نیمی از ایالت اوکلاهما “کشور هند.” اگر چه همه بومی معاهدات تایید شد?

عالی ایالات متحده حکم دادگاه صادر شده تصمیم هفته گذشته که تغییر نقشه اوکلاهما. نیمه شرقی کشور از جمله بسیاری از تولسا در حال حاضر برای مقاصد قانونی کشور هند. دادگاه عالی تصمیم بود نادر — مردم بومی دیده می شود چند پیروزی به طوری گسترده در دادگاه عالی — اما پیمان نقض مانند آن رخ داده است که در اوکلاهما نیست.

“قاعده کلی این است که هر پیمان را شکسته شده است” گفت: Matthew فلچر مدیر بومی قانون و سیاست های مرکز در دانشگاه ایالتی میشیگان.

قصد بازگشت به اصل پیمان متون را گسترده عصری ملت بومی سرزمین است. این بدان معناست که مردم بومی را قوی تر و صدای محیط زیستی در اجرای بیشتر از یک می گویند در سوخت های فسیلی زیرساخت های ساخت و ساز قادر به کنترل بهتر سرنوشت کودکان بومی جدا شده از پدر و مادر خود را’ خانه و کمتر احتمال دارد به محاکمه در دادگاه های محلی که در آن وکلای منطقه انتخاب می شوند با استفاده از نژادپرستانه سختی در جرم و جنایت سیاست است. فراتر از کنترل خود را بر زمین خود معاهدات زمینه سازی برای تعهدات الزام دولت فدرال به ارائه منابع کافی برای حمایت از مراقبت های بهداشتی و ایمنی و آموزش و پرورش — که هرگز انجام شده است.

“وجود دارد این پیمان وعده و پیمان حقوق اما قبایل را به دادگاه شکایت آنها را واقعی به خصوص در دوران مدرن است.”

قدرتمند بومی جنبش در ایالات متحده — از جنبش سرخپوستان آمریکایی در دهه 1970 به ایستاده راک جنبش در سال 2016 — باید در اطراف محور انجام تعهدات. این McGirt v. اوکلاهما تصمیم هفته گذشته را فراهم می کند یک پنجره به آنچه پیمان تحقق معنی — و دعوت برای اقدام کنگره دادگاه و قوه مجریه به خصوص اگر دموکراتیک جمهوری در ماه نوامبر.

“به عنوان مهم است و در سمت راست به این تصمیم است که آن را نمی دهد قبایل هر چیزی جدید” سارا Krakoff, یک استاد حقوق در دانشگاه کلرادو گفت: رهگیری. “وجود دارد این پیمان وعده و پیمان حقوق اما قبایل را به دادگاه شکایت آنها را واقعی به خصوص در دوران مدرن از آنجا که از زمان معاهدات مذاکره شد تا در حال حاضر فدرال هند سیاست های رها تعهد به معاهدات.”

احکام مانند یک در اوکلاهما او افزود تأیید یک واقعیت است که به طور معمول نادیده گرفته شود: “معاهدات در قانون زمین.”

این McGirt اثر در اوکلاهما

McGirt v. اوکلاهما محور در مورد اینکه آیا یا نه Jimcy McGirt یک سمینول مرد متهم به جرائم جنسی توسط یک اوکلاهما دادگاه مرتکب جنایات خود در رزرو زمین. زمانی که جنایات مانند قتل و آدم ربایی و دزدی و سوء استفاده جنسی انجام شده در “کشور هند” و شامل متهمان و یا قربانیان چه کسانی هستند, بومیان آمریکا, آنها باید سعی در دادگاه فدرال به جای دادگاه های ایالتی. به منظور دریافت McGirt جدید محاکمه وکلای او استدلال کرد که نهر رزرو تاسیس یک سال 1833 پیمان هرگز متوقف به وجود داشته باشد و مشتری سعی در دادگاه اشتباه.

نظر اکثریت نوشته شده توسط عدالت نیل Gorsuch که منصوب شده توسط رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن میسازد کثیف تاریخ ایالات متحده را نقض مکرر از آن معاهدات با Muscogee مردم لقب نهر توسط مهاجران. دولت ایالات متحده به طور معمول به دست آمده معاهدات امنیتی از طریق تهدید به خشونت و یا گرسنگی. در 1830s این Muscogee, Cherokee, Seminole, Chickasaw و چاکتو مردم زور از سرزمین خود را در جنوب به آنچه که در حال حاضر شرقی اوکلاهما. در میان Muscogee (نهر) به تنهایی حدود 3500 15,000 نفر کشته شدند مسیر خود را به سرزمین های جدید سفر شناخته شده به عنوان دنباله ای از اشک. به عنوان Gorsuch اشاره کرد: “در پایان دور از دنباله از اشک بود و یک وعده است. مجبور به ترک سرزمین اجدادی خود در جورجیا و آلاباما نهر ملت دریافت اطمینان داد که خود را در سرزمین های جدید در غرب خواهد بود امن برای همیشه.”

با توجه به Gorsuch معاهدات از نظر قانونی می تواند شکسته تا زمانی که این کنگره است که آن را ندارد. در واقع کنگره بارها رای به شکستن Muscogee (نهر)’s پیمان. اما آن را نه قانونی برای اجرایی شعبه دادگاه یا ایالت اوکلاهما به پیمان شکستن. “هر چه تلاقی دلایل در تمام این تاریخ وجود دارد به سادگی وارد هیچ لحظه ای که هر اقدام کنگره محلول نهر قبیله یا disestablished خود را رزرو می گوید:” از نظر.

این تصمیم را فوری ترین اثرات هستند که McGirt یک محاکمه جدید در آینده موارد مانند او خواهد بود محاکمه در دادگاه فدرال و تعدادی از مردم در حال حاضر زندانی را باید یک فرصت به پرونده خود را دوباره اگر آنها می خواهند.

فلچر بومی قانون و سیاست مدیر مرکز گفت: رهگیری که داشتن موارد محاکمه در یک دادگاه فدرال لزوما به معنای بهتر عدالت از یک دادگاه محلی است. اما محلی وکلای منطقه در اکثریت مناطق سفید اغلب منتخب از طریق نژادپرستانه سختی در جرم و جنایت سیاست تنظیم صحنه برای تبعیض در سیستم عدالت. وجود خواهد داشت کمتر فرصت است که در اوکلاهما در حال حاضر. علاوه بر آن ممکن است که رفتن به جلو کمتر مردم بومی در خطر مجازات اعدام در دادگاه فدرال. در حالی که ایالت اوکلاهما یک مجازات اعدام دولت دموکرات جو بایدن متعهد به پایان فدرال حکم اعدام در صورت انتخاب رئيس جمهور. برای مثال حداقل یک Muscogee (نهر) مرد اعدام در ایالت اوکلاهما به مرگ محکوم شد یک دادگاه دولت; با تشکر از دیوان عالی کشور حکم او را دریافت جدید فدرال محاکمه.

تصمیم به پیامدهای زیست محیطی بیش از حد. آب پاک عمل به قانون هوای پاک و آب آشامیدنی سالم عمل می کنند می گویند که در “کشور هند,” دولت فدرال به جای دولت قوانین را اجرا میکند. پروژه های زیربنایی باید در حال حاضر نیز به فدرال اجازه فرآیندهای با ورودی از قبیله. تحت تهمت آژانس حفاظت از محیط زیست که صرفهجویی اجرای قوانین زیست محیطی که مهم نیست خیلی. اما اوکلاهما نفت و گاز دولتی که در آن صنعت به شدت تحت تاثیر اجرای محیط زیست. اگر رئیس جمهور بعدی است که یک دموکرات فدرال مقررات زیست محیطی است که به احتمال زیاد به قوی تر از اوکلاهما است. قبیله نیز می تواند اعمال می شود به بیش از مقررات زیست محیطی خود را به تازگی تأیید رزرو خاک.

این Muscogee (نهر) در حال حاضر هم باید کنترل بیشتری روی آنچه اتفاق می افتد به کودکان بومی جدا شده از پدر و مادر خود را’ خانه. در طول تاریخ دولت ایالات متحده استفاده کرده است مجبور به حذف از کودکان بومی با حمایت از کودکان سازمان به دنبال فرزندخواندگی به خانواده به عنوان یک وسیله به طور سیستماتیک کاهش فرهنگ بومی. برای مقابله با این قانون حفاظت از اطفال می گوید که قبایل صلاحیت بیش از سرپرستی و رسیدگی به هر گونه “هند کودک” زندگی در رزرو. بیشتر, رزرو, زمین بیشتر به معنی کنترل در اطمینان بومی کودک قرار داده شده است در قبیله است.

فلچر گفت: این تصمیم به درخواست چهار دیگر قبایل زور به اوکلاهما بیش از حد. اگر دولت و یا دولت فدرال تلاش برای مبارزه با آنها را از دست او اضافه شده است. همانطور که برای بقیه از آمریکا این تصمیم را به عنوان یک حقوقی سابقه در برخی از رزرو مرز, موارد, اما آن را نیز باز می شود تا یک فضای به تصور یک نوع متفاوت از ایالات متحده, که در آن تمام معاهدات هستند را تایید کرد.

کوه راشمور و گراند کانیون

دادگاه بارها و بارها در پاسخ به موارد غیر قانونی شکسته معاهدات با ارائه می دهد از پول نقد مبالغ که اغلب سقوط کوتاه از زمین ارزش. قضات باید حکومت در این راه حتی زمانی که بومی ملل خواستار به زمین بازگشت, به جای پول است. اگر تمام معاهدات اجرا شد کسانی که زمین در حال حاضر به رسمیت شناخته شده به عنوان به طور غیر قانونی گرفته خواهد به بازگشت به قبایل.

بدنام ترین مثال این است که از سو رزرو امضا به وجود در سال 1868 با Fort Laramie پیمان. آن گفت که تپه سیاه یک منطقه که شامل آنچه که در حال حاضر کوه راشمور خواهد بود “جدا به صورت مطلق و دست نخورده استفاده و اشغال” از سو ملت — دولت نام برای لاکوتا Nakota و داکوتای یا Oceti Sakowin مردم — مگر اینکه سه چهارم از نر بالغ قبیله ای اعضا توافق کردند که برای خروج از این پیمان است.

یک سال 1980 تصمیم دیوان عالی کشور توصیف آنچه اتفاق افتاده است. زمانی که طلا کشف شد در منطقه نظامی ایالات متحده بود که موظف به دفاع از مرز رزرو از آینده نگر است. اما در سال 1875 رئیس Ulysses S. Grant بی سر و صدا به دستور نظامی اجازه دهید به کارگران حمله کردند. در میان مذاکرات با قبیله به تهاجم حقوقی ارتش ایالات متحده مورد حمله قبایل اعضای شکار در منطقه تایید شده برای مقاصد تحت این پیمان است. یک درگیری نظامی در گرفت و پس از قابل توجه برنده شود اما در نهایت شکست این Oceti Sakowin مردم محدود به رزرو جایی که آنها دیگر نمی تواند دسترسی مهم در زمینه شکار. مواجه با گرسنگی زمانی که دولت ایالات متحده را تهدید به قطع تمام جیره 10 درصد از نر بالغ اعضای قبیله ای — نه 75 درصد — امضا پیمان جدید کنار رفتن سیاه تپه.

“بیشتر رسیده و رتبه مورد بیشرمی معاملات هرگز در تمام احتمال داشت در تاریخ ما است.”

به عنوان یک دادگاه ایالات متحده ادعا می کند قاضی قرار داده و آن را “یک بیشتر رسیده و رتبه مورد بیشرمی معاملات هرگز در تمام احتمال داشت در تاریخ ما است.” دیوان عالی کشور موافقت کردند و پیشنهاد بزرگ Sioux ملت $106 میلیون دلار به عنوان غرامت برای زمین در نظر بسیاری از سایت های مقدس. آنها آن را; آنها می خواستند و هنوز هم می خواهید به زمین بازگشت.

نمونه های بسیاری وجود دارد مانند این. Krakoff, دانشگاه کلرادو قانون, استاد, اشاره, همچنین به جنوب Paiute مردم قلمرو یک بار شامل شمال لبه گراند کانیون. ایالات متحده در دادگاه ادعا می کند اذعان کرد که قریب به اتفاق بخش از زمین گرفته شده بود اما به طور غیر قانونی تایید شده حل و فصل است که تنها شامل پول خسارت. Krakoff گفت که بازگشت گراند کانیون شمالی rim به Paiute کنترل و یا کوه راشمور به Oceti Sakowin کنترل نیاز به یک قانون کنگره به خصوص پس از دادگاه در حال حاضر حکومت. اما اعطای Paiute قدرت تصمیم گیری بیشتری در زمین مدیریت چیزی است که دولت فدرال می تواند نسبتا به آسانی.

قبیله ای دیگر ملل اختلافات مرزی هستند بلافاصله شایسته پیروزی. با توجه به بتنی برگر استاد حقوق در دانشگاه کانکتیکات به McGirt تصمیم گیری کمک می کند تا تضمین کند که یک دادگاه تجدید نظر را تأیید که اونیدا رزرو در ویسکانسین دست نخورده باقی می ماند.

A nurse checks vitals from a Navajo Indian woman complaining of virus symptoms, at a COVID-19 testing center at the Navajo Nation town of Monument Valley in Arizona on May 21, 2020. - Weeks of delays in delivering vital coronavirus aid to Native American tribes exacerbated the outbreak, the president of the hard-hit Navajo Nation said, lashing the administration of President Donald Trump for botching its response. Jonathan Nez told AFP in an interview that of the $8 billion promised to US tribes in a $2.2 trillion stimulus package passed in late March, the first tranche was released just over a week ago. (Photo by Mark RALSTON / AFP) (Photo by MARK RALSTON/AFP via Getty Images)

یک پرستار چک اعضای حیاتی و موثر بدن از یک نوجو زن شکایت از ویروس علائم در یک COVID-19 مرکز آزمون در ملت ناواهو شهر دره یادبود در آریزونا در تاریخ 21 مه سال 2020 است.

عکس: علامت Ralston/خبرگزاری گتی ایماژ

کمتر مادری Coronavirus مرگ و میر

غیر هیسپانیک ایالات متحده آمریکا و آلاسکا بومی مردم بالاترین نرخ Covid-19 بستری از هر نژادی یا قومی گروه شمارش توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. مردم بومی پنج برابر بیشتر احتمال دارد به بستری برای coronavirus بیماری های مرتبط با از غیر هیسپانیک مردم سفید پوست در آمریکا

شاید اغلب ذکر دلیل برای چگونه ویروس آمار کشور هند است که بسیاری از مردم بومی که قرارداد این ویروس موجود شرایط بهداشتی است که تاثیر آن بیشتر شدید. هند خدمات بهداشت فدرال ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی برای اعضای قبیله ای همواره با کمبود بودجه روبرو شده به عنوان چند دولت گزارش تأیید کرده اند. این سرویس نیاز به 32 میلیارد دلار برای پاسخگویی به نیازهای مردم آن را در خدمت — حدود شش برابر $5.4 میلیارد آژانس درخواست برای 2019 بودجه — با توجه به یک سال 2018 گزارش گزارش کمیسیون حقوق مدنی یک آژانس فدرال. متوسط IHS کلینیک understaffed 25 درصد به دولت و پاسخگویی ،

حقوق مدنی کمیسیون گزارش به صراحت اشاره کرد که underfunding از IHS نشان دهنده یکی دیگر از شکسته پیمان قول: راست به مراقبت های بهداشتی کافی می آید از آنچه شناخته شده به عنوان دولت “اعتماد ” مسئولیت” به سازمان ملل که با آن امضا معاهدات. در حالی که معاهدات متعدد وعده داده شده به مراقبت از یک دکتر گفت Krakoff “حتی اگر کلمه “دکتر” یا “مدرسه” نیست مطالب در یک پیمان آنها هنوز هم به عنوان یک وظیفه عمومی به دلیل سابقه طولانی از قبایل دادن زمین و منابع در ازای این اعتماد و ارتباط این وعده حمایت و پشتیبانی می کند.” معاهدات او افزود: نه فقط در مورد یک زمان وعده داده: “آنها ایجاد یک راه برای دو حکمرانان مربوط به از آن پس.”

آب در حال اجرا در جنوب غربی

Coronavirus همه گیر در میان مردم بومی تشدید شد عدم دسترسی به آب در حال اجرا در برخی از سخت ترین-آمار مناطق مانند ملت ناواهو که در آن حداقل 15 درصد از خانه ها کمبود آب در حال اجرا و ساخت پایه اقدامات پیشگیرانه مانند مکرر شستن دست بسیار دشوار است. هند خدمات بهداشت تخمین زده می شود در سال 2018 که آن را به یک پرونده از $450 میلیون تهی دست درخواست برای آب و فاضلاب سیستم از ملت ناواهو.

“دادگاه گفت: هیچ قبیله را به مذاکره در این خشک, چشم انداز هیچ قبیله می توانست موافقت خود را برای محدود کردن این کوچکتر زمین پایه و بدون درک آنها را دریافت کنید به اندازه کافی آب برای حمایت از معیشت رزرو.”

بزرگترین بخش از ملت همپوشانی با آریزونا که در آن نوجو حقوق به آب هرگز به رسمیت شناخته شده است. اگر چه معاهدات به طور معمول نمی توجه داشته باشید سمت راست برای دسترسی به آب به صراحت تصمیم دیوان عالی کشور در سال 1908 تأیید کرد که حق ضمنی است. “دادگاه گفت: هیچ قبیله را به مذاکره در این خشک, چشم انداز هیچ قبیله می توانست موافقت خود را برای محدود کردن این کوچکتر زمین پایه و بدون درک آنها را دریافت کنید به اندازه کافی آب برای حمایت از معیشت رزرو” Krakoff توضیح داد.

یک دکترین حقوقی انجام نمی دهد بسیار مگر اینکه آن را به اجرا گذاشته است. برای حقوق آب برای ترجمه به دسترسی به کمبود آب در کنگره و یا یک دادگاه نیاز به تأیید یک قبیله راست و تعیین کمیت و چه مقدار از آنها باید اجازه دسترسی داشته باشید. برای قبایل متعدد است که هرگز اتفاق افتاده است. نتیجه این است که افرادی که در حال حاضر فاقد دسترسی به مراقبت های بهداشتی کافی نیز مجبور به زندگی با آب در حال اجرا.

جدید ریاست جمهوری می تواند کنگره را در تصویب قوانین شناخت قبایل’, حقوق آب, Krakoff اشاره کرد. او تا به حال پیشنهادات خود را برای آنچه که اجرایی می تواند به کنگره: “آمد تا با یک لیست از قبایل با حقوق آب که هنوز در هوا. بپرسید آنها را به ما بگویید چه شما می توانید در مورد مقدار و هزینه.’ رفتن به حل و فصل — رفتن به آن را انجام دهد” او گفت:. “این چیزی است که قوی مجریه همکاری با یک مایل کنگره می تواند انجام دهد و بسیاری از headway به صورت بومی در سازمان ملل.” البته این امر نیازمند حمایت و همکاری از ملت خود آن را رد کرده اند بد معاملات در گذشته است.

خطوط لوله نفت و گاز

حرکت به توقف ساخت و ساز از داکوتای دسترسی به خط لوله نفت در نزدیکی ایستاده راک رزرو محور در این واقعیت است که پروژه عبور از قلمرو اعطا شده به Oceti Sakowin مردم از طریق دیگری شکسته پیمان. هفته گذشته یک قاضی به طور غیر منتظره دستور داد که پروژه شرکت مادر انتقال انرژی به توقف پمپاژ نفت از طریق خط لوله از دولت فدرال هرگز تکمیل کامل اثرات زیست محیطی مطالعه است. چنین گزارش خواهد شد, در میان چیزهای دیگر, بررسی, تهدید یک خط لوله نشت به قبایل’ پیمان-تضمین شکار و ماهیگیری حقوق. (این خط لوله شرکت جذاب و اعطا شد اقامت موقت در روز سه شنبه اجازه می دهد آن را به ادامه فعالیت در حالی که هر دو طرف فایل جدید خلاصه پرونده حقوقی.)

اگر چه قانونی تلاش برای توقف خط لوله قطعا کشیده شده در پیمان حقوق این جنبش اعتراضی در زمین آورده است که ایالات متحده را الگوی پیمان-شکستن را به یک نور افکن دیده نمی شود پس از اوج جنبش سرخپوستان آمریکایی در دهه 1970 زمانی که دولت فدرال تحت فشار به دوره جدیدی از پیمان اجرای.

یک نتیجه مشابه شروع به شکل گرفتن امروز. به عنوان یک نتیجه از پیمان محور سازماندهی در ایستاده سنگ و فراتر از آن حقوق محیط زیست باید تبدیل به یک محور سیاست آب و هوا در سمت چپ. در هفته گذشته نیروی کار به نمایندگی از متحدان از هر دو بایدن و سناتور. برنی ساندرز من-Vt., منتشر شده مجموعه ای از سیاست آب و هوا توصیه هایی است که شامل یک بخش در پیمان حقوق و بومی سرزمین های ارتکاب, در میان چیزهای دیگر به “زود و در حال انجام مشاوره با قبایل برای شناسایی و کار مناسب کاهش و یا نگرانی در مورد پروژه های زیرساخت است.”

اما بایدن رسمی انرژی پاک و زیرساخت های برنامه سه شنبه منتشر شد را شامل نمی شود قابل مقایسه با تعهد است. و هر دو مجموعه از اولویت های سیاست سقوط کوتاه از نیویورک دموکراتیک Rep. اسکندریه Ocasio-کورتز چشم انداز سبز معامله جدید است که نیاز به “به دست آوردن رایگان قبل و رضایت آگاهانه از مردم بومی برای تمام تصمیم گیری که بر مردم بومی و سنتی خود را سرزمین.” رضایت به جای مشاوره فراتر از تاریخی سیاست فدرال برای دیدار با استاندارد سازمان ملل متحد اعلاميه حقوق مردمان بومی. مقدار زیادی از قبایل پشتیبانی از سوخت های فسیلی توسعه زیرساخت اما چنین سیاستی موثر خواهد حق وتو و یا تغییر مسیر بسیاری از پروژه های.

Ocasio-کورتز گفت: او تصمیم گرفت به سیاست وارد کنید پس از گذراندن زمان در ایستاده سنگ و وارد دفتر در همان سال به عنوان اولین دو بومی آمریکایی تا کنون انتخاب شده به کنگره مظنونان حمله به دانشگاه Deb Haaland و Sharice داود دموکرات از نیومکزیکو و کانزاس بود.

“این McGirt تصمیم که ممکن نیست در یک جهان که در آن معاهده حقوق اجرا شد گفت:” ایران برگر. “دادگاه اذعان کرد که این پیمان با نهر کشور شکسته شده بود و در راه و روش که قانونی بود.”

اگر مقامات منتخب می تواند پیمان شکستن, اما آنها همچنین نگه داشتن قدرت برای ساخت ضریح جدید راه هایی برای ایالات متحده مربوط به حاکمیت ملت در درون مرزهای آن.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>