رکود اقتصادی می تواند ژن پس انداز در چین و هند احیا?

چرا بايد اهميت بدي

اگر اقتصاد های دوم و پنجم جهان هزینه ها را کاهش دهد، می تواند بهبود اقتصاد جهانی را سخت تر کند.

  • افزایش شدید مصرف – و شیب در پس انداز – در چین و هند کمک به اقتصاد جهان پس از سال 2008 بهبود می یابند.
  • این الگو می تواند معکوس شود، با عواقبی برای همه.

برای آکشای شاه ۲۵ ساله، مدیر حقوقی مستقر در بمبئی در یک بانک چند ملیتی، همه گیر شدن کوروناویروس و بحران اقتصادی ناشی از آن به معنای تعدیل امور مالی شخصی او ست. او می خواهد سرمایه گذاری های خود را افزایش دهد، هزینه های خود را در وعده های غذایی و نوشیدنی ها قطع کند، و صرفه جویی بیشتر.

چیراگ تاککار، سردبیر راه اندازی در یک ناشر دفتر مرکزی دهلی نو، به همین صورت مبهم است. او پول خرج لباس نمی کند، و وقتی سینماها باز می شود، قصد دارد از خرید ناچوهای پرقیمت و پاپ کورن “حداقل برای یک سال” اجتناب کند. در عوض، او سرمایه گذاری های خود را از صندوق های سرمایه گذاری مشترک به اشکال مایع بیشتری از پول است که او می تواند دسترسی در صورت لزوم حرکت می کند.

شاه و تککار تنها نيستن

اندک اندک بخشی از DNA دو تا از قدیمی ترین و بزرگترین جوامع جهان – چین و هند – برای قرن ها، در اندازه گیری خوب به دلیل بحران های مکرر مانند قحطی، جنگ و جنگ و به وجود آمد اجتماعی که آنها تحمل کرده اند. که frugality شروع به تغییر در سال 2008، زمانی که هر دو کشور تجربه یک موج چشمگیر در هزینه های مصرف کننده، آنها را در میان بازارهای پس از در پی ترین در جهان است.

که این تغییر هم زمان با رکود بزرگ به احیای اقتصاد جهانی کمک کرد. نرخ پس انداز ناخالص چین به عنوان کسری از تولید ناخالص داخلی خود از اوج ۵۲ درصدی در سال ۲۰۰۸ به ۴۶ درصد در سال ۲۰۱۸ کاهش یافت، در حالی که هند از ۳۷ درصد در سال ۲۰۰۷ به ۳۰ درصد در سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است.

در حال حاضر یه فرصتی برای نجات وجود داره

آنانث نارایان، موسسه مدیریت و پژوهش اس.پی.جیان

حال، با ورود جهان به رکود دیگری – یکی از این که صندوق بین المللی پول انتظار دارد به مراتب تندتر از بحران سال 2008 خواهد بود – چین، هند و بقیه جهان به چشم انداز بسیار متفاوتی نگاه می کنند. در سال ۲۰۰۸، چین و هند به رکود اقتصادی نرفتند – رشد اقتصادی آنها صرفاً کند شد. ایالات متحده، که اقتصاد او قرارداد، دیدم نرخ پس انداز خود را بالا می رفت، از 14 درصد در سال 2009 به 20 درصد در سال 2015، به عنوان یک جمعیت ضربه بد سعی در صرفه جویی بیشتر. این بار، چین و هند انتظار می رود که انقباضات چشمگیری را در اقتصاد خود مشاهده کنند، و نسل جوان مصرف گرا را در شرایطی که اجدادشان زمانی با آن مواجه بودند قرار داده و صحنه را برای احیای بالقوه فرهنگ پس انداز قرار دهند.

آنات نارایان، دانشیار امور مالی موسسه مدیریت و تحقیقات مستقر در بمبئی می گوید: «در حال حاضر یک تخصص برای نجات وجود خواهد داشت»

برای کارگران یقه سفید چین، “آزادی گیلاس” – توانایی خرید میوه های وارداتی مانند گیلاس بدون فکر دوم – در طول چند سال گذشته تبدیل به یک وزوز شده است. که اکنون یک رویای دور است، با پیش بینی واحد اطلاعات اکونومیست بی کاری شهری در سال جاری ممکن است به ۱۰ درصد افزایش یابد، در مقایسه با ۳/۶ درصد در سال ۲۰۱۹.

اما تمایل به نجات، Narayan می گوید، می تواند باعث “چرخه شرور” است.

همه پس انداز و در نتیجه هیچ مصرف، و در نتیجه [وجود دارد] هیچ شغل، و در نتیجه درآمد کمتر، و در نتیجه درآمد کمتر، و در نتیجه حتی بیشتر پس انداز و به همین ترتیب، او توضیح می دهد.

تنها راه خروج، نارایان می گوید، یک فشار مالی است — با ایجاد شغل و حفظ تولید. او در برابر پرداخت پول نقد و معادل های مدرن از ایده کینزازی از مردم می خواست که “حفاری سوراخ و پر کردن آنها را دوباره هشدار می دهد.” که ، او نگران ، می تواند به تکرار سناریوی هند بین 2009 و 2013 مواجه شود ، زمانی که وجود داشت “پول بیش از حد تعقیب کالا بیش از حد کمی” منجر شود.

Devendra Pant، اقتصاددان ارشد در بازار تجزیه و تحلیل شرکت هند رتبه بندی و تحقیقات، معتقد است هند لزوما افزایش گسترده ای در پس انداز را ببینید. در حالی که کسانی که درآمد بالاتری دارند می توانند هزینه های بیشتری را پس بکنند، “ما نمی توانیم در مورد افرادی که در پایین هرم هستند، که یک تکه بزرگ است، همین را بگویند” سطح درآمد پایین خود را به این معنی که آنها توانایی ذخیره کردن بسیار و صرف آنچه که آنها کسب درآمد. و این کار باعث احیای تقاضا می شود.

با این حال آن بخش های بالاتر درآمد از بازارهای چین و هند است که به ویژه با ارزش به چند ملیتی است. و اگر اقتصادهای دوم و پنجم جهان بیشتر صرفه جویی کنند، می تواند اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار دهد.

Narayan معتقد است که مصرف داخلی چین می تواند زودتر از هند بلند کردن، و مصرف می تواند رشد جهانی حمایت می کند. در ضمن، پانت، روی محدودیت های سفر ی که برای هر دو کشور باز می شود، حساب می کند. “افزایش بزرگ تنها زمانی خواهد آمد که جوانان آرمانطلب از این کشورها شروع به سفر های خارج از کشور در سراسر جهان، او می گوید.

اما چینی ها و هندی های جوان که با دور کردن سینما پاپ کورن در حال صرفه جویی در پول هستند بلیط هواپیما برای به صلیب در هم چین کردن جهان به زودی خرید؟ يا ژن پس اندازي که نسل ها دوباره پا به پا کرده اند؟ که می تواند سرعت بهبود اقتصاد جهانی را لولا دهد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im