همین حالا تماس بگیرید این 8 ساله در هند گرتا Thunberg

جمعیت مردان و زنان راه می رفت از طریق خیابان های مادرید, پشت, دو دختر جوان به عنوان آنها دست برگزار می شود و صحبت می کردند به یکدیگر animatedly. یکی از دختران بود گرتا Thunberg 17 ساله سوئدی است که تبدیل به چهره یک نسل جدید را در مبارزه با تغییر آب و هوا. یکی دیگر از Licypriya Kangujam.

در رسیدن به مقصد خود Licypriya عجله نورد از یک پلاکارد که به عنوان خوانده شده: “جناب آقای مودی. لطفا با تصویب تغییرات قانون در جریان جلسه پارلمان. صرفه جویی در آینده ما! عمل در حال حاضر! عمل در حال حاضر!” آن دسامبر 2019 و این گروه در راه خود را به تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد در کنفرانس 25 (COP25) که در آن هر دو دختران خطاب به رهبران جهان خواست اقدام فوری در برابر تغییر آب و هوا.

متولد در سال 2011 Licypriya نیمی Thunberg سن — اما او در دل چه او فاقد در ارتفاع. رسانه ها او را “گرتا از جنوب جهانی” اما او به من می گوید با یک اعتماد به نفس grin: “واقعا من Licypriya هند است.”

در این نرخ در آن زمان من رشد, زمین غیرقابل سکونت خواهد شد.

Licypriya Kangujam

Licypriya Kangujam-23

جوانترین آب و هوا فعال در جهان 8 ساله Licypriya ساخته شده است که در آن ماموریت خود را برای برگزاری نارندرا نخست وزیر هند به کلمات خود را زمانی که او می گوید: او یک قهرمان برای انرژی پاک. او می خواهد برای شروع مطمئن شوید هند شرح زیر از طریق 2015 توافق پاریس. “این است که در حال حاضر خیلی دیر” او سر و صدای, با فوریت در صدای او است.

او اعتقاد برنده بیش از حتی U. N. دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ در COP25 اما Licypriya آمد و دور از تجربه نا امید.

“من شنیده ام بسیاری از سخنرانی از رهبران ما. … “ما این کار را انجام دهند و … ما را, ما را, ما خواهد شد.'” او متوقف می شود و به نظر می رسد در پدرش. در نهایت کودک در او باعث می شود یک cameo — او از دست رفته او را از فکر و آنچه را که آنها تا به حال نوشته شده است قبل از جلسه ما است. پدرش دهید او را به زبان Manipuri زبان. “اما در پایان این کنفرانس شکست خورده است. آن را مانند یک اتلاف وقت و پول” او به سرعت به یاد می آورد.

به تازگی Licypriya می گوید او شده است “فکر زیادی” در مورد بلندی بحران آب و او می تواند به توقف نگرانی در مورد 844 میلیون نفر از مردم که فاقد دسترسی به آب تمیز. بلند شدن از روی نیمکت و قدم زدن در اطراف لابی هتل که در آن ما با او مذاکرات در مورد بیش از 800 کودک زیر سن 5 در سراسر جهان است که مرد هر روز از اسهال نسبت به آب فقیر. “تقاضای من دولت ما شامل تغییر آب و هوا به عنوان یک اجباری موضوع در برنامه درسی مدرسه. آنها همچنین باید یک سیاست به اطمینان حاصل شود که هر دانش آموز گیاهان 10 درختان یک سال,” او می گوید.

هند 350 میلیون دانش آموز — اگر هر یک از گیاهان و درختان 10 سال است که 3.5 میلیارد درختان. تقویت, جنگل, کارشناسان می گویند, می تواند یک جزء حیاتی از مهار تغییرات آب و هوایی و کمبود آب.

متولد در روستای کوچک Bashikong در مانیپور در شمال شرقی حاشیه هند Licypriya در حال حاضر یک جانباز از جنبش. پدر او دکتر KK سینگ محلی جوانان فعال به یاد می آورد زمانی که Licypriya بود فقط 4 و سینگ دوست K عبدل غنی (با نام مستعار مرد سبز هند) آمد. “او تثبیت شده با او — او نگه داشته و از او درخواست که چرا او به نام “مرد سبز” چرا محیط زیست مهم است آنچه که تغییر آب و هوا ، او بسیاری” می خندد سینگ.

در سن 6 او شرکت در سومین آسیایی, کنفرانس وزرای خارجه برای کاهش بلایا در مغولستان. او به خانه آمد برای شروع فرزند جنبش به تماس با رهبران جهان را به فوری اقدام آب و هوا. او را تبدیل به یک به طور منظم در اجلاس جهانی مدار بازدید از 21 کشور تا کنون و متصلب است تا جوایز از جمله هند جایزه صلح. در سن 7 سالگی او سازمان یافته آفریقا بزرگترین آب و هوا اعتراض در لوآندا پایتخت آنگولا که در آن 50,000 دیگر فرزندان او پیوست.

Licypriya Kangujam-33

در فوریه 2019 او اعتراض در مقابل پارلمان هند هر هفته به جای حضور در مدرسه. در ماه اکتبر نزدیک به 1000 کودکان پیوست او در ژانویه نسبت به, پارلمان اروپا خواستار قوی تر راه حل های حقوقی در برابر تغییر آب و هوا. سپس به عنوان کیفیت هوا به طور چشمگیری کاهش یافته در دهلی نو در اوایل ماه نوامبر او راه می رفت خیابان با یک ماسک اکسیژن متصل به یک کارخانه او انجام پشت او — نمادین دستگاه او را دوست دارد به تماس SUKIFU (Survival Kit برای آینده) به نقطه چگونه به نسل های آینده ممکن است نیاز به راه رفتن مگر اینکه رهبران کنند در حال حاضر. برای مثال در دهلی نو کیفیت بد هوا برگشت ناپذیر خسارت ریه ها از 50 درصد از تمام کودکان است.

او می تواند بسته پانچ در رسانه های اجتماعی که در آن او جلب توجه جهانی هفته گذشته او به عنوان bristled در مقایسه به Thunberg.

آن را اولین بار او را sparred با مطبوعات است. در ماه آوریل گذشته به زودی پس از Licypriya نوشت: یک پست در Facebook (در حال حاضر حذف شده) که او را “انتخاب” به آدرس U. N. جلسه در ژنو بود اما تصمیم به حضور در روزنامه EastMojo گزارش داد که او هرگز انتخاب شده در همه, با توجه به U. N. Singh زده برگشت و گفت دخترش: “یکی از محلی پرداخت می شود رسانه ها در مانیپور [است] او را کشته حرفه ای با دروغ پراکنی در مورد او.” او تاریخ خود را وجود دارد. در سال 2016 مانیپور را ایمفال رایگان پرس گزارش داد که سینگ دستگیر شده بود برای جعل هویت یک U. N. رسمی هر چند هیچ کس به نظر می رسد به دانستن آنچه که اتفاق افتاده است به این مورد.

خانواده است که ترس را در هند رهبران. Licypriya مذاکرات در مورد هند وزیر محیط زیست Prakash Javadekar — که او نیز در COP25 — “اجرا می شود به دور” از او حتی به عنوان او معتقد است که مودی شروع به گوش دادن به او. Javadekar خود را به نوبه خود معتقد است که “هند مشغول سازنده در [COP25] مذاکرات در حالی که حفاظت از هند منافع کلیدی” از جمله ساخت مطمئن شوید که کشورهای توسعه یافته کمک هزینه بار برای اجرای توافق پاریس.

Harjeet سینگ جهانی آب و هوا شود در ActionAid بین المللی می گوید Licypriya فقط گرفتن آغاز شده و “به خصوص مانند یک دختر جوان در قرار دادن یک پیام و فشار بر دولت بسیاری از معنی است. این نشان می دهد که چگونه نسل جوان بیدار شدن از خواب به بحران آب و هوا و باید قدردانی است.”

حتی به عنوان او فعالیت شتاب Licypriya برنامه ای برای بازگشت به مدرسه در ماه آوریل است. “من می خواهم برای تبدیل شدن به یک فضای دانشمند — ساخت موشک و رفتن به ماه” او می گوید. او صحبت می کند به دلیل ضرورت ماموریت خود را. “در این نرخ در آن زمان من رشد, زمین غیرقابل سکونت خواهد شد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>