همکاران سابق او در یک “بررسی سلامتی” تماس گرفت. سپس پلیس او را به ضرب گلوله از دست داد.

Photo: Courtesy of Andrew Ocasio

سندي گوارديولا .

عکس: حسن نیت ارائه میدهد از اندرو Ocasio

یوجین تولومو متخصص مغز و اعصاب قرار ملاقاتی را با بیمارش سندی گواردیولا مستند کرد که در ۳ اکتبر ۲۰۱۷ صورت گرفت. او نوشت: «او اغلب لبخند می زند.» اون توي “روحيه ي خوبي” بود.

گواردیولا، افسر آزادی مشروط در ایالت نیویورک، قرار بود در پی مرخصی پزشکی چهار هفته ای پس از یک تصادف رانندگی، کار خود را در یک محل اداری جدید آغاز کند. او از دکتر خواست که کاغذبازی امضا کند که به او اجازه می دهد به کارش بازگردد. اون اشاره کرد که از برگشتن به سر کار هيجان زده شده

هنگامی که دو فرزند بزرگسال گواردیولا در آن هفته با او صحبت کردند، گفتند که او خوب به نظر می رسد. تا به امروز نمی فهمند که چرا یک افسر پلیس برای انجام چک سلامتی در ۴ اکتبر به آپارتمان مادرشان در کاناندایگوا نیویورک فرستاده شده است. هیچ کدام از آن ها فراخوانده نشده بودند، اگرچه به عنوان تماس های اضطراری او در محل کار ذکر شده بودند. تنها چیزی که می دانند این است که اسکات کادین از اداره پلیس کاناندایگوا بدون اجازه او وارد خانه گواردیولا شد و سه بار در حالی که در رختخوابش بود به او شلیک کرد. اون بعد از ظهر توي بيمارستان مُرد

“هر چيزي که ما در مورد اين پرونده پيدا کرديم بعد از خشم خشم بوده”

تیراندازی پلیس به یک زن لاتینا در یک شهر کوچک در ایالت نیویورک، با جمعیتی که ۹۶ درصد سفیدپوست است، خبر ملی نداد. حتی پوشش محلی هم اسکن شده بود. یک هیئت منصفه بزرگ از متهم کردن کادین خودداری کرد که ادعا می کرد گواردیولا ابتدا به او شلیک کرده است (او از نظر قانونی صاحب اسلحه بود، به دلیل شغلش).

اما در میان شورش های ملی ضد نژادپرستانه با تمرکز مجدد بر طاعون قتل های پلیس نژادپرستانه، پسر و دختر گواردیولا برای شناخته شدن داستان مادرشان فشار می آورد. او یکی از تمام مرگ و میر بیش از حد بسیاری است که نشان دهنده خطر واگذاری نیروهای پلیس با نظارت بر سلامتی جامعه است. و مانند بیشتر هر کشتار پلیسی، داستان مرگ گواردیولا یکی از مصونیت پلیس، پرسش های بی پاسخ و بی عدالتی مداوم است.

لونا دروبی، وکیل مدافع فرزندان گواردیولا، اندرو و Alysa Ocasio می گوید: «هر چیزی که ما در مورد این پرونده پیدا کرده ایم، خشم پس از خشم بوده است.» در سال ۲۰۱۸ این خانواده علیه پلیس کاناندایگوا، شهر، کادین، مجتمع آپارتمانی گواردیولا و کارفرمای او یک کت و شلوار حقوق مدنی فدرال تشکیل کردند. این پرونده ادامه دارد و فرزندان گواردیولا تلاش می کنند تا رکورد عمومی در مورد مرگ مادرشان را اصلاح کنند. دروبی به من گفت که حتی تماس درخواست بررسی سلامتی که مسیر مرگبار وقایع را کاتالیز می کرد، «غیرمنطقی» است.

این تماس توسط افسران آزادی مشروط در روچستر نیویورک، جایی که گواردیولا قبل از تصادف ش کار خود را متوقف کرده بود، انجام شد و از قبل انتقال به یک مکان متفاوت را انتخاب کرده بود. به گفته فرزندانش گواردیولا گفت که در دفتر روچستر با تبعیض مواجه شده است؛ او قرار بود به دنبال مرخصی پزشکی تأیید شده اش در بینگهامتون نیویورک شروع به کار کند.

با این حال این همکاران سابق دفتر او بودند که با 911 تماس گرفت تا درخواست چک سلامتی کنند. گواردیولا تلفنش را بلند نکرد یا به ضربه زدن به درب آپارتمانش پاسخ نداد. فرزندانش بر این باورند که او بعد از ظهر به رختخواب رفته بود، کمک خواب گرفته بود، و در پلاگین گوش قرار داده بود، دانستن این که او می خواهم به شدت در اوایل روز بعد از خواب بیدار به سوار شدن در رفت و آمد جدید، سه ساعته خود را به کار.

افسر پلیس، کادین، با یک فوب کلید اصلی وارد آپارتمان گواردیولا شد. او ادعا می کند که بارها خود را اعلام کرده و تنها پس از شلیک اول گواردیولا سلاح خود را شلیک کرده است. گلوله ای از تفنگ گواردیولا در واقع در محل حادثه پیدا شد، اما در دیوار دور تا کنار جایی که کادین ایستاده بود تا به او شلیک کند. مسیر آن گلوله، و ماهیت زخم گلوله در بدن گواردیولا، تیم حقوقی فرزندانش می گوید، پیشنهاد می کند که او هنگام خاموش شدن سلاحش از نظر دفاعی صورتش را می پوشاند. بر اساس بیانیه شرکت وکلا که یک آسیب شناس مشهور پزشکی قانونی را برای بررسی این پرونده استخدام کرده است، «شواهد به وضوح نشان می دهد که خانم گواردیولا در حالی که به سلاحش می رسید تیرباران شده و در هیچ زمانی تهدیدی برای گروهبان کادین به شمار نمی رود.» همان طور که دروبی به من گفت: «پزشکی قانونی برای خودشان صحبت می کنند.»

جزئیات نگران کننده دیگر صحنه را خالی از سکنه می کند. چرا به عنوان مثال، افسر پس از تیراندازی، قبل از فراخوانی برای تکنسین های فوریت های پزشکی که در آن سوی خیابان در حال آماده باش بودند، خواستار پشتیبان گیری پلیس شد؟ یک شکاف ۱۰ دقیقه ای وجود داشت، در حالی که گواردیولا هنوز زنده بود و هنوز خونریزی می کرد، بین شلیک گلوله ها و احضار پزشکان. چرا گواردیولا دستبند گذاشته شد؟ دختر ۲۴ ساله اش، Alysa، به من گفت: «آنها قرار بود برای سلامتی او در آنجا باشند، نه دستگیری یک مجرم.»

و چرا در پی آنی، آیا مسئولان اجرای قانون خانواده گواردیولا را به این باور هدایت کردند که او به طور مؤثری خودکشی کرده است؟ Alysa گفت: “من به تازگی با او صحبت کرده بود،” Alysa گفت ، پژواک کلمات دکتر که او در “ارواح خوب” بوده است و در حال ساخت برنامه های آینده است. پسر گواردیولا، اندرو، در مورد روایت پلیس گفت: «ما می دانستیم چیزی بسیار خاموش است.»

شورش های اخیر ضد نژاد پراکرسی چالش های بسیار مهم و ديررس را برای نقش پليسی شدن در آمريکا به وجود آورده است. آرایه گسترده ای از نقش های انجام شده توسط پلیس، به ضرر بسیاری از زندگی، باید توسط اجتماعی، مراقبت های بهداشتی، و کارگران جامعه انجام می شود، untangled از یک سیستم عدالت کیفری، نظارت، و خشونت است. توزیع مجدد منابع برای سلامتی لازم است؛ پلیس وحشیانه جوامع سیاه پوست، بومی، و لاتین نیست.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im