ممنوعیت فیس بوک در صفحات دور چپ گسترش تبلیغات ترامپ

The Facebook "like" sign is seen at Facebook's corporate headquarters campus in Menlo Park, California, on October 23, 2019.

علامت فیس بوک “مانند” در پردیس ستاد شرکت های بزرگ فیس بوک در Menlo پارک، کالیفرنیا، در تاریخ 23 اکتبر 2019 دیده می شود.

عکس: جاش ادلسون / AFP / گتی تصاویر

روز چهارشنبه، فیس بوک از گسترش «سیاست خطرناک افراد و سازمان ها» خود، حذف یا محدود کردن صدها صفحه مرتبط با گروه هایی که ادعا می کند خشونت را ترویج می کند، خبر داد. نزدیک به ۸۰۰ گروه QAnon که متعهد به بی اطلاعی های خطرناک و نظریه های توطئه بالقوه مرگبار هستند، حذف شده اند. فیس بوک همچنین صفحات شبه نظامیان راست دور را مانند گارد مدنی نیومکزیکو که یک سازمان شورشی مسلح است و رهبران آن خالکوبی سواستیکا ورزشی می کنند، تعطیل کرد.

در کنار گروه هایی که آشکارا متعهد به برتری سفیدپوستان نسل کشی بودند که تهدیدی بسیار واقعی برای جوامع سیاه پوست و بومی و همچنین دیگر افراد رنگین پوست را تشکیل می دهند، فیس بوک نیز صفحات سایت های متعدد ضد فاشیستی، ضد سرمایه داری، سازماندهی و اطلاعات را تعطیل کرد. این حرکت از الگویی پیروی می کند که اکنون توسط دولت ترامپ به خوبی تثبیت شده است – و توسط اکثر رسانه های جریان اصلی بدون چالش – که هم ارزی های کاذب غیرقابل دفاع بین فاشیست های سازمان یافته، نژادپرستانه، و ضدفاشیست هایی که به شدت با آن ها مخالفت می کنند، ترسیم می کند.

از جمله صفحات حذف شده می توان به صفحات سایت خبری و تحقیقاتی ضد فاشیستی، It’s Going Down، یک سکوی رسانه ای که اخبار، تحلیل ها و گزارش های مربوط به مبارزات اجتماعی و همچنین کار تحقیقی برای افشای شبکه های سفیدپوست و نئونازی ها را منتشر می کند، بود. Crimethinc، پایگاهی از انتشارات چپ، آنارشیست و فکر از دهه ۱۹۹۰، صفحه فیس بوک خود را نیز حذف کرد. صفحات گروه هایی که در اطراف شورش های مداوم و قوی ضد نژادکشی سازماندهی می شدند نیز تعطیل شدند، از جمله جبهه آزادی بخش جوانان PNW، شبکه ای از جمعی جوانان در شمال غربی متعهد به اعتراض مستقیم اقدام شدند.

در بیانیه کریمه اینک در واکنش به این ممنوعیت ها آمده است: «توده کردن آنارشیست ها و ضد فاشیست ها به همراه شبه نظامیان راست دور که به صراحت از دولت فعلی حمایت می کنند، یک اقدام استراتژیک برای گل آلود کردن این موضوع است.» “این همان عملیاتی است که ویلیام بار” – دادستان کل – “در ایجاد یک نیروی کار وزارت دادگستری متمرکز بر ‘تندروهای ضد دولتی’ که فاشیست های خودخوانده و ضد فاشیست ها را به طور یکسان هدف قرار می دهد، انجام داد. در مورد وزارت دادگستری، این امر آن ها را قادر می سازد تا به حملات راست دور و شبه نظامیان اشاره کنند تا منابعی را مطالبه کنند که با آن ها کسانی را که در خطوط مقدم دفاع از جوامع در برابر چنین حملاتی قرار دارند، سرکوب کنند.»

هم به صورت گویا و هم از طریق سیاست های خاص، دولت تهدید افراط گرایی برتری طلب سفیدپوستان را مبهم و پایین کرده است، در حالی که خطرات ناشی از چپ دور را احساس می کند.

فیس بوک با آخرین ممنوعیت هایش همین کتاب بازی را دنبال می کند.

فیس بوک با آخرین ممنوعیت های خود کتاب بازی دولت را دنبال می کند.

شیطنت ضدفاشیست ها به محور تبلیغات انتخاب مجدد رئیس جمهور دونالد ترامپ تبدیل شده است که هم برای جرم انگاری مخالفت ها و هم مشروعیت بخشیدن به مبارزه آزادی بخش سیاه عمل می کند. در پی وقایع غیرقابل تحمل شارلوتسویل، ویرجینیا، تجمع «متحد کردن حق» در سال ۲۰۱۷، ترامپ به شهرت اعضای «بسیار خوب» ائتلاف برتری طلب سفیدپوستان را ستود و «هر دو طرف» را مسئول خشونت های قتل آمیز دور از حق که رخ داد – موضع گیری که از آن زمان در سیاست های او تبلور یافته است- سرزنش کرد.

تصمیم فیس بوک برای برخورد با سکوهای عدالت اجتماعی چپ گرا معادل گروه های شبه نظامی نژادپرستانه صرفاً تمدید موضع دولت است. در بیانیه کریمه اینک آمده است: «ماه هاست که دونالد ترامپ خواستار این سرکوب در مجموعه ای از های رسانه های اجتماعی شده است که به صراحت آنارشیست ها و ضد فاشیست ها را به خاطر موج اعتراضات در سراسر کشور که با خشونت مداوم پلیس در آمریکا به بار می آید، سرزنش می کند.»

در اوائلماه جاری – همان طور که نوشتم، سن تد کروز، آر-تگزاس، ریاست جلسه کمیته فرعی قوه قضائیه سنای فارک را در مورد «متوقف کردن خشونت آنارشیست» بر عهده داشت. این سناتور بارها دموکرات ها را به دلیل عدم محکوم کردن «آنتیفا» به جرم قتلی که در واقع توسط حق دور انجام شده بود – تعقیب کرد و از اصلاح آن خودداری کرد. هر دو آن را رفتن به پایین و Crimethinc در طول جلسه دادرسی ذکر شد، در بیش از حد بی اساس در تهدید از سمت چپ دور.

در سه دهه پس از تأسیس کریمه اینک، ممنوعیت فیس بوک «اولین چیزی از این دست است که رخ داده است.» یکی از شرکت کنندگان در این جمع که از روی نگرانی برای تلافی راست دور و موشکافی دولتی خواستار گمنامی شد. البته هیچ یک از گروه های ضد فاشیست حذف شده توسط فیس بوک انتظار بهتری از لویاتان رسانه های اجتماعی نداشتند. “ما در نهایت از این حرکت شگفت زده نمی شود و شخصا همه نفرت فیس بوک،” آن را رفتن به پایین حساب توییتر گفت ، با اشاره به اینکه با این حال آن را “وسیله نقلیه برای ارتباط با مردم است.”

در خطر است ایستاده اخلاقی انحصار turpitudinous مارک زوکربورگ نیست، بلکه رسوخ بیشتر از هم ارزی کاذب، که خفه مخالفت ضد فاشیستی در زمان دولت جسورانه و فاشیسم جنبش است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im