‘Flashback’ یادداشت های سخنرانی: خطرناک کشف که موجب, مدرن, جنبش کارگری

چرا شما باید مراقبت از

چند عناصر می تواند مطابقت فسفر وقتی که می آید به توانایی برای ذخیره کردن و نابود کردن زندگی انسان است.

در قسمت 8 از فلاش بک OZY نمودار-شکوه تاریخچه پادکست ما یاد بگیرند که چگونه به کشف یکی از خطرناک ترین عناصر روی زمین با کمک نور در این مسابقه که در نهایت آتش یک جنبش اجتماعی است که انسان تغییر روابط کار.

این همه را با یک قرن 17 شیمیدان آلمانی به نام Hennig Brandt که متقاعد شده بود که توسط تقطیر بشر ادرار او می تواند به نوعی ایجاد طلا. او اشتباه بود اما در یک ویال از جوشانده ادرار او کشف چیز دیگری در سال 1669: فسفر. و این محصول با نام مستعار “شیطان عنصر” خواهد جهان را تغییر دهید از چوب کبریت به کار حملات مرگبار به مواد منفجره به مصنوعی کودهای شیمیایی است که کمک به تغذیه جهان است.

شما می توانید گوش دادن به قسمت و سپس لذت بردن از حفر عمیق تر به داستان در یادداشت های سخنرانی در زیر.

شما نمی توانید طلسم تاریخ فسفری بدون P

اگر تا کنون وجود دارد یک جوینده طلا شد Hennig Brandt. نه تنها او صرف بیشتر وقت آزاد خود اقدام به استخراج طلا از روزمره مواد در تعقیب آرزو سنگ فیلسوف است اما او نیز خود را ثروتمند همسر اول پول به آن را انجام دهد (و سپس خود را ثروتمند همسر دوم پول). در زیرزمین آزمایشگاه این است که این منابع مالی خصوصی ارائه Brandt جمع آوری شده حدود 1,500 گالن ادرار که او را جوشانده برای آزمایش های خود را. آن بود که هر بیت به عنوان بد آن را به عنوان برای تلفن های موبایل و چند سال پیش بی بی سی دو سریال تلویزیونی داستان علم, دوباره ناپاک نابغه از آن همه است.

خطرناک هنر خواستگاری

متولد در putridness فسفری در نهایت رشد در تجاری اهمیت از طریق استفاده از آن در اصطکاک مسابقات اختراع توسط شیمیدان انگلیسی جان واکر در سال 1827. بسیار سمی فرایند که فسفر سفید در مسابقات ساخته شد اما هزینه زندگی تعداد بی حد و حصر matchworkers عمدتا زنان جوان و دختران است. لوئیس خام نویسنده قابل توجه نور: برایانت و ممکن است Matchwomen و جای خود را در تاریختوضیح داد: به من چه مسابقات ساخته شد در پیشرو انگلیسی خواستگاری شرکت از زمان برایانت و ممکن است.

این Matchwomen vs. Jack the Ripper

این “matchwomen” که در اعتراض به شرایط برایانت و ممکن است کارخانه (و برنده شد) شهرت خود را پولادین دارند. و آنها نیز عقب ننشستند زمانی که آنها برخی از مقاومت از دیگر رسانه های بزرگ داستان در حال وقوع در شرق لندن در سال 1888: جک چاک دهنده. سه ماه پس از matchwomen اعتصاب یک نامه وارد برایانت و ممکن است کارخانه امضا “جان چاک دهنده” که در آن نویسنده را تهدید به “پرداخت مراجعه” به این شرکت کارگران زن و توزیع با آنها را در راه خود را. هیچ کارگران قربانی این قاتل زنجیره ای و نامه ای جعل.

وقتی درسدن شد ‘به بمباران اتم’

این رنگ پریده firebombing آلمان در شهر درسدن آلمان توسط متفقین در جنگ جهانی دوم ساخته شده بود ممکن است با فسفر است. پس از بمباران به عنوان نویسنده آمریکایی کورت وانگات که یک زندانی جنگ در این شهر و یکی از آن معدود بازماندگان آن را در رمان کلاسیک کشتارگاه و پنجدرسدن “بود مانند ماه.” در این کلیپ خبری از انگلیسی, Pathé شما می توانید برخی از اصلی فیلم از این بمب گذاری که به کشته شدن بیش از 25000 نفر تا حد زیادی از غیر نظامیان است.

‘یک چیز وجود دارد همه ما رو بین ما نان’

در یک تا حدودی سبک تر توجه داشته باشید و فقط به نشان می دهد شما می توانید موسیقی را از تقریبا در هر موضوع — گوش دادن به آهنگ “فسفر” از سال 1966 موسیقی این Matchgirlsتوسط بیل اوون و تونی راسل در مورد لندن matchwomen اعتصاب از سال 1888. چرا که کارگران ندارد جداگانه امکانات ناهار خوری به خوردن وعده های غذایی (عمدتا فقط نان) در کارخانه آنها نمی تواند فرار سمی فسفر ذرات حتی در حالی که در شکستن.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>