می توانید این انیمیشن دریافت آفریقا در نهایت به آن افتخار قهرمانان زن?

متولد شده از پدر و مادر فقیر در ساحلی کنیا روستا در اواسط 1850s Mekatilili wa Menza افزایش خواهد منجر به یک ارتشی از زنان و مردان در برابر حکومت استعماری بریتانیا. تبعید و زندانی چندین بار کاریزماتیک بیوه جنگجو پس از فرار و مهاجرت 600 مایل از طریق جنگل به بازگشت به مردم و احیای مبارزه خود منجر به یک شورش در اکتبر سال 1914.

تحت رهبری او Giriama جامعه قومی هرگز مقهور توسط انگلیسی. در عین حال او را تا حد زیادی فراموش شده داستان خود را تحت پوشش تنها در عبور در کنیا کتاب های درسی. برنده جایزه عکاسان ریچارد Allela از کنیا و Kureng Dapel از نیجریه در حال تلاش برای تغییر که جشن را با اولین از نوع خود متحرک پروژه عکاسی. راه اندازی در سال 2017 به عنوان یک پروژه آنلاین تصاویر ویروسی رفت و فیزیکی نمایشگاه همچنان به حرکت را از طریق فضاهای هنری از جمله بین المللی در سیستم عامل های مانند اتحاد فرانسه.

آنها بخشی از یک گروه در حال رشد از جوان آفریقایی انیماتورها و هنرمندان تجسمی با شکستن هژمونی یک مردسالار گفتن از قاره تاریخچه به افتخار فراموش شده یا نادیده گرفته قهرمانان زن. آنها با استفاده از انفجار رسانه های اجتماعی و افزایش دسترسی به تکنولوژی و دموکراسی از محتوا های در سیستم عامل های مانند YouTube, Facebook و Instagram به گذشته رسانه های سنتی gatekeepers و رسیدن به مخاطبان است.

ما می خواهیم مردم را به سوال آنچه که گفته شده است در مورد زنان آفریقایی.

Samba Yonga, co-founder, women’s History Museum

در زامبیا رسانه متخصص Samba Yonga با همکاری تاریخی و فرهنگی فعال Mulenga Kapwepwe برای راه اندازی یک زنان تاریخچه موزه برای اولین بار چنین ابتکار عمل در آفریقا است. این موزه که آغاز شده و در اواخر سال 2016 در حال حاضر با این نسخهها کار به عنوان یک آرشیو دیجیتال اما لوساکا موزه ملی قصد دارد در نهایت به میزبان آن است. Yonga و Kapwepwe همچنین اجرای یک پادکست به نام پیشرو بانوان که جشن زن آیکون. بود Dyango که حکومت منطقه اطراف آبشار ویکتوریا قبل از اشغال بریتانیا و Sgi Mukulu که chieftainess از منطقه اطراف انتهای جنوبی دریاچه تانگانیکا رقم در پادکست ها نیز پخش در Facebook و YouTube به همراه فیلم های متحرک.

african-queens-mekatelili-allela-kureng-(9)

نیجریه متولد ایالات متحده بر اساس انیماتور روی Okupe شکار برای داستان زنان آفریقایی در تاریخ که سوال های سنتی نقش جامعه محوری بر آنها. جدیدترین انیمیشن بر اساس آمنه از زاریا به Hausa جنگجو ملکه است که حکومت در اواسط قرن 16. کنیا برنده جایزه فیلمساز Ng’endo Mukii سال گذشته ایجاد یک فیلم انیمیشن جشن برنده جایزه نوبل محیط زیست وانگاری Maathai.

“به نظر من زنان قهرمانند. … از اتاق به موسسات و دولت و مردم در حال دیدن چگونه زنان هستند و آوردن تغییر مثبت می گوید:” Allela عکاس. “حقیقت این است که آنها همیشه انجام می شود این برای قرن ها اما خود را از داستان حذف شده اند.”

که erasure از وجدان عمومی است و نه منحصر به فرد به آفریقا — چگونه می مردسالاری وجود آن را توجیه اگر تاریخ نشان می دهد که زنان شده اند رهبران و شرکت کنندگان فعال در همه حوزه های جامعه چه که سیاست و حکومت یا نظامی است ؟ اما چالش این است که برجسته در جوامع محافظه کار. چند سال پیش در کنیا یک طومار خواستار آن است که یک جاده بود به نام بعد از Maathai به عنوان غیر منتظره “aha” لحظه برای چند شبه با توجه به اینکه تقریبا در هر خیابان — در واقع همه چیز از توجه داشته باشید در کشور است که پس از مردان است.

در حال حاضر این نسل جدید از هنرمندان تجسمی و انیمیشن است که به چالش کشیدن این الگو در سراسر آفریقا. Okupe ویدئو در آمینا دریافت کرده 419,000 نمایش در یوتیوب. برخی قسمت از کتابی پیشرو بانوان پادکست را به دست آورد بیش از 20 ، 000 نمایش. و پروژه عکاسی در Mekatilili wa Menza دیده شده است توسط بیش از 2.3 میلیون نفر است.

پیشرو بانوان زامبیا Ep. 9 – Sgi Mukulu

این قسمت یکی مانده به آخر از #LeadingLadiesZM است. سازمان دیده بان در حال حاضر.دیپلمات – یک مثال است که سیستم از سیاست خارجی وجود داشته قبل از مدرنیسم است. از آن شده است نه هفته از های و سفر شگفت انگیز. با تشکر برای پیوستن به ما!مانند. به اشتراک گذاری. نظر.

ارسال شده توسط موزه تاریخ زنان در دوشنبه 22 مه 2019

با اشاره به در پادکست این است که این زن آیکون ها بهترین توصیف عناوین مانند “کل” به “فمینیست” “دیپلمات” و یا “جنگجو” Yonga می گوید: “ما می خواهیم مردم را به سوال آنچه که گفته شده است در مورد زنان آفریقایی.” این موزه همچنین کار با ویکی پدیا در Wikigaps پروژه که با هدف بستن شکاف جنسیتی در جهان بزرگترین دانشنامه. تنها 1 در 5 مطالب موجود در ویکی پدیا در مورد زنان از جمله تنها تعداد انگشت شماری از 300 زامبیایی برفلد بر روی پلت فرم. موزه تیم پیشرو ویرایش-a-thon برای اضافه کردن یکی دیگر از 150 زامبیا زنان است.

برای اطمینان از تغییر عمیق اجتماعی تعصبات آسان نخواهد بود. اما این هنرمندان و انیماتورهای هیچ کمبود از قهرمانان برجسته. در سال 1985 کتاب دفترچه حساب پس انداز شماره F. 47927کنیا نویسنده Muthoni Likimani جزئیات فراموش شده بزرگان: تجاری کارگران جنسی که دو برابر به عنوان جاسوس روزمره زنانی که تغذیه Mau Mau مبارزان آزادی در جنگل داخلی کارگران که پیمایش هر دو سفید و سیاه و سفید جهان در یک زمان از تبعیض نژادی است.

و نه آنها فاقد شخصی الهام بخش است. برای Allela, این مادر خود را که به تنهایی او مطرح شده و او چهار خواهر و برادر پس از او از دست داده و پدرش هنگامی که او 12 ساله بود. Okupe این انیمیشن می گوید: او الهام گرفته شده است مادر او خواهر و همسر: “همه آنها قوی زنانی که مثبت تحت تاثیر قرار زندگی من, اما من به ندرت به زنان مانند آنها در رسانه های عمومی.”

Founders Zambia Womens museum and podcast

و افزایش دیجیتال انیمیشن و رو به رشد جهانی عشق برای سوپر قهرمان(اینس) ژانر فیلم در حال حاضر نادر پنجره فرصت برای این هنرمندان است. چون داستان از قهرمانان زن نوشته شده از کتاب های تاریخ برای نسل وجود دارد شکاف در آنچه که شناخته شده است در مورد آنها ساخت سنتی داستان سرایی روش های پیچیده کنیا فیلمساز Mukii اشاره می کند. “انیمیشن اجازه می دهد تا ما را به reimagine داستان های خود را حتی با اندک اطلاعات,” او می گوید.

پروژه خود را در Maathai درو در همکاری با برزیل هنرمندان در Acervo دا لجه یک فضا است که به ارمغان می آورد با هم هنرمندان محلی از Salvador, Bahia, بخشی از برزیل که پذیرای و صاحب آن اصل و نسب آفریقایی. آن را نیز یک پاسخ به یک انیمیشن که Mukii در کار با کنیا هنرمندان در هنر جمعی Pawa 254 گرامیداشت کشته برزیل فعال Marielle فرانکو.

“در سراسر قاره ما
در حال الهام از یکدیگر به ما بگویید داستان از زنان”
می افزاید: Mukii. “ما می توانیم با استفاده از این داستان به توانمند سازی خود و توانمند سازی زنان
تغییر غالب روایت آنها اعتقاد درست باشد.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>