او نتواند دیکتاتور بلاروس را ناراحت کند؟

چرا بايد اهميت بدي

چون این کشور مرزی روسیه در آستانه یک انقلاب دموکراتیک قرار دارد.

خیابان های مینسک در درز ها می ترکیدند. بیش از ۶۳۰۰۰ نفر برای تجمع برای اسوتلانا تیخانوفسکایا، معلم و مترجم سابق انگلیسی با گونه های دمپدار و لبخندی بی میل گرد هم آمده بودند.

او این تجمع را شخصی کرد و به جمعیت گفت که چگونه باید دو فرزندش را در “یکی از کشورهای اروپایی” پنهان کند، پس از اینکه تهدیدهای ناشناسی دریافت کرد که اگر دست از مبارزات انتخاباتی برنداشت، آنها را از او می گیرند. مردم در پاسخ فریاد زدند: “شرم!”

چنین تظاهرات سیاسی در بلاروس غیر معمول است، اما این رویداد یک به یک بود. در طول دو هفته گذشته، تیخانوفسکایا، که با خنده در یک تجمع دیگر گفت که او می خواهد “به جای سرخ کردن cutlets در خانه از اجرا برای سمت رئیس جمهور بلاروس،” کشیده است رکورد شکنی جمعیت در مینسک، برست و ده ها شهرستان کوچکتر است. و او نقب زن تنها از انتخابات روز یکشنبه ریاست جمهوری قوی تر شده است.

اگر به او نداده بودند که کشور را رهبری کنند، فکر می کنم او می تواند این کار را انجام دهد.

دیوید مارپلز، کارشناس بلاروس

با هدف سه شاخه اش از آزادی همه زندانیان سیاسی و اقتصادی، ایجاد شرایط برای انتخابات عادلانه و اجازه دادن به همه نامزدها برای شرکت در انتخابات – حتی کسانی که در حال حاضر زندانی هستند – تیخانوفسکایا در حال راه پیکار فوق العاده ای علیه دیکتاتور الکساندر لوکاشنکو است که از سال ۱۹۹۴ در قدرت است و به طور معمول با بیش از سه چهارم آرا اعلام پیروزی می کند.

در بلاروس لوکاشنکو، رهبران سیاسی مستقل به عنوان شجاع و در عین حال بی پروا، حتی احمقانه دیده می شوند، برای پریدن داوطلبانه به کانون توجه و به خطر قرار دادن خشم او.

بنابراین امسال بود: مقامات انتخابات اطمینان حاصل کرد که سه چالشگر قوی لوکاشنکو اجازه ثبت نام ندارن. که به مبارزات والری تسپکالو، سفیر سابق در ایالات متحده پایان داد؛ ویکتور بابریکو، بانکدار گازپروم؛ و سرگئتی تیخانوفسکایا، کارآفرین تبلیغاتی و وبلاگ نویس سیاسی محبوب که لقب لوکاشنکو “سوسک” را داده است. tsepkalo فرار از کشور; باباریکو و تیخانوفسکایا — شوهر سوتلانا — به زندان دررفتند.

و بعد اتفاق غيرعادي افتاد: زن ها پا به شکاف گذاشت. ورونیکا تسپکالو همسر والری و ماریا کولنیکیوا مدیر کمپین بارباریکو برای مخالفت با لوکاشنکو به تیخانوفسکایا پیوستند. سه زن تصمیم خود را با عکس شلیک اعلام کردند: تیخانوفسکایا با بازوی بلند و مشت ی چخمر ظاهر شد، توسط Tsepkalo flanked فلش “V” برای علامت پیروزی و کولنیکیکوا تشکیل قلب با دست خود — عکس در حال حاضر emblazoned بر روی همه چیز از تی شرت به بالن.

“فکر میکنی من نمیترسم؟ من هر روز مي ترسم” تيخنوفسکايا در يک تجمع کوچک شهري گفت. “اما من شجاعتم را از دست مي دهم، از ترس خودم مي ترسم و به طرف تو مي رويم و براي پيروزي مي رويم”

رویکرد او با شهروندان آکورد زده است. “او یاد گرفته است که چگونه به مانند یک سیاستمدار صحبت می کنند — او بسیار معتبر است ، بسیار واقعی است ، می گوید : Minsk مبتنی بر سیاست تحلیلگر Artyom Shraibman.

در حالی که نظرسنجی برای اندازه گیری خلق و خوی سیاسی در بلاروس ممنوع است، نشانه ها شروع به ظاهر شدن، هم در رسانه های اجتماعی و هم در خیابان ها، که مردم از ترس لوکاشنکو دست برداشته اند. تظاهرات خودبه خودی در سال ۲۰۱۷ علیه قانون جدید «انگل» که مالیات بر افراد بیکار درازمدت را به او می داد، باعث شد که او عقب نرفت. بزرگترین مخالفت در پاسخ به این که لوکاشنکو چگونه در مورد همه گیر شدن کوروناویروس بوده است، و حاضر به اقدام حفاظتی نیست، می گوید دیوید مارپلز، استاد تاریخ در دانشگاه آلبرتا و کارشناس بلاروس است.

مارپلس می گوید: «به شیوه ای صادقانه و منصفانه، هیچ راهی وجود نداره که لوکاشنکو ۶۵ درصد رای هر نیاز قابل احترام دیکتاتوری را به دست بیاره» “این آغاز پایان برای او است — شاید نه در یک یا دو هفته اما به زودی. ما فقط نمی دانیم که چگونه این اتفاق خواهد افتاد.”

لوکاشنکو همچنین موفق شده است هر دو کشور همسایه روسیه را که برای یکپارچگی اقتصادی بیشتر فشار می دهد و اتحادیه اروپا که با اقتدارگرایی مهربان نیست، از خود بیگانه کند. شريبمن ميگه اون دوستي نداره

با توجه به کنترل لوکاشنکو بر سیستم – او اجازه نمی دهد ناظران مستقل انتخابات – این بعید باقی می ماند که Tikhanovskaya برنده خواهد شد به طور مستقیم, اما در چند هفته گذشته آتش اختلاف در حال رشد سوخت.

BELARUS-POLITICS-VOTE

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im