‘Flashback’ یادداشت های سخنرانی: چگونه کولی پروانه و Kudzu در زمان بیش از امریکا

چرا شما باید مراقبت از

به دلیل تهاجم آمده در بسیاری از اشکال و برخی از آنها خود تحمیل.

در قسمت هفت از فلاش بک, OZY نمودار-شکوه تاریخچه پادکست ما را بشنود قابل توجه داستان دوقلو تهاجمات: یکی تاک (kudzu) و یک خون اشام (the gypsy moth).

حسن نیت در سیاست مداخله در گرد و غبار باول سال از رکود بزرگ و ناراضی حادثه در ماساچوست باغ مسئول دو سریع-پخش زیست محیطی و آفات kudzu و کولی بید. امروز kudzu تبدیل به پوستر فرزند از گونه های مهاجم و کولی پروانه خود ادامه مارس در سراسر شمال امریکا است.

این هفته در فلاش بک, ما کشف برخی از عواقب خطرناک بیمار توصیه زیست محیطی معرفی. شما می توانید گوش دادن در اینجا, و سپس لذت بردن از حفر عمیق تر به داستان در یادداشت های سخنرانی در زیر.

چگونه Kudzu رشد و رشد …

Kudzu سفر از نمایشگاه جهانی نمایشگاه به زینتی تاک به فرسایش خاک اندازه گیری به گونه های مهاجم و فراتر از آن از جمله نقش آن در طب مدرن یکی از باور نکردنی ترین داستان های ناخواسته عواقب زیست محیطی. اگر شما می خواهید برای یادگیری و حتی بیشتر در مورد انگور را, رنگارنگ, گذشته و آینده, اتمام داستان شگفت انگیز از Kudzu1996 مستند توسط فیلمساز حداکثر سواحل.

Kudzu ارشد مبلغ

بحث در مورد ریشه های چمن جنبش است. میلیون ها نفر از kudzu نهال کاشته شد به عنوان یک دولت فدرال حمایت, فرسایش خاک, اندازه گیری گرد و غبار باول و برخی از مورخان معتقدند این تصمیم به شدت تحت تاثیر قرار با حمایت از محبوب رادیو میزبان و تمام اطراف شخصیت به نام Channing برآید. لایحه سهره, یک مورخ horticulturalist و اصل حفاظت از مشاور برای E. O. Wilson تنوع زیستی پایه و اساس گفت: من بیشتر در مورد مقابله kudzu بشارت و وعده خود را که تاک را بی ثمر جنوب مزارع “زندگی دوباره.”

خوردن انگور که خوردند جنوب

می توان آن را آسان برای آویزان کنید تا اثرات منفی چیزی به عنوان مهاجم به عنوان kudzu اغلب دارای برچسب “تاک که خوردند جنوب.” اما تاک در واقع تعدادی از استفاده های دیگر از جمله آشپزی ، Kudzu برگ خورده می شود مانند اسفناج پخته یا خام در quiches, سوپ و سالاد. اگر شما به دنبال برای اضافه کردن برخی از انواع به رژیم غذایی خود را و یا شخصا از دور یک حیاط خلوت آفت در اینجا برخی از ایده ها از ایستگاه PBS محلی در کارولینای شمالی UNC-تلویزیون.

The Very Hungry Caterpillar

صحبت از گرسنگی از سال 1970 کولی شب پره کاترپیلار است defoliated بیش از 80 میلیون هکتار در ایالات متحده است. این حشرات می تواند تلفات درختان و شاخ و برگ در طول ماه های تابستان و گسترش به آرامی به سوی جنوب از منشاء خود را در شمال شرقی ایالات متحده اگر شما مواجه می شوند این موجودات شما می توانید یک حس از آنچه چنین کاترپیلار طاعون به نظر می رسد و احساس می کند مانند تماشای این سال 2007 ایسنا از ویژگی های.

ستاره شناس که به هر طریقی یک زمینی کابوس

اگر رنسانس فرانسه مرد اتین Léopold Trouvelot نمی شوند بدنام به عنوان مردی که معرفی کولی شب پره به شمال امریکا, او به احتمال زیاد خواهد بود معروف به عنوان یک استعداد شناس که نفیس فصل تصاویر — که مانند kudzu شد نمایش داده می شود در سال 1876 نمایشگاه جهانی —واقعا museumworthy. کسانی که تصاویر شده اند دیجیتالی توسط کتابخانه عمومی نیویورک و ماریا Popova مونتاژ مجموعه ای از آنها را شما می توانید بر روی مغز مجموعه ای از.

مردی که دوست داشت و برد کمی بیش از حد

کولی شب پره فقط یک خارجی گونه معرفی به شمال امریکا به عنوان بخشی از “هم هوایی” هوس از قرن 19. یک روز زمستانی در سال 1890 یک ثروتمند نیویورک داروساز به نام یوجین Schieffelin که ماموریت شخصی بود که برای معرفی هر گونه های پرندگان ذکر شده در آثار شکسپیر به ایالات متحده منتشر شد حدود 60 سار به پارک مرکزی امید آنها جلو بروید و ضرب. آیا آنها تا کنون. حدود 200 میلیون سار زندگی در ایالات متحده امروز است و آنها مسئول همه چیز از محصول آسیب به عمده حوادث هواپیمایی. شما می توانید جزئیات بیشتر در مورد این مایه تاسف پیامد ناخواسته در OZY.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>