چگونه آلمان را نجات داد نیروی کار خود را از بیکاری در حالی که هزینه های کمتر در هر فرد نسبت به ایالات متحده


ProPublica غیر انتفاعی اتاق خبر که به بررسی سوء استفاده از قدرت است. ثبت نام برای دریافت ما بزرگترین داستان به عنوان به زودی به عنوان آنها منتشر شده است.

جهانی coronavirus همه گیر انداخت پترا Hamann را به خطر سریع تر از فقط در مورد هر یک از دیگر. او یک درمانگر فیزیکی یک حرفه ای است که همه چیز در مورد نزدیکی به دیگران با مشتریان که خم نسبت به افراد دقیقا به جمعیت های آسیب پذیر به ویروس. در ماه مارس او و بقیه 10-فرد گروه درمانی که کار خود را از دست داده و تقریبا همه از مشتریان خود برای اولین بار به عنوان یک نتیجه از مشتریان نگرانی در مورد در آینده برای ملاقات و سپس به عنوان یک نتیجه از دولت stay-at-home سفارشات.

اما نه Hamann و نه هر کس دیگری در گروه خود را از دست داده است. در عوض, آنها را نگه داشته و حتی در حالی که داشتن صفر مشتریان دریافت 60 درصد از عادی خود پرداخت. که حدود نیمی از مشتریان خود را به تدریج شروع به بازگشت در هفته های اخیر, او شروع به ساخت 80 درصد از معمول پرداخت (از جمله جبران خسارت برای مشتریان که آمده بود برگشت). و او قادر به انجام این کار بدون نیاز به مذاکره هر گونه مدارک یا آنلاین بوروکراسی; او و همکاران او به سادگی امضا فرم از کارفرمای خود.

نتیجه این است که حتی در میان یک تهدید وجودی برای او کار Hamann و همکاران او قادر به تنظیم به شرایط جدید با حداقل استرس است. برادر او است که با بهره گیری از برنامه های مشابه در خودرو-ساخت و تولید که در آن او اخذ شده است 70 درصد از معمول خود پرداخت و با وجود شدت کاهش می یابد ساعت.

“ما آن را پیدا کرده ام همه خیلی خوب” Hamann گفت. “به عنوان یک راه برای پر کردن شکاف آن را یک معامله خوب است.”

اگر این تجربه برای تلفن های موبایل خارجی به اکثر آمریکایی ها که به دلیل آن است. Hamann زندگی در پادربورن شهر 148,000 در شمال و مرکز آلمان است و او با بهره گیری از آن کشور علامت تجاری رویکرد به رکود اقتصادی. به جای ترک کارفرمایان برای اخراج کارگران مرتبه در طول دوران سخت و پس از آن کارگران اعمال می شود به صورت جداگانه برای مزایای بیکاری دولت آلمان یارانه کارفرمایان اشتغال به طور مستقیم. کارگران در یک شرکت و یا کسب و کار موافق به همه کار کمتر ساعت به گسترش چه کار باقی مانده است در میان تمام کارکنان به جای داشتن برخی از مردم گذاشته است. اما از طریق دولت یارانه آنها همچنان به دریافت سهم قابل ملاحظه معمول خود پرداخت و به عنوان بالا که 87 درصد حتی اگر شرایطی باید آنها را کار چند ساعت است. زمانی که بحران اقتصادی عبور آنها بازگشت به کار تمام وقت بدون تحول از از دست دادن شغل و تشکیل پرونده برای بیکاری خود به خود.

برخی از 10 میلیون آلمانی ها در حال حاضر با بهره گیری از Kurzarbeit آن را به عنوان نامیده می شود وجود دارد — به معنای واقعی کلمه کوتاه کار می کنند. از آن شده است به تصویب رسید در فرم مشابه در طول بحران همه گیر توسط چند کشور دیگر از جمله فرانسه و اسپانیا و انگلستان

اما در آمریکا با وجود بی علاقگی تلاش در برخی از کشورهای workshare رویکرد آن را به عنوان به طور معمول مراجعه به اینجا این است که به سختی بر روی صفحه رادار در افق. آمریکایی ها باید ثبت بیش از 40 میلیون ادعا می کند برای مزایای بیکاری در گذشته 10 هفته. در ضمن وجود دارد کمتر از 200,000 آمریکایی ها با بهره گیری از workshare پرداخت در حالی که باقی مانده شاغل با توجه به شمارش توسط سوزان Houseman یک اقتصاددان با حزبی W. E. Upjohn موسسه تحقیقات استخدام در میشیگان.

آن ممکن است وسوسه انگیز به نظر workshare به عنوان یک لوکس قوی تر ایمنی شبکه در اروپا و مالیات بالا است که برای آنها پرداخت. اما رفیع نرخ مالیات در آلمان عمدتا صندوق سخاوتمندانه پوشش برای بیماری و از کار افتادگی و بازنشستگی. وقتی که می آید به بیکاری با توجه به Houseman و دیگر اقتصاددانان ایالات متحده و آلمان صرف مقایسه مقادیر به ازای هر فرد است. هر دو روش هزینه دولت در دو طرف اقیانوس دهها میلیارد دلار است. اگر هر چیزی, ایالات متحده است که در حال حاضر هزینه های بیشترمتناسب با اندازه جمعیت آن در ایمنی خود را خالص برای بیکاران. (بیشتر در مورد که بعد از آن.)

“به نحوی وجود دارد و یک مفهوم است که وجود دارد هزینه های بزرگ است که ما نمی تواند اداره کند یا این که آلمانی ها اساسا متفاوت” Houseman گفت. “نه در حال حاضر ما در حال پرداخت مردم را به نشستن در خانه و آلمانی ها به کارگران پرداخت می شود در حالی که آنها هنوز هم در کار است و دارای منافع دراز مدت.”

تفاوت در روش کمک کرده است و کمک به wildly سطوح مختلف اقتصادی خرید اینترنتی و تحول اجتماعی در پاسخ به همان بیماری همه گیر. در آلمان نرخ بیکاری افزایش یافته است و از 5 درصد به 5.8% از مارس تا آوریل است. در ایالات متحده به آن رسید از 4.4 درصد به 14.7%.

یکی از میلیون ها نفر از تازه بیکار در ایالات متحده آمریکا است Keri Woloszynski. مانند Hamann او یک درمانگر فیزیکی و مادر در 40s خود را که قبل از همه گیر شد کار پاره وقت برنامه. مانند Hamann, او را در تمرین با چهار دیگر درمانگران فیزیکی و فیزیوتراپی دستیاران.

مانند Hamann, Woloszynski دیدم عمل او است که در پالم هاربر در سواحل خلیج فلوریدا اساسا تعطیل برای چند هفته. مشتریان در حال حاضر بوده است کاهش برای چند هفته زمانی که در 21 مارس کارکنان متوجه شدند که یکی دیگر از کارکنان در عمل در بخش صدور صورت حساب خود رفته بود به اورژانس و تست شده برای COVID-19. عمل بسته برای دو هفته. هنگامی که آن را بازگشایی آن توافق شد که Woloszynski خواهد تسلیم به یکی دیگر از فیزیوتراپیست برای رسیدگی به مشتریان که در حال بازگشت از Woloszynski تا به حال بچه ها در خانه به تماشای در حال حاضر که مدرسه بسته شد. او خواهد آن موافقت شد, درخواست برای مزایای زیر خانواده و پزشکی را ترک کنند.

اما چند روز بعد در آوریل 11, کارفرمای خود اطلاع خود را توسط پست الکترونیکی است که به عنوان یک مراقبت های بهداشتی کارمند او بود واجد شرایط برای FMLA. آنها را مجبور به دراز کردن.

حتی اگر آن را ساده به او که اخراج رانده شد شرایط و عملکرد آن به عنوان یک شوک آمد. Woloszynski که شوهر با این نسخهها کار برای دولت های محلی شهری بود دوباره به کار تنها 13 ماه قبل پس از مصرف طولانی استراحت در حالی که بچه ها او را جوان بودند و پس از مرگ ملی صدور مجوز امتحان به عنوان یک نیاز به بازگشت. “گریه کردم برای ساعت ها — من عاشق کارم هستم,” او گفت:. “من سخت کار می کرد تا برای دریافت این مجوز دوباره پس از 11 سال ، بنابراین سپس به پرتاب کنار و تنها یک پرتاب کنار من بود و احساسی که در مورد. آن را قطعا تحت تاثیر اعتماد به نفس من. حتی اگر این نامه گفت: آن را به حال چیزی برای انجام با عملکرد خود من آن را شخصا.”

و پس از آن آمد کابوس تقاضا برای مزایای بیکاری. او موفق به دریافت دو 600 دلار پرداخت فدرال همه گیر بیکاری کمک برای فرفره کارگران است. اما زمانی که او را برای اعمال به طور منظم مزایای بیکاری دولت تلقی او را فاقد شرایط لازم. او نمی تواند معلوم چرا اما فکر کردم این شاید به این دلیل او تا به حال مشغول به کار در این شغل به اندازه کافی بلند. او وارد شده به وب سایت هر روز دیگر به سعی کنید به فشار رو به جلو با نرم افزار. در اوایل ممکن است او شوم صدایی آنلاین متوجه وی با بیان اینکه “وزارت فلوریدا فرصت های اقتصادی (DEO) دریافت کرده است اطلاعات که ممکن است بر ادعای خود را برای reemployment کمک” که به عنوان یک نتیجه از که اطلاعات “بررسی واجد شرایط بودن شما برای مزایای بیکاری ممکن است لازم باشد.” اطلاع توضیح داد که “به عنوان یک نتیجه از تحقیقات شما در حال رد صلاحیت از دریافت مزایای.” در آن همه چیز کاملا سردرگم.

در گذشته یک زن و شوهر به طور منظم بیمه بیکاری پرداخت از طریق آمد. تمام گفته او دریافت کرده است $از 2900 در فدرال و ایالتی بیکاری پرداخت پس از شروع بحران کمتر از نیمی از آنچه او پرداخت می شده اند و بیش از آن دوره. برای او چالش شده است کمتر مالی — کار شوهرش انجام داده خانواده خود را از طریق — از محض قطعیت و زمان از دست رفته به بیکاری سیستم.

تقریبا 1000 مایل به شمال جیمی Meteer شده در شبیه برزخ با بیکاری سیستم. او یک درمان فیزیکی دستیار نیز در 40s خود را و صرف پنج سال گذشته کاری برای بالتیمور-منطقه شعبه در سراسر کشور خانه بهداشت شرکت. تیم های محلی شامل چهار درمانگران فیزیکی و چهار دستیاران درمان فیزیکی. به عنوان یک نتیجه از این بیماری همه گیر این شرکت تصمیم به قطع یکی از سابق و دو تن از دومی است. کاهش قراره توسط ارشد اما PTA پشت Meteer در ارشد بود و خود او ، آنها با توجه به انتخاب و آنها تصمیم گرفتند که او را به کار و که او را برای مراقبت از کودکان خود را در حالی که مدرسه بسته شد.

Meteer رفت تا فایل برای دولت مزایای بیکاری شد و به سرعت در یک باتلاق. در اوایل بحران به عنوان caseload بود در حال حاضر کاهش می یابد, او تا به حال برای ثبت مزایای برای یک کاهش موقت در ساعت که او پرداخت می شود حدود یک سوم از هفته ناخالص پرداخت. اما او هرگز از دریافت آن پرداخت چرا که چند هفته بعد سیستم تلقی او در نقض چرا که او تا به حال شده کمی بیش از این اجازه آستانه 50% نرخ عادی ساعت کار کرده آستانه او آگاه شده است. او هنوز در تلاش برای حل و فصل که در آن زمان او برای ثبت منظم مزایای پس از گذاشته شدن و قبل از آن اختلاف نگه داشته و او را از اینکه قادر به انجام این کار. “من در گیر این موقعیت که در آن من می توانم بیکاری در همه,” او گفت:.

ساخت بدتر این است که در مریلند سایت برای پر ادعا نگه داشته شکستن. Meteer صرف چندین ساعت بر روی تلفن و یا آنلاین هر روز در تلاش برای دریافت مزایای. در 15 مه, او گفت:, او به پایان رسید تا تماس از 10 صبح تا 2:30 p. m. تا زمانی که او در نهایت از طریق به کسی. “شما نمی توانید هر چیزی را انجام دهید آنلاین — شما می توانید از طریق به کسی” او گفت:. “من به خودم استراحت یا من دیوانه است.” خانواده او است و فقط مدیریت آن وام مسکن و خودرو پرداخت شوهرش درآمد اما این economized در هر چیز دیگری. “ما تا به حال به کاهش زیادی در به طور منظم صرف” او گفت:. “همه اضافی شده اند به حالت تعلیق درآمد. چیزی که نیست یک لایحه و یا مواد غذایی است که در هزینه های یخ تا زمانی که ما می توانیم یا بیکاری یا من می تواند بازگشت به کار.”

بحث بر workshare رویکرد اول به ميدان آمد در طول رکود بزرگ زمانی که برخی از ایالات متحده آمریکا و مقامات منتخب و طرفداران سیاست یک فشار بزرگ برای ساخت آن بخش عمده ای از دولت اوباما محرک اقتصادی بی فایده بود. لری سامرز, اوباما, رئیس, مشاور اقتصادی, استدلال در پاییز 2009 که دولت بوده است درست به ترک workshare از مخلوط است. “من فکر می کنم ما رو بازیابی قانون حق,” او گفت:. “هدف اصلی از سیاست ما این است که بیشتر کار انجام شده بیشتر محصول تولید شده و بیشتر مردم کسب درآمد بیشتر. آن را ممکن است مطلوب به یک مقدار معین از کار مشترک در میان مردم بیشتر است. اما نه به عنوان مطلوب به عنوان گسترش مجموع مقدار کار.”

اخیرا هر چند تابستان است ابراز تاسف از این که دولت اوباما نمی سعی کنید به انجام بیشتر در اواخر سال 2009 از جمله در بیکاری مقابل اگر چه او نمی ذکر workshare به صراحت. “توسط پایان سال 2009 اما رانده غلط نگرانی در مورد کسری بودجه و تمایل به رسیدن به اجرای برنامه ما اعلام کرد که شاخه های سبز بازیابی شد در دست و چپ میدان جنگ,” او گفت: در یک سال 2019 سخنرانی در موسسه بروکینگز. “تقاضا شد و هنوز هم بیش از حد ضعیف به درایو قوی بازیابی و به عنوان یک نتیجه از گسترش قابل ملاحظه ای یافت آهسته تر از آن شده است می تواند با کمتر سرمایه گذاری و بیشتر مردم بیکار برای یک دوره طولانی تر از زمان. از دست رفته خروجی قطعا بازیگران سایه رو به جلو است.” (تابستان نیست پاسخ به یک درخواست برای نظر این مقاله است.)

نظرات در workshare شکستن نه پایین همراه استاندارد ایدئولوژیک خطوط. برای مثال کوین Hassett سپس مدیر سیاست های اقتصادی مطالعات در آمریکا سازمانی موسسه و در حال حاضر یک مشاور اقتصادی رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن یک مطالعه منتشر شده در سال 2014 با این استدلال که “worksharing باید در بالای لیست” از سیاست هایی برای جلوگیری از بیکاری طولانی مدت. برخی از مطالعات اعتبار workshare با کمک آلمان بالاتر حفظ نرخ اشتغال نسبت به ایالات متحده در طول رکود اقتصادی ، که نبود اتفاق آرا نظر.

در دهه پس از نه متحده اتخاذ کرده اند نوعی از workshare گزینه برای کارفرمایان در بالای 17 که در حال حاضر آن را به حال. کنتاکی آغاز شده است آن را در طول زمان بحران و همچنین; 27 متحده که در حال حاضر آن را در کتاب حدود 70 درصد از جمعیت کشور. اما بسیاری از کارفرمایان در حال غافل از این برنامه و بسیاری از مقامات دولتی نیست دقیقا مشتاق در مورد ترویج آنها پس از اجرای آنها می تواند به معنای کار اضافی برای understaffed بیکاری در دولت دفاتر. این استفاده کم است به خصوص قابل توجه به دلیل تحت مراقبت تصویب قانون در دولت فدرال را پوشش 100 ٪ از workshare هزینه های که باید آن را بسیار جذاب تر به کارفرمایان از مزایای بیکاری هستند که برای پرداخت بخشی توسط کارفرمایان خود را مالیات.

ساخت workshare حتی جذاب تر در حال حاضر این است که کارگران از ورود به برنامه را نیز جمع آوری 600 $در هر هفته برای افزایش مزایای بیکاری حتی اگر آنها هنوز هم در حال جمع آوری بسیاری از آنها چک. در عین حال بخش کوچکی از کارفرمایان با استفاده از این برنامه است. بعضی از آنها به جای availed خود را از بخشایش وام از چک Protection Program, اما این پول در دسترس است تنها به کارفرمایان کوچکتر و در ابتدا تهی میان راش در تقاضا.

این استفاده کم از workshare شده است دیوانه کننده برای کسانی که بر این باورند در این رویکرد مانند Houseman, از Upjohn موسسه. او اشاره می کند که workshare کارآمد تر برای کارفرمایان که می آید به نیروی انسانی به بالا و پس از یک رکود و مراتب کمتر آسیب زا برای کارگران است که می تواند جلوگیری از مستند عاطفی و مالی “زخم” اثرات دراز مدت بیکاری به ذکر است خطر از دست دادن خود را بیمه بهداشت و درمان در کشور است که روابط پوشش به اشتغال است.

و او چالش های اصلی رپ برابر workshare که آن را به عهده اجتناب ناپذیر توسط کارفرمایان اجازه می دهد به نگه دارید از ساخت تصمیم گیری های دشوار به بازسازی برای انطباق با تغییرات سیستمیک در اقتصاد است. که ممکن است مورد به طور منظم در یک رکود اقتصادی او گفت: اما در این مورد رکود شد نتیجه اضطراری برای بهداشت عمومی است که در نهایت فروکش خواهد کرد. “این هیچ ربطی به مشکلات در اقتصاد است. کسب و کار بودند نه در مشکل به این دلیل که آنها از لحاظ اقتصادی قابل دوام” او گفت:. “این است که آنها تا به حال به پایین کند و ما می خواهیم به نگه داشتن مردم در محل.”

منتقدان workshare استدلال می کنند که این بیماری همه گیر خواهد شد و در واقع علت تغییرات سیستمیک در اقتصاد, خروج برخی از صنایع مانند سفر و رستوران ها در مواجهه با مشکلات عمده برای ماه اگر نه سال آمده است. در آن صورت کارگران باید با تشویق بی رحم واقعیت بیکاری به دنبال انواع جدید کار می کنند.

اما Houseman متفاوت است. “من واقعا بر این باورند که وجود خواهد داشت تغییرات سیستمیک اما ما نمی دانیم که آنچه آنها در حال حاضر, بنابراین به کسانی که اظهارات پس از دو ماه و می گویند ما در حال رفتن به آن را راه اندازی اشتباه است,” او گفت:. “ممکن است کسب و کار که به پایان خواهد رسید تا رفتن زیر, اما دیگران وجود خواهد داشت که خواهد بود نجات داد و این می تواند به کاهش بسیاری از درد است.”

در ضمن Houseman و ورنر Eichhorst با موسسه کار و اقتصاد در آلمان اشاره می کنند که حتی اگر شما اضافه کردن در حال انجام هزینه های اداری که صندوق برتر آلمانی بیکاری زیرساخت های ایالات متحده است که در مسیر برای صرف راه بیشتر در هر شغلی از آلمان در طول بیماری همه گیر. افزایش بیکاری شده است آنقدر بزرگ است که کارشناسان در شهری-بروکینگز سیاست های مالیاتی مرکز برآورد ایالات متحده به پایان خواهد رسید تا هزینه های به مراتب بیشتر در اضافی بیمه بیکاری از $260 میلیارد که کنگره تخمین زده می شود که آن را تصویب مراقبت عمل می کنند. که در بالا از $660 میلیارد برای چک برنامه حفاظت و 1200 $در هر فرد امداد چک در مراقبت عمل می کنند.

در آلمان که جمعیت یک چهارم اندازه متحده هزینه کامل از Kurzarbeit برای بحران است و انتظار می رود به بیش از دولت فعلی برآورد حدود 30 میلیارد یورو (در حدود 33 میلیارد دلار) با توجه به Eichhorst. اضافه کردن در هزینه از مزایای بیکاری برای کسانی که گذاشته شده در این کشور و کل هزینه می آید به حدود 40 میلیارد دلار است. اما هنوز هم به طور قابل توجهی کمتر از ایالات متحده است که هزینه های بیمه بیکاری, تنظیم کشور را اندازه.

در فلوریدا Woloszynski دریافت کرده است کلمه ای که او ممکن است قادر به بازگشت به 12 ساعت در هفته در ماه ژوئن — به مراتب کمتر از 25 او انجام شده بود اما چیزی. “همه که احساس وحشت و نگرانی و عاطفی rollercoaster برای هیچ چیز” او گفت:. پرسید که او چه فکر می کند در مورد workshare جایگزین او گفت: “اوه خدای من که فوق العاده خواهد بود. این امر مراقبت از خیلی از استرس من و تمام علامت سوال از, ‘من می خواهم به قادر به بازگشت به این کار است.’ من آرزو می کنم ما می تواند چیزی شبیه به آن و سیستم ما می تواند اجرا متفاوت است.”

در مریلند Mateer به توافق رسیدند. “به نظر من این فقط باعث می شود تا حس بیشتری برای دولت به کارفرمایان در به طوری که آنها می توانید کارکنان خود را پرداخت و حفظ کارکنان. آن را فقط باعث می شود بیشتر حس برای دور زدن یک بیکاری سیستم است که کار نمی کند.”

در آلمان, Hamann کردم کلمه از آنچه او همتایان آمریکایی بودند که رفتن را از طریق. او در پاسخ با یک زن و شوهر ناسزاهای. و سپس: “Wahnsinn.”

جنون.

در زمینه:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net