او با اتهام کیفری برای منزوی نساختن زمانی که علائم COVID-19 داشت مواجه شد. دادستان ها همين الان پرونده رو رها کردن


پروپوبلیکا ایلینوی یک اتاق خبری غیرانتفاعی است که در مورد سوء استفاده از قدرت تحقیق می کند. ثبت نام برای دریافت به روز رسانی هفتگی در مورد کار ما.

دادستانها يک اتهام جنائی عليه يک مرد جنوب ايلينوی را که متهم به به خطر انداختن ايمنی عمومی بودند، هنگامی که او وارد يک فروشگاه شلوغ پمپ بنزين شد، پس از آن که به خاطر علائم شبيه کروناویروس به او دستور منزوی کردن خود داده شد، رد کرده اند.

جیسون لیدل ۳۶ ساله از اولنی در اواخر ماه مارس متهم شد، چرا که ایلینوی به دلیل تسریع تعداد موارد COVID-19 تحت دستور سرپناه قرار داشت. لیدل در فروشگاه راحتی پمپ بنزین در سنت ماری، در شهرستان جاسپر متوقف شده بود، بنابراین پسر ۴ ساله آن زمان او می توانست از حمام استفاده کند. یک کارمند فروشگاه که به همراه لیدل به دبیرستان می رفت، یک فیس بوک را به یاد آورد که لیدل آن را به اشتراک گذاشت که یادداشتی از متخصصان پزشکی را نشان می داد که به او دستور می داد به دلیل «بیماری احتمالی COVID 19» به مدت ۱۴ روز در خانه بماند.

هنگامی که لیدل فروشگاه را ترک کرد، کارمند به سرپرستش اطلاع داد که به نوبه خود به مقامات زنگ زد. دفتر دادستانی ایالت جاسپر کانتی لیدل را به رفتار بی پروا متهم کرد که یک جنحه است.

به گزارش دفتر منشی مدار شهرستان جاسپر، این اتهام روز پنجشنبه لغو شد.

دادستان ایالت چاد میلر را نمی توان برای اظهار نظر به دست آورد. او گفته بود که اقدامات لیدل «بی اعتنایی خواستن و خواستن به امنیت دیگران را نشان می داد.» لیدل نیز نمی توانست برای اظهار نظر به دست آورد. ادوارد دترز، وکیل لیدل، از اظهار نظر در مورد این پرونده خودداری کرد.

در ماه مارس، لیدل به پروپولیکا ایلینوی گفت که دردهای قفسه سینه را تجربه کرده است، نشانه ای سازگار با رمان کروناویروس که باعث شد او به یک کلینیک تنفسی برود. اگرچه او برای این ویروس آزمایش نشده بود، اما به نصب کننده تلویزیون ماهواره ای گفته شد که نمی تواند کار کند و او باید خود منزوی شود.

سه روز پس از دستور انزوای اجباری لیدل، او و خانواده اش به خانه زنش رانندگی کردند. در مقطعی در طول رانندگی تقریباً ۳۰ دقیقه ای، او در پمپ بنزین توقف کرد. لیدل به پروپولیکا ایلینوی گفت: این سفر تنها زمانی بود که او از خانه اش خارج شده بود.

تا پایان ماه مارس، هیچ مورد یا مرگ و میر کروناویروس گزارش شده ای در شهرستان جاسپر یا در شهرستان ریچلند همسایه، جایی که لیدل در آن زندگی می کند، وجود نداشت. تا تاریخ 27 اوت، شهرستان جاسپر 104 مورد مثبت COVID-19 و هفت مرگ و میر را گزارش کرده است، در حالی که شهرستان ریچلند 58 مورد و یک مرگ را گزارش کرده است.

در آن زمان لیدل مورد استناد قرار گرفت، تصور می شد که این پرونده اولین مورد در نوع خود است. دست کم یک مورد دیگر از آن زمان به بعد به وجود آمده است. در این ماه، دادستان های شهرستان ریچلند یک زن را به رفتار بی پروا متهم کردند پس از آن که بنا به گزارش ها او آزمایش مثبتی برای کروناویروس انجام داد و گفته می شود دستور اقامت در خانه را نقض کرده است.