Facebook تن به تن جدید ابزار اجازه می دهد کارفرمایان به سرکوب کلماتی مانند “داشتن اتحادیه” در محل کار, چت, محصول

در طول یک داخلی ارائه در Facebook در روز چهارشنبه این شرکت عرضه امکانات برای Facebook محل کار اینترانت به سبک چت و دفتر همکاری محصول شبیه به شل.

در Facebook محل کار کارکنان دیدن یک جریان محتوا شبیه به یک, اخبار, با به طور خودکار تولید می شود روند موضوعات بر اساس آنچه که مردم در مورد ارسال. یکی از ابزارهای جدید عرضه توسط Facebook اجازه می دهد تا مدیران برای حذف و مسدود کردن برخی از موضوعات پرطرفدار در میان کارکنان.

ارائه در مورد “منافع” از “محتوا کنترل است.” و آن ارائه یک مثال از یک موضوع کارفرمایان ممکن است پیدا کردن آن مفید به لیست سیاه: کلمه “داشتن اتحادیه.”

Facebook محل کار است که در حال حاضر در حال استفاده توسط کارفرمایان بزرگ مانند وال مارت است که برای بدنام فعال آن تلاش برای سرکوب نیروی کار سازماندهی. این نرم افزار نیز توسط دولت سنگاپور, Discovery Communications, استارباکس و کمپبل سوپ شرکت.

این پیشنهاد که Facebook به طور فعال در ساخت ابزار طراحی شده برای سرکوب نیروی کار سازماندهی به سرعت باعث به هم بزنید در منلو پارک کالیفرنیا بر اساس شرکت است. Facebook کارکنان موجب سراسیمگی از پست محکوم کردن این قابلیت با چند اظهار نظر در ناباوری این شرکت خواهد آشکارا زمین “داشتن اتحادیه” به عنوان یک موضوع به لیست سیاه.

روز بعد به شرکت ارائه پایین گرفته شده است. Facebook را ارائه نمی دهید وقتی رسیده است. اما در روز پنج شنبه بعد از ظهر پس از ارائه شده بود حذف Karandeep نند یک محصول manager for Facebook محل کار وزن در یک شرکت داخلی هیئت مدیره. آناند عذرخواهی برای “داشتن اتحادیه” مثال و اشاره کرد که “سانسور کاربران است هدف از این ویژگی و محل کار جاه طلبی است که به همه یک صدا, در حالی که حفظ احترام در محیط کار.” او افزود که “نظارت” به احتمال زیاد “فقدان زمینه در مقابل قصد بد از هر کسی در این تیم است.”

این حادثه آخرین نمونه از اتهامات دفتر محیط زیست در Facebook, که در آن تعداد فزاینده ای از مهندسین و طراحان در حال آشکارا ابراز بی اعتمادی در رهبری است.

یکی Facebook کارمند که به صحبت کرد رهگیری خواست نامش فاش نشود گفت: او را دیدم لیست سیاه از ویژگی های با یک پیشنهاد مورد استفاده در سراسر unionization به عنوان یک روشن تلاش به کارفرمایان توانایی اعمال کنترل بر کارکنان.

این شرکت شده است برای انتقاد انتخابی تنظیم آنچه در آن نوشته شده سیستم عامل اجازه می دهد تبلیغات پرداخت می شود باقی می ماند آنلاین بدون توجه به آنچه. این بی بند و مداخله رویکرد سیاسی بالقوه اطلاعات غلط در تضاد شدید با ابزار قدرتمند برای کارفرمایان برای نظارت و کنترل بحث ها در محل کار است. کارمند اشاره کرد که بسیاری از Facebook اعضای تیم در حال حاضر سوال قطب نمای اخلاقی خود را از رئیس اجرایی مارک زوکربرگ.

در اوایل این ماه تعدادی از Facebook کارکنان برگزار مجازی “اعتصاب” در اعتراض به تصمیم این شرکت را به پرچم التهابی پست از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در آن رئیس جمهور به نظر می رسد برای تایید تیراندازی در پاسخ به غارت گسترده و تظاهرات.

بسیاری بر این باور بودند که پست شد یک نقض آشکار Facebook سیاست است که جلوگیری از ارتباطات در سراسر تحریک خشونت. جنجال لمس بر نگرانی در حال رشد است که Facebook نتوانسته است به اندازه کافی برای مبارزه با اطلاعات غلط در پلت فرم آن به ویژه با تصمیم خود را برای تنظیم یا واقعیت-بررسی پرداخت تبلیغات سیاسی.

منتقدان اما نه بیش از برنده زوکربرگ.

36 سال از تکنولوژی سرمایه دار خیلی مهم است حفر شده در ریخته گری کنار منتقدان داخلی و آوردن در مجادله و فعالان جمهوری خواه برای کمک به او را نمودار راه خود را از طریق یک سری از رسوایی. وال استریت ژورنال اخیرا گزارش داد که زوکربرگ نقل مکان کرد و به جای چند دیرین اعضای هیئت مدیره در بخشی از یک لرزش به reassert کنترل خود را از این شرکت. این شرکت گزارش شده است که برنامه ریزی در راه اندازی یک گروه به نام “آمریکایی لبه” تاریک پول سرمایه گذاری به زور فشار قانونگذاران و تنظیم کننده آن را می بیند به عنوان مخالفان سیاسی.

که Facebook بازاریابی است محل کار به عنوان ساخته شده در اتحادیه کارگری ابزار سرکوب می آید در زمانی که بیشتر و بیشتر آمریکایی ها به احتمال زیاد با استفاده از Facebook به سازماندهی.

یک یادداشت اخیر به کارفرمایان برای اولین بار گزارش شده توسط رهگیری هشدار داد که coronavirus را برانگیخته است تا با حمایت گسترده از اتحادیه های کارگری و شبکه های آنلاین ابزار قدرتمند تبدیل وکتور به صورت سازماندهی مبارزات.

کارفرمایان به مدت طولانی اقدام به سرکوب قانونی محل کار ساماندهی با نظارت بر رسانه های اجتماعی. یک مطالعه پدیده نشان داد که بین ژوئن 2009 و آوریل 2011, ملی روابط کار هیئت مدیره دریافت حدود 100 اتهامات که کارکنان تا به حال از کار اخراج شده و یا منظم با توجه به آنلاین پست تا حد زیادی در Facebook در اطراف کار سازماندهی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>