با استفاده از دولت برای حفاظت از منافع شرکت های بزرگ,” او گفت:.

ساکنان بارها و بارها به عقب رانده در برابر خط لوله پیشنهادی گیاهان موجود و صنعت در پشت حیاط خود را. در حالی که مخالف چنین است که تقریبا هرگز یکپارچه آن است که اغلب قریب به اتفاق در سطح محلی است. اما دولت انتخاب رهبران در طول تاریخ طرفه با صنعت در برخی موارد تصویب قوانین جدید با هدف سرکوب مخالفان.

نشانه نشانه این منطقه از یک خط لوله در Atchafalaya حوضه همان باتلاق جایی که آن کلاه سفید اعتراض بایو پل خط لوله در سال 2018 است. (برت دوک/این بار جزئي و مدافع)

قانونگذاران در حال تلاش برای کاهش مقامات محلی قدرت برای تصمیم گیری که آیا برای معاف صنعت از مالیات های محلی است. سال پیش زمانی که یک محلی هیئت مدیره ساخته شده از کارشناسان ظ بلند پروازانه طرح دعوی در دادگاه است که با هدف نگه داشتن نفت و گاز شرکت های پاسخگو برای آسیب رساندن ساحلی تالاب مقامات دولت تضعیف آن است. در قسمت دیگری از آنها به تصویب یک قانون است که جوامع محروم از استفاده از اختلاط به جمع آوری مالیات بر املاک از گیاهان شیمیایی است. و بیش از یک بار آنها به دنبال تنبیه کردن دانش آموز, قانون کلینیک است که نشان دهنده جوامع مبارزه میباشد.

در این سال قانونی جلسه آغاز می شود که در ماه مارس دوباره شامل صورتحساب برای محدود کردن محلی ورودی به صنعتی معافیت های مالیاتی.

برخی از این تلاش ها بخشی از یک بزرگتر هماهنگ استراتژی است. سه لوئیزیانا نمایندگان مجلس که از حمایت مالی خاطی لایحه بودند از آمریکا قانونی شورای بورس یک بحث برانگیز سازمان به ارمغان می آورد که نمایندگان مجلس و شرکت های بزرگ لابی با هم به پیش نویس “مدل قانون” است که آنها پس از آن فروشگاه به کشورهای دیگر.

لوئیزیانا 2004 خاطی قانون شد فقط یک قالب است. پانزده سال بعد 10 متحده باید قوانین مشابه. “لوئیزیانا به خصوص مهم دولت گفت:” کانر گیبسون یک محقق با صلح سبز.

علاوه بر این از خطوط لوله به قانون دو سال پیش در پاسخ به اعتراضاتی که به دست آورد ملی توجه ویژه کسانی که در جایگاه سنگ در داکوتای شمالی که تبدیل به نقطه کانونی بومی تظاهرات از داکوتای دسترسی به خط لوله. “این فقط محافظت در برابر کسانی که می خواهند به مهار تجارت” لایحه حمایت Rep. عمده تیبو گفت: او به عنوان معرفی این لایحه در سال 2018 است.

تیبو در حال حاضر رئيس جمهور از Pointe Coupee محله گفت: قانون محافظت از کارگران می شود و معترضان از نگرانی های ایمنی در کار سایت با تجهیزات سنگین است. وقتی پرسید که آیا معترضان باید دستگیر شود اگر آنها نمی تداخل با کارگران گفت: “که تا به دادگاه برای تعیین کند.”

در یک بیانیه آماده لوئیزیانا اواسط قاره و نفت و گاز ارتباط رئیس جمهور تایلر خاکستری گفت: قانون “تجاوز نیست در یک فرد حقوق اساسی.”

تا کنون 15 نفر دستگیر شده اند برای نقض لوئیزیانا قانون جدید: 14 معترضان و یک روزنامه نگار به پوشش آنها. برخی از آنها در زمینه کت و شلوار ممکن است ادعا قانون لرز آزادی بیان است و در نتیجه بر خلاف قانون اساسی. کت و شلوار در حال بررسی است.

نصب فشار سیاسی

برای دهه مبهم لوئیزیانا مدیره doled 10 سال معافیت های مالیات بر دارایی به تقریبا هر تولید کننده عمده بود که ساختمان و یا گسترش یک گیاه در دولت است.

این تعریف از یک مهر و موم لاستیک. بین سال های 1997 و 2016 هیئت مدیره را رد کرد و فقط هشت نفر از 16,931 برنامه های کاربردی برای رهایی از طریق صنعتی معافیت مالیاتی برنامه برای تصویب نرخ 99.95% با توجه به تجزیه و تحلیل با هم لوئیزیانا یک سازمان مردمی است که تحت فشار قرار دادند برای مهار برنامه است.

که تغییر زمانی که رژیم صهیونیستی. جان ادم ادواردز امضا فرمان اجرایی در سال 2016 است که به بدن حاکم محلی متاثر از معافیت گویند بیش از آنها را برای اولین بار. معافیت می تواند یک اثر بزرگ در دولت های محلی را پایین خط.

پس از سال 2016 اجرایی سفارش های سازمان های محلی است که چشم پوشی از پول صنعتی معافیت های مالیاتی را بدست برای رای دادن بر روی آنها. این East Baton Rouge Parish School هیئت مدیره در سال گذشته را رد کرد و فرار مالیاتی برای گسترش اکسون موبیل به اتمام بود دو سال پیش از آن. که باعث سنگین از مقاومت مواجه میباشد.

ناموفق قانون در سال گذشته را مورد نیاز parishes برای ایجاد یک هیئت مدیره است که رای بالا یا پایین بر روی معافیت های مالیاتی به جای اجازه دادن به کلانتر هیئت مدیره مدرسه و محله دولت تایید یا رد آنها را تکه تکه. او توضیح می دهد لایحه دیابت بودی سفید, R-Baton Rouge گفت: “من نمی منتخب من در هیئت مدیره مدرسه برای توسعه اقتصادی را به شرکت ها برای این دولت است.”

گسترده نوار از مقامات محلی به مبارزه برای کشتن سفید لایحه از جمله انجمنهای کلانتر مدرسه تخته و محله دولت. “یک محله حاکم بر سازمان باید قادر به تصمیم می گیرید که آیا آنها می توانید استطاعت به معافیت و مطمئن شوید این شرکت با گرفتن معافیت در حال برگزاری است تا پایان خود را از معامله گفت:” پسر Cormier, مدیر اجرایی لابی برای محله دولت.

یک شکست خورده لایحه ظ با تشکر. بری Ivey, R-مرکزی رفته اند و حتی بیشتر قرار دادن معافیت در دولت در دست. Ivey که گفت: تولید کنندگان باید بیشتر یقین در حال حاضر در حال کار بر روی یک لایحه مشابه این سال است. “من قصد دارم برای شروع کردن که در آن من به سمت چپ خاموش در پایان 2019 جلسه,” او گفت:.

با وجود رونق اخیر در کارخانه های صنعتی در حال حرکت به لوئیزیانا ادواردز’ متوسط اصلاحات استفاده شد با رقبای جمهوری خواه در سال گذشته فرمانداری نژاد به عنوان شواهد از دموکرات ها خصومت نسبت به صنعت. Baton Rouge, تاجر ادی Rispone — که به دست آورد 49 درصد آرا در نوامبر ساخته لغو ادواردز’ ترفند بخش عمده ای از پلت فرم خود را.

ادواردز در حال حاضر در دوره دوم خود به نظر می رسد که شنیده شکایت. او در تلاش است تا دولت های محلی از جمله کسانی که در نیواورلئان و Baton Rouge به تخلیه قوانین جدید که بار معافیت برای پروژه های مانند اکسون را که تکمیل شد در زمان استراحت درخواست شده بود.

لوئیزیانا Love Affair با صنعت

به عنوان لوئیزیانا تالاب نابودی جوامع ساحلی تبدیل شده اند تا کنون بیشتر در معرض طوفان موج و افزایش سطح دریا. و در حالی که وجود اختلاف نظر بر سر نحوه تقسیم کردن مقصر برای فرسایش آن را مسلم است که اکتشاف نفت و گاز است و نقش کلیدی در بخش لایروبی 10,000 مایل از کانال.

یک خط لوله انتقال گاز از طریق کاهش تالاب در سنت برنارد Parish, Louisiana. کانال تغییر الگوهای زهکشی تالاب ها باعث از دست دادن از باتلاق و محافظت از سیل. (بانی جو کوه/واشنگتن پست از طریق گتی ایماژ)

و به این ترتیب در سال 2013 مدیره است که نظارت از سیل در بسیاری از شهر نیواورلئان در زمینه بی پروا طرح دعوی در دادگاه است که به دنبال برگزاری 97 نفت و گاز شرکت های پاسخگو برای آسیب رساندن به منطقه طبیعی سیل دفاع. آن مجموعه فوری طوفان.

هیئت مدیره طرح دعوی در دادگاه به سرعت آن را به دست آورده سرکش وضعیت — حتی اگر پس از levee شکست از طوفان کاترینا levee اعضای هیئت مدیره برای اولین بار مورد نیاز به مدارک خاص. به عنوان یک نتیجه از این تغییرات هیئت مدیره که در زمینه کت و شلوار ساخته شده بود تا از اعضای معرفی شده توسط گروه های حرفه ای منصوب شده توسط رژیم صهیونیستی است. کاتلین بلانکو و تایید شده توسط مجلس سنا.

مورخ و نویسنده John Barry بود که معاون رئیس جمهور از هیئت مدیره برآورد مقننه ثبت 20 صورتحساب جداگانه در سال 2014 به دل و روده این طرح دعوی در دادگاه. “قوه مقننه ساخته شده بسیار تلاش صادقانه برای کشتن طرح دعوی در دادگاه و پس از آن در حال حاضر ثبت شده است,” او گفت:. “در پایان ما را شکست داد اما یک قطعه از قانون است.”

بازمانده لایحه نوشته شده توسط سابق دولت سنسور. رابرت Adley و برت Allain, عطف به ماسبق باطل کت و شلوار. Adley گفت: گوشت گاو بود که هیئت مدیره نمی دهد مقامات مناسب یک سر-تا قبل از پر کردن کت و شلوار. دولت زود قضاوت در بر داشت قانون جدید به قانون اساسی در سه راه مختلف.

که نبود پایان حمله. پس از آن-رژیم صهیونیستی. بابی جیندال یک جمهوریخواه که مخالف کت و شلوار تلاش برای مبادله قدرت را در هیئت مدیره. او به جای چهار نفر از نه نفر اعضای هیئت مدیره آزادسازی ساحلی کارشناسان در حمایت از سیاسی انتصاب. حتی پس از آن, باریک اکثریت هیئت مدیره حمایت کت و شلوار.

در نهایت طرح دعوی در دادگاه پرتاب شد توسط ایالات متحده در منطقه قاضی Nannette Jolivette قهوه ای که گفت نفت و گاز شرکت تا به حال هیچ الزام قانونی برای پرداخت levee اقتدار را برای تالاب آسیب در نظر تایید توسط یک دادگاه تجدید نظر. دیوان عالی ایالات متحده حاضر به شنیدن در این مورد.

پس از هفت ساحلی parishes از جمله New Orleans را در پرونده های مشابه, پرونده های حقوقی علیه شرکت نفت و گاز بیش از از دست دادن زمین در جوامع خود و ادواردز به خواست دیگر ساحلی کلیساها به دنبال کت و شلوار. هیچ یک از این موارد تصمیم گرفته شده اند.

این اثر سرما

کسانی که با فشار به عقب در برابر صنعت در لوئیزیانا اغلب خود را outmaneuvered.

در سال 1994 ساکنان Geismar در معراج محله امیدوار بودند به دنبال در قدم به قدم از خود upriver همسایگان در سنت گابریل با ترکیب به یک شهر. این حرکت را به ساکنان بیشتر نفوذ سیاسی — از جمله توانایی نه گفتن به گیاهان جدید — و آن را در دلار های مالیاتی از نزدیکی تاسیسات صنعتی.

اواخر Amos مورد علاقه Sr. بود که 71 در آن زمان بود و یک مدافع پیشرو.

“این گیاهان پرداخت مقدار زیادی از پول را به معراج محله. ما (در Geismar) هیچ چیز را نمی بینم اما آلودگی” مورد علاقه گفت: در سال 1994.

آموس مورد علاقه Sr. صحبت می کند در یک جلسه در مورد تبعیض نژادی در این منطقه رودخانه گیاهان در سال 1997. مورد علاقه, یک فعال محیط زیست, led اختلاط تلاش در جامعه از Geismar. (تیم مولر/مدافع)

اما سال بعد 11 شیمیایی گیاهان در معراج محله واصل طرح دعوی در دادگاه به سرکوب اختلاط. با که مورد انتظار دولت Rep. جری لوقا LeBlanc یک دموکرات با حمایت و لایحه ای را برای ممنوعیت جدید شهرداری از جمله مناطق صنعتی به مرزهای خود. پس از آن-رژیم صهیونیستی. ادوین ادواردز آن را امضا و به قانون در سال 1995.

با استناد به قانون جدید دادگاه طرفه با گیاهان.

قانون جدید به معنای برنامه ریزی شهرستان را بسیار کوچکتر پایه های مالیاتی و خیلی کمتر می گویند بیش از این آلوده در میان آن. Geismar درایو برای اختلاط از دست بخار.

مورد علاقه دختر Malaika, مورد علاقه, یک هنرمند که هنوز زندگی در Geismar گفت: این قسمت در زمان عوارض عاطفی در پدرش. “این واقعا ناامید کننده به او,” او گفت:. “گیاهان دارای قدرت بسیار است.”

محدود کردن نمایندگی

قوانین جدید به سختی و تنها روش لوئیزیانا مقامات منتخب را مورد استفاده برای سرکوب ساکنان مخالفت با صنعت.

در سال 1997 سابق رژیم صهیونیستی. مایک پرورش تحت فشار لوئیزیانا دیوان عالی کشور به اصلاح بادبان از قانون کلینیک پس از Tulane حقوق محیط زیست, کلینیک, کمک, St. James محله ساکنان مبارزه با پلی وینیل کلرید کارخانه شیمیایی غول Shintech می خواستم برای ساخت در صومعه.

فاستر به شدت می خواستم به دیدن Shintech گیاه ساخته شده است. او مسخره گیاه دو آوازی مخالفان Emelda غرب و پت Melancon از صومعه به عنوان “یک دسته از زنان خانه دار است.”

تماس به Shintech به دنبال نظر بودند و نه بازگشت.

سابق لوئیزیانا رژیم صهیونیستی است. مایک پرورش دادند و برای دانشگاه Tulane به defunded پس از دانش آموزان در تولان حقوق محیط زیست, کلینیک, کمک صومعه ساکنان چالش آب و هوا مجوز برای یک پیشنهادی پلی وینیل کلرید کارخانه. (Bryan S. Berteaux/این بار جزئي)

در علاوه بر این به چالش کشیدن Shintech هوا و آب اجازه صومعه ساکنان با کمک Tulane — شکایت با ایالات متحده آمریکا سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه دولت نقض نقطه عطفی 1964 حقوق مدنی عمل می کنند زمانی که آن را تصویب پروژه.

شکایت شد اولین کلید آزمون یک فرمان اجرایی امضا شده توسط رئیس جمهور سابق بیل کلینتون در سال 1994 است که با هدف به رسیدگی به این واقعیت است که جوامع از رنگ با مته سوراخ نامتناسب بار از آلودگی است.

فاستر بود apoplectic. او را تشویق Tulane فارغ التحصیلان و رهبران کسب و کار به تجدید نظر خود را حمایت مالی برای دانشگاه.

چند صنعت گروه های لابی گری در ضمن خواست لوئیزیانا دیوان عالی کشور که با نظارت دانشجو عمل به قانون در دولت به منظور بررسی قانون کلینیک.

دانشجو قانون عمل اجازه می دهد تا حقوقی تازه کار برای به دست آوردن تجربه در حالی که ارائه کمک های حقوقی برای کسانی که نمی خواهد در غیر این صورت دسترسی دارند.

لوئیزیانا انجمن کسب و کار و صنعت دولت قدرتمند ترین لابی کسب و کار به تازگی با کمک سه نرم افزار-کسب و کار قضات کسب کرسی در دیوان عالی کشور است. رئیس دادگستری پاسکال Calogero شد تا برای انتخابات سال بعد.

در LABI را اصرار دادگاه شروع به تحقیق تولان درمانگاه در سال 1997. به عنوان انتخابات گرم تا Calogero — و اما یک عدالت — رای به محدود کردن دانش آموز قانون کمک. قوانین جدید ممنوع نمایندگی از هر جامعه سازمان وابسته به یک سازمان ملی مانند صلح سبز باشگاه سیرا یا NAACP و ممنوع دانش آموزان و نظارت بر وکلا از شروع به تماس با مشتریان بالقوه است.

قوانین جدید نیز قرار داده شده محدودیت چقدر ساکنان می تواند کسب و هنوز هم دریافت دانشجویی نمایندگی. یک خانواده از سه به عنوان مثال نمی تواند کمک اگر آنها ساخته شده بیش از $13,650 سالانه است.

رئیس انجمن آمریکایی دانشکده های حقوق به نام شرایط جدید “محدود ترین دانش آموز عمل حکومت در این کشور است.”

Emelda غرب از سنت جیمز شهروندان برای شغل و محیط زیست صحبت می کند در مقابل فرمانداری عمارت در اعتراض به فرماندار تهدید در برابر تولان حقوق محیط زیست درمانگاه در سال 1997. (تیم مولر/مدافع)

جالب اینجاست که این قوانین جدید که گرفته اند آرام برخی از — آمد خیلی دیر شده برای صرفه جویی در Shintech این گیاه است. این شرکت اعلام کرد در سال 1998 آن را به حال خراشیده آن طرح به جای امید بستن برای یک مقدار کوچکتر تسهیلات در Iberville محله.

تولان کلینیک ادامه داد: برای جلب خشم صنعت بیش از دو دهه گذشته است. در سال 2010 Adley معرفی یکی دیگر از لایحه با هدف متوقف کردن این کلینیک از رفتن پس از گیاهان شیمیایی است. آن را yanked بودجه دولت از Tulane اگر آن قانون کلینیک شکایت یک سازمان دولتی. به عنوان لایحه معرفی شد, Dan Borné, سپس سر از لوئیزیانا شیمیایی ارتباط گفت: “من هیئت مدیره عمل در نظر گرفتن یک رویکرد تهاجمی نسبت به تولان زیست محیطی کلینیک حقوقی. این است که بخشی از این رویکرد است.”

اما Adley لایحه پال خواستار قطع بودجه دولت Tulane بد بود-به پایان رسیده است. یک ماه زودتر از افق آبهای عمیق دکل نفت منفجر شده در خلیج مکزیک است. قانونگذاران نگران بودند که اگر این لایحه تصویب ساکنان آسیب دیده از نشت نمی قادر خواهد بود برای دریافت کمک های حقوقی از Tulane. این لایحه شکست خورده است.

لیزا اردن مدیر درمانگاه شرکت نوشت: حقوق مدنی دادخواست به سازمان حفاظت محیط زیست به نمایندگی از صومعه ساکنان دو دهه پیش. حتی اگر این مورد قرار داده یافت نشد در کلینیک او افتخار گرفتن در مبارزه است. “این سخت بود و آن را به حال واقعا نتیجه خوبی برای مشتریان,” او گفت:. “و چون آن را به من گفت این است که چنین کار مهمی را حتی زمانی که شما لزوما موفقیت … به مردم حقوقی صوتی است که آنها در غیر این صورت نمی توانست.”

مونیک هاردن جنوبی مرکز, عدالت زیست محیطی که شرکت نوشت: حقوق مدنی دادخواست گفت: تکرار ضرب و جرح در درمانگاه, نمونه, چگونه, لوئیزیانا, مقامات تمایل به واکنش نشان می دهند به محیط زیست شورش.

“وجود دارد این systemwide خصومت با مردم مبارزه” سخت گفت. “آنها می خواهند به قطع پشتیبانی می کند. اما نه فقط قطع حمایت خود را قطع درمان است.”


به اشتراک گذاری داستان خود را

آیا شما زندگی می کنند در یکی از این تحت تاثیر قرار parishes? به اشتراک گذاری داستان خود را با ما. ProPublica و بار جزئي و حمایت در حال بررسی گسترده شیمیایی گیاهان صنعتی کشش بین نیواورلئان و باتون روژ و شنیدن از شما خواهد شد کمک به ما بگویید بیشتر در داستان است.

صحبت ما اگر:

  • شما کار و یا مشغول به کار در یک مرکز صنعتی در لوئیزیانا و شما می توانید به ما بگویید چه شما تجربه شده بود.
  • وجود دارد یک کارخانه جدید در محله شما و شما می توانید به ما بگویید که چگونه خود را در جامعه شده است در پاسخ به آن است.
  • شما بوده ام در تماس با DEQ و/یا محله دولت در مورد یک گیاه و می توانید به اشتراک گذاری با ما چه پاسخ از آن دسته از اشخاص شده است.
  • شما می توانید با ما صحبت در مورد تاثیر این گیاهان در جامعه خود از جمله به اشتراک گذاری شواهد مانند علامت های ایمیل مانده و یا دیگر حکایات با ما.

در اینجا چگونه به صحبت کردن با ما:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im