Gina Haspel Hangs on at CIA, With little Support From Trump or Democrats

مرکز اطلاعات سازمان گینا هاسپل کارگردان، یک کمرنگ در دستگاه امنیت ملی دولت ترامپ است: حرفه ای که شانس را شکست داده و از تجهیزات مکرر پرسنل جان سالم به در برد. رئیس جمهور در چهارمین مدیر اطلاعات ملی و ششمین مشاور امنیت ملی، از جمله تمام مقامات “بازیگر” برای داشتن آن سمت ها است. اما در حالی که او در تئوری های توطئه در مورد دولت به اصطلاح عمیق ترافیک و اغلب می گوید که جامعه اطلاعاتی ایالات متحده خارج است به او را، ترامپ هرگز یک مدیر سیا اخراج کرده است.

هنوز مُهر هسپل کارش رو نگه داشته حالا به نظر مياد که خيلي سخته تا همین اواخر، در واقع، چند مقام دولتی فعلی و سابق پیشنهاد می کنند که ترامپ احتمالاً زمانی قبل از انتخابات او را اخراج کند و اضافه کرد که هاسپل این ترس ها را به طور خصوصی به اشتراک گذاشته است. اوایل تابستان امسال، هاسپل به یکی از همکاران سابق شگفت که اگر ترامپ تا سپتامبر جایگزین او شود، با توجه به شخصی که با او صحبت کرده است، تعجب نمی کند.

مقامات کنونی و سابق می گوید که هاسپل ظاهراً ترامپ را با عدم تمایل به اختلاف نظر عمومی در مورد گزارش های اطلاعاتی و امنیت ملی که او را بد به نظر می آورد، از جمله خودداری از انکار گزارش هایی که روسیه برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان به طالبان کمک های بسیاری کرده است، خشمگین شده است. او همچنین رئیس جمهور را با عدم اعتبار عمومی گزارش های اطلاعاتی نشان می دهد که روسیه در سیستم انتخاباتی ایالات متحده دخالت کرده است تا به او کمک کند در انتخابات مجدد در سال 2020 ، تکرار مداخله مسکو در سال 2016 ناراحت است.

هاسپل هم به دلیل دخالت در برنامه شکنجه سیا در دوران دولت جورج بوش، حمایت قابل توجهی در میان دموکرات ها نداشت. سن. کمالا هریس یکی از بزرگترین منتقدان او در طول جلسه تایید او در سال 2018 بود، و اگر نامزد دموکرات ریاست جمهوری جو بایدن و هریس، در حال حاضر معاون ریاست جمهوری خود را در حال اجرا، برنده انتخابات، هاسپل قطعا خارج خواهد شد.

در نتیجه هاسپل یک مدیر سیا بدون هیچ پایه ای از حمایت سیاسی است و او باید هر روز یک طناب محکم را راه ببرد.

هاسپل ۶۳ ساله از ماه مه ۲۰۱۸ میلادی، یک قرن در زمان ترامپ، رهبری سازمان سیا را بر آن داشته است. اما او نتواند به اندازه کافی رئیس جمهور را در کاخ سفید به بحث و گفتگو سوخت به عنوان اخیرا اواسط ماه ژوئیه در مورد اینکه آیا ترامپ باید هسپل یا مدیر اف بی آی کریستوفر Wray جایگزین، به گفته یک مقام اطلاعاتی سابق آشنا با این موضوع است.

با وجود سوالاتی که در جامعه امنیت ملی در مورد وضعیت او در حال چرخیدن است، هاسپل اکنون به نظر می رسد که حداقل تا انتخابات نوامبر در شغل خود باقی می ماند. یکی از مقامات ارشد اطلاعاتی سابق گفت که ممکن است به لطف دخالت سناتورهای کلیدی جمهوری خواه، که ظاهرا نگران این بود که رئیس جمهور هم هاسپل و هم مارک اشپر وزیر دفاع را اخراج کند، از ترامپ خواست که قبل از انتخابات یکی را برکنار نکند. اشپر در ماه ژوئن با مقاومت در برابر استقرار ارتش در سراسر کشور در جریان اعتراضات عدالت نژادی در پی کشته شدن جرج فلوید توسط پلیس مینیاپولیس، ترامپ را خشمگین کرد.

سناتورها به ترامپ توصیه کردند که خلاص شدن از دو مقام ارشد در چنین مقام های حساسی که در چنین مقام های حساسی به این ترتیب نزدیک به انتخابات هستند، به او آسیب سیاسی وارد می کند، با توجه به اینکه سنا بعید است که جایگزین ها را قبل از نوامبر تایید کند، گفت: این مقام ارشد اطلاعاتی سابق که خواسته بود شناسایی نشوند تا در مورد مکالمات محرمانه بحث کند.

“هاسپل ماضطراب بود [که او در مورد از دست دادن کار خود را] برای حدود دو ماه، این مقام سابق گفت. حالا فکر می کنه که گلوله رو گول خورده ولی هنوز داره پایین می ره فکر کنم تا زمان انتخابات اون تو باشه

رئیس جمهور، البته، فرار و غیر قابل پیش بینی است که آن را به مسائل پرسنل می آید. “با ترامپ، شما هرگز نمی دانید، او می تواند نظر خود را دوباره تغییر دهید، “مقام ارشد سابق گفت: “.

Wray، به عنوان مثال، یک بار دیگر در صندلی داغ هفته گذشته، زمانی که ترامپ به طور عمومی از او به دلیل عدم همکاری کافی با دادستان فدرال استعلام جان دورهام در مورد تحقیقات اف بی آی ادعا دخالت روسیه در مبارزات انتخاباتی ترامپ در سال 2016 انتقاد کرد. و آخر هفته گذشته، ترامپ در واکنش به گزارش هایی که قصد دارد او را پس از انتخابات اخراج کند، به طور عمومی اشپر را مسخره کرد و اضافه کرد که «اخراج همه را در نظر می گیرید.»

فکر می کنه گلوله رو گول خورده ولی هنوز داره پایین می ره

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de