آب و هوا تغییر رژیم غذایی

گیاهی همبرگر یا یک رژیم غذایی سرخپوشان? بسیاری از مکالمات ما در تقاطع غذا و گرمایش جهانی تمرکز بر روی آنچه که ما در غذا خوردن است که تأثیر آب و هوا. ما می دانیم که گوشت بد و سبزیجات بهتر است. پایدار رشد محصولات کشاورزی سالم هستند برای هر دو ما و محیط زیست از کسانی که تولید شده از طریق استثماری و منسوخ شده — در عین حال هنوز هم غالب — صنعتی و کشاورزی و شیوه های.

اما وجود دارد یک زن و شوهر از قطعات کلیدی در این پازل است که ما در حال از دست رفته. بله, چه بخوریم تغییرات آب و هوا. اما تغییر آب و هوا است که در نوبت رفتن به تعیین که ما مواد غذایی و کالاهای اساسی و تنقلات مورد علاقه خود را برای زنده ماندن چند دهه از هم اکنون و جایگزین ما باید به نوبه خود به عنوان یک گونه است. و رفع پیدا کنیم و در عین حال شکل خواهد داد که چگونه ما انطباق با این تغییرات که به ما ضربه آشپزخانه و جوانه های چشایی.

OZY آخرین سری اصلی آب و هوا را تغییر رژیم غذایی به شما می دهد یک طعم و مزه مواد غذایی ما عشق که آماده به ناپدید می شوند به دلیل تغییر آب و هوا و محصولات جدید و مهارت های دانشمندان و جوامع در حال استقبال به دفع پتانسیل گرسنگی ما می تواند در غیر این صورت چهره. ما در دیدار با محققان کمک به ما در درک که خوب ناهار خوری خوراک را هنوز هم خواهد بود در آینده و کسانی که در حال تلاش برای استفاده از تغییر آب و هوا به واقع افزایش تولید مواد غذایی. و ما به شما معرفی خواهیم کرد شما به محصولات و ابزار است که کمک به شما به عنوان افراد انجام کمی خود را در کاهش تاثیر مواد غذایی در تغییر آب و هوا.

علم را بعد از بزرگ شرط بندی در مقابل آب و هوا ناشی از
غذا: دانه باستان

تقاضای جهانی برای مواد غذایی است که انتظار می رود به افزایش 70 درصد تا سال 2050. اما ضرر و زیان در عملکرد ذرت و گندم و برنج — که با هم مسئول 60 درصد از مصرف کالری به عنوان انسان — انتظار می رود افزایش به شدت به دلیل تغییر آب و هوا. که ساخت دانشمندان در سراسر جهان به نوبه خود به باستان آب-مقاوم در برابر غلات به عنوان پاسخ به کمبود مواد غذایی جهان را در دهه های آینده. غلات مانند teff, fonio مروارید, انگشت ارزن و سورگوم شد و پس از دور انداخته در حمایت از محصولات کشاورزی است که آسان تر به رشد در مقیاس صنعتی. اما آنها می تواند مقاومت در برابر خشکسالی و آب و هوای گرمتر در حالی که همچنین تولید ارزش تغذیه ای بیشتر از ذرت یا گندم. و امروز ژن های خود را می توان بهینه سازی به طوری که آنها رشد سریع تر. آنها می تواند ابرقهرمانان است که ما را نجات دهد.

او با استفاده از افزایش سطح دی اکسید کربن … برای افزایش تولید برنج

جین Langdale است به دور از یک تغییر آب و هوا منکر. اما استاد از توسعه کارخانه در دانشگاه آکسفورد است که منجر به یک تلاش جهانی برای سعی کنید و استفاده از افزایش سطوح دی اکسید کربن به انسان مزیت — با افزایش سرعت ژنوم برنج یکی از دو-مصرف غلات در جهان به اجازه دهید آن را موثر تر تبدیل CO2 به مواد مغذی است که می تواند کمک به افزایش برنج بازده. افزایش سطح دی اکسید کربن مسئول گرمایش جهانی (که به نوبه خود باعث غیر قابل پیش بینی الگوهای آب و هوایی) و کاهش سطح آب موثر بر تولید مواد غذایی. اما دیگر کمتر بد طرف به دی اکسید کربن: گیاهان مصرف دی اکسید کربن فقط به عنوان انسان و حیوانات نیاز به اکسیژن است. و بیشتر دی اکسید کربن می تواند در تئوری عملکرد بیشتر تولیدات گیاهی است که می تواند تا حدودی جبران کمبود مواد غذایی ناشی از تغییر آب و هوا.

مورد علاقه خود را شکلات فندق ممکن است قربانی بعدی از تغییر آب و هوا

ترکیه در ساحل دریای سیاه با تولید 70 درصد از جهان فندق محصول است. اما رشد موارد unseasonal طوفان و به طور پیوسته رو به افزایش درجه حرارت شروع به از بین بردن ده ها هزار تن از برداشت فندق تاکید عمده تغییرات آب و هوایی ناشی از چالش است که تهدید یک صنعت تخمین زده می شود ارزش $9.5 میلیارد 2026. که خبر بد برای جهانی شکر و شیرینی جات با مارک های چنین به عنوان Ferrero (که دارای Nutella), Lindt و M&M را که بستگی به ترکیه فندق و شکلات محصولات و برای میلیون ها نفر از مصرف کنندگان که عاشق عطر و طعم. قریب الوقوع بحران مجبور است برخی از شرکت ها برای انطباق یا با استقبال بیشتر محیط زیست دوستانه شیوه و یا با تنوع منبع فندق به بستگی دارد کمتر در ترکیه است. اما آنها موفق به انجام این کار به اندازه کافی سریع ؟

او را ردیابی اینکه آیا شما ببر میگو در سال 2050

به عنوان یک کودک سونیا Dyhrman خواهد کاوش استخرهای جزر و مدی با پدربزرگ خود در ساحل در نزدیکی خانه اش در تاکوما واشنگتن. در حال حاضر چند دهه بعد او را تبدیل که مادام العمر با شیفتگی اقیانوس به کار پیشگام است که می تواند کمک به ما در درک فقط چگونه آسیب پذیر در زنجیره غذایی ما است برای تغییر آب و هوا. بیشتر از تمرکز بر روی ارتباط بین غذا و گرم شدن کره زمین دارای محور در آنچه ما مصرف: گوشت یا گیاهان کربوهیدرات یا پروتئین است. او را برای رفتن زیر دریا به نگاهی به تاثیر تغییرات آب و هوا بر پایه زنجیره غذایی: دریایی میکروب ها هستند که ضربان قلب اقیانوس اکوسیستم, غذایی که خوردن خرس و ماهی های کوچک مصرف می کند. آنها را از معادله و ما نمی خواهد که غذاهای دریایی.

جهان اول صفر-زباله
شکلات

صنعت شکلات در انگلستان به تنهایی تولید 2.3 تن از انتشار کربن سالانه معادل آنچه در شهر ال پاسو در تگزاس تولید در کل. Cocoatrait طراحی و تولید شده توسط chocolatiers در چنای هند در تلاش است تا تغییر که یک بار در یک زمان. آنها با استفاده از تکنولوژی و مواد طبیعی به شما اجازه مصرف شکلات در حالی که دانستن اینکه شما در حال صدمه زدن به محیط زیست یک بیت. Cocoatrait میله استفاده از کاکائو پوسته کاغذ و بسته بندی زیست تخریب پذیر لفافه است که با ماندالا هنر و عادت انتقالها برای تشویق کاربران به استفاده مجدد از آنها. شکلات ساخته شده است با استفاده از شکر تصفیه شده و دیگر مواد طبیعی است. فوق العاده نازک بسته بندی را تضمین می کند نوار را اشغال حداقل فضای ممکن است در قفسه های فروشگاه ها و سبک برای حمل و نقل. با این شکلات های احساس خوب و طعم غذا در دهان است که به عنوان خوب به عنوان طعم واقعی.

همچنین بخوانید:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de