چگونه غول گلدان گیاه می تواند صرفه جویی در سواحل

چرا شما باید مراقبت از

این طراحی می تواند به حل دو مشکلات زیست محیطی.

صدف میله های کلاسیک و خوشحال ساعت مورد علاقه, اما شما احتمالا شنیده ام OysterCastles — بلوک های ساخته شده از stackable مواد سازگار با محیط زیست است که در خدمت به عنوان خانه به صدف جمعیت آن رو به کاهش هستند. اما این لگو مانند نرم تن خانه نیز در خدمت هدف دیگری: آنها برای کمک به زدودن سواحل و حفظ نمک باتلاق است. یک پیروزی برای زمین یک پیروزی برای صدف.

در اوایل سال جاری یک نمایشگاه در Cooper Hewitt, موزه ویژه طرح برای ایجاد که حل دو تا حدودی شبیه مسائل زیست محیطی است. این TetraPOT گزینه ای است که می تواند در حفظ سواحل در محل در حالی که همچنین تجدید ساحلی درختچه ای است که تبدیل شدن به یک قربانی از تغییر آب و هوا.

این TetraPOT شد بر روی صفحه نمایش در اوایل سال جاری به عنوان بخشی از نمایشگاه “طبیعت: Cooper Hewitt طراحی هر سه سال یکبار.” طراحی شده توسط طراح تایوانی شنگ آویزان لی و مالزی طراح Wan Kee لی این فرسایش خاک دفاع روش ارائه یک جایگزین برای بیشتر آشنا تتراغلاف: بزرگ بلوک های بتنی است که به صورت پراکنده در امتداد سواحل برای کمک به حفظ سواحل در محل.

TetraPOTs که شبیه غول گیاه گلدان لینک حفاظت از سواحل با حفظ حرا.

اما cheekily نام TetraPOT به طور همزمان caters به یکی دیگر از ناپدید شدن عمل: حرا. بیش از 35 درصد از جهانی حرا جنگل های نابود شده اند با تغییر آب و هوا. خود را ثابت ناپدید شدن ایجاد catch-22: درختچه های خود را کمک به جلوگیری از فرسایش خاک توسط اقدام به عنوان موانع طبیعی. در طول طوفان و باد و موج متورم از دست دادن انرژی و ارتفاع آنها به عنوان عبور از درختان کوچک’ درهم ریشه.

TetraPOTs که شبیه غول گیاه گلدان لینک حفاظت از سواحل با حفظ حرا. سه بخش سیستم با سوراخ مرکزی خانه های مجلسی نهال حرا در داخل یک decomposable گلدان با بتن بیرونی. ریشه های رشد از سوراخ ایجاد یک سیستم به هم پیوسته است که مدت طولانی باقی می ماند پس از غلاف رو به وخامت گذاشته است. به عنوان درختچه رشد می کند ریشه های گسترش رو به پایین وصل کنید و به نزدیکی کشت غلاف. این کلاچ زمین به تدریج به صورت یک سیستم به هم پیوسته است که محافظت از خاک در برابر طوفان بیش از حدود 14 ماه.

این TetraPOT گرفتار چشم Cooper Hewitt داران که فکر آن را جذاب طراحی مجدد محصول موجود — یکی است که می تواند reframed به جای رشد طبیعی می گوید: Andrea Lipps یک شرکت متصدی “طبیعت: Cooper Hewitt طراحی هر سه سال یکبار.” به طور منظم tetrapods را قادر می سازد مقدار رشد به صورت طبیعی دریا موجودات — به جز صدف که ممکن است رشد در بتن دست یافت. اما دوباره طراحی TetraPOT هل می دهد مردم را به در نظر گرفتن چگونه اشیاء که در حال حاضر وجود دارد در زندگی روزانه خود را می تواند مهار شود برای ایجاد مزایای جدید می گوید Lipps.

TetraPOTs می تواند کمک به بازگرداندن زیستگاه بسیار تخریب سیستم های که در آن تنوع زیستی شده است صدمه می گوید: Carter Smith, یک محقق در دانشگاه دوک دریایی آزمایشگاه مطالعه ساحلی زیستگاه مرمت. و آنها همچنین می تواند در خدمت مالکان در مکان هایی مانند فلوریدا که تکیه بر نمک باتلاق یا مانگرو به عنوان خط ساحلی است موانع طبیعی در برابر فرسایش. اسمیت اشاره می کند که به شدت کشیده شده و خطوط ملک نیست سازگار با سیالیت از سواحل برای شروع با. طوفان به طور طبیعی نزدیک, پیر ورودی و ایجاد امکانات جدید اما از دست دادن حتی یک متر از خط ساحلی برای یک اسکله صاحب ملک به معنی از دست دادن مالکیت خصوصی است که می تواند با قرار دادن خانه خود را در خطر او می گوید:.

TetraPOT-by-Sheng-Hung-Lee-1-889x524

در حالی که TetraPOTs هنوز هم در طراحی نمونه اولیه فاز دیگر محصولات مشابه آمار بازار است. در علاوه بر این به OysterCastles, ساخته دست انسان ReefBalls جدید ایجاد زیستگاه صخره های مرجانی است. اما کارتر می گوید: او هنوز رتبهدهی نشده است دیده می شود یک محصول به عنوان پیچیده به عنوان TetraPOT برای حرا زیستگاه است که می تواند به پرورش و رشد یک موجود زنده در درون ساختار خود است.

مطمئن باشید این طرح آماده نیست به آمار واقعی بازارهای جهانی هنوز — پس از هر صعودی نظری می باشد. این امکان وجود دارد که مانگرو رشد نخواهد کرد و زمانی که به طور کامل روکشی در سازه های بتنی و یا این که این نوع از دستگاه ساخته دست انسان می تواند مختل برخی از فعل و انفعالات بیولوژیکی در محیط زیست دریایی کارتر می گوید. اما با ارزش در هر راه دسترسی برای افراد علاقه مند به حفاظت از سواحل و بازسازی زیستگاه. مسیر از طراحی تا تست درست به بازار تجاری می تواند احساس glacially آهسته اما یک تغییر آب و هوا می تواند عجله آن همراه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im