پژواک از سال 1917 ایست سنت لوئیس “مسابقه شورش” امروز در شورش

جان سالیوان بود که تنها 10 سال از زمانی که او کشته شد توسط یک عمل نژادپرستانه و خشونت در طول تابستان سال 1917. مادرش Mittie Maude لنا Gordon — یک زن آمریکایی آفریقایی تبار از لوئیزیانا — تا به حال تنها به تازگی نقل مکان به East St. Louis, ایلینوی, امید پیدا کردن کار بهتر ، چه گوردون متوجه شدند که تابستان بود که اگر چه او می تواند فرار از Jim Crow جنوبی, او هرگز نمی تواند فرار سفید برتری. هر چند جزئیات خاص معلوم نیست سفید اراذل و اوباش مورد ضرب و شتم بود جان در ایست سنت لوئیس. او در برابر آسیب های خود را چند ماه پس از این حمله است.

این حادثه تنها یکی از صدها نفر از داستان های غم انگیز است که ظهور از سال 1917 ایست سنت لوئیس “مسابقه شورش.” اتفاقاتی که آشکار است که تابستان ها کمتر شناخته شده از دیگر تحولات تاریخی مانند قرمز تابستان سال 1919 و در سال 1968 قیام های پس از مارتین لوتر کینگ جونیور ترور. آنها نشان دهنده یک معنی داری لحظه ای که خرس شباهت قابل توجه به تحولات معاصر. شرق سنت لوئیس “مسابقه شورش” بسیار شبیه به زمان حاضر ارائه می دهد یک تند و تلخ مثال از اینکه چگونه دولت فدرال قادر به محافظت از سیاه شهروندان است. این هم یک مثال از نحوه اجرای قانون محلی و سازمان های دولتی اغلب ایستاده بود کنار سفید و اوباش به عنوان آنها را از بند باز کردن خشونت در مردم است.

در ایست سنت لوئیس به عنوان در دیگر شهرستانها در سراسر کشور مردم سفید ابراز تنفر هر تلاش از آمریکایی های آفریقایی تبار خود را برای بهبود شرایط اقتصادی و اجتماعی در طول قرن 20th. در این مثال, سفید, ساکنان, فوران خشونت در پاسخ به مهاجران سیاه آمدن به شهر در droves — عمدتا از جنوب. در طول جنگ جهانی اول به بازار کار به طور قابل توجهی گسترش یافته و برای پاسخگویی به نیازهای نظامی تولید. با رشد تقاضا برای کارگران صنعتی در شمال, سیاه, جنوبی ها رفتند به مکان هایی مانند East St. Louis. در پاسخ سفید صاحبان کسب و کار مشغول به کار برای جلوگیری از مهاجران جدید از اقتصادی و یا به دست آوردن قدرت سیاسی است.

حتی اگر سیاه و سفید کارگران برگزار شد اکثر مشاغل و دریافت دستمزد پایین تر از همسالان خود, سفید مردم در ایست سنت لوئیس هنوز هم مشاهده شده آنها را به عنوان یک تهدید. و آنها مصمم به نگه داشتن مردم سیاه و سفید “در جای خود” از طریق اعمال خشونت و ارعاب است. در مارس 1917 یک گروه از سفید کارگران از ثبت شکایت رسمی علیه مهاجران سیاه در شهرستان سرزنش آمریکایی های آفریقایی تبار برای گرفتن “خود” مشاغل در کارخانه های محلی.

در عرض چند هفته سفید ساکنان شروع به از بند باز کردن خشونت در همه جا بی خبر بودند. به گفته یک شاهد عینی “برای یک ساعت و نیم شب گذشته من شاهد قتل عام درمانده [N]egroes در برادوی و چهارم خیابان در مرکز شهر ایست سنت لوئیس که سیاه پوست بود که حکم مرگ.” برای سه روز در ماه جولای اوباش با عصبانیت مواجه ساکنان سیاه — در برخی موارد کشیدن آنها را از تراموای و ضرب و شتم آنها را در خیابان. ساکنان سفید همچنین غارت و تخریب خانه ها و کسب و کار در سراسر شهرستان. آن را در میان این نژادپرستانه و خشونت که گوردون را جان شد و وحشیانه حمله کردند. و آن این عمل خشونت به پایان رسید که زندگی خود را.

با وجود گسترده اعمال خشونت و ترور که بر سر ساکنان سیاه در ایست سنت لوئیس که در تابستان اجرای قانون سازمان های دولتی و مقامات فدرال چشم — به عنوان آنها اغلب انجام داد. رئیس جمهور وودرو ویلسون که رکورد در حقوق شد و در حال حاضر فقیر سکوت به عنوان سیاه و سفید مردم و نیروهای سفید و اوباش در این شهرستان است. پلیس ایالتی سازمان های ارائه پشتیبانی کامل برای سفید آشوبگران مات خطوط بین لینچ اوباش و افسران پلیس. و نیروهای پلیس حمله کردند و ساکنان سیاه در حالی که مجدانه برای جلوگیری از روزنامه نگاران از مستند وحشتناک حوادث.

در پاسخ به ساکنان سیاه تا به حال به تدبیر استراتژی های خود را برای محافظت از خود را از یورش سفید خشونت است. برخی از ساکنان مسلح و هماهنگی با همسایگان برای حفاظت از جوامع خود را به عنوان به عنوان بهترین آنها می توانند. بسیاری از تبدیل به سازمانهایی مانند NAACP و جهانی Negro بهبود انجمن منابع برای مبارزه با خشونت در درب خانه خود و برای حمایت از کمک به بازسازی جوامع خود را پس از شورش.

در زمان کشتار به پایان رسید حدود 100 سیاه و سفید از مردم کشته شده اند. ملک به ارزش میلیون ها دلار نابود شدند و هزاران نفر از ساکنان سیاه شد و مجبور به فرار به St. Louis, Missouri.

هنوز اتفاقاتی که در گشوده ایست سنت لوئیس در سال 1917 سوخت, سیاه, اعتراض حتی در صورت از مقدار درد و مصیبت است. سیاه فعالان در سراسر کشور به طور علنی محکوم کرد نژادپرستانه و خشونت در شرق سنت لوئیس و به نام سیاه مردم را به اتحاد در مبارزه برای حقوق خود و آزادی است. توصیف ضد شورش به عنوان “یکی از خونین ترین خشونت بشریت” و “جنایت علیه قوانین بشریت” جامائیکا, سیاه, ملی, Marcus Garvey به نام سیاه و سفید آمریکایی به “بالابر [خود] صدا[s] در برابر وحشیگری از افرادی که ادعا می شود این اسپری از دموکراسی است.” “سفید مردم با استفاده از سیاه و سفید مردان” Garvey افزود: “از آنجا که مردان سیاه و سفید در سراسر جهان در حال disunited.”

کلمات خود را طنین انداز با گوردون که ترک ایست سنت لوئیس برای شیکاگو جایی که او فعال شد در Garvey جنبش است.

در حالی که اتفاقاتی که در گشوده ایست سنت لوئیس قرار بود برای درهم شکستن روح سیاه و آمریکا و کسانی که جان سالم به در برد نژادپرستانه و خشونت مشغول به کار برای ساخت یک مسیر رو به جلو است. گوردون به عنوان مثال در ادامه به راه اندازی بزرگترین سیاه, ملی, سازمان تاسیس شده توسط یک زن در ایالات متحده است. با پشتوانه حدود 300,000 حامیان او بسیج فعالان در ایست سنت لوئیس شیکاگو و شهرستانها همسایه. با وقایع دردناک از سال 1917 برای همیشه حک شده در ذهن او به نام سیاه وحدت و حمایت برای حقوق سیاسی و آزادی است.

1917 East St. Louis شورش تأکید چگونه سفید خشونت و ترور است و به شکل سیاه و سفید زندگی در ایالات متحده است. بیش از 100 سال بعد این مبارزه همچنان ادامه دارد. عنوان اخیر پلیس قتل جورج فلوید Breonna تیلور و تونی McDade آشکار نژادپرستانه خشونت است که هنوز هم عمیقا تعبیه شده در تار و پود جامعه آمریکا است. اما آنچه در این تظاهرات اخیر ما بگویید که مردم سیاه و سفید هنوز هم حاضر به سکوت در برابر بی عدالتی است. از تابستان سال 1917 به تابستان سال 2020 سیاه مردم را در بر داشت راه برای برخاستن از قلوه سنگ و خاکستر به ادامه مبارزه برای یک دنیای بهتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>