از پیش نویس دولت ترامپ در سیاست کمک های خارجی کلیدی حذف شده است: هر اشاره ای به دگرباشان جنسی

ProPublica یک اتاق خبری غیرانتفاعی است که به بررسی سوء استفاده از قدرت می انجامد. ثبت نام برای دریافت بزرگترین داستان های ما به محض انتشار آنها.

رهبر سازمان کمک های خارجی ایالات متحده سیاست جدیدی در مورد جنسیت و توانمندسازی زنان پیشنهاد کرده است که هر گونه اشاره به تراجنسی ها یا پیشگیری از بارداری را از بین می ببرد، و با شیوه های دیرّم خود در تصمیم گیری درباره ٔ برنامه هایی که برای حمایت از آن ها انجام می شود، مقابله می کند.

پیش نویس سیاست منتشر شده توسط آژانس ایالات متحده برای توسعه بین المللی در روز چهارشنبه به عنوان به روز رسانی و جایگزینی به سیاست اصلی 2012 ، تحت دولت اوباما منتشر شد. اگرچه به صورت زیرکانه نوشته شده است، سیاست جنسیتی آژانس از نزدیک توسط کارشناسان و کمک هزینه ها به عنوان سرنخی از نوع ابتکارات آژانس در اولویت قرار خواهد گرفت، و آن را هدایت می USAID کمک مالی و کار توسعه در سراسر جهان است.

سیاست به روز شده ماه ها در کارها بوده و موضوع موشن و جنجال های داخلی بسیار بوده است. این کشور هدف خود را «دنیایی مرفه و صلح آمیز» می داند که در آن زنان، دختران، مردان و پسران از حقوق برابر اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، مدنی و سیاسی برخوردار ند و به همان اندازه توانمند هستند تا زندگی بهتری را برای خود، خانواده ها، جوامع شان و کشورهایشان تأمین کنند.»

USAID بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

شاید آشکارترین تفاوت این باشد که چگونه سیاست های قدیمی و جدید به افراد لزبین، همجنس گرا، دوجنس گرا و تراجنسیتی اشاره دارد – در واقع، آیا آن جمعیت ها به هیچ عنوان ذکر شده اند یا خیر. سیاست سال ۲۰۱۲ دو بار از دگرباشان جنسی یاد می کند — یک بار در پاورقی و یک بار در اشاره ای به همکاری با طرفداران دگرباشان جنسی برای پیشبرد حقوق صاحبان سهام جنسیتی. همچنین هشت بار از عبارت «هویت جنسیتی» در به رسمیت شناختن تجربه تراجنسی ها استفاده کرد که در آن رابطه جنسی اختصاص داده شده یک فرد با هویت جنسیتی خود مطابقت ندارد.

سیاست جدید اصلاً از مخفف دگرباشان جنسی یا گونه های فراگیرتر آن یا کلمات «لزبین»، «همجنس گرا»، «دوجنس گرا»، «تراجنسیتی» یا «هویت» استفاده نمی کند.

گایاتری پاتل، مدیر حمایت جنسیتی در CARE، یک سازمان بشردوستانه می گوید: «این پیام را زمانی می فرستد که یک سیاست چتری بیش از حد که قرار است تمام شیوه ها و ابتکارات USAID را آگاه کند، آن عوامل را از دست داده است.»

این حذف باعث تبادل ایمیل داخلی در میان مقامات USAID در این هفته شد که توسط ProPublica دیده شد. یک مقام USAID در کنار اظهار نظر یکی از همکارانش گذشت و به محرومیت از آن کلمات اشاره کرد. تیموتی میسبرگر، مدیر مرکز تعالی دموکراسی، حقوق بشر و حکمرانی USAID در پاسخی که حدود یک ساعت بعد ارسال شد، نوشت که در حالی که کارکنان باید احساس آزادی کنند که در مورد این سیاست اظهار نظر کنند، باید «به خاطر داشته باشند که سیاست های اداره فعلی ممکن است با سیاست های اداره های قبلی متفاوت باشد و این وظیفه ماست که به عنوان کارمندان دولتی سیاست اداره فعلی را صادقانه اجرا کنیم.»

میسبرگر، منصوب سیاسی که در سال ۲۰۱۷ به آژانس پیوست، به یک پیام متنی و ایمیل درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

در بخش ي از بي تفاوتي، سياست سال 2012 مشخص است و مي گفت که اين سياست در مورد افراد “صرف نظر از سن، جهت گيری جنسی، هويت جنسيتی، وضعيت ناتوانی، مذهب، قومیت، وضعيت اقتصادی اجتماعی، منطقه جغرافيايی، وضعيت مهاجر، جابه جايی اجباری يا وضعيت ايدز و ايدز صدق می کند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im