دهلی شورش بیش از, اما بی اعتمادی همچنان

وجود دارد یک حزب در Shiv Vihar. صورتی و سفید چادر پوشیده شده با صندلی و مواد غذایی خدمت کرده است از غول woks. یک DJ تنظیم است تا خود را به سیستم صوتی. “او تا به حال یک پسر این تابع به نام او” یک زن مسن به ما می گوید و با اشاره یک مرد ایستاده در مقابل از ما.

اگر چه مشتاق به صحبت کردن با ما, مرد, معرفی خود به عنوان Sandeep. “شورش هرگز آن را به ما lane,” او می گوید. “ما مطمئن ساخته شده از آن است. وجود دارد که سه مسلمان در خانه های ما محافظت خط تمام شب و در صبح کمک کرده و آنها را ترک با پلیس است.”

Shiv Vihar یکی از چندین شمال شرق دهلی نو محله که در آن شورش اوایل هفته گذشته به کشته شدن حداقل 49 نفر است. این بدترین هندو-مسلمان در خشونت های شهر است که دیده می شود در چند دهه. بخش هایی از شیو Vihar در حال حاضر شبیه شهر ارواح.

زن مسن تر, اگر چه, پخش کردن میزان خشونت و آتش سوزی. “ما به آنها [مسلمانان] زنده ماندن. ما محافظت آنها. ما ایستاده بود در خارج از خطوط و گفت: اوباش وجود دارد که مسلمانان در اینجا,” او می گوید. “اما در حال حاضر آنها در حال چرخش به اطراف و گفت: “هندوها سوخته خانه ما’ و ‘هندوها می خواستم برای کشتن ما’. چگونه است که عادلانه است ؟ در حال حاضر ما می ترسند اگر چه آنها می آیند و تصمیم به گرفتن انتقام؟” زنان جمع شده در اطراف او به توافق برسند. “ما در میانهی شب خواب یک چشمک تمام هفته” یکی از آنها می گوید.

“بیش از حد بسیاری از هندوها بوده اند” زن دیگری می گوید. در این مرحله Sandeep اجازه می دهد تا از خنده اجباری است. “چگونه می تواند به شما می گویند که” او می پرسد این زن. “چگونه شما می دانید این خبرنگار مسلمان نیست?”

حزب چادر شروع به پر کردن در حال حاضر. آن است که باز از یک طرف و بسته کردن از دیگری است. به عنوان دی جی شروع به بازی Bollywood song, کودکان در خطوط موازی شروع به دویدن به سمت, پارتی, رقص.

در خط موازی وجود دارد یک حضور بزرگ از اقدام سریع نیروی (RAF) تخصصی تیم شبه نظامی مستقر در شورش شرایط. چندین خانه در حال مشخص شده با هندو تصاویر – صلیب های شکسته, ‘Happy Diwali’ آگهی ها تصاویر, از خدایان خارج است.

RAF مردان در سهولت در اینجا های چای و شیر با ساکنان نشستن بر روی صندلی های پلاستیکی که قرار داده شده است ، برخی از مغازه ها باز هستند. به غیر از چند ولگرد دمپایی های کنار جاده و برخی از تکه های شکسته شیشه کمی وجود دارد که نشان می دهد که در مقیاس خشونت اینجا گرفت.

حدود 200 متر پایین که تغییرات است. به طور چشمگیری.

RAF مردان در اینجا نشسته است. آنها در لبه ها و دست ها رو به تفنگ خود را. “هیچ جمع آوری در اینجا!” آنها تکرار برای هر گروه متوقف می شود که به گرفتن عکس. یک واقعیت-پیدا کردن تیم در تلاش است تا راه خود را از طریق شیشه ای, قلوه سنگ و سوخته خانه اما گفته است به حرکت در امتداد.

خانه ها و مغازه ها در اینجا بوده است سوخته و تخریب و شبیه آنها شده اند دمیده جدا از داخل. کرکره شکست. دیوار ریخت و مانند آنها می تواند فرو ریختن اگر درآورده. لباس, کفش, مقالات و آجر سوخته وسایل نقلیه دروغ پراکنده خارج است.

من دیدم مرگ را از نزدیک.

Uma کانت

یک ضعیف و عصبی به دنبال مرد جوان وارد از طرف لین و تلاش خود را برای رسیدن به خانه هم سوخته و تخریب. یک RAF مرد مسلح با تفنگ و باتوم او را متوقف می کند. “تمام چیزی که می تواند به سقوط! چرا شما اینجا هستید ؟ من نمی خواهم به شما اینجا را ببینید!” مرد جوان خلوت با عجله تلاش برای جلب رضایت jawan.

ما گرفتن با او. او مشتاق به صحبت. “خانه سوخته بود در روز سه شنبه (Feb. 25). خوشبختانه هیچ کس صدمه دیده است,” او می گوید و سرعت خاموش.

بیشتر پایین حتی یک خط باریک منجر به مدینه مسجد. مسیر آن را با خط شکسته جداول تخته فولاد آجر و بیشتر باقی مانده است. در داخل مسجد نیز تخریب در همه جا. طرفداران شکسته می شوند. طبقه اندود شده با دوده و سوخته پارچه. پنجره ها را درهم شکست.

در این کشش آن را نه فقط مسلمان خانه های که سوخته. در حالی که آن را نمی توان تایید کرد که چرا اراذل و اوباش سوخته چند هندو خانه ها و مغازه ها و همچنین ممکن است که هیچ کس توقف برای بررسی. مجاور به مدینه مسجد خانه Uma کانت که می گوید او و خانواده اش به سختی جان سالم به در اوباش. “آنها بدون فکر خرابکاری و تنظیم همه چیز را به آتش کشیدند. من فقط برداشت من سه ساله نوه و زد. در حالی که من نمی دانم که آیا بقیه خانواده من تا به حال جان سالم به در برد” کانت می گوید. “من دیدم مرگ را از نزدیک است.”

Protest in New Delhi

خارج یکی دیگر کشش سوخته مغازه ها, Sheela Devi یک پیر هندو زن نشسته است در haunches. خانواده او صاحب پنج مغازه ها در سطر و زندگی در یک خانه در بالا به آنها ، به او سمت راست و چپ مسلمان بودند خانه. او و خانواده اش به خانه رفته بودند به او نزدیک روستا به آگرا زمانی که خشونت را در این منطقه است. “من هیچ نظری ندارم که آیا این (به ما لین),” او می گوید. “اما همه چیز نابود شده است. آنها را نابود و غارت مغازه ها. حتی خانه ما طبقه بالا شده و سوخته است.”

بازگشت به سمت حزب منطقه چند خط پایین از جشن یک خانواده چهار نفره است فقط به بازگشت به خانه خود را. در اینجا هندو خانه شده اند که چپ دست نخورده در حالی که مسلمانان خانه شکسته شده و یا سوخته. وجود مبارک دیوالی’ بنر در ورودی و Lakshman سینگ فکر می کند که چگونه اراذل و اوباش می دانستند نه به سوزاندن خانه خود را.

“ما ترسیده بودند و ما در سمت چپ” او می گوید: احاطه شده توسط همسر باردار خود و دو فرزند جوان است. “ما نمی دانیم که اگر ما در امان خواهد بود. ما آمد امروز صبح برای پیدا کردن خانه ما دست نخورده است.”

یک دستمزد روزانه کارگر ساختمانی, او با اشاره به آسیب همسایگان خود — مسلمان — خواص رنج می برد. دو سوخته اتومبیل, غارت خانه های بالکن که سقوط کرده است و دیوار است که در مجوف.

بنابراین مسلمانان به خصوص هدف قرار داده اند آنها را از دست داده ؟ “بله. مسلمانان باید قطعا بیشتر از دست داده.”

و دو خط بیش از این حزب همچنان ادامه دارد.

+

توسط Jahnavi سن و Kabir Agarwal

OZY همکاران با سیم به شما حق بیمه ویژگی های جهانی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>