‘Flashback’ یادداشت های سخنرانی: چگونه یک “غیر احمقانه’ قانون منجر به سقط جنین حقوق

چرا شما باید مراقبت از

زیرا به حکم دیوان عالی عدالت اموزش Bader Ginsburg می گویند بهتر نماد برای امریکا از عقاب آونگ.

در قسمت شش از فلاش بک, OZY نمودار-شکوه تاریخچه پادکست ما یاد بگیرند که چگونه دادگاه عالی ایالات متحده تلاش های خود را به آدرس کهنه پیشگیری از بارداری ممنوعیت از قرن 19 به طور غیر منتظره منجر به گسترده بسته نرم افزاری جدید از حقوق بشر برای آمریکایی ها از جمله بحث حق سقط جنین.

برای بیش از نیم قرن به لطف دادگاه عالی تصمیم مهم در سال 1965 در Griswold v. کانکتیکات آمریکایی ها برخوردار بوده اند و حق قانون اساسی را برای حفظ حریم خصوصی. اما چند می دانم که این حق در نظر گرفته شده توسط برخی از “شالوده اصل” قانون آمریکا — و یکی که مانع بی شماری بارداری ناخواسته و تولد بیش از نیم قرن گذشته بوده — بسیار نزدیک خود را به هرگز متولد می شود.

این هفته در فلاش بک, ما کشف اغلب مضطرب رابطه بین قانون و سیاست بین اخلاق و تغییر جامعه است. شما می توانید گوش دادن در اینجا, و سپس لذت بردن از حفر عمیق تر به داستان در یادداشت های سخنرانی در زیر.

بی دست و پا استدلال بیش از یک “غیر احمقانه” قانون

حکم دیوان عالی عدالت پاتر استوارت معروف برچسب 1879 کانکتیکات, پیشگیری از بارداری ممنوعیت آمد که قبل از دادگاه در Griswold یک “غیر احمقانه” قانون است. و دهان استدلال قبل از دیوان عالی کشور در مورد پرونده در مارس 1965 خود را غیر بی دست و پا. نه همه قضات از شنیدن این چالش به قانون شد مردان بیش از 50 سال سن بودند که دقیقا نمی کوک به وسایل پیشگیری از بارداری استفاده کنید و یا موضوعات بهداشت باروری. وجود دارد مقدار زیادی از بی دست و پا و حتی سرگرم کننده لحظات. “دستگاهی است که شما در حال صحبت کردن در مورد در اینجا شرح داده شده در رکورد؟” 79-year-old عدالت Hugo, سیاه, تردید از یکی از روش های جلوگیری از بارداری به سرعت اضافه کردن “من از شما درخواست نمیکنند که برای توصیف آن” که موجب خنده حضار در دادگاه. شما می توانید گوش دادن به نمونه های صوتی ضبط شده از این استدلال در اینجا.

دیوان عدالت و نمایش بازی مسابقه

مرد اختصاص داده شده برای ارسال نظر اکثریت در Griswold, William O. داگلاس 66 ساله آزادیخواه از ایالت واشنگتن بود نه معمولی خود را به دادگاه عالی عدالت. گاهی شناخته شده به عنوان Wild Bill Douglas چیزی بود که از یک مرد و عدالت به طلاق گرفته اند (در زمان Griswold مورد او در مورد ازدواج خود چهارم شد که 23 سال). نشسته و عدالت نیز یک بار به نظر می رسد در 1950s محبوب بازی نشان می دهد آنچه را من خط ؟ که در برابر شرکت کنندگان در تلاش برای کشف کردن هویت یک راز افراد مشهور مهمان. سازمان دیده بان آنها را سعی کنید به شکل از آنچه در دیوان عدالت انجام شده است نشان می دهد در این کلیپ از سال 1956.

حقوق و حریم خصوصی تبدیل به یک امر عمومی

همانطور که ما تحت پوشش در قسمت این هفته حقوقی بحث بر سر حق حریم خصوصی تاسیس شده در Griswold شد محور دیوان عالی کشور تایید جلسات از جمله معروف ترین این کشمکش بين سپس پلیس آمریکا جو بایدن و محافظه کار فقیه رابرت بورک در سال 1987. گوش دادن به عنوان دانیل Urman یک قانون اساسی محقق در شمال شرقی مدرسه از قانون توضیح می دهد به من چگونه برخی دیگر نامزد به دادگاه رسیدگی حریم خصوصی کباب دریافت کردند در سنا است.

در مرحله بعدی از ROE V. WADE بحث: سقط جنین قرص توسط ایمیل

بحث بیش از حق حریم خصوصی و سقط جنین همچنان به تحت تاثیر قرار زندگی آمریکایی و سیاست. و به عنوان برخی از ایالت تصویب قوانین برای محدود کردن سقط جنین و دسترسی به مرحله بعدی این مبارزه ممکن است پزشکی از راه دور با ارائه دهندگان در پاسخ به محدودیت ارسال سقط جنین القا قرص در سراسر دولت خطوط از بین بردن نیاز به یک فرد به پزشک مراجعه کنید. بیشتر بخوانید درباره این روند و آن عواقب بالقوه در OZY.

یک تشکر ویژه

در نهایت یک تشکر ویژه از کارولینای شمالی بر اساس indie-jazz band فنجان چای جین نوشت که انجام شده و آهنگ “قوانین آمد Tumblin “پایین” به خصوص برای این قسمت از فلاش بک. شما می توانید گوش دادن به آن را در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>