دارفور هنوز خونریزی با یا بدون بشیر

سودان دیکتاتور سابق Omar al-Bashir است که انتظار می رود برای دیدار با خود را مدتها در انتظار سرنوشت. بیش از یک دهه است که رهبری سه خونین جنگ طفره رفت حکم بازداشت توسط دادگاه جنایی بین المللی در لاهه. این هفته سودان دولت انتقالی در نهایت اعلام کرد که قصد داشت به دست او را بیش از. مشکل این است که خشونت او انداخته حمل خواهد شد به هر حال.

بشیر به اتهام ارتکاب جنایت علیه بشریت جنایت جنگی و نسل کشی در سودان غربی استان دارفور. که جنگ ریشه در تغییر آب و هوا و نابرابر ساختار قدرت به ارث برده از استعمار. پس از 1980s بدتر شدن خشکی بدان معنی است که هنگامی که زمین های حاصلخیز دیگر نمی تواند حمایت نیازهای عمدتا آفریقایی کشاورزان و قومی عرب عشایری دامداران (قومی برچسب ها لغزنده هستند). و با خرطوم بلند تبعیض آمیز علیه غیر عربی آفریقایی کشاورزان در دارفور شد به طور فزاینده ای به حاشیه رانده شده.

توسط 2003 یک شورش بود دم. اما با سودان ارتش هنوز در مبارزه با شورشیان جدایی طلب در جنوب بشیر انتخاب برای آموزش یک نیروی جدید به نام Janjaweed — یا شیاطین سوار بر اسب — متشکل از قومی عرب مبارزان از دارفور است.

این Janjaweed کشته و بیش از 400 ، 000 شهروندان و میلیون ها نفر آواره. زنان و دختران مورد تجاوز قرار گرفتند روستاها بودند به زمین سوخته و خلاصه اعدامها مشترک بودند. توسط 2004, U. S وزیر امور خارجه کالین پاول برچسب کشتار یک نسل کشی است.

نزدیک به دو دهه بعد از بازماندگان نسل کشی در نهایت شاهد نوعی عدالت است. اما حتی اگر بشیر گزارش شده است که از رفتن به لاهه Janjaweed همچنان به تهدید و ارعاب غیرنظامیان در دارفور است.

کسانی که بیحال شدن در داخلی آوارگان اردوگاه هستند بیشتر در معرض خطر است.

امروزه این گروه به نام سریع پشتیبانی نیروهای (RSF). آن است که به رهبری محمد حمدان Dagalo که بهتر است به عنوان شناخته شده Hemedti. و فقط سه سال پیش بشیر را مجلس تصویب RSF عمل می کنند که با قرار دادن نیرو به طور مستقیم تحت کنترل است. از آن پس در Bashir گاهی اوقات به Hemedti به عنوان Hemeyati که به معنی “من محافظ.”

SUDAN-UNREST-BASHIR

آفریقایی Darfurians اما هنوز هم دیدن Hemedti به عنوان منبع اسفناک خشونت است. در 2019 در RSF ادامه داد: برای استخدام سوخته-زمین تاکتیک برای از بین بردن و یا آسیب برخی از 45 روستا در منطقه, با توجه به سازمان عفو بین الملل. مردان مسلح همچنین با هجوم سابق سازمان ملل متحد در اردوگاه فقط قبل از سال جدید است. و خشونت جنسی و قتلهای غیر قانونی بیشتر ادامه داشت در زمانی که سازمان ملل متحد و اتحادیه آفریقا با توجه به پایان ماموریت صلح بانی مشترک خود را در دارفور است.

خوشبختانه در این ماموریت برای یک سال دیگر تمدید در ماه اکتبر. اما گروه های حقوق بشر بر این باورند که وجود خواهد داشت یک افزایش شدید در موارد نقض حقوق بشر هنگامی که نیروهای حافظ صلح را ترک کنند. کسانی که بیحال شدن در داخلی آوارگان اردوگاه هستند بیشتر در معرض خطر است. بسیاری بگویید خبرنگاران گفت که حملات قریب الوقوع هستند در حالی که دیگران توجه داشته باشید که روستاهای خود شده اند ضبط شده توسط عرب قبیله.

این تنش ها منجر به خشونت قسمت. فقط در ماه دسامبر گذشته, عرب, افراد مسلح با هجوم به یک داخلی اردوگاه آوارگان در غرب دارفور بیش از یک محلی اختلاف است. بیش از 50 نفر کشته شدند و برخی از 40,000 بی خانمان. بسیاری از فرار به کشور همسایه چاد.

Hemedti بخشی از منکر آن است که RSF است که ارتکاب جنایت با مصونیت از مجازات و به جای آن صفات خشونت به محلی درگیری میان قبایل رقیب. گروه های حقوق بشر می گویند که درست نیست. اما Hemedti قدرت و وضعیت او در حال حاضر معاون سودان 11-عضو حاکم مستقل شورای — به این معنی که نظامی و غیر نظامی مقامات قدرت کمی برای مهار او را در.

بدتر هنوز, Hemedti قدرتمند حامیان. او استخدام کرده است هزاران نفر از مزدوران برای امارات متحده عربی و عربستان سعودی برای استقرار در یمن و لیبی.

این RSF نیز از بین بردن محیط زیست از طریق آن طلا استخراج معدن که به سرعت تبدیل شد پر سود ترین صنعت در سودان پس از جنوب جدا با نفت در سال 2011. استفاده از سیانور و جیوه مواد مضر استفاده می شود به حفاری و روند طلا را ویران جوامع در مناطق مانند جنوب Kordofan.

این RSF کنترل جبل عامر معدن طلا در دارفور است. و عملیات وجود دارد خطر از بین بردن کمی زمین های حاصلخیز در دسترس در حالی که ایجاد یک بحران بهداشت عمومی.

ارسال بشیر و همدستان خود را به ICC است که یک شروع خوب به دنبال عدالت است. اما عدالت کامل نخواهد بود خدمت تا RSF است reined در حالی که کسانی که آواره زمین داده می شود حقوق, جبران خسارت و وقار معیشت.

که سخت است برای پیش بینی زمانی که شیاطین سوار بر اسب نگه داشتن عذاب دارفور است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>